Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz 4K. Jaki ???


Gość Marcinos89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, jackk napisał:

Niby dlaczego przeciętny? Ma dokładnie taka sama jakość obrazu jak inne najlepsze 4K odtwarzacze a do tego bonus z SACD.

+ czyta pliki DSD 64  i 128 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Co chwilę wychodzi jakiś grajek ale to wciąż nie to. Można by powiedzieć, trzeba było kupować jak były, no cóż było minęło.

 

Ja właśnie tak zrobiłem, pomimo braku TV 4K. Oppo UDP203.

 

A napisy zewn. to dobra sprawa. Oppo wyświetla srt oraz PGS wyekstraktowane z oryginału. Ktoś tu pisał, że po co napisy do anglojęzycznych filmów. A co z innymi językami? Filmy są nie tylko po angielsku.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie pamiętam kiedy ostatni raz oglądałem inne filmy niż angielsko języczne,  poza tym przy każdym temacie wrzucane są linki do testów angielskojezycznych czy to z netu czy z YT a nagle się okazuje że do angielskiego filmu potrzeba wam napisów hahaha to już widzę jak wy te testy rozumiecie " gut gut sony,  oł jesss,  dżejwisi mor gut " tak pewnie byście zrozumieli ? Przypomina mi się co mówił gangsta w PSY ( nie pamiętam 1 czy 2 ) kopiąc jakiegoś żółtka wiszącego do góry nogami po tym jak stwierdził że nie zna polskiego .....taki tekst można by i do was rzucić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam kiedy ostatni raz oglądałem inne filmy niż angielsko języczne,  poza tym przy każdym temacie wrzucane są linki do testów angielskojezycznych czy to z netu czy z YT a nagle się okazuje że do angielskiego filmu potrzeba wam napisów hahaha to już widzę jak wy te testy rozumiecie " gut gut sony,  oł jesss,  dżejwisi mor gut " tak pewnie byście zrozumieli ? Przypomina mi się co mówił gangsta w PSY ( nie pamiętam 1 czy 2 ) kopiąc jakiegoś żółtka wiszącego do góry nogami po tym jak stwierdził że nie zna polskiego .....taki tekst można by i do was rzucić
Nie podoba mi sie tego typu lekcewazacy ton.Zyje w UK od kilku lat i znam jezyk dosc dobrze, a jednak: 1. inaczej wypoczywa sie przy filmie w jezyku ojczystym 2. w ambitniejszych filmach mozesz natknac sie na trudne słownictwo, odniesienie do kontekstow kulturowych itd wiec znajomosc technicznego slownictwa z testow na niewiele sie zda.3 niektorzy znaja jezyk a po prost nie lubia.4.nie wszystkie filmy sa po angielsku-kino azjatyckie, rosyjskie, poludniowoamerykanskie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Oglądając film rozprasza się uwaga kiedy musisz czytać napisy to 1, jak za znasz oglądać bez napisów wtedy zaczniesz się uczyć tego słownictwa to 2 , proste i logiczne.  To samo z nauką jezyka,  tylko mowa i obcowanie w 100% z danym językiem przynosi najlepsze rezultaty. Ton może ci się nie podobać bo śmieszą mnie takie wpisy dorosłych ludzi . Wziąć się w garść i się języków uczyć a nie beczeć a skoro języków się nie zna nie wrzucać linków z YT w języku angielskim bo dopiero komedia się zaczyna znafcuf 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ty chyba nie masz pojęcia o czym piszesz. 

Widać , że jesteś pochłonięty przez kino amerykańskie i to chyba jeszcze przez Marvela.

Istnieje jeszcze coś innego jak amerykańskie kino, może dorośniesz kiedyś do tego. 

Zrozum , że nikt nie będzie się uczył wszystkich języków świata. Widać pojęcie kinomatografi kończy się i zaczyna w Hollywood u ciebie.

