Skocz do zawartości
IGNORED

zakupy na eBay i ubezpieczenie transakcji, koszty


Marcin Wielgus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie . domyślam się, że zakupy poprzez eBay są jakoś ubezpieczone. ? czy warunkiem jest zrealizowanie płatności przez PayPal czy tez można kupić na eBay i zapłacić przelewem i mieć ubezpieczanie?

i drugie pytanie . chce sprzedającego namówić na wystawienie sprzętu na eBay bo nie wiem czy to nie jakiś naciągacz. wiecie może jakie są koszty prowizji ebay ? (facet z Włoch) bo ew mu zaproponuję ze mu dodam do ceny tą prowizję ale nie wiem o czym mówię dlatego pytam.

ostatnie pytanie - czy jest coś takiego na eBay jak aukcja prywatna? ze sprzedający wystawia tylko dla mnie , wysyła mi link i ja kupuję ?

dzięki za info

marcin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowizja £1 jeśli wystawione po promocji (przynajmniej raz na miesiąc przez jeden weekend). Normalnie, bez promocji, 10%. 

PayPal daje gwarancję nie ebay. Nawet jak zapłacisz bezpośrednio PayPal to jest gwarancja zwrotu pieniędzy. 

PayPal inkasuje ok 3% prowizji. 

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Prowizja £1 jeśli wystawione po promocji (przynajmniej raz na miesiąc przez jeden weekend). Normalnie, bez promocji, 10%. 
PayPal daje gwarancję nie ebay. Nawet jak zapłacisz bezpośrednio PayPal to jest gwarancja zwrotu pieniędzy. 
PayPal inkasuje ok 3% prowizji. 


Huberto a gdzie znaleźć info o tym kiedy promocyjnie można wystawić coś ? Na Allegro to mi przysyłają powiadomienia a na ebay coś nie

PayPal prowizje nalicza płacącemu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych: https://www.ebay.pl/pages/help/sell/selling-basics.html  - odnośnie sprzedaży 

a tutaj kupowanie https://www.ebay.pl/pages/help/buy/basics.html

dodam tylko, iż płatnośc może być najbezpieczniejsza karta kredytowa lub przelewem na konto poprzez paypal...wszystkie transakcje wówczas przy tej płatności sa ubezpieczone nawet jesli przedmiot nie działa czy jest inny niz wynika to z opisu aukcji lub jesli zaginie podczas przesyłki... odnośnie paypal: https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/personal

Edytowane przez robak_777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jednocześnie najdroższe

Mnóstwo osób w Europie rezygnuje ze sprzedaży poprzez parkę eBay/PayPal ze względu na dublowaną prowizję...

Choć, trzeba przyznać,  dla kupującego to świetny mix bezpieczeństwa transakcji, dostawy, płatnosci itd.

Jednak coraz mniej osób sprzedających w to wchodzi (uczciwych ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, mrb said:

...i jednocześnie najdroższe

Mnóstwo osób w Europie rezygnuje ze sprzedaży poprzez parkę eBay/PayPal ze względu na dublowaną prowizję...

Choć, trzeba przyznać,  dla kupującego to świetny mix bezpieczeństwa transakcji, dostawy, płatnosci itd.

Jednak coraz mniej osób sprzedających w to wchodzi (uczciwych ).

 

Dlatego trzeba czekać na 1£ offer .inaczej nie ma sensu tam sprzedawać .ja sam korzystam z GUMTREE,  lub HI FI FOR  SALE gdzie nie płacę  za nic w razie sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brokerzy czasem tam też wystawiają. Są inne strony gdzie można kupić dobry sprzęt poza UK np. http://www.highendaudio.nl/en/category/apparatuur/page/8/

Itd.. 

Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Mam takie pytanie.  Zrobiłem zakupy  na  ebay w USA.  Sprzedający  w  trakcie trwania  aukcji  nie   miał  opcji  wysyłki  do Polski ale  zgodził  się  w  przypadku mojej wygranej na  wysyłkę do Polski.    Próbując  teraz po wygraniu tej aukcji  sfinalizowac ją system  nie  chce przyjać  płatności  Pay Pal ponieważ  wcześniej  nie  było  zaznaczonej opcji  wysyłki  do  Polski.

Czy  ta  osoba może może  dodać opcję w ustawieniach żeby  umożliwić zapłatę przez Pay Pal   ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dawid2011 napisał:

Mam takie pytanie.  Zrobiłem zakupy  na  ebay w USA.  Sprzedający  w  trakcie trwania  aukcji  nie   miał  opcji  wysyłki  do Polski ale  zgodził  się  w  przypadku mojej wygranej na  wysyłkę do Polski.    Próbując  teraz po wygraniu tej aukcji  sfinalizowac ją system  nie  chce przyjać  płatności  Pay Pal ponieważ  wcześniej  nie  było  zaznaczonej opcji  wysyłki  do  Polski.

Czy  ta  osoba może może  dodać opcję w ustawieniach żeby  umożliwić zapłatę przez Pay Pal   ??

Poproś żeby Ci wysłał  invoice  z dodatkowymi kosztami dostawy na paypal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.