Jump to content
IGNORED

Przedwzmacniacze,

emesze2

Recommended Posts

Nie wiem w jakim przedziale cenowym. Ja na AS zwróciłem uwagę na mało znaną i niestety francuską firmę Kora, z przedwzmacniaczem lampowym Crescendo i monoblokami hybrydowymi Aries (cena 9k + 9k). Pamiętam, że niektórzy fachowcy na tym forum podreślali, że właśnie przedwzmacniacz odpowiadał za bardzo dobre brzmienie systemu.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no to ja bym spróbował lampy: może fajnie wpłynąć na brzmienie,

a cenowo to ta półka; jest też sporo chińczyków; jeśli jesteś z W-wy możesz próbować w Audiofilu, bo mają tam Twój sprzęt i dużo lamp chińskich, mają też przedwzmacniacz Usher, to możesz porównać ten z lampą i wybrać

z Korą jest ten problem, że w zasadzie dystrybutor dopiero rusza, choć jeśli możesz to bym staral się posłuchać

Hidden Content

z opisu widze, że stanowicie klan usherowców, do którego się zaliczam przez kolumny; jakie macie teraz pre ?

jesteście tak zadowoleni z końcówki ushera jak polscy recenzenci ?

Hidden Content

>wist pre nia mam ciagle, narazie gram bezposrednio z regulowanego wyjscia mojego cd.

co do zadowolenia - tak, recenzje w AV oraz w HiFiiM sa jak najbardziej prawdziwe, to jest wyjatkowo dobra koncowka. bardzo cieszy, gdy to co sie przeczytalo w pelni sie potwierdza podczas sluchania.

Hidden Content

powól, że pociągnę temat: jak podoba się brzmienie bez pre-amp ? nie myślisz o dedykowanym pre ? słuchałeś może też z pre ushera - przedwzmacniacz nie jest ponoć już tak rewelacyjny jak końcówka

Hidden Content

pre brak dlatego ten temat. Gram teraz z potencjometrem:-( A co do kompletu Usher to z każdym dniem jestem bardziej zadowolony:-)))) Krótko po zakupie byłem trochę przerażony basem. Teraz już został trochę okiełznany. Potęga drzemie w tym zestawieniu. Scena dzwiekowa jest ogromna. Przy oglądaniu filmów idzie spaść z kanapy!!!!

Hidden Content

ktos, chyba na audio wystawiał niedawno przedwzmacniacz i końcówkę Rotel z najwyższej póły z 1994 r. Przedwzmacniacz nazywa sie RHA10. Już nigdy później nie zrobili tej klasy sprzętu....Mam taki i świetnie brzmi na Usher R-1.5. Spróbuj znależć w ogłoszeniach. Może gość sprzeda oddzielnie. Porównywałem go z kilkoma innymi przewzmacniaczami i bije wszystkie na głowę. Natomiast nie testowałem przedwzmacniacza dedykowanego do Ushera. A sam Usher jest rzeczywiście dobry, choć do moich kolumn przydałyby się dwa ushery pracujące jako monobloki, albo tej najmnocniejszy (i najdroższy, i najcięższy- waży ponad 70 kg), którego nie sprowadzają do Polski, bo nie ma certyfikatu bezpieczeństwa.

Hidden Content

Przepraszam za prywatę, ale gdybyś szukał bardzo dobrego tranzystorowego pre o konstrukcji w pełni zbalansowanej, to chcę sprzedać swojego Krella KRC-3 za jakies 8500zł.

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

>wist bez pre gra bardzo dobrze, jednak z wysokiej klasy preampem moze byc lepiej. tu sie przyda dobry pre, ktory doda kultury, oglady, ktory nieco okielzna narowista koncowke. w takim zestawieniu mozemy juz owic o naprawde wysokiej klasy dzwieku. sa tez wzgledy czysto praktyczne.

co do pre Ushera to nie sluchalem go, ale polegam na niejednej zaslyszanej opinii, ze do tej koncowki spokojnie mozna dac znacznie lepszy pre, by wykorzystac jej potencjal. do tego brak pilota nie bardzo mi odpowiada...

na pewno jakas opcja tymczasowa jest granie bezposrednio z regulowanego wyjscia wysokiej klasy cd (np Wadia), teraz gra z ES i jest ok.

z ES gra ok, z Accuphase bez pre bylo nieco za ostro na gorze, ale tutaj tez wine moglo ponosic samo pomieszczenie i/lub kable. z pre AVM gra bardzo fajnie, gdybym teraz konkretnie byl na rynku to powaznie bym rozwazyl chocby propozycje Elberotha. albo jakis ARC, chyba 13aniol cos sprzedaje.

>itme5 a jakie maszk kolumny, jesli mozna?

Hidden Content

wydaje mi sie, ze lepiej tutaj rozwazac cos wyzszej klasy niz Rotel. na pewno jakas opcja sa dobre pre lampowe (chocby ARC czy CJ), szczegolnie jesli mamy do R-1.5 podlaczone analityczne, chlodne kolumny, taki pre moze wniesc odrobine pozadanej muzykalnosci i ciepla. w zestawieniu z kolumnami Ushera (serii 6) dobor pre moze byc szerszy, tzn. nie brak tutaj na pewno barw, odrobiny ciepla w srednicy i muzykalnosci.

jelsi chce sie tanio i cos nowego, to moze pre srebrnego NADa? solidny uczciwy klocek. ja jednak wole ostatecznie cos lepszego kupic, pewnie z drugiej reki.

generalnie, tutaj pre dobieramy do calosci ukladu koncowka-kolumny, takze kazdy moze chciec troche co innego.

Hidden Content

też myślę, że Rotel pewnie byś sprzedawał tak szybko jak kupiłeś - do tego drogiego już sytemu warto coś naprawdę dobrego, a lampka winna dodać tego, o czym pisze Pitdog

Hidden Content

emesze2 - nie pamiętam ile mi proponowałeś. ostatnio zadzwonił do mnie nawet Audio Lazur i chciał kupic od ręki za 8.000zł. jeżeli za tyle opłaca się kupic handlarzowi, który musi przecież jeszcze na tym zarobić, to 8,5tys to IMO dobra cena.

Hidden Content

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Usher R-1.5 jest robiony na licencji amerykańskiego Thresholda. Swoją drogą ostatni model wzmacniacza Thersholda, o symbolu 5000e (hand made) kosztuje 2500 USD, czyli taniej niż Usher. Ale, oczywiście, mają też znacznie droższe modele. Recenzje też są wspaniałe. Oni sprzedają bezpośrednio z manufaktury. Może więc jakiś przedwzmacniacz właśnie Thresholda?

Hidden Content

znam tylko z pozytywnych recenzji. A wnioskuję w następujący sposób: skoro końcówa Ushera jest na licencