Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo 646 wymiana na wzmacniacz stereo.


tocolubie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Mój sprzęt to Onkyo 646 (będzie na sprzedaż, stan sklepowy)  + Magnat Quantum Edelstein + Sub Heco new phalanx 203a.
Ze względu na to, że mam małe dzieci, nie mam czasu oglądać filmów, korzystając z kina domowego.
Dlatego postanowiłem wymienić amplituner na wzmacniacz stereo.
Chciałbym zostawić swoje głośniki bo bardzo mi się podobają i ich gabaryt jest dla mnie idealny. Rozważam sprzedaż Heco, bo do muzyki to dla mnie raczej rzecz zbędna.
Muzyka, którą słucham, dziwne ale każda. Czyli codzienna, jaka jest w radio. Główne źródło to telefon i apka spotify i tuner radiowy, czasem pewnie tv Samsung itp.
Myślałem od wzmaku NAD C338 + dokupienie tunera. 
Sprzęt, może być nowy jak i używany, byle zadbany ?
Pokój to 16m2, a odległość od pkt, odsłuchu do sprzętu to około 3m.
Pytanie czy te kolumny zgrają się z NAD'em? I czy warto postawić na ten zestaw? Będzie różnica w muzyce?
Dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno wymiana Twojego amplitunera na dobry wzmacniacz stereo w ogromnym stopniu wpłynie korzystnie na jakość dźwięku. NAD C338 to dobra opcja. To wzmacniacz grający szybko, mocna, konkretne i energicznie. Jest dokładny, analityczny. Dzięki google chromecast masz dostęp do Spotifi i wielu aplikacji streamingowych. Nie wiem tylko w jakim celu chcesz dokupić tuner radiowy, przecież możesz skorzystać z aplikacji z dostępem do stacji radiowych.

Z mojej strony zaproponowałbym Ci jeszcze bardzo dobry wzmacniacz Audiolab 6000A. To trochę spokojniejsze, ale za to bardziej plastyczne, swobodne granie. Do powyższego wzmacniacz możemy dołożyć streamer np. Audio Pro Link 1 lub Yamaha WXAD-10.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Jeśli masz wątpliwości, u nas możesz także sprzęt wypożyczyć do testu. Oczywiście indywidualna oferta dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

NAD C338 to jedna z wielu opcji, oprócz tego warto spojrzeć na starszego NAD C326 lub 356. Iną opcją w podobnym budżecie jest Advance Acoustic X-i75.
A ten tuner musi być? Nie może być np: radio internetowe z Yamahy WXAD-10 ? Dodatkowo rozszerzy nam o funkcje sieciowe i BT.

Myślę  że dobrze było by się umówić na odsłuch. Można zabrać swoje kolumny i przesłuchać kilku wzmacniaczy.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Oczywiście ten tuner radiowy, to zwykłe przyzwyczajenie do ampli, że klik i mam radio, w ten sposób właśnie korzystałem z radia standardowego. Technologia idzie do przodu i faktycznie, przy tym co piszecie tuner wydaje się zbędny. Odsłuch, dla mnie przy tej kwocie wydaje się nieunikniony, jednak nowszy NAD przekonuje mnie wyglądem co też dla mnie jest ważne. Kwestia czy moje magnaty to nie zbyt słabe pudła? I jak sprawdza się sub w takowych wzmacniaczach?  Służy tylko do muzyki, nie wiem czy również filmów? Czy wgl nie myśleć o subie i go sprzedać, a dołożyć do wzmaka. Q21 muszę się w końcu z wami umówić, bo mam 50 km, a wybrać się jakoś nie mogę ;/ 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Acoustic odrazu odradzam. Rabia sie na potege. Mialem model i125. Najgorszy wzmak w moim doswiadczeniu. 3 razy poszedl na gwarancje az wreszcie oddali mi kase. 1 gwarancja po pol roku od kupna. Znajomy mial i75 podobna sytuacja i tez oddali kase. Omijac ta firme.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też kiedyś  zależało  na stacjach FM jak i internetowych i kupiłem sobie taki tuner, hama DIT2000 za niecałe 350 zł ,obsługa jak w zwykłym tunerze fm , super jakość stacji internetowych  i jestem bardzo zadowolony, i jeszcze ma jakieś bajery internetowe , poczytaj sobie o tym wynalazku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.