Skocz do zawartości
IGNORED

Który amplituner wybrać: Yamaha R-N303D czy Pioneer SX-N30AE


Pedros_Ole
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

świeżak w temacie audio. Po wielu latach przyszedł czas na zakup "klocka" zamiast mikro zestawu i pojawiają się dylematy: Yamaha R-N303D czy Pioneer SX-N30AE? Moje podstawowe "wymagania":

- zestaw stereo (nie planuję rozbudowy do 5.1 czy więcej do kina domowego), do którego chciałbym zapiąć tuner od kablówki (audio), player CD, może jakieś dodatkowe źródło audio,

- streaming sieciowy niezbędny (Spotify i Tidal - używam obydwu, radio internetowe),

- radio DAB+ (bo za chwilę FM nie będzie działało wcale, a nie uśmiecha mi się wymiana sprzętu, chciałbym "na jakiś czas" mieć spokój (plazma od Panasonica niedługo bezawaryjnie będzie obchodziła 11 rok działania i tak bym chciał, żeby było ze sprzętem grającym),

- do tego będzie "podstawowy" CD,

- później kolumny (raczej podłogowe)... ale to pewnie odrębny temat.

Chciałbym, żeby to nie był zestaw za miliony, poza tym nagłośnienie pokoju ok. 20 m2 nie musi być sprzętem estradowym ?

Jakieś opinie na temat wymienionych amplitunerów? A może coś innego jest wartego uwagi w tym przedziale cenowym?

P.S. mam nadzieję, że nie powielam tematu z kategorii "co wybrać", bo sprzętu na rynku jest tyle, że zestawienia par pewnie się nie powtarzają, a przynajmniej mam nadzieję, że tej nie było ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym szedł w Yamahę, warto dołożyć "parę groszy" do modelu<reklama> Gra dużo lepiej od 303 ? Co do kolumn, to trzeba już na wybranym amplitunerze słuchać różnych zestawień. Do 20m2 albo duże podstawkowe, albo małe podłogowe. Mnie się bardzo podoba zestawienie Yamahy z kolumnami Mission serii LX. Bardzo miłe, niemęczące granie z miękkim basem. 
Wpadnij do nas posłuchać. Warto ?

Edytowane przez plastik1989

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

[...]
Wpadnij do nas posłuchać. Warto

Widzę warmińsko-mazurskie jest białą plamą na mapie. Muszę poszukać czegoś w Olsztynie ?

A na czym polega różnica między 402 i 303? Odczucia "nauszne"? Bo wg porównywarki 3 ma mocniejszy (tak?) wzmacniacz. Poza tym wg porównywarki się nie różnią, poza ceną (4 droższa o 250 zł). Odczucia indywidualne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pedros_Ole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Pedros_Ole napisał:

Widzę warmińsko-mazurskie jest białą plamą na mapie. Muszę poszukać czegoś w Olsztynie ?

A na czym polega różnica między 402 i 303? Odczucia "nauszne"? Bo wg porównywarki 3 ma mocniejszy (tak?) wzmacniacz. Poza tym wg porównywarki się nie różnią, poza ceną (4 droższa o 250 zł). Odczucia indywidualne?

402 gra lepiej. O ile? To już subiektywna ocena i zależeć będzie od podłączonych kolumn. Moc nie gra, a jakość zastosowanych komponentów. Faktycznie masz wszędzie daleko ? Może przy okazji jakiegoś wyjazdu? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem temat wspomnianego przeze mnie Pioneera zarzucić. A w tym przedziale cenowym (1500-1700) jest coś innego wartego uwagi?
Przy okazji głośników (znów amatorka wychodzi) wpadły mi w oko te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) I znów pytanie, czy coś w tym przedziale lepszego znajdę do moich "wymagań"?

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pedros_Ole napisał:

Jak rozumiem temat wspomnianego przeze mnie Pioneera zarzucić. A w tym przedziale cenowym (1500-1700) jest coś innego wartego uwagi?
Przy okazji głośników (znów amatorka wychodzi) wpadły mi w oko te https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/indiana-line-nota-550.html I znów pytanie, czy coś w tym przedziale lepszego znajdę do moich "wymagań"?

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Co do Pionka, mamy go także w kilku salonach, więc umawiając się na odsłuch można dogadać porównanie obu. Kolumny Indiana Line Nota 550X w swojej cenie są jak najbardziej godne polecenia. Zwróć uwagę na zestawy w takim razie: <reklama>i trochę drożej, ale warto: <reklama>, plus posłuchałbym wyżej wymienionych Mission LX-3. Telefonicznie ustalisz z konkretnym salonem co mają Ci przygotować na odsłuch ?