Jak dorośniesz ,to zrozumiesz , że tak nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co takiego ?? Przypominam że jesteśmy w zakładce " KINO DOMOWE " w której to przechwalacie się jakie to końcówki macie czy procesory albo zestawy głośnikowe i suby do tego i jeb...................Na takim sprzęcie nagle wrzucają chłopaki japoński thriller psychologiczny czy francuski melodramat ,  ja nie wiem co pisze ???? Rozbudowane zestawy kina o tysiacach wat mocy i wszelkie cuda typu auto 3d, dolby atmos itp itd zostały stworzone do ww filmów czy do produkcji science fiction,  katastroficznych  , filmów akcji i wszelkiego właśnie amerykańskiego shitu ?!?!?! Ile procent nie angielsko języcznych filmów jest obecna dziś na rynku w takich kategoriach , 1% - 5% ?!?!? Co wy w ogóle bredzicie?? I oczywiście masz bl4ck oczy jak kameleon że jednym czytasz a drugim śledzisz akcje? Chcąc przeczytać twoje napisy musisz na nie patrzeć a jeżeli na nie patrzysz to w tym momencie nie siedzisz akcji filmu i tyle , nie ma inaczej choć byś czytał najszybciej na świecie to nie jesteś w stanie 100% uwagi poświęcić na śledzenie akcji jeżeli musisz czytać swoje napisiki.  Jak tak to opowiadają jakie to doznania po transformers czy aqaman itp a jak tak to zaraz połowa filmów które mają to kino "Ambitne zagraniczne " hahaha hipokryzja aż wam uszami spływa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytam napisy, bo nie znam angielskiego i sie juz chyba nie nauczę, zaręczam że takich jak ja jest baardzo wielu.

a czytam bo oglądam  filmy ze sciezkami najlepszymi jakosciowo a lektor to kazdy wie jak pogarsza dzwiek a czasem tak gada ze sluchac sie nie da, wole oryginal+napisy

i już :) po co ta dyskusja i obrażanie, każdy niech wybierze jak chce ogladac i jaki dzwiek slyszec, co komu do tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquaman ogladalem z napisami swietny film dla mnie jeden z lepszych filmow.

Co to napisow obiektywnie rzecz ujmujac mysle ze korzysta z nich jakies 90% ludzi na swiecie jak nie wiecej.

ps

mojemu ojcu 70l tez mam powiedziec ucz sie? wy***ac napisy wlaczyc ang sciezke i ucz sie baranie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie dałbym radę obejrzeć film anglojęzyczny bez napisów, ale napisy ułatwiają mi odbiór takiego filmu. Natomiast jeśli zechcę obejrzeć anime, nie będę się uczył japońskiego, a coś z kina azjatyckiego nie będę się uczył koreańskiego czy mandaryńskiego. Tym bardziej, że ile czasu by trzeba poświęcić na naukę danego języka by móc ogarnąć konkretny film w oryginale? Jedynie jeszcze kino rosyjskie może dałbym radę oglądać bez napisów, aczkolwiek nie używałem rosyjskiego z 15 lat, więc słówka się pozapominało (co ciekawe nie gramatykę). Może kolega[mention=62954]subfan[/mention] nie ogląda nic poza filmami anglojęzycznymi, ale ja nawet ostatnio używając jedynie Netflixa musiałbym uczyć się koreańskiego, francuskiego czy japońskiego. Chociaż fakt, w przewadze są filmy w języku angielskim.

 

Używam więc napisów, po polsku potrafię czytać dosyć szybko.

 

PS. Ja tam się nie przechwalam, bo nie mam czym się przechwalać

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, donsalieri napisał:

a lektor to kazdy wie jak pogarsza dzwiek a czasem tak gada ze sluchac sie nie da, wole oryginal+napisy

i już ?

Lektor pogarsza odbiór filmu a czytanie napisów już nie , ciekawa teoria .

