Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A-S1100 kolumny


becin

Rekomendowane odpowiedzi

W różnych wątkach o tym pisałem; mało kto potrzebuje pełnej separacji i otwarcia,

choćby dlatego, że obnaża wszystkie cechy systemu - szczególnie kolumn - bo  @rafal735r 

chyba właśnie ich "zalety" miał na myśli pisząc o możliwej do uzyskania separacji.

Poza tym - każdy lubi, co lubi i szuka swojego dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audiofan01 napisał:

Jako posiadacz as3000 powiedziałbym odwrotnie, że Accu to Yamaha dla rozrzutnych?

 

 

No to gratuluje większych wycieraczek i nie tylko. Super sprzęcik

Dzisiaj odebrałem swoją Yamahę. Jutro jadęz nią na odsłuch Knight 5, Pylonów Sapphire 25 i 31. Pojutrze byc moze Dynavoice DF-6. W tej chwili wygrzewam wzmacniacz na Kef Q100 i jak dla mnie jest 5xlepiej niż było na Q900. Uważam podstawczaki z serii Q za dużo bardziej udane kolumny od podłogówek (przynajmniej tych największych). Juz jest miód,teraz potrzebuje tylko większego dźwięku. W piwnicy u Rodziców zalegują mi jeszcze Q300. Podmienię przy najbliższej okazji

W dniu 19.05.2019 o 15:25, alumrock napisał:

Mam w "rodzinie" Yamahę A-S1100 grała z Pylon Audio Diamond 25 było dobrze, teraz gra z Indiana Line Diva 665 z większym dociążeniem i rozmachem. Kiedy ja miałem ten wzmacniacz u mnie,  grał z Kef XQ3O dosyć chudym dźwiękiem, testowałem go również z Sonusami Toy Tower i Concerto Domus ( bez fajerwerków) z projektem DIY PMS od Troelsa Gravesena oraz Unitra ZGWS P-20 i najlepiej zgrały się z Unitra i DIY PMS. Miałem dosyć długo Castle Knight 5 ale wtedy grały z Lavardinem is i było bardzo dobrze, Castle Knight 5 to miłe w odbiorze kolumny, grają ciepłą nutą z dopaloną średnicą i moim zdaniem można je brać pod uwagę jako połączenie z Yamahą.We wszystkich w/w przypadkach Yamaha grała/gra na 25m2 w słabo zaadaptowanych pomieszczeniach.

Sumując bezpieczny wybór dla tej Yamahy to według mnie Unitra 201 oraz Indiana Line i Castle Knight 5 a dla odważnych polecam Poor Man"s Strad Troels Gravesen ale to zabawa w DIY a projekt skrzynek dość upierdliwy w wykonaniu.Myślę że dobrym połączeniem z tą Yamahą będą też Audiovector QR3 które sprzedaję oraz Dali Opticon 5

 

Ciekawe sugestie, tymbardziej, że trochęsię na Castle ślinię. 

A tak poza tematem-zaintrygowałbmnie Twój nick. Mieszkasz w Birmingham? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@becin dynavoice powinien zrobić Ci efekt "wow" , tylko za 2 odsłuchem itd. może to być nużące , sam musisz się przekonać ? 

Tak patrząc co chcesz testować , to mam lekkie de ja vu , i dodam jedynie iż u mnie grają focale chorusy , z czasem się fajnie rozegrały , a przy lampie dostały dodatkowej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle łagodnie grające Triangle z tekstylną kopułką i do tego w promocji

https://sklep.rms.pl/triangle-elara-ln05-ln-05-kolumny-podlogowe-hi-fi-z-przednim-bass-refleksem-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Te Triangle byly moimi poprzednimi kolumnami. Bardzo fajne kolumny, za rozsądne pieniądze. Polecam szczegolnie do trudnych pomieszczeń, basrefleks z przodu i faktycznie grają łagodnie. Jak na swój rozmiar i cenę grają dosyć dojrzałym i pełnym dźwiękiem. Wykonanie bardzo dobre, jedynie podstawki są z innej płyty niż kolumny i jedynie zafoliowane, co może troche razić i podczas kontaktu z odkurzaczem może prowadzić do uszkodzeń (oczywiście nie odkurzacza ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat kupując 2 lata temu as-1100 wziął go z dali Opticon 6. Grało to bardzo przyjemnie. Do czasu. Do czasu jak usłyszał pylon Diamond 28. Wyporzyczył i zostały. Moim zdaniem wszystko jest kwestią gustu. Ważny jest też jakiej muzyki słuchamy i jaki dźwięk lubimy. Nic nie zastąpi testów i odsłuchów w domu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomnial o kolumnach Magnata i Heco. Wszystkie wyzsze modele zagraja znakomicie z Yamaha, np Magnat Quantum 1005/1009 a nawet podstawkowy 1003. Pod warunkiem, ze przejrzystosc jest wazniejsza od cieplego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro autor wątku zaznaczył, że ma być to ciepły dźwięk. To raczej Twoja propozycja worldroof nie jest dobra...:)

Ale sprawdzić no przecież można. Dla odmiany ,moja propozycja to: Opera Seconda. Kolumny nie docenione na Polskim rynku, a mogłyby dobrze zagrać z Yamahą AS1100. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2019 o 07:22, artur 1984 waw napisał:

O Y.AS1100 jest trochę do poczytania na tym forum. Sam zakładalem parę wątków, w tym pokrewny o kolumnach, bo mam ten wzmacniacz. Moim zdaniem nie jest gładki, barwny czy spójny. To neutralny wzmacniacz, zestrojony jednak w kierunku jasnego brzmienia. Wybór kolumn jest trudny , przynajmniej tak by dźwięk nie męczył, co jest tym trudne, że tu nie chodzi o natarczywą górę, co męczącą detaliczność przekazu. Sądzę jednak, że sporo zależy od gustu, indywidualnych preferencji i pewnie akustyki pomieszczenia (sprzęt gra u mnie obecnie w mocno wytłumionym pomieszczeniu, w tym panelami akustycznymi i jest dużo lepiej). To świetnie wykonany wzmacniacz, przepiękny, bardzo dobrze wyceniony, ale jak sądzę nie uniwersalny. Dalej dochodzi dobór okablowania, urządzeń towarzyszących... Jest co robić, z pewnością nie kupuje się go, nie stawia na szafce i oczekuje, że sam zagra. PS. Ma świetne phono i wejście main-in. Dla niektórych może być istotne.

Na początku jak to przeczytałem to nie do końca wierzyłem. Ale teraz mogę przyznać - zgadzam się z tą opinią w 100%. Byłem na odsłuchu Pylonów Sapphire 31 - nie podobało mi się, słaby bas, momentami kłująca góra. Pylony Diamondy 25 - dużo lepiej, ale jednak w moim repertuarze stwierdziłem, że zbyt wcześnie kolumny te osiągnęłyby swoje limity. Diamond 28 - tu już kolejny przeskok na +, ale jednak coś mi dalej przeszkadzało. Sporo nadziei robiłem sobie po Castle Knightach. Niestety nie było modelu 5 więc podpięliśmy Knight 4. I to jest zdecydowanie największe rozczarowanie w mojej "karierze" odsłuchowej. Nie wierzyłem, że kolumny za 3,400 zł mogą tak fatalnie zagrać. Przyjemne wysokie, średnica ok, niezła barwa, ale basu nie stwierdzono. Żadnego basu-niskiego, wysokiego. Wiem, że zabrzmi to niewiarygodnie, ale to grało jak słaby boombox jeśli chodzi o niższe rejestry. Nie spodziewałem się trzęsienia ziemi, ale wiem co potrafią małe podłogówki (mam Gale 3030 i Mordaunt Short 904-rewelacja). Teraz zacząłem myśleć, że te Castle musiały być uszkodzone, dżwięk był fatalny, ale wg panów z salonu - to wina Yamahy (mają tylko angielskie wzmacniacze i do ich zakupu mnie namawiali)Panowie z salonu, w którym był odsłuch od wejścia sugerowali, że Yamaha A-S1100 to wąskie gardło, że to nie ma basu, gra sucho i natarczywie. Przyznam, że wróciłem do domu mocno zmieszany i podłamany, że utopiłem ponad 6k na wzmacniacz który nie gra. I wtedy podpiąłem go do Kef Q100 raz jeszcze. Siódme niebo, jest bas, jest barwa, są szczegóły, piękna stereofonia, a co najważniejsze - przyjemność ze słuchania muzyki. Kolejne mało może wiarygodne spostrzeżenie - małe Q100 lepiej kopią basem (John Mayer - Paradise Valley, Def Leppard - Adrenalize, Mech, Eric Clapton i wiele innych) niż te Castle w salonie. Możliwe że pomieszczenie tu decyduje sporo o dźwięku. 

Nie rezygnuje z poszukiwań, bo wiem, że dobrze zrobiłem wybierając Yamahę. Mam jeszcze w zanadrzu Q300, ale jednak chcę mieć podłogówki. Niestety koło nosa przeszły mi Dynaudio DM 3/7 (zabrakło 150 zł w przegranej aukcji). W przyszłym tygodniu będę słuchał Misiion QX4, Elaców FS 247.3 (te są dla mnie za drogie i high glossy któych nie lubię), oraz Dynavoice DF-6. W tym samym czasie prześwietlam rynek wtrórny. Dziękuję wszystkim za sugestie. Niektóre wziąłęm pod uwagę (Audiovector, Audio Physic). W głowie mam wciąż odsłuchanie Knight 5 (nie wierze że one grają tak źle jak Knight 4), ale to wyprawa do Świebodzina - około 2h jazdy ode mnie. Pozdrawiam wszystkich. Odezwę się po kolejnych odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl może o poprzedniej serii "R" od KEF. Teraz są wyprzedaże. U mnie gra z R300, ale można przecież sparować podłogówkami z tej serii. Całość wyszlifować kabelkami i może to właśnie dźwięk, który szukasz. AS1100 z R300 ma tyle basu, że ho ho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, artur 1984 waw napisał:

Pomyśl może o poprzedniej serii "R" od KEF. Teraz są wyprzedaże. U mnie gra z R300, ale można przecież sparować podłogówkami z tej serii. Całość wyszlifować kabelkami i może to właśnie dźwięk, który szukasz. AS1100 z R300 ma tyle basu, że ho ho.

Te R-ki oraz R500 tez mam gdzies z tylu glowy. Podobno graja spokojniej na gorze i lepszym basem niz pozamykane (polotwarte) obudowy Q900. 

3 godziny temu, ziko369 napisał:

A co to za repertuar?

A szeroko pojety rock, od klasycznego, progresywnego, po hard rock, heavy, metal progresywny i thrash. Bardzo wiele sprzetow wyklada sie na tym (Opeth, Nightwish) kiedy w muzyce sie duzo dzieje. Musi byc tam porzadek i jakas dyscyplina brzmienia ale nie kosztem energi i przypie...nia kiedy trzeba. Kefy Q900 poległy w tej materii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie audio mogła być na tyle słaba akustyka ,że bez chodzenia po pomieszczeniu basu mogło zabraknąć ? to tak na przyszłość , poza testowanie sprzętu , najsamwpierw przetestuj pomieszczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O as 1100 z kef r300 też do poczytania na tym forum przez parę godzin. Kolumna wrazliwa na ustawienie blisko ściany. Tak z 50cm to absolutne minimum. Zdecydowanie spokojna gora. Z melodika Purple rain otrzymałem bardzo fajne analogowe brzmienie. Z pewnością połączenie należy do bardzo udanych.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, artur 1984 waw napisał:

O as 1100 z kef r300 też do poczytania na tym forum przez parę godzin. Kolumna wrazliwa na ustawienie blisko ściany. Tak z 50cm to absolutne minimum. Zdecydowanie spokojna gora. Z melodika Purple rain otrzymałem bardzo fajne analogowe brzmienie. Z pewnością połączenie należy do bardzo udanych.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

A jakiego ic oraz źródła używasz? Przyznam, że to fajna wiadomość, bo te melodiki nie są przesadnie drogie i chętnie skopiowałbym od Ciebie gdyby miało to przynieść dobry efekt. U mnie źródło to w tej chwili 50%-50% DCD720ae i tani drapak Sony. Moze przywioze z "drugiego" domu AT LP120 (to juz niesamowity ciepluch, misiek). W tej chwili slucham na głosnikowych QED Original Biwire i uwazam je za dobre kable ale nie bardzo mam punktu odniesienia. Moge potestowac na Cambridge Audio Silver 200 z drugiego zestawu. IC nie wspominam bo wstyd. Jakis no name za grosze. Wciąż jestem w szoku o ile przyjemniejsze w odbiorze jest zestawienie z Q100 niz np z Sapphire 31 czy nawet Pylon Diamond. O Knight 4 nie wspomne bo to jakis sabotaż był. Wogóle pozniej zacząłem teorie spiskowe tworzyć że zprzedawcy kabelki dobrali na maxa przejrzyste kliniki żeby mi 1100 z głowy wybic. Głosnikowe to byly druty nie kable. Sztywne i dziwne jakieś. Skłaniam się ku (mojej) teorii, ze wszystkie z tych odsłuchanych kolumn u mnie w pokoju z moimi kablami i źródłem zagrałyby o wiele lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrodel i konfiguracji z AS1100 trochę przerobiłem, bo przez rok grał u mnie jako podstawowy system. Grałem najwięcej z CD, ostatnio na już sensownym Denon CD 1600 i to też b.fajne połączenie. Koszmar był natomiast z Yamahą CD S700 - za wysoko, męcząco. obecnie 1100 gra głównie z komputera z taniutkiego DAC Magic 100 i czasem plumka radyjko z Yamahy CDNT 670 (została mi jeszcze w spadku po Pianocrafcie, pierwszym poważniejszym zestawie stereo). IC używam Audioquesta BigSure, tylko taki lepszy coś koło 400 zł. Z kabli między AS1100 a KEF R300 przerobiłem też Tellurium Blue, ale ostatecznie wybrałem Melodikę. Mam też M.Brown Sugar i też nie było źle. Purple Rain jest po prostu bardziej "analogowa", chociaż znacząco mniej detaliczna. Trzeba samemu poeksperymentować,  kabel zawsze można wypożyczyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2019 o 10:51, S4Home napisał:

Tak dla ciekawości ostatni klient do 1100 wziął Elac'a 247.3 i przyznam grało to świetnie. Niby jasno, niby wstęga a kultura i spokój grania był na świetnym poziomie. Czytelne granie, kapitalna separacja dźwięków. Można dopisać do listy odsłuchów. 

Pozdrawiam.

Hmmm, no powiem - trafiłeś w sedno. Byłem dziś na odsłuchu tych kolumn z Yamahą A-S1100. To jest k..rwa  jakiś kosmos jak to zagrało... Potężnie, z niesamowitą dokładnością i klasą grające karzełki. Byłem uprzedzony do nich bo  a) małe, b) drogie, c) high glossy. Teraz wiem, że to wszystko im wybaczam. Gdyby nie świeżo zakupiona Yamaha to brałbym je dzisiaj na raty. Dawno (o ile wogóle kiedykolwiek) nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia na odsłuchu. Mission QX4 to fajne, ciepłe (ale jednak kosztem dokładności) kolumny z mocnym basem, któremu jednak brakuje trochę szybkości. I co ciekawe na jednym z moich "nadwornych" kawałków testowych (Nightwish - "The greatest show on Earth" około 1m30s jest niezłe tąpnięcie ala muzyka filmowa) Mission nie oddały tak potęgi brzmienia jak zrobiły to bez zadyszki Elaki. No i tu jest problem - te Mission bardziej pasują mi od Kefów Q900, ale po tym co usłyszałem nie mają szans. Na koniec bardzo ciekawa konkurencja dla FS 247.3 - B&W 603. Kapitalne brzmienie i kolejne obalenie mitu - suche, metaliczne granie?? Bzdura. Piękna łagodna i soczysta góra. Bardzo dobry bas. Ogólnie słuchanie ich to była wielka przyjemność. Minimalnie przegrały z Elakami, ale zdecydowanie do rozważenia. 

Przy okazji okazało się, że jednak ta Yamaha jest coś warta, ma bas i niejasną górę i wogóle jest zaj..bistym piecem, tylko trzeba mu odpowiednie towarzystwo skołować. Dziękuję chłopakom z Top Hi-Fi z Woźnej w Poznaniu za "ożenek" z Yamahą i w punkt dobrane sugestie kolumn. W tej chwili raczej nie dam rady ich kupić, ale zostałem skutecznie użądlony i już wiem czego szukam w dźwięku. Jutro jadę posłuchać Dynavoice ale po dzisiaj może być niezła klapa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj Elac na rynku wtórnym. Pojawiają się od czasu do czasu w bardzo dobrych cenach. Podobnie jak Audiovector. Trochę podobna szkoła grania i równie wysoki poziom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, becin napisał:

Hmmm, no powiem - trafiłeś w sedno. Byłem dziś na odsłuchu tych kolumn z Yamahą A-S1100. To jest k..rwa  jakiś kosmos jak to zagrało... Potężnie, z niesamowitą dokładnością i klasą grające karzełki. Byłem uprzedzony do nich bo  a) małe, b) drogie, c) high glossy. Teraz wiem, że to wszystko im wybaczam.

Również i mnie te połączenie zaskoczyło ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2019 o 21:58, becin napisał:

Dziękuję chłopakom z Top Hi-Fi z Woźnej w Poznaniu za "ożenek" z Yamahą i w punkt dobrane sugestie kolumn.

Bardzo nam miło i zapraszamy ponownie ? Najważniejsze to dobór klocków do siebie. Zawsze to powtarzam. Słuchać, słuchać i jeszcze raz słuchać ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Sporo propozycji było, sam wiele kolumn posłuchałem. Wybrałem coś o czym nikt nie wspomniał, mianowicie Tannoy Revolution XT8f. Zdecydowałem się na nie po ostatnim odsłuchu. Stanęła w szranki z Focalem Chorus 726 ( i tutaj pełna zgoda-zbyt jazgotliwie to wypadło) Fyne Audio 502, Klipsch RP-8000 i Audio Physic Classic 8. Ta ostatnia razem z Elakiem FS 247.3 to zdecydowanie najlepszy dźwięk jakiego doświadczyłem. Niestety na ten czas cena dla mnie zbyt wysoka. Podobnie z B&W 603. Tannoye zagrały niesamowicie "przyjemnie". Wiem, że to nietypowe określenie ale najbardziej oddaje wrażenia z obcowania z tymi kolumnami. Bardzo uporządkowane z niesamowitą średnicą. Soprany szczegółowe napowietrzone ale w żadnym wypadku nie męczące. No i mięciutki dokładny bas. Faktycznie, zgodnie z opiniami nie jest on dominujący, ale dla mnie całokształt brzmienia wypadł kapitalnie. Poza tym mam pokrętła regulacji i kiedy będę chciał nie zawaham się ich użyć ?. O zakupie zdecydowało jeszcze coś innego-pieniądze. Mianowicie znalazłem je w UK na wyprzedażach za około 3600 zł  nowe! Najniższa cena, jaką mi zaproponowano w Polsce to 5700 zł. Przepraszam więc salony audio, ale koniec końców każdy dba o swój interes. Kolumny będę miał za jakiś czas; są zamówione, opłacone, czekam na dostawę do kolegi w UK i wtedy będę organizował wysyłkę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z branży się napocili, nadoradzali, a kolega kupił w UK.? Cena czyni cuda, za 3600 to w Polsce jedną kolumnę można kupić. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Panowie z branży się napocili, nadoradzali, a kolega kupił w UK.? Cena czyni cuda, za 3600 to w Polsce jedną kolumnę można kupić. ?

No niestety, ale taka jest brutalna rzeczywistość. Rzecz w tym, że gdyby kasa nie grała roli to brałbym Elaki lub Audio Physic. Ale kasa jednak ma znaczenie. Głupio mi troche bo chłopaki naprzestawiali się tych kolumn trochę żeby je zaprezentować. Żeby chociaż 4700 zł było możliwe to brałbym je po odsłuchu w Polsce. Tymbardziej, że dostępne jest wybarwienie "ciemny orzech" (i to w fornirze), a ja niestety z tych wyprzedażowych skazany byłem na medium oak lub high glossy. Finalnie zamówione są czarne błyskotki. Nie byłby to mój pierwszy wybór zdecydowanie ale pozwoliłem się ukochanej wypowiedzieć (Jej też walnut najbardziej pasował), żeby troche załagodzić zadymę w związku z zakupem pieca i kolumn. Taki trochę FWAF (future wife acceptance factor)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej cenie to faktycznie okazja. Choć ja szukałbym uparcie ELAC-a na rynku wtórnym. Czasem warto poczekać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trochę odkopuję temat, ponieważ być może komuś moje spostrzeżenia się przydadzą w poszukiwaniach. 

Od ponad 2 lat mam YAS1100. Wybierałem go spośród wielu różnych wzmacniaczy, atoli, nadów itp. Do ~10k (w tym też model as2100). Wszystkie były odsłuchiwane na moich ówczesnych kolumnach: Focal Aria 926. Różnica pomiędzy Yamahą a pozostałymi wzmacniaczami, była tak niespodziewanie duża, że nie miałem trudności żeby się na nią zdecydować. Pełny, szeroki dźwięk, nasycony i naturalny. Bardzo fajna scena i przestrzeń. Trochę brakowało basu.

Zacząłem więc odsłuchy wielu kolumn. Przewinęły się zestawy znacznie droższe niż powyższe Focale (Np. Acoustic Energy), aż w końcu trafiłem na Klipsch Forte III. Dość trudne do ustawienia kolumny, lubią bliskość ściany z uwagi na pasywny radiator basu z tyłu, ale zbyt bliskie ustawienie, powoduje buczenie - więc trochę zabawy jest. Niemniej, bardzo polecam wziąć je pod uwagę, jeśli budżet pozwala. Scena, realizm, holograficzność dźwięku, bas - kosmos :). Źródłem u mnie jest Chord Qutest - nie bagatelizowałbym wpływu DACa - YAS1100 jest wzmacniaczem bardzo neutralnym, pozwalającym grać reszcie systemu - więc każdy element będzie miał wpływ. 

Drugą marką jaką bym polecał sprawdzić, to Viena Acoustic i kolumny Mozart Grand. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stefan Dedalus napisał:

Trochę odkopuję temat, ponieważ być może komuś moje spostrzeżenia się przydadzą w poszukiwaniach. 

Od ponad 2 lat mam YAS1100. Wybierałem go spośród wielu różnych wzmacniaczy, atoli, nadów itp. Do ~10k (w tym też model as2100). Wszystkie były odsłuchiwane na moich ówczesnych kolumnach: Focal Aria 926. Różnica pomiędzy Yamahą a pozostałymi wzmacniaczami, była tak niespodziewanie duża, że nie miałem trudności żeby się na nią zdecydować. Pełny, szeroki dźwięk, nasycony i naturalny. Bardzo fajna scena i przestrzeń. Trochę brakowało basu.

Zacząłem więc odsłuchy wielu kolumn. Przewinęły się zestawy znacznie droższe niż powyższe Focale (Np. Acoustic Energy), aż w końcu trafiłem na Klipsch Forte III. Dość trudne do ustawienia kolumny, lubią bliskość ściany z uwagi na pasywny radiator basu z tyłu, ale zbyt bliskie ustawienie, powoduje buczenie - więc trochę zabawy jest. Niemniej, bardzo polecam wziąć je pod uwagę, jeśli budżet pozwala. Scena, realizm, holograficzność dźwięku, bas - kosmos :). Źródłem u mnie jest Chord Qutest - nie bagatelizowałbym wpływu DACa - YAS1100 jest wzmacniaczem bardzo neutralnym, pozwalającym grać reszcie systemu - więc każdy element będzie miał wpływ. 

Drugą marką jaką bym polecał sprawdzić, to Viena Acoustic i kolumny Mozart Grand. 

ta yamaha nie jest neutralna bo ma odchudzone brzmienie wlasniej z basem o krok do tylu

jesli focalami aria 926 brakowalo ci basu to nie swiadczy dobrze o tym wzmaku wiec nie ma co slodzic

jak widzisz dopiero klipsz z poteznym wooferem i bardzo wysoka efektywnoscia robi robote

co do kolumn gratuluje wspanialy sprzet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ohmygod napisał:

co do kolumn gratuluje wspanialy sprzet

powiedziałeś, że Yamaha ma bas krok do tyłu... no a te Klipsch mają bas krok do przodu i robi się wszystko w linii ? Pozdrawiam ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem,  mam Yamahe as2000 i basu pod dostatkiem i to takiego niskiego i nie dudniacego...czyzby az tak sie różnił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.