Edytowane przez plastik1989

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo się już robi ampli jeszcze spoko (402 zamiast 303, ale głośniki już mocno podbijają budżet. A gdzie do tego jeszcze CD (plus kolejny 1k zł)...

Małe podsumowanie na tę chwilę:

1. amplituner Yamaha R-N402D lub Yamaha R-N303D,

2. głośniki podłogowe Indiana Line Nota 550 X,

3. odtwarzacz CD Yamaha CD-S300.

Any idea co zamienić w podobnej cenie? A może jednak ktoś potwierdzi, że to nie jest zły zestaw? Oczywiście jako propozycja, niezbędny będzie odsłuch na żywo, ale może warto z czymś porównać? Tylko wspomniany Pioneer SX-N30AE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pedros_Ole napisał:

1. amplituner Yamaha R-N402D lub Yamaha R-N303D,

402 i niżej nawet nie schodź, preferuje model 602! SX-N30 nie do tych kolumn, w górnych zakresach zrobi się chaos.
Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po specyfikacji nie widać różnicy, lecz wiadomo że to nie jest najważniejsze. Prawdziwa Yamaha to zaczyna się od RN602. Wystarczy tylko spojrzeć na konstrukcje wewnątrz żeby się przekonać. No, ale to już po za budżetem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to 602 zaczynam się zastanawiać, czy nie porzucić CD i wtedy wziąć wyższy model ampli. Tylko czy nie będzie słabo, że do niego będą Nota 550 X?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno wybór amplitunera Yamaha to dobra droga, odradzam R-N303D, zdecydowanie lepiej zagra R-N402D, ale jeśli miałby to być zestaw docelowy, gorąco namawiam na R-N602. Można jako alternatywa rozwazyć Pioneer i Onkyo TX-8250, ale ja bym został przy Yamaha.

Kolumny - Indiana Line jest ok, chociaż znowu warto spojrzeć jako lepsza opcja na model Tesi 561. Będą szybsze, bardziej dokładne i swobodne. Dobrą opcją jest Monitor Audio MR6. Koniecznie powinieneś posłuchać Q Acoustics 3050i, to naprawdę świetna kolumna.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz przede wszystkim indywidualne, atrakcyjne wyceny zestawów dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad 602, to już raczej postanowione, kwestia tylko głośników... niby niewielka różnica cenowa biorąc pod uwagę, że to zakup na nieco dłużej. Ot i masz, chciałem po taniości, ale skąpy traci dwa razy... bo wymiana głośników za jakiś czas, to nie będzie już tylko 300 zł (Nota 550x vs Tesi 561).

A najgorsze jest to, że w Olsztynie (gdzie mieszkam) nie mam zbytnio możliwości odsłuchu wybranego sprzętu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pedros_Ole napisał:

Zastanawiam się nad 602, to już raczej postanowione, kwestia tylko głośników... niby niewielka różnica cenowa biorąc pod uwagę, że to zakup na nieco dłużej. Ot i masz, chciałem po taniości, ale skąpy traci dwa razy... bo wymiana głośników za jakiś czas, to nie będzie już tylko 300 zł (Nota 550x vs Tesi 561).

A najgorsze jest to, że w Olsztynie (gdzie mieszkam) nie mam zbytnio możliwości odsłuchu wybranego sprzętu ?

Dobrze robisz że wybierasz 602 ?
Co do kolumn to bez zastanowienia 561!

Jestem w stanie Ci wypożyczyć ten sprzęt, jeśli jesteś zainteresowany to napisz.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam mimo wszystko odsłuch, żeby kilka rzeczy porównać. Jeśli jesteś początkujący, to jak posłuchasz nawet 303 i 550 to będzie Ci się podobało ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno ?  Ale jeśli planujesz zakup na dłuższy dystans. To dołóż sobie do nieco droższych głośników i miej problem z głowy ? pamiętaj, audio wciąga!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.. jeśli sprzęt ma być na lata.. warto kilka stów dorzucić..

Yamaha od 6.. i w podobnej kwocie pudła.. będzie ok..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jeśli żona się nie zgodzi, to zawsze możesz jej kupić droższą torebkę:) Nie chcę Cię podkręcać, ale każde dołożenie w obecnym przypadku spowoduje różnice "in plus"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie da się pogadać, wyjaśnić? Trzeba przekupować? Może jak już będę za jakiś czas chciał rozbudować, teraz chyba dam radę bez przekupstwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po temacie, stanęło na Yamaha 402d plus do tego podłogowe Monitor Audio 300. Malina zestaw
Dziękuję za wszystkie wcześniejsze podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pedros_Ole napisał:

I po temacie, stanęło na Yamaha 402d plus do tego podłogowe Monitor Audio 300. Malina zestaw

Gratuluje zakupu, grunt to żeby cieszyło ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.