Przypominam mowa nie jest o produkcjach " ambitnych " jakiś zagranicznych reżyserów ( nie amerykańskich) , jasne co kto lubi itp ale nie powiecie mi że tego typu produkcje oglądacie z wykorzystaniem systemów 7.1.2 , 5.2.4 itp itp a jeżeli tak to proszę o ich tytuły bo ja tyle stron w tej zakładce ani razu chyba nie wspomniano o filmie który się ogląda zajefajnie na systemie kina a który nie jest anglojęzycznym ( pomijając jakieś bajki itp) . Do systemów nadaje się " kinowe disco polo" i każdy o tym wie że scenariusz odgrywa nawet trzeciorzedną rolę po efektach specjalnych i " akustycznych " , byle co aby latali,  swistali i żeby były wybuchy.  Nie zmienicie tego bo za duże pieniądze się inwestuje w takie filmy dlatego bo jeszcze większe się na nich zarabia i choć ciężko wam to przyznać szczerze to mordy wam się cieszą na projekcji tego typu szajsie od ucha do ucha . W tym też Amerykanie wiodą prym i tyle. Logiczne wnioski podałem,  tak mi się wydaje . 

Paranoja to jest w Niemczech gdzie każdy film jest z dubingiem i sami Niemcy twierdzą że tak jest ok , czyli jest ok żyć 20 czy 30 lat oglądając filmy z ulubionym aktorem a tak naprawdę nie słysząc przez sekundę jak brzmi naprawdę jego głos ale co po niektórym by się to przydało. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subfan gadaj jaki kupujesz projektor i ekran a nie zajmuj sie pierdolami typu napisy itp :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna szydera, mam tv a chce kupic proja i szukam cos fajnego w rozsadnej cenie a wiem ze tez cos kombinujesz w tym temacie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez donsalieri

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się rozstrzygnie po wizycie w HCX,  zobaczę jak to się prezentuje na przykładzie hw65 i Epsona 9400 i będę działał.  Bez tego ani rusz bo nawet malowanie tzn sposób malowania j rodzaje farb i ich kolory od tego zależy czy będzie to projo czy 85 calowy Sony które można już dostać za 12k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, subfan napisał:

Chcesz dołączyć do Warmsona i jego pachoła z taką szyderą czy pytasz poważnie? Tamci jadą po każdym a to z projem a to z amplitunerem a sami mają.....viviteka i jakieś ampli Sony za 300 zł ???

A co ty takiego masz , że słyszę tylko ach i ech?

Oni mają coś na co ich stać w obecnej chwili, ty tv nie masz, projektora nie masz . Coś tam piszesz o jakimś amplitunerze ale kto wie czy go masz . To samo o głośnikach. Kinoman z ciebie żaden, jak nie ma naparzania ,to doopa nie film. 

Zejdź na ziemię chłopaku, nie jesteś pępkiem świata. Są tu ludzie którzy mają gorszy sprzęt niż ty i tacy co biją cię o kilka klas .

Trochę szacunku dla innych kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, subfan napisał:

Wszystko się rozstrzygnie po wizycie w HCX,  zobaczę jak to się prezentuje na przykładzie hw65 i Epsona 9400 i będę działał.  Bez tego ani rusz bo nawet malowanie tzn sposób malowania j rodzaje farb i ich kolory od tego zależy czy będzie to projo czy 85 calowy Sony które można już dostać za 12k.

ja bym dorzucil do porównania z Sony i Epsonem 9400  Optomę UHD65 . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcinos89 napisał:

@paul klacska w końcu ktoś napisał prawdę... każdy ma to co ma i na to na co go stać... Brawo Kolego??? 

Hahaha każdy ma na co go stać?? Piszesz to po takich tekstach jak poniżej zakłamany oszuście?

Screenshot_20191019-153859_Samsung Internet.jpg

Gdzie twoje anthemy czy zestawy celana 7 ? Padaczkami się zadowalasz po takich ambitnych wpisach ?

@paul klacska nie twierdzę że mam super sprzęt czy nie śmieje się z tego co ma ktos inny tyle żeby ten ktoś posiadający całe G właśnie nie nabijał się i nie szydził jak dwóch kolegów Warm i Marcinos w każdym wpisie , nie wiesz że takie właśnie wpisy powinieneś kierować właśnie do nich . Dokładnie co napisałeś pasuje do tych panów.  Chcieć by dużo chciali ale nie mają za wiele a innym cisną przy każdej okazji 

Nie cisne im wzgledem tylko  tego co mają ale względem tego co piszą nie posiadając nic praktycznie , kumasz ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że kumam, ale nie uważasz , że czasami warto ustąpić i przejść obok pewnych rzeczy obok? 

Kłótnia do niczego nie prowadzi, można napisać wiele. Mogę się założyć , że tak naprawdę to już zapomniałeś od czego to się wszystko zaczęło. 

Buduj spokojnie swoje KD, mam nadzieję , że środki przeznaczone na to zostaną wykorzystane w 100 procentach. A to czy będziesz miał np.tonsily czy wilsony ,to już twoja prywatna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego typu osobami nie ma punktu od którego się coś zaczyna , cały czas coś jest nie tak czy tu coś nie pasuje czy tam sarkazmem powieje i tak w kółko.  Nie są to osoby w stylu , odłożyłam sobie 4 czy 5k i kupię jakiś zestaw na początek a wredny subfan się czepia mnie za nic. Nie tak mnie wychowano,  nie drwie z ludzi którzy ciężko pracują i są przy tym skromni, nie po to wyciągałem łapy do większych w szkole czy w wojsku jak się na mniejszych wyżywali żeby potem być za takiego uważany.  Takie typy chlastają ozorem na prawo i lewo i to w tym najgorsze że mając właśnie całe G opisują i krytykują tych którzy mają niewiele ( jak np ja ale mi to wystarczy) ale i tak więcej od nich , kumasz . Gdzie honor i godność w takim wypadku gdy sam masz proja za 1100 czy 1200€ a zarywasz śmiechem z tych którzy mają dwu czy trzy krotnie droższe  czy też piszesz o badziewnym ampli budżetowym twierdząc że dla Ciebie tylko Anthem i Emotiva się liczy a kupujesz zabytkowy Sony za 300zl tłumacząc się że to na przeczekanie bo potem będzie........nie , nie Anthem tylko yamaha za 1000€ . To co mam w swoim zestawie wybrałem po testach innych zestawów plus kupuje to co uważam za rozsądną opcję i wystarczającą ( marantz 6013) i nie pitole farmazonów o jakiś hajendach czy Arcamach, Anthemach, i innych duperelach bo ich zakup uważam za zbędny i oczywiście nie racjonalny jak dla mnie choć gdybym chciał to jest mi bardziej po drodze do takowego drogiego sprzętu niż np Marcinosowi który spoczywa 40tys € na minusie o czym sam się chwalił,  gdzie tu logika ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerstwy dowcip za który wiem od kogo posypią się serduszka ?? założyciel klubu ekskluzywnych projektorów  "Exclusive cinema " który sam ma viviteka czy jakoś tak za 1100€ to jak założyć " klub super sportowych exclusive auto turbo hiper bugatti " jeżdżąc Dacią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się orientuje jak sprawdzić na Cambridge cxuhd ile jeszcze zostało do końca filmu. Albo żeby czas leciał do tyłu. Jakoś nie mogę tego ogarnąć. No chyba że nie ma takiej opcji. Jeszcze tylko to mi brakuje do moich potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Krzaku666 napisał:

Intel Nuc + Kodi

nie nazwałbym tego "lepszym" playerem, zwłaszcza że mowa o intelu. Wygodniejsze, tańsze ale nie lepsze.

21 godzin temu, paul klacska napisał:

bardzo mnie ciekawi ten nowy player Dune Ultra HD 4K. Kto wie, może pod choinkę go sobie kupię, zobaczymy. 

to już nie jest sigma a ona miała jedne z najlepszych procków do wideo.

10 godzin temu, p0is0n napisał:

w ambitniejszych filmach mozesz natknac sie na trudne słownictwo, odniesienie do kontekstow kulturowych itd wiec znajomosc technicznego slownictwa z testow na niewiele sie zda.

i na pewno skrócony do minimum tekst będzie wiernym tłumaczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fetek napisał:

to już nie jest sigma a ona miała jedne z najlepszych procków do wideo.

No właśnie, nie chciałem tego pisać bo mało kto o tym wie. 

Tak więc tak jak pisałem, oprócz sentymentu mam jeszcze starszy model Dune HD ??

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.