Skocz do zawartości
IGNORED

Denon 2000AE Vs Nad 375bee


Lenz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz Denona. Sam posiadam i z Dynaudio, które łatwym obciążeniem nie są i robi on z nimi co chce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DJ LUCAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że polecacie to, co akurat posiadacie. Macie jakieś dane, które pozwolą mi uwierzyć w wasze słowa? Mam na myśli testy, odsłuchy osobiste, porównania, ludzie konkretnie podchodzący do tematu przynajmniej sugerują jak może zachować się dany system. Już dostałem taką wiedzę, która potwierdza się w wielu tematach, do tego pisałem prywatnie z posiadaczami różnych /podobnych sprzętów, którzy są bezwzględni w ocenie, a tutaj odczuwam jakiś sentyment, -ja mam i jest w miarę dobrze, to czemu u ciebie miałoby być źle?...  Może mam wybujałą ambicję, a moje wymagania są wyogromnione, ale tematem moim jest stracie tych dwóch klocków Nad/Denon i może innych przy okazji. To wasze argumenty decydują o ich sile, wasze opinie. "Bierz Denona" taki tekst kojarzy mi się z czystym wieśniactwem, obojętnością w kwestii gustu, albo jego braku. Pewnie jest inaczej, ale chciałbym właśnie uzasadnienie, wolałbym, mam taki kaprys. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci sprawdzone połączenie. Czy to jest wiesniactwo ? Jeżeli tyle ludzi pisze doradza a Ty wybrzydzasz i obrażasz to proponuje wybrać się na do paru salonów i dupy na forum nie zawracać.  Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten denon jak w sumie cała seria to przede wszystkim ma ful basu, więc musisz o tym pamiętać. Dźwięk raczej gęsty, trochę mało tam powietrza jak dla mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, rafal735r napisał:

Ten denon jak w sumie cała seria to przede wszystkim ma ful basu, więc musisz o tym pamiętać. Dźwięk raczej gęsty, trochę mało tam powietrza jak dla mnie. 

Powietrze to jest, bo brzmi jasno. Tylko brakuje plastyczności i barwy. Wydaję mi się, że Nad 375, pod tym względem jest lepszy. Jest jeszcze wygląd...PMA 2000 wygląda bardzo ładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DJ LUCAS napisał:

Podałem Ci sprawdzone połączenie. Czy to jest wiesniactwo ? Jeżeli tyle ludzi pisze doradza a Ty wybrzydzasz i obrażasz to proponuje wybrać się na do paru salonów i dupy na forum nie zawracać.  Powodzenia.

Sprawdzone, w to nie wątpię, ale to dla mnie zbyt mało. Ludzie doradzają, ale czy ja ciebie znam i twoje doświadczenie? zastanów się chwilę,  bo nie wezmę rzeczy na podstawie tekstu "bierz"  Wcale nie wybrzydzam, w gruncie rzeczy jestem skłonny słuchać, analizować wasze wypowiedzi, jednak muszą mieć więcej sensu/konkretów. Rozumiesz? Jakie są zalety i wady takich wzmaczniaczy. Nie obrażam nikogo, myślę, że udowodniłby mi to każdy sąd ? Sposób twojej wypowiedzi kojarzy mi się z wieśniactwem spod sklepu, ale to moja osobista uwaga, i sam muszę mieć coś z wieśniaka. Co do zawracania twojej D, to nie kazałem ci tu przychodzić, nikomu, jednakże forum wydało mi się najlepsze, bo w salonach nie mają już tych modeli denona. Lepiej skończmy tą czczą gadaninę. I dobrze, że napisałeś,  udzielasz swej łaski, przyda się to, jeśli wyjaśnisz więcej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Powietrze to jest, bo brzmi jasno. Tylko brakuje plastyczności i barwy. Wydaję mi się, że Nad 375, pod tym względem jest lepszy. Jest jeszcze wygląd...PMA 2000 wygląda bardzo ładnie.

Ja go raczej jasnym bym nie nazwał. Może zależy jeszcze z czym on gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lenz napisał:

Sprawdzone, w to nie wątpię, ale to dla mnie zbyt mało. Ludzie doradzają, ale czy ja ciebie znam i twoje doświadczenie? zastanów się chwilę,  bo nie wezmę rzeczy na podstawie tekstu "bierz"  Wcale nie wybrzydzam, w gruncie rzeczy jestem skłonny słuchać, analizować wasze wypowiedzi, jednak muszą mieć więcej sensu/konkretów. Rozumiesz? Jakie są zalety i wady takich wzmaczniaczy. Nie obrażam nikogo, myślę, że udowodniłby mi to każdy sąd ? Sposób twojej wypowiedzi kojarzy mi się z wieśniactwem spod sklepu, ale to moja osobista uwaga, i sam muszę mieć coś z wieśniaka. Co do zawracania twojej D, to nie kazałem ci tu przychodzić, nikomu, jednakże forum wydało mi się najlepsze, bo w salonach nie mają już tych modeli denona. Lepiej skończmy tą czczą gadaninę. I dobrze, że napisałeś,  udzielasz swej łaski, przyda się to, jeśli wyjaśnisz więcej. 

Nadal nie napisałeś jaki masz odtwarzacz CD.

 

Jak się uprzesz na te Statementy to wygrzej je z 2 tygodnie i po prostu wypożycz demo C375BEE . Sam ocenisz czy jest dla Ciebie .

Jeżeli stwierdzisz że gra za ciemno i zbyt dociążonym brzmieniem to Denon może się okazać lepszy . Zakup Heco + wypożyczenie NADa to będzie jakiś punkt odniesienia bo w tym momencie są same niewiadome .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New Statement układają się 3tyg.

Niestety, najlepszą opcją jest pożyczenie na test, tylko tak można stwierdzić czy dźwiękowo pasuje czy nie, potem opisać wrażenia i opisać co ma ma się zmienić? Z czytania testów czy opinii (każdy ma inne warunki lokalowe) można tylko nabrać bałaganu w głowie. Nie wiem czy czytałeś moje tematy bo to rozległa literatura, ale zawsze sprzęt był u mnie na testach, włącznie z kolumnami Heco od S4 a to nie łatwa sprawa(50kg sztuka) ale to najlepsze rozwiązanie i dzięki za to, naszemu rynkowi Audio, oczywiście są wyjątki co nie pożyczają (Albatros, Kezard) czasami są problemy innej natury (w owym czasie ATC scm40)  = tylko test u siebie prawdę Ci powie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2019 o 20:43, Lenz napisał:

Używka Denon Pma 2000ae czy nowy Nad 375bee. Chodzi mi głównie o moc. Czy 80W w przypadku denona napędzą tak mocne kolumny jak Heco New Statement albo Magna Quantum Signature ?  Podobno nie patrzy się na moc wzmacniaczy, ale jednak im większa cena, tym większą posiadają moc na kanał.  

C375 BEE bardzo często wychodzi z New Statement. Proponuję też spojrzeć na Roksana K3 ?
Mogę Ci wypożyczyć oba modele do domu.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację. Nad już jest zamówiony, kupiłem go w końcu ?, również dzięki tej dyskusji, ale poza tym forum, tu i ówdzie zbiera pozytywne oceny. Wypożyczanie sprzętu to nie na moją głowę jak na teraz. Testować będę go na moich obecnych głośnikach podstawkowych, niech przyjdą jeszcze kable nowe i się zobaczy co to dało. Co do Denona, wymienię Nada jak coś będzie nie tak na Statementach, właśnie chyba na niego, mam dziwne wrażenie, że to niegłupi klocek. Będę miał okazję porównać jeszcze  Nada z Harman Kardon. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" "Bierz Denona" taki tekst kojarzy mi się z czystym wieśniactwem, obojętnością w kwestii gustu, albo jego braku."

22 godziny temu, Lenz napisał:

Rozumiem, że polecacie to, co akurat posiadacie. Macie jakieś dane, które pozwolą mi uwierzyć w wasze słowa? Mam na myśli testy, odsłuchy osobiste, porównania, ludzie konkretnie podchodzący do tematu przynajmniej sugerują jak może zachować się dany system. Już dostałem taką wiedzę, która potwierdza się w wielu tematach, do tego pisałem prywatnie z posiadaczami różnych /podobnych sprzętów, którzy są bezwzględni w ocenie, a tutaj odczuwam jakiś sentyment, -ja mam i jest w miarę dobrze, to czemu u ciebie miałoby być źle?...  Może mam wybujałą ambicję, a moje wymagania są wyogromnione, ale tematem moim jest stracie tych dwóch klocków Nad/Denon i może innych przy okazji. To wasze argumenty decydują o ich sile, wasze opinie. "Bierz Denona" taki tekst kojarzy mi się z czystym wieśniactwem, obojętnością w kwestii gustu, albo jego braku. Pewnie jest inaczej, ale chciałbym właśnie uzasadnienie, wolałbym, mam taki kaprys. 

Chyba "kolega" za dużo wymaga od nas" wieśniaków" i powinien się udać tam gdzie bedzie miał równych sobie i z gustem jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło Panie ? Kable to się dobiera na samym końcu, żeby dopieścić system. To jak przyprawić potrawę. W audio zakupy w ciemno to jest bardzo zły pomysł. Zbyt to skomplikowane.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Jednakże muszę w ciemno, nie mam wyjścia. To kable warte najmniej tysiąc złotych, także nie ma mowy, że będą gorsze niż obecne. (10-12 lat temu dostałem je za darmo w salonie audio przy zakupie kolumn, zwykła miedź bez osłon i końcówek, już dojechana)  Nie jestem znowu takim maniakiem (jeszcze :D) żeby poprawiać brzmienie kablami, niech tylko przesyłają porządnie moc, sądzę, iż mnie to wystarczy. I tak mam już poczucie winy, że przesadziłem.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.