Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio Emit 30


tomasz777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=52059]tomasz777[/mention] ogólnie te Dynaudio M30 do Rocka, Hard Rocka, Heavy Metalu mogą być jak najbardziej, ale do Thrash Metalu, Death. Black Metalu już nie koniecznie. Chodzi o to , że one nie są ultra szybkie i nawet z bardzo szybkim i mocnym wzmacniaczem nie zrobi się z nich demonów prędkości. Także tam gdzie jest mnóstwo bardzo szybkiej podwójnej stopy, natłok bardzo szybkich riffów gitarowych to mogą zbytnio nie nadążać.
Co do średnicy to wcale one nie mają aż tak gęstej średnicy. Dla przykładu starsze Dynaudio z serii Audience miały ją o wiele bardziej zagęszczoną. Także tutaj bym uważał. Wysokie są bardzo ładne , nic nie skrzeczy, nie piszczy, generalnie dosyć rozdzielczo w tym zakresie. Niskie mocne, dosyć punktowe. Ogólnie to fajne muzykalne kolumny.
Co do ich napędzenia to słuchałem ich z Naim 5si , NAD 356, i setem Rotel Rc 990 + Rb 990 Bx. Z Nadem klapa totalna jak dla mnie była. Z Naimem bardzo ładnie zagrały, ale przy małych i średnich poziomach głośności. Dlatego też pytałem się jaki metraż i czy lubisz głośno słuchać. Te Dynki co by nie było są wymagające od wzmacniacza i tyle. Zestaw Rotela robił z nimi co chciał i można było już zaszaleć z głośnością. Ale ten Rotel ma około 2 x 300W (4 ohm).
Grały u mnie w 20m2. Odległość od tylnych ścian 70 cm (licząc od tylnej części kolumny), od bocznych 100 cm.
Także moim zdaniem jeżeli słuchasz też cięższych odmian metalu gdzie liczy się przede wszystkim szybkość to byłbym bardzo ostrożny z tymi kolumnami.
Co tu będę dużo pisał, generalnie w tym budżecie ciężko jest kupić nowe dobre kolumny do ciężkiej muzyki bo z reguły te co grają bardzo szybko są dość odchudzone w brzmieniu bez zbytniego ocieplenia, grają po prostu za jasno co daje efekt jazgotu na dużej ilości źle zrealizowanych płyt z taką muzyką.
Znowu te kolumny , które grają cieplej, bardziej wypełnionym dźwiękiem, bardziej soczystym nie są już takie szybkie. Ale plusem jest to , że właśnie te gorzej nagrane płyty można na nich słuchać bez zgrzytania zębami.
Więc gdzieś trzeba iść na kompromisy niestety. Co innego śpiewające Panie, jakiś Jazz, pop - tutaj już o wiele łatwiej wybrać kolumny w takim budżecie jeśli chodzi o nowe. Ciężka droga dla fana metalu jeśli chodzi o stereo.
Moja rada na koniec - koniecznie je odsłuchaj przed zakupem, nie kupuj w ciemno i na podstawie czytanych recenzji bo można się zdziwić czasami.
Ps. Miałem Emit M30 i M20 - te drugie są szybsze, ale to podstawkowce.
Bardzo d, iekuje za treściwa odpowiedź, będę je odsluchowal, jak również fyne audio f500, kef Q 750 i może jeszcze kef r 500

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Bardzo d, iekuje za treściwa odpowiedź, będę je odsluchowal, jak również fyne audio f500, kef Q 750 i może jeszcze kef r 500

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Chodziło o fyne audio f 501

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2019 o 19:24, Adam 38 napisał:

Więc S4Home jak będziecie brali kolejne Dynki to "podszkolcie się" u najlepszych ?

Kolumna posiada zawsze coś takiego jak rekomendowana moc wzmacniacza np od 50W do 150W. Z 50 watowym wzmacniaczem też zagra, to samo ze 150 watowym wzmacniaczem, ale wiadomo że będzie lepiej. A rozumiem że w Dynaudio moc wzmacniacza podaje się w kilogramach? Ważny parametr, który trzeba wziąć pod uwagę to skuteczność, która w  M30 jest dosyć niska więc trzeb zadbać o lepsze wzmocnienie prądowe. Do DALI też jest polecany jeden dystrybutora jako rekomendowane wzmacniacze.  W większości przypadków w momencie podmiany na lepszy wzmacniacz kolumny zabrzmią lepiej. Polecacie elektronikę za korcie a spróbujcie ten sam zabieg zrobić z innymi kolumnami, efekt może niektórych mocno zdziwić.?

Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolumna posiada zawsze coś takiego jak rekomendowana moc wzmacniacza np od 50W do 150W. Z 50 watowym wzmacniaczem też zagra, to samo ze 150 watowym wzmacniaczem, ale wiadomo że będzie lepiej. A rozumiem że w Dynaudio moc wzmacniacza podaje się w kilogramach? Ważny parametr, który trzeba wziąć pod uwagę to skuteczność, która w  M30 jest dosyć niska więc trzeb zadbać o lepsze wzmocnienie prądowe. Do DALI też jest polecany jeden dystrybutora jako rekomendowane wzmacniacze.  W większości przypadków w momencie podmiany na lepszy wzmacniacz kolumny zabrzmią lepiej. Polecacie elektronikę za korcie a spróbujcie ten sam zabieg zrobić z innymi kolumnami, efekt może niektórych mocno zdziwić.

Pozdrawiam.

 
Czyli regułę 60 procent budżetu na kolumny a 40 na wzmacniacz można włożyć między bajki.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tomasz777 napisał:

Czyli regułę 60 procent budżetu na kolumny a 40 na wzmacniacz można włożyć między bajki.

Nie ma żadnej takiej reguły. Dobrze i możesz zakupić Tannoy'e Mercury 7.4 i dokupić do nich Simply Italy z Unisona i zagra to konkretnie ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tehen napisał:

Może ktoś coś powiedzieć o basie Emit m30 w porównaniu do Klipsch rf62 albo jego następców? 

Nie ma co porównywać. Raz że inaczej, dwa to nie ten sort.

 

PS. Naim 5si nie jest w stanie wysterować dobrze m30. Słychać to przy nagraniach mocno basujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o szybkość i kontur basu. W Klipschach jest naprawdę fajnie i ciekaw jestem jak się prezentuje w m30. Nie mówię o innych zakresach pasma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, tehen napisał:

Może ktoś coś powiedzieć o basie Emit m30 w porównaniu do Klipsch rf62 albo jego następców? 

8 godzin temu, Krzysiek B napisał:

Nie ma co porównywać. Raz że inaczej, dwa to nie ten sort.

Dobrze powiedziane ? To są inne klasy grania, dociążenie, wypełnienie, dynamika, odcięcie. Musiał byś posłuchać, ale nie przekreślaj Klipsch'a, ponieważ może Ci się podobać właśnie takie brzmienie jakie prezentuje.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontur i wygar to jedno ale słuchanie metalowego gwizdka wsadzonego w tube jest do bani. W metalu i rocku jest tragedia. Co jak co ale do metalu i rocka wolałbym sto razy bardziej moje Elac F6 niż jakiekolwiek Klipsche. Klipsche są fajne jak ktoś lubi jakieś dyskotekowe rytmy. Mają ten bas twardy i mocny ale jest monotonny. Kontrola tego zaokrąglonego basu Elacka też jest wyborna. Jest wykop i odpowiednia szybkość. Kolejna sprawa to, że trójdrożna kolumna gra potężniej niż dwudrożna i to w metalu dobrze słychać. Co do Dynaudio m30 to fajna kolumna ale czy użył bym jej do słuchania metalu? Bas ma trochę za obfity i jak ktoś tam wspomniał: średnica nie jest tak gęsta jakby można było tego się spodziewać. Soprany lekko podkręcone. Kolumna ta dobrze gra w szerz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzysiek B napisał:

Kolejna sprawa to, że trójdrożna kolumna gra potężniej niż dwudrożna i to w metalu dobrze słychać.

Nie ma to w ogóle znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kontur i wygar to jedno ale słuchanie metalowego gwizdka wsadzonego w tube jest do bani. W metalu i rocku jest tragedia. Co jak co ale do metalu i rocka wolałbym sto razy bardziej moje Elac F6 niż jakiekolwiek Klipsche. Klipsche są fajne jak ktoś lubi jakieś dyskotekowe rytmy. Mają ten bas twardy i mocny ale jest monotonny. Kontrola tego zaokrąglonego basu Elacka też jest wyborna. Jest wykop i odpowiednia szybkość. Kolejna sprawa to, że trójdrożna kolumna gra potężniej niż dwudrożna i to w metalu dobrze słychać. Co do Dynaudio m30 to fajna kolumna ale czy użył bym jej do słuchania metalu? Bas ma trochę za obfity i jak ktoś tam wspomniał: średnica nie jest tak gęsta jakby można było tego się spodziewać. Soprany lekko podkręcone. Kolumna ta dobrze gra w szerz.
To co polecasz do metalu oprucz elac f6? Coś w podobnej cenie emit 30

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomasz777 napisał:

To co polecasz do metalu oprucz elac f6? Coś w podobnej cenie emit 30

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka
 

To nie takie proste. Popierdółki r500 bym olał. Jak już kefy to albo r300 albo r700 ale te mają przewalony bas i wydały się bardziej spokojne niż r300. Specyficzne brzmienie trza samemu ocenić. Może Focal chorus 726.

Fyne Audio f501 grają skalą dźwięku proporcjonalną do swojej wielkości i mogą nie mieć satysfakcjonującej skali brzmienia. To audiofilskie kolumny. Metal zagrają jak ktoś lubi ten gatunek od czasu do czasu posłuchać ale jak bym miał się skupiać tylko na metalu to na pewno bym ich nie kupił.

Zależy jaką formę prezentacji preferujesz. Tak samo ze wzmacniaczami. Jeden powie że do metalu najlepszy Naim, a NAD jest do bani, inny że Roksan, a jeszcze ktoś inny że jednak NAD bo gra ciężko. W rzeczywistości wszystkie się nadają.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To nie takie proste. Popierdółki r500 bym olał. Jak już kefy to albo r300 albo r700 ale te mają przewalony bas i wydały się bardziej spokojne niż r300. Specyficzne brzmienie trza samemu ocenić. Może Focal chorus 726.
Fyne Audio f501 grają skalą dźwięku proporcjonalną do swojej wielkości i mogą nie mieć satysfakcjonującej skali brzmienia. To audiofilskie kolumny. Metal zagrają jak ktoś lubi ten gatunek od czasu do czasu posłuchać ale jak bym miał się skupiać tylko na metalu to na pewno bym ich nie kupił.
Zależy jaką formę prezentacji preferujesz. Tak samo ze wzmacniaczami. Jeden powie że do metalu najlepszy Naim, a NAD jest do bani, inny że Roksan, a jeszcze ktoś inny że jednak NAD bo gra ciężko. W rzeczywistości wszystkie się nadają.
 
Zastanawiam się nad f501, w żeś iej miałem xt6f i tak do końca nie sprawdzał się w metalu, gubily się w szybkim tempie i brakowało trochę takiej potęgi dźwięku. Myślę że przeskok był by dobry. Co myślisz o kef Q 750? Jeszcze można spróbować xt8f.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomasz777 napisał:

Zastanawiam się nad f501, w żeś iej miałem xt6f i tak do końca nie sprawdzał się w metalu, gubily się w szybkim tempie i brakowało trochę takiej potęgi dźwięku. Myślę że przeskok był by dobry. Co myślisz o kef Q 750? Jeszcze można spróbować xt8f.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka
 

F501 są szybsze ale nadal mają lekko poluzowany bas. Obfity w najniższym podzakresie. Jeśli chodzi o Kefy to nie do końca moje granie. Osobiście mam trochę odmienne zdanie niż większość na ten temat ale jak bym chciał mieć zastaw typowy do rocka i metalu to przede wszystkim kupiłbym jakiś mega rockowy wzmacniacz. Moje marzenie to xs2 i nawet z takim wariatem Dynaudio m30 fajnie grają metal. Takie połączenie słuchałem i Marilyn Manson brzmiał świetnie. Czysta energia. Nie chce mi się tu z nikim kłócić ale zaczął bym od wyboru rasowego rockowego wzmacniacza i jakiegoś odpowiedniego źródła. Jak elektronika będzie miała pazur to nawet z bardziej audiofilskimi kolumnami rock dobrze zabrzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Emit 30 podłączone do końcówki Rotel RB03 (140W na kanał przy 4ohm). W większości gatunków jestem z tego połączenia bardzo zadowolony. Jest przestrzeń, jest rozdzielczość, detaliczna ale nie krzykliwa góra, fajnie dociążony dół. Jednak death metal (a słucham go sporo) nie brzmi idealnie - przy podwójnej stopie brakuje separacji oraz masy. Nie mam jednak doświadczenia ani z mocniejszymi ani z lepszej klasy wzmacniaczami, więc nie wiem ile da się z tych Dynek jeszcze wyciągnąć. Jeśli szukasz kompromisu to Emit 30 może być ciekawym wyborem, jak priorytetem jest death metal to poszukałbym czegoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ragnar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.