Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab 8000s - która wersja?


Patrykowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam takie pytanie - która wersja 8000s jest najlepsza bo co forum to inaczej piszą? Skośne gniazda czy są jakieś inne wskazówki, np nr seryjny / chińczyk czy UK, czy bez różnicy? LX? Zamierzam koić w ciemno więc byłbym wdzięczny za wskazówki :)

Miłego dnia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 8000S made in UK i z pewnością mogę polecić ten wzmacniacz każdemu kto szuka brzmienia neutralnego, wyrównanego, z dobrą kontrolą i energią w całym paśmie. Dobra rozdzielczość, separacja instrumentów, mocny konturowy bas. Bez czarowania, koloryzowania, ale też nie sucho - po prostu solidne, energetyczne wzmocnienie sygnału. Z Audiolabem charakter całości systemu bardziej zależy od głośników i źródła. W swojej klasie cenowej sam wzmacniacz nie będzie ograniczeniem. U mnie 8000s dobrze sobie radził z Dynaudio 52SE. Niestety postanowiłem sobie "poprawić" brzmienie i kupiłem pierwsze wydanie Caspiana. Na początku zmiana mi się spodobała, Audiolaba za szybko sprzedałem i potem tego żałowałem. Angielski 8000S to kawał dobrego wzmocnienia, jednak ma swoje lata, więc może być w różnej kondycji. Warto wymienić kondensatory. Niestety późniejszych modeli nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freepio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2019 o 07:15, freepio napisał:

Warto wymienić kondensatory.

Po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 24.05.2019 o 11:16, Patrykowski napisał:

Cześć. Mam takie pytanie - która wersja 8000s jest najlepsza bo co forum to inaczej piszą? Skośne gniazda czy są jakieś inne wskazówki, np nr seryjny / chińczyk czy UK, czy bez różnicy? LX? Zamierzam koić w ciemno więc byłbym wdzięczny za wskazówki :

Temat stary ale dodam cos od siebie.Z racji ze serwisuje audio trafily mi sie 2szt Audiolaba 8000s jedna tzw angielska i wersja chinska.Co moge powiedziec ,oba graly fajnie ale jednak ten chinski zagral lepiej.Lepszy bas ,dzwiek bardziej jakby dynamiczny ,dol pasma to kawal miecha z reszta reszta tez ok.Co roznilo te modele? w niektorych miejscach zamiast elektrolitow chinczyk mial czerwone wimy,zmienione wartosci rezystorow w koncowce poza tym to samo co angielski pomijajac inne gniazda glosnikowe.Na sieci jest wiele nie prawdziwych opini jakoby chinczyk byl gorszy -nie prawda gdybym mial wybierac wziolbym wlasnie chinola.Angielski to wlasnie wersja oszczednosciowa -w sygnale tanie marne elektrolity .Tym roznia sie te dwa wzmacniacze i wypisywanie glupot jakoby angielski jest lepszy jest nieprawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.04.2021 o 02:09, wojtek1234 napisał:

Co moge powiedziec ,oba graly fajnie ale jednak ten chinski zagral lepiej.

Zastosowane są inne kondensatory - to fakt. Ale czy różnica nie będzie czasem wynikać z zmęczenia życiem poszczególnych egzemplarzy starszych wersji UK? Bo mam wrażenie, że stare elektrolity mogą mieć dość - wymiana (z dobraniem odpowiednich) mogłaby zmienić werdykt.

Także jako był posiadacz zauważyłem że 8000s miał dość skromną prezentacje basu i ogólne dociążenie raczej symboliczne, ale nie podjąłem się zmiany elektrolitów, bo miałem nie grzebany oryginał w świetnym stanie i wolałem sprzedać komuś kto ceni akurat taką prezentacje brzmienia, bo średnica, góra i wszystkie detale bardzo ładnie prezentuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie.Masz racje chociaz nie do konca tzn w ostatnim egzemplarzu naprawianym u mnie wartosci rezystorow byly inne niz na schemacie i inne od tego co bylo napisane na plycie.A wiec punkty pracy samego stopnia mocy byly inne.Co do samych zmian elektrolitow w sprzecie audio jest to temat mocno nadmuchany ,kondensator w audio ma lekkie zycie to nie przetwornica a wiec i dziala cale lata.Nie biore pod uwage totalnego dziadostwa w sprzecie Nad gdzie juz w nowym nalezaloby je zmienic.Co do prezentacji basu przez ostatnia naprawiana sztuke musze przyznac ze tego akurat nie brakowalo i schodzil naprawde nisko czego o modelu 8000A powiedziec nie moge.Gdybym ja mial wybierac kupilbym zdecydowanie wlasnie chinczyka,niestetu u nas sa powielane jakies halucynacje nie prawdziwe opinie.W chinczyku potencjometr podglasza rowno a w wersci UK? prosta sprawa.Wracajac do samych kondensatorow oczywistym jest ze kazdy foliowy bedzie lepszy od elektrolita i w chinczyku tak zrobili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.