Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz 4K. Jaki ???


Gość Marcinos89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałeś magicznego słowa do płyt, panasonic UB820/UB824 .
Na tę chwilę jestem tego samego zdania. Możliwości/cena. Jak nie potrzeba wifi Netflix itd to 450 może być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 to wykastrowana kupa to nie jest żaden następca poprzednich modeli, jeśli dolby vision nie jest potrzebne to warto UB420/UB424.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, bl4ck napisał:

Nie napisałeś magicznego słowa do płyt, panasonic UB820/UB824 .

I co jakość obrazu itp ma najlepsza ? A co z Panasoniciem 9004 czy Pioneerem 500, nowym SONY 1100 nie wiem jeszcze jakie wyszły ??? Który dorówna Dawnemu Oppo lub Cambridge Audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
450 to wykastrowana kupa to nie jest żaden następca poprzednich modeli, jeśli dolby vision nie jest potrzebne to warto UB420/UB424.
Oczywiście że wykastrowany. Tylko tych rzeczy których nie ma mają inne urządzenia w domu. Więc może nie każdy chce mieć wszystko wszędzie. Ogólnie to wszystko średnia i niższa półka. Można flagowego Panasonic czy pioniera wziąć. Kto co chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic ma najlepszą jakość obrazu UB9004 to to samo co UB9000, ub420/ub820/ub9000 posiadają hdr optimalizer , sony ucina detale, brak automatycznego przełączania dolby vision, lx500 ok ale drogi...

@STELVIO

Nie w tym rzecz 450 to totalnie inna konstrukcja niż UB420/UB820/UB9000, całkiem inny procesor, zasilacz na kablu, praktycznie zero opcji konfiguracji obrazu, brak hdr optimizera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panasonic ma najlepszą jakość obrazu UB9004 to to samo co UB9000, ub420/ub820/ub9000 posiadają hdr optimalizer , sony ucina detale, brak automatycznego przełączania dolby vision, lx500 ok ale drogi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Nie w tym rzecz 450 to totalnie inna konstrukcja niż UB420/UB820/UB9000, całkiem inny procesor, zasilacz na kablu, praktycznie zero opcji konfiguracji obrazu, brak hdr optimizera.
Zgadza się. Spoko. To tylko jako propozycja.
UB9004 jest w tej samej cenie co LX500 999€ 
Dolby Vision to jest MuS!!! Tak jak dwa wyjścia HDMI jeden obraz drugi dźwięk!!!
Dwa Hdmi. Jeden od obrazu drugi od dźwięku? Jak to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpiszę się pod tym osobiście bo sam mam UB424, ale tak mówią ludzie a nawet lepszy bo ma hdr optimalizer, z opinii jakie czytałem różnice między UB820 a UB9000 są również bardzo subiektywne jeśli mówimy o jakości obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@STELVIO a no widzisz ty jako ze masz klona Oppo tez masz taka możliwość ustawienia w odtwarzaczu... 

Jednym HDMI bezpośrednio do TV  by ominąć Amplituner a drugi do Ampli by uzyskać dźwięk Atmos... szkoda ze tak nie ma AppleTV 4K

1 minutę temu, bl4ck napisał:

Nie podpiszę się pod tym osobiście bo sam mam UB424, ale tak mówią ludzie a nawet lepszy bo ma hdr optimalizer, z opinii jakie czytałem różnice między UB820 a UB9000 są również bardzo subiektywne jeśli mówimy o jakości obrazu.

Ok dziękuje Ci za podpowiedzi... poszukam testów tego 9004 

A ten HDR optymalizer to coś na zasadzie dawnego Darbee w Oppo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=71574]STELVIO[/mention] a no widzisz ty jako ze masz klona Oppo tez masz taka możliwość ustawienia w odtwarzaczu... 

Jednym HDMI bezpośrednio do TV  by ominąć Amplituner a drugi do Ampli by uzyskać dźwięk Atmos... szkoda ze tak nie ma AppleTV 4K

Ok dziękuje Ci za podpowiedzi... poszukam testów tego 9004 

A ten HDR optymalizer to coś na zasadzie dawnego Darbee w Oppo?

No tak podobnie, tylko tu chodzi o ustawienia HDRa a dabree, to zajmowało się wyostrzaniem obrazu.

Zdecydowanie wybrał bym Panasonica z tą funkcją właśnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STELVIO

Tak robią osoby które mają starsze amplitunery lub procesory i które nie obsługujące hdr 4k dolby vision.

Dzięki temu nie trzeba wiecznie gonić królicza i wymieniać non stop sprzęt tylko po to żeby obsłużyć nowe standardy wideo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Tak robią osoby które mają starsze amplitunery lub procesory i które nie obsługujące hdr 4k dolby vision.
I wszystko jasne. Myślałem że znowu czegoś nie wiem. Ok.

A ten optymalizer HDR to chyba mają nowe projektory Jvc? Tylko cena zabójcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@STELVIO kolega @bl4ck bardzo dobrze to wyjaśnił ... mając flagowy sprzęt z przed 5 lat który to obsługiwał tylko TruHD i DTSHD i nie miał Dolby Vision czy HDR10 i w tedy można pościć dźwięk jednym kablem do topowego ampli/procesora a obraz do TV czy projektora...

 

chociaz śmiem twierdzić ze ampli tez coś dodaje i ujmuje wiec to nie jest tylko przelotka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=71574]STELVIO[/mention] kolega [mention=31830]bl4ck[/mention] bardzo dobrze to wyjaśnił ... mając flagowy sprzęt z przed 5 lat który to obsługiwał tylko TruHD i DTSHD i nie miał Dolby Vision czy HDR10 i w tedy można pościć dźwięk jednym kablem do topowego ampli/procesora a obraz do TV czy projektora...
 
chociaz śmiem twierdzić ze ampli tez coś dodaje i ujmuje wiec to nie jest tylko przelotka...
Tak to już jasne. Teraz mając odtwarzacz mam porównanie obrazu i dźwięku z płytki kontra streaming.

Tzn Torrent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, STELVIO napisał:

Tak to już jasne. Teraz mając odtwarzacz mam porównanie obrazu i dźwięku z płytki kontra streaming.

Tzn Torrent.

I jak to wyglada? 

Ja czekam na Marasia 5013 by porównać Godzillę 2 z odtwarzacza Sonego UBP-X800 kontra AppleTV 4K 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś kupować sr7010, teraz sr5013?

Jak masz Apple TV, to polecam sobie włączyć nowe VOD od Apple. Na tydzień za free, przynajmniej.
Ten dokument, Królowa słoni.
Świetny. Fajny komentator i super muzyka, zrobiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Różnicę w obrazie widać gołym okiem. Jak robiłem pauze czy oglądałem przełączyałem źródła. Blue Ray/dysk. Tu tak. Ale nie mając takiego porównania to płakać nie trzeba. Jeśli chodzi o dźwięk to tu jeśli w ogóle jest to b.mała różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
59 minut temu, RAF77 napisał:

A miałeś kupować sr7010, teraz sr5013?

Jak masz Apple TV, to polecam sobie włączyć nowe VOD od Apple. Na tydzień za free, przynajmniej.
Ten dokument, Królowa słoni.
Świetny. Fajny komentator i super muzyka, zrobiona.

W takiej cenie jakiej zapłaciłem nie można byłoby se odmówić... 

Tego co chciałem sprzątnął @Warm Hoxton mi z przed nosa za to teraz sam się z nim boryka i dobrze... chciał pokazać ze co to nie on a języka najwidoczniej nie umie skoro nie widział napisu tylko odbiór osobisty...

 

@RAF77 z tego co pamietam i czytam oglądasz i słuchasz na kinie... nie lepiej było by Ci sprzedać pare klocków i wymienić je na lepsze ? To pytanie prywatne ... bo zastanawiam się po co Ci one ?? skoro i tak końcówka i ampli używasz...w tedy zmiana szafki na stolik pod sprzęt i może drugi SB3000??? 

@STELVIO dziękuje za odpowiedz z tym ze ty pobierasz na dysk film a ja z neta strumieniowo na bierząco oglądam wiec tu tez jest duża różnica 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

Tego co chciałem sprzątnął @Warm Hoxton mi z przed nosa za to teraz sam się z nim boryka i dobrze... chciał pokazać ze co to nie on a języka najwidoczniej nie umie skoro nie widział napisu tylko odbiór osobisty.

Subfan trafnie ocenił Twoje IQ , w Sonego HW 65 z wygrzewającą się lampą też uwierzyłeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W takiej cenie jakiej zapłaciłem nie można byłoby se odmówić...  Tego co chciałem sprzątnął [mention=73386]Warm Hoxton[/mention] mi z przed nosa za to teraz sam się z nim boryka i dobrze... chciał pokazać ze co to nie on a języka najwidoczniej nie umie skoro nie widział napisu tylko odbiór osobisty...   [mention=63713]RAF77[/mention] z tego co pamietam i czytam oglądasz i słuchasz na kinie... nie lepiej było by Ci sprzedać pare klocków i wymienić je na lepsze ? To pytanie prywatne ... bo zastanawiam się po co Ci one ? skoro i tak końcówka i ampli używasz...w tedy zmiana szafki na stolik pod sprzęt i może drugi SB3000??? 

[mention=71574]STELVIO[/mention] dziękuje za odpowiedz z tym ze ty pobierasz na dysk film a ja z neta strumieniowo na bierząco oglądam wiec tu tez jest duża różnica 

 

 

 

To coś słabo czytasz. 

Do stereo używam pm7004.

Aktualnie działa on jako wzmacniacz zintegrowany z podłączonym na preout subwooferem, wcześniej działał jako przedwzmacniacz a końcówka, jako wzmocnienie.

Oprócz wzmacniacza pm7004 jest tam CD maranza i blu-ray maranza.

Nic nie ma do sprzedania ani do wymiany.

 

 Jak na razie nie czuję potrzeby posiadania drugiego subwoofera.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@RAF77 hola hola sam zes mówił ze słuchasz muzyki w systemie auro3d czy multi chanell a od kiedy masz Celany GT to i wzmacniacz sie nie kurzy... 

a Uralem nie po to bo jestem zainteresowany tylko z myślą ze lepiej by było np sprzedać to co masz i kupić coś lepszego ale w 2klockach a nie 5 np.... 

wybacz jeżeli odebrałeś to inaczej ( wmawiając do sprzedania czy cos w tym stylu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncerty i plyty blu-ray, gdzie jest muzyka wielokanałowa to auro3d, zgadza się. No ale jest jeszcze stereo, płyty CD.

Te wolę słuchać w stereo.

 

Niczego nie sprzedaje i nie wymieniam.

System jest kompletny.

Brakowało tylko lepszych kolumn, to już są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staruje właśnie akcja 11.11.

Można tylko dziś kupić za 235 pln Magicsee N5 Plus Android 9.0 TV Box 8K HDR Ultra-HD Video with Amlogic S905X3 4GB RAM 64GB ROM Dual-band WiFi USB 3.0 4TB HDD / SSD Hard Drive Expansion - Black EU Plug

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dobre jakies jest?czy tylko tanie?bo jak cos jest tak przecenione, to raczej kolrhki sie po to nie ustawialy...ktos cos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na generic klona, standardowe kości sprzed 7 lat jak w każdym, nie ma licencjonowanego softu Android TV, tylko bedzie myśleć że jest telefonem, brzmi to jak materiał na hit na forach

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje:)

Troche wypadlem z tematu-jakie asici sa obecnie topowe/warte uwagi/w miare przyszlosciowe?ns co "uwazac" w specyfikacjach grajkow?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien obsługiwać Dolby Vision.  Bo , to chyba ten format wygrał  bitwę z HDR 

Sony 800 mkII ponoć jest całkiem spoko 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.