Skocz do zawartości
IGNORED

QSound


tomecz

Rekomendowane odpowiedzi

Mark Levinson..no..no... Tylko po co ci ten Qsound do szczęścia jak masz TAKI odtwarzacz. Moim zdaniem w Amused... poza początkiem pierwszego utworu to efekty są takie sobie... System sprwadza się podobno na słuchawkach a na głosnikach niekoniecznie (mnie przynajmniej nie powaliło).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym mowicie ,znajomi sluchajac tej plyty u mnie rozgladaja sie po pokoju gdzie sa pozostale glosniki praktycznie w kazdym kawalku sa jakies numery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 33 lat później...

Znajomi nie zapytaliby by w ogole bo od razu zobaczyliby 4 dodatkowe glosniki.

Pokiwaliby tylko glowami z politowaniem i powiedzieli : " Stary ! Co ty masz za sprzet ???

5.1 to przezytek ... Teraz 6.1 thx rulez ... Jestes nie na czasie ;-)

 

Przypomina mi sie ze Waters juz na " The Pros and Cons of Hitchhiking " eksperymentowal z mikrofonami . Ale ze w 1983 nie bylo jeszcze szeroko rozreklamowanej technologii Qsound

i ludzie kupowali plyty biorac pod uwage zawartosc muzyczna..." Radio K.A.O.S" jest tez

niezle nagrana.

 

Na stronie Qsound podrzuconej przez niezawodnego lola jest schemat ilustrujacy idee systemu microQ do urzadzen przenosnych dzieki czemu niedlugo w naszej komorce zaskrzeczy papuga jak zywa . Jedyne co papuga ma zrobic to wyprodukowac jakiegos wejsciowego wav'a albo mp3 . Po odkodowaniu , zakodowaniu , przefiltrowaniu , wymiksowaniu i wykreceniu papuga zaintonuje " I can't get no satisfaction " jak zadzwoni tesciowa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba utwory 4 i 6 z płyty best of Stinga pochodzą z jednej płyty " soul cages " . Możliwe,że na niej jest więcej takich niespodzianek . Czy ktoś z forumowiczów ją ma ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Watersa to niedawno zgodziłbym się jeszcze z Wojtkiem, ale właśnie wrócił mój WT30 ze Staszowa po modernizacji, a pod kolumny trafił granit. Dziś musiałem gałki (oczne) docisnąć okularami aby mi na podłogę nie spadły. Chyba w każdym kawałku są "efekty", a przynajmniej w większości. Teraz pierwsze szczeknięcie psa jest mocno z prawej strony, a chwilę póżniej pojawiają się głosy całkiem z lewej..., w 7 kawałku (chyba) płacze dziecko - z tyłu, a samolot przelatuje po pokoju. A ten woźnica od sań (każdy wie jakich :) ) to już jest na pewno bez karty woźnicy przez te wiraże. A kolumny nie całkiem jeszcze ustawione... Heh... a pomyśleć, ze moje pierwsze wrażenie było: stereofonia ucierpiała. Trzeba było od razu zacząć od Watersa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia sie , nie pierwszy zreszta raz, ten sam problem: na ile nasze odczucia co do jakosci dzwieku, stereofonii, przestrzeni itd. sa spowodowane tym czego sluchamy ( vide Waters) a na ile tym na czym sluchamy. Osobiscie nie posiadam tego slynnego z efektow krazka Waters'a i jakos mnie nie ciagnie zeby go miec. Moze dlatego ze okolo Bozego Narodzenia probowano mi w sklepie wciasnac rewolucyjne podobno co do przestrzennosci

dzwieku podlogowce Nuance ( przestrzegam) za niebotyczna sume. Pokaz polegal glownie na puszczeniu Are You Amused? Waters'a i rzeczywiscie, dzwiek otaczal ale same glosniki nie zrobily na mnie wiekszego wrazenia. Potezne, stukilogramowe szafy wysokosci przecietnej kobiety :) podlaczone do Harman Kardona graly solidnie ale glownie dzieki Watersowi. Dlatego mysle ze odtworzenie czegos co nie jest nagrane na Qsound itd z duza wiernoscia i przestrzennoscia to jest dopiero cos . A Qsound zostawmy dla miniwiez. A swoja droga musze sprawdzic swoja Qsound Madonne jak brzmi w samochodzie i czy tez otacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon loverze, a ja chcialem ci serdecznie polecic te plyte. sam sobie kiedys wyrobilem negatywnie zdanie o "amused..." po tym jak ja kupilem i włączylem pare razy. Muzyka mnie raczej nie zachwycila, jakis tam grajek z Pink F sobie pogrywa, kopiuje niektore motywy ze znanego zespolu, wokal był dla mnie żenujący, no i do tego wyrobiona renoma dzieki suchym efektom .

 

Po jakims czasie zaintrygowalem sie jednak samą muzyką. Słuchanie muzyki tej plyty to ciekawa przygoda i traktuje ją jako niezły smaczek. a must have. Give it a try!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przepadalem osobiscie za Watersem ( vocal m. innymi) no ale pisanie ze jakis tam muzyk z jakiegos tam Pink Floyd hmmm... Mysle ze ten zespol mial cholerny wplyw na muzyke wielu innych grup a ich koncerty wizualnie to juz legenda. OK. I 'll give it a try even if I don't know why...:) Zebym tylko nie wypowiedzial sie jak krolowa :" We are not amused..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała płyta Soul Cages Stinga jest nagrana w QSound. Niestety jest ona taka sobie, nie licząc dwóch przebojowych kawałków znanych z teledysków.

 

Z braku lepszych propozycji może kupię sobie tego Watersa, z czystej ciekawości, pod warunkiem, że nie będą za niego chcieli a Mediamarkt tyle co za solowe płyty Gilmoura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za "Amused ..." Watersa w MM chcą 35zł

ja mam jeszcze "Night Calls" Joe Cockera - z tylu tez jest znaczek QSound - ale tu nie ma takich "atrakcji" jak na Watersie. Za to szerokosc i glebia - zwlaszcza glebia - sceny jest faktycznie swietna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mi się przypomniało, że na www.qsound.com są małe pliki demonstracyjne, ale to już pewnie wiesz. Szczególnie warte osłuchania to pierwszy przykład z samolotem i mp3 z małą podróżą po Anglii. Trzeba przyznać, że fajnie to wyszło. Ale dźwięku z tyłu jeszcze nigdzie nie słyszałem. Skrajnie z boku są w obu tych przykładach częste.

 

No i trzeba siedzieć dokładnie między głośnikami żeby wyszło i raczej nie odwracać głowy w kierunku dźwięków :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie nagłośnienie na koncercie Watersa na Stadionie Gwardii? Według mnie przywiązuje on ogromne znaczenie nie tylko dla jakości nagrań ale i koncertów. Nie było ogromnych ścian głosinków, ale z tego co było usłyszałem fantastyczną jakość i efekty. Przypominam, że dzień był wietrzny i ulewa wisiała na włosku. Było super czytelnie, bez przesterów. Moja ocena może nie być obiektywna, bo podchodzę do tych klimatów emocjonalnie

Ostatnio przypomniałem sobie jedne z jego pierwszych solowych nagrań - drugą płytę z albumu "Ummagumma", ale winylowego :). Efekty przestrzenne pokazowe, bez QSound.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem na tym koncercie i nic mi się tam nie podobało: ani pogoda, ani muzyka, ani głos watersa, ani nagłośnienie. a laweczki twardziusie..... stadion gwardii nadaje się tylko do sobotniego grania z kolegami w piłkę, co tez czasem czynię. A poza tym jak można rozpocząć tego typu koncert jak jest jasno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.