Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio do 8-10 tys. zł.


Kamil Kupuje
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Postanowiłem napisać ponieważ jestem kompletnym laikiem w kwestii systemów audio, spędziłem kilka dni na przeglądaniu forów i artykułów, ale ciągle potrzebuję pomocy i rekomendacji.
Przeprowadzam się do nowego mieszkania i chciałbym skompletować porządny (jak dla mnie) sprzęt audio (do tej pory korzystałem jedynie z kolumn podłączonych przez bluetooth w kwocie 700 zł.).

Sprzęt będzie używany do słuchania muzyki (80%) i oglądania filmów (20%). Muzyka głównie z platform streamingowych (aktualnie Spotify, ale zmienię na Tidal z uwagi na lepszą jakość dźwięku). Mam też niewielką kolekcję plików flac. Ewentualnie radio internetowe. Filmy głównie z sieci: Netlix.
Słucham muzyki głównie elektronicznej, pop, electro-pop, jazz, indie rock. Preferuję brzmienie jasne, z lekko podkreślonym basem.

1. Czytałem o systemie multiroom audio - w szczególności zainteresowała mnie marka bluesound. Plusy: możliwość podłączenia bezprzewodowego / rozstawienia dodatkowych głośników w pozostałych pomieszczeniach (nie jest to warunek konieczny). Zastanawiam się tylko nad jakością dźwięku (połączenie bezprzewodowe) i czy w tej cenie lepiej rozejrzeć się nad wzmacniaczem i kolumnami.

2. Wzmacniacz + kolumny - proszę o rekomendacje. Raczej zestaw nowy, ewentualnie używany choć nie wiem czy jako laik będę w stanie ocenić jakość takiego zestawu.

3. Zestaw stereo chciałbym wykorzystać przy oglądaniu filmów (projektor do zakupu, ale na to mam oddzielny budżet). Rozumiem, że wtedy podłączam komputer - projektor kablem HDMI 2.0 (video 4k), natomiast w jaki sposób najlepiej połączyć komputer - wzmacniacz, by odpowiednio wykorzystać zestaw stereo?

4. Czytałem o odtwarzaczach strumieniowych i zakup takiego wydaje się dla mnie dobrym pomysłem. Co wtedy zyskuję? Rozumiem, że lepsze źródło dźwięku niż smartfon i tym samym lepszy dźwięk. 

5. W kwestii akustyki zastanawiam się czy takie ustawienie kolumn będzie odpowiednie (załącznik) ewentualnie w jaki sposób można je poprawić. Cały salon wraz z kuchnią ma ok 23m2, część rozrywkowa ok 10m2. Czy lepiej sprawdzą się kolumny podłogowe czy podstawkowe? Za kolumnami (ale nie na pełnej długości) będzie prawdopodobnie jakaś półka / konstrukcja metalowa / ażurowa. Odległość od niej ok 80cm, odległość od górnej (rys.) ściany ok 50cm.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o kef ls50 wireless.Jezeli idea Ci sie spodoba, myśle ze nie będzie problemów z wypożyczeniem do odsłuchów domowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kamil Kupuje napisał:

Dziękuję za polecenie. Kolumny aktywne jednak nie wydają mi się najlepszym pomysłem. 

Najpierw piszesz, że jesteś laikiem, prosisz o pomoc, a później niczym spec odpowiadasz, że coś ci się wydaje, ale nie?

LS50 w wersji bazowej nie wireless nie są aktywne, więc warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem. Przeczytałem o kef, ale musiałem trafić na artykuł dot. głośników aktywnych stąd moja niechęć. Dziękuje, wezmę je pod uwagę. 

Z jakim wzmacniaczem /amplitunerem będą dobrze grały? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wymądrzać i mogę się mylić, ale jednak słabo widzę 13cm głośnik do muzyki elektronicznej i to w 23m². 

Edit.

Jednak zwróciłem uwagę na zamieszczony schemat i rzeczywiście jest szansa, że polecone Kefy mogłyby zaspokoić potrzeby autora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocurro,  zauważ w jakim ustawieniu ma to grać, co z tego że salon ma 23m, jak wydzielona część "rozrywkowa" ma zaledwie 10m jak sam autor pisze. Napewno nie lądował bym się w podłogówki,  poza tym nie ma symetrii w tym ustawieniu, może posilkować się parawanem z lewej strony zestawu na czas odsłuchu. 

Te Kefy LS50 z wyglądu zaprzeczają ogólnie przyjętym opiniom, ale z tego co mi wiadomo grają jak pełnowymiarowe monitory.

Nikt nie narzuca zakupu, tylko propozycja do sprawdzenia, napewno w ciemno bym nie kupował żadnych kolumn, podobnie reszty toru.

Do filmów lepiej mieć sensowne stereo niż jakieś tam 5.1 z amplitunerem, tymbardziej że słuchanie muzyki wchodzi w grę. 

P.S.

Z niedrogich monitorów jest jeszcze Usher s520, Usher V601, może coś  z Monitor Audio seria Silver np RX2 jest w nich całkiem jak na monitory spory woofer 20cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poleciłem wireless z premedytacją, po obejrzeniu rysunku jaki kolega wstawił.Jest tam niby 23m2 ale odsłuch będzie w bliskim polu.Szafka na sprzęt będzie jak rozumiem z boku, a beamer z tylu więc próbuję sobie wyobrazić tą całą kablologię.Glosnik 13cm jest mały, ale przy sprzęcie aktywnym problemy basowe są troche mniejsze.Poza tym dane mi było słyszeć ls50(pasywne) i bardzo mi się podobały.Ale oczywiście szanuję niechęć kolegi do sprzętu aktywnego i życzę udanych poszukiwań.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje @sir.jax i dysponując takim budżetem jest tyle możliwości i taki wybór, że autorowi życzę dużo czasu i zdrowia, aby choć w 1/3 usłyszał jakie perełki są w jego zasięgu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 23 m2 można już dużo zrobić. Lub też nie zrobić, jeżeli mieszka się z żoną :):) Lech 13 centmetrowe woofery mogą dać basu, pod warunkiem, że nie da się za dużo gazu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2019 o 07:12, Kamil Kupuje napisał:

Dziękuję za polecenie. Kolumny aktywne jednak nie wydają mi się najlepszym pomysłem. 

Do muzyki jakiej słuchasz właśnie aktywne powinny być najlepsze

poza tym, dokupujesz do nich streamer i masz cały system

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, sir.jax napisał:

Te Kefy LS50 z wyglądu zaprzeczają ogólnie przyjętym opiniom, ale z tego co mi wiadomo grają jak pełnowymiarowe monitory.

Grają to mało powiedziane, te kolumny dają taki "ogień" że wielu nie dowierza. 23m2 to nie problem dla tych kolumn! Już nie wspomnę o LSX bo w tym wypadku też można się mocno zaskoczyć ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na odsłuch kolumn KEF - a , w naszym salonie jeżeli LS nie przypadną do gustu, to może seria R, a jeżeli nie kef to mamy parędziesiąt innych kolumn na miejscu do odsłuchu, pozdrawiam Jerzy ( na pewno coś wybierzemy )

 

www.audiotrendt.com.pl

 

 

12771635_1021137727946884_2583473782065345917_o.jpg

AUDIOtrendt Kraków. Zapraszamy na odsłuchy. Doradzamy, pomagamy, rozwiązujemy problemy. Wypożyczamy sprzęt do domu.
Wszyscy forumowicze mogą liczyć u nas na atrakcyjne ceny!

www.audiotrendt.com.pl; tel.: 12 686 10 15 | 791 063 315 | 509 188 477

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zostawcie te nieszczęsne kefy.Proponuję autorowi sprawdzić wyroby manufaktuki BNM.Spory wybór,duża możliwość dostosowania do osobistych preferencji i nie trzeba sprzedawać nerki?

polecam lekturę wątku klubowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość podjechać do mnie (Golina, k. Konina, wielkopolskie) to możesz posłuchać moich zestawów ? 

Jestem pasjonatem sprzętu i muzyki (prowadzę bloga o tej tematyce), więc "trochę" się znam. Jeden z moich zestawów stereo został dziś właśnie wystawiony na sprzedaż (Revoxy MK VI po modyfikacji zwrotnic (sekcja nisko tonowa, i średnio-wysokotonowa z oddzielnymi zwrotnicami), oraz Gainclone dual mono na totalnym wypasie (kondensatory black gate itp.). Za całość chcę około 4000zł, a wierz mi lub nie - pieniądze naprawdę nie grają. Kupuj sprzęt a nie marketingową papkę.

Pewnie zaraz branża mnie zjedzie, bo psuję im biznes ? . 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pdi90 napisał:

Pewnie zaraz branża mnie zjedzie, bo psuję im biznes ? .

Jak mogłeś...
A tak na poważnie to tylko forum z dystansem do wszystkiego. Ja by było więcej czasu to z chęcią sam bym przyjechał ? 
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykra prawda jest taka, że większość osób obraca się w budżecie, w którym w zasadzie jedynym dobrym rozwiązaniem jest rynek wtórny.  Porównując do rynku motoryzacyjnego, bo jakoś lepiej on wizualizuje: Chcą mieć Porsche Panamera turbo, dysponując budżetem na Nową Octavię ? Wiec w grę wchodzi rynek wtórny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, pdi90 napisał:

Chcą mieć Porsche Panamera turbo, dysponując budżetem na Nową Octavię

Gorzej jest jak chce Octavie, a dysponuje budżetem na Pandę ? 
Na rynku wtórnym trzeba się znać, tak samo jak na kupowaniu używanych aut ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, na rynku wtórnym trzeba się znać. Obojętnie czy dotyczy to pojazdów czy wzmacniaczy.

Natomiast zachwyty nad Kefem są jak dla mnie trochę przesadzone. Słuchałem w jednym miejscu LSX-ów i grało to poprawie, ale nie za 5 k! po za tym, aplikacja jest żenująca ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.