Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Sonics by Joachim Gerhard


KrzKra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam

Piszę tutaj w bardzo nietypowej sprawie ? Ze dwa lata temu gdy sprzedawałem swój wzmacniacz, przyjechał na odsłuch Pan, który zabrał ze sobą fantastycznie brzmiące(wg. mnie) dosyć stare monitory. Były to Podstawkowce firmy Sonics by Joachim Gerhard. Co w nich mnie tak zachwyciło? Przede wszystkim średnica. Grały nawet  trochę wypchniętą średnicą, ale jak! Była naprawdę czarująca. Dosłownie jak na akustycznym koncercie. Tamten właśnie Pan puszczał płyty, gdzie instrumenty takie jak gitara akustyczna czy fortepian, ale i wokalr grały główną rolę. Nie było jakiegoś zmiękczania. Średnica była dosyć ciepła, ale twarda, zwarta, konkretna. Basu trochę brakowało, ale również nie należał do miękkich. Był konturowy i może zbyt mało wypełniony. Wysokie były szczegółowe i tyle ich było, żeby pasowały do reszty. Ogólnie nie miały takiego "jebnięcia" co moje kolumny, ale w połączeniu z lampą brzmiało to tak jakbym był bliski złapania króliczka. Brzmiało to tak fascynująco analogowo i prawdziwie. Wszystko brzmiało blisko. Dla mnie nawet bardzo VINTAGE. Jakby spojrzeć w spis kolumn Joachima Gerharda na forum, to mam dwa typy:

-Arkadia oraz Argenta

Bardzo ciężko gdziekolwiek je odsłuchać, a z tamtym człowiekiem nie mam od daaawna kontaktu. Jeśli tak ciężko je dostać, to czy może po przeczytaniu tego długiego postu oraz być może przesłuchaniu kolumn tego człowieka, znacie kolumny, które powinienem posłuchać by zaznać tamtego stanu? ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria Audio Wrocław swego czasu była dystrybutorem. Może coś mają ponad to co ponizej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie słuchałem kolumn pod brandem Sonics , ale za to słochałem starszych AudioPhysic. Na pewno są to dobrze zestrojone paczki. Druga strona medalu jest taka że dobrych kolumn na rynku jest sporo. Nie wiemy na ile jesteś osłuchany z dobrymi kolumnami i czy inne konstrukcje by nie wywarły na Tobie podobnego wrażenia lub lepszego :)) Niestety w tym hobby co jakiś czas jest chęć zmian w systemie i z doświadczenia wiem , że póżniejsza sprzedaż takich marek jak Sonics jest ciężka (za rozsądne pieniądze oczywiście ) co dla mnie je dyskfalifikuje.... 

Moja rada jest taka , abyś posłuchał  kilku ciekawych propozycji w okolicy i bedziesz wiedział co Ci najbardziej podoba :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i Arkadie i Argenty. Wygląd podobny, ale gabaryt już nie, Arkadie to wielkie paczki jak na monitory. Basem rzeczywiście nie zabijają, ale nadrabiają resztą. W normalnej cenie nie jest tak trudno sprzedać. To nie jest nieznana marka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, lolo989 napisał:

Osobiscie nie słuchałem kolumn pod brandem Sonics , ale za to słochałem starszych AudioPhysic. Na pewno są to dobrze zestrojone paczki. Druga strona medalu jest taka że dobrych kolumn na rynku jest sporo. Nie wiemy na ile jesteś osłuchany z dobrymi kolumnami i czy inne konstrukcje by nie wywarły na Tobie podobnego wrażenia lub lepszego :)) Niestety w tym hobby co jakiś czas jest chęć zmian w systemie i z doświadczenia wiem , że póżniejsza sprzedaż takich marek jak Sonics jest ciężka (za rozsądne pieniądze oczywiście ) co dla mnie je dyskfalifikuje.... 

Moja rada jest taka , abyś posłuchał  kilku ciekawych propozycji w okolicy i bedziesz wiedział co Ci najbardziej podoba :))

Jestem posiadaczem Audio Physików, ale są to Sitary. Natomiast Sonics miały zupełnie inną sygnaturę brzmienia. Słychać było, że autorowi chodziło o coś innego. Nie uważam się za znawcę, lecz kolumn przesłuchałem niemało, choć większość z Was zapewne więcej. Rzecz w tym, że wszystkie te brzmiały tak jakby nowocześnie. Słucham muzyki głównie z lat 60 i 70. Również uważam, że sprzedaż takich paczek jest bardzo ciężka, bo jak by nie było nie jest to marka tak znana jak KEF czy jakieś tam MA. Natomiast chciałbym coś takiego mieć na jakiś czas w domu i być może by się nadawały do drugiego systemu. Poza tym nie mam najmniejszej ochoty pozbywać się Sitar, bo nie słyszałem w MOIM pokoju lepszych kolumn do 6-7k, lecz wiadomo... Ucho ma każdy inne ? A wiąże się z tym problem natury takiej, że co ja mogę powiedzieć sprzedającemu... "Nie mam psze Pana aktualnie na te kolumny, ale chciałbym ich posłuchać, bo może kiedyś będę miał" Trochę tak dziwnie. 

2 godziny temu, Piękny Stefan napisał:

Miałem i Arkadie i Argenty. Wygląd podobny, ale gabaryt już nie, Arkadie to wielkie paczki jak na monitory. Basem rzeczywiście nie zabijają, ale nadrabiają resztą. W normalnej cenie nie jest tak trudno sprzedać. To nie jest nieznana marka.

 

Pröbowałeś jakoś rozwiązać kwestię basu czy starałeś się przyzwyczaić? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, KrzKra napisał:

Pröbowałeś jakoś rozwiązać kwestię basu czy starałeś się przyzwyczaić? 

Ani jedno ani drugie. Kolumny miałem jakiś czas i się ich pozbyłem. U mnie rotacja jest dość duża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Co do braku basu i jebnięcia Sonics Arkadia się nie zgodzę. Jestem ich szczęśliwym posiadaczem od ok 10 lat i ani myślę się ich pozbywać. Przerobiłem na tych zestawach trochę elektroniki towarzyszącej. Prawdziwą potęgę zyskały wraz ze wzmacniaczem SET 6C33C.  Teraz mam inny lepszy wzmacniacz. Uważam że Sonics Arkadia to dość unikatowe głośniki i warto zainwestować w odpowiednią elektronikę zanim się je wystawi na sprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez IR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.