Jump to content
IGNORED

Połączenia zbalansowane, układy symetryczne za i przeciw

emc_emc
 Share

Recommended Posts

• 4 weeks later...

Wszedłem w posiadanie końcówki mocy BAT Vk-200 w pełni symetrycznej z wejściami tylko XLR. Z mojego PRE Aloia mamy tylko wyjścia RCA i na zwykłej przejściówce miałem jakieś szumy na średnicy .
Kolega gavron04 zrobił mi swoje firmowe rozwizanie

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I problemy się skończyły a co więcej mam nieodparte wrażenie że się poprawiła dynamika. Czy wg znawców tematu dobra symetryzacja sygnału ma wpływ na jakość dźwięku - nie mówię o kwestie szumów czy brumow.?

Dopiero pierwsze godziny słuchania ale już mogę szczerze polecić co więcej gość klasa kontakt .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

8 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Wszedłem w posiadanie końcówki mocy BAT Vk-200 w pełni symetrycznej z wejściami tylko XLR. Z mojego PRE Aloia mamy tylko wyjścia RCA i na zwykłej przejściówce miałem jakieś szumy na średnicy .
Kolega gavron04 zrobił mi swoje firmowe rozwizanie

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I problemy się skończyły a co więcej mam nieodparte wrażenie że się poprawiła dynamika. Czy wg znawców tematu dobra symetryzacja sygnału ma wpływ na jakość dźwięku - nie mówię o kwestie szumów czy brumow.?

Dopiero pierwsze godziny słuchania ale już mogę szczerze polecić co więcej gość klasa kontakt .

Zasadniczo nie. Symetryzacja pomaga w redukcji zakłóceń przy przesyle i pomaga rozwiązywać problem z pętlą mas. Jednak jeżeli ten wzmacniacz nie ma na wejściu wzmacniacza różnicowego tylko jest to "goły" mostek, to musi być zasilany symetrycznym sygnałem, więc przejściówka znacznie pogarsza jego parametry. 

nagrywamy.com

Link do projektu już zamieścił Marcin - 

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , z czego w wersji jaką posiada jest zamontowany OPA1632. Wzmocnienie x1, można zmienić za pomocą rezystorów. 

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio

BATy mają na wejściu wzmacniacz różnicowy na IRF240 i brak sprzężenia zwrotnego. Za tym mamy tylko circlotron. Trzeba zapewnić dobrą symetrię i niską impedancję na wejściu inaczej nie będzie dobre pracował.

Pisałem o tym już w innym wątku. Jest dużo końcówek mocy, które grają dopiero "po XLRach".

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na muzgaudio@muzgaudio.com

Sklep: www.muzgaudio.com | Projekty: www.muzgdiy.wordpress.com

BATy mają na wejściu wzmacniacz różnicowy na IRF240 i brak sprzężenia zwrotnego. Za tym mamy tylko circlotron. Trzeba zapewnić dobrą symetrię i niską impedancję na wejściu inaczej nie będzie dobre pracował.
Pisałem o tym już w innym wątku. Jest dużo końcówek mocy, które grają dopiero "po XLRach".

.... Trzeba zapewnić dobrą symetrię na wejściu - nie było u mnie źle ale nigdy się nie dowiesz jak nienuslyszych że może być lepiej. :) To co napisałeś wyjaśniałoby moje subiektywne odczucie że jest jeszcze lepiej plus redukcja zakłóceń. Dzięki Muzg za wyjaśnienie.

Układ starannie wykony "ręcznie" - montaż powierzniowy, i specjalizowane układy do symetryzacji sygnału - później wrzucę zdjęcie. Może ktoś też walczy z tematem tomu się przyda.