Jump to content
IGNORED

Yamaha DVD-S1500

kruzik

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów .

Mam pytanko odnośnie wymienionego w temacie odtwarzacza . A mianowicie czy jest normalnym aby DVD za prawie 2500 zł pracowało jak "sieczkarnia" ?

Nie wiem czy to wada konstrukcyjna tego odtwarzacza, czy może wada mojego egzemplarza ale sprzęt pracuje tak głośno , że swym buczeniem i chrobotaniem doprowadza mnie do szewskiej pasji . I to nie tylko przy starcie i odczytywaniu informacji z płyty ale również potem przy odtwarzaniu .

Nie miałem do czynienia ze zbyt dużą ilością innych modeli ale nawet te "markowe" produkty z supermarketów pracowały ciszej . Co ciekawe odtwarzacz hałasuje tylko na niektórych płytach (właściwie na większości) i co jeszcze ciekawsze najczęściej na tych dobrej jakości i dobrych wytwórni:(

Dodam jeszcze , że nie ma znaczenia czy słucha się płyt audio czy ogląda filmy - napęd hałasuje na właściwie wszystkim .

W sklepie podczas zakupu sprzedawca, którego teraz chętnie bym udusił , powiedział mi , że na jednej na 100 płyt zdarzy mu się pracować głośno .

Pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja podziwiam ludzi co kupuja odtwarzacze Yamahy :) i to jescze za takie pieniadze ,trzeba bylo kupic Denona albo Pioneera moj odtwarzacz za 500zl chodzi bardzo cichutko i odtwarza wszystko bezproblemowo.

Hidden Content

Nie będę się teraz zastanawiał nad tym co mogłem a czego nie mogłem kupić . Kupiłem to co było w jakimś promocyjnym zestawie. A cena ? Może rzeczywiście wysoka ale nie zbiedniałem przez zakup tego odtwarzacza a teraz chcę tylko wiedzieć czy normalnym jest tak głośna praca a nie czy mogłem kupić pionnera czy denona .

Swoją drogą jakiś czas temu, przed zakupem zestawu, czytałem trochę to forum i większość ludzi zachwyca(ła) się własnie Yamahą .

Hidden Content

nowsze DVD Yamahy to niestety w środku Panasonic.A piętą achillesową tych DVD jest silnik spindle motor-czyli silnik kręcący płytą.Zrobili to w Panasonicu na szczotkach(sic!) -i moment się zacierają-a przed wykonaniem totalnego zgonu potrafią jeszcze trochę pochrobotać i poszumieć.I tu istotna uwaga na przyszłość-Z yamahy kupisz ten silnik za 700zł-z Panasonica taki sam za 300.Oczywiście to co piszę to tylko gdybanie jesli chodzi dokładnie Twój sprzęt-ale jest to bardzo prawdopodobne.

Hidden Content

czytam i tak dla informacji w większości odtwarzaczy yamahy czai sie napęd i nieco przeprogramowana elektronika philipsa co juz powinno odstraszyć - jednak i ja kupiłem dvd tej marki . Stary model 530 - też się tłucze jak pralka przy wirowaniu i co najśmiśniejsze na oryginałkach . piraty chodzą ciszej ale taka ich uroda . Mój chodzi prawie 2 lata bez napraw i awarii czego i Tobie życzę

Hidden Content

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

A ja swojego niestety będę musiał wysłać do serwisu, bo nie wytrzymam tej sieczkarni. Skoro za to już zapłaciłem i to w duże pieniądze to będę rządał naprawy. Nawej moja żona , która nie przywiązuje większej uwagi do jakości sprzętu stwierdziła , że to jakaś "kaszana"

Po prostu nie da się słuchać ani muzyki, ani obejrzeć filmu przez ten wkur...jący dźwięk . No chyba , że wzmak ustawiony jest głośno i zagłuszy wszystko :) Ale tak nie zawsze się da i nie zawsze można

Nie wiem nawet do czego ten dźwięk porównać ? Może do napędu CD w komputerze pracującego na najwyższych obrotach i niedokładnie przykręconego do obudowy . TAK - to jest własnie taki dźwięk :(

Hidden Content

ja tez mialem sony dvp-ns400 przez dwa lata i nie bylo z nim najmniejszego problemu - pracowal cichutko. tyle ze nie czytal wszystkich plyt bo to starszy model. teraz kupuje h/k 22 i mam nadzieje ze tez bedzie ok.

natomiast szwagier mial yamahe model 530 kupiona w top hifi i wlasnie ja sprzedal. objawy podobne - halasujacy naped. cos tam w niej przesmarowal (nie wiem co) i bylo lepiej ale generalnie to byla zwala. nie wiem czy wszystkie yamahy tak maja, niektorzy mowia ze sa zadowoleni wiec nie wiem z czym to jest zwiazane.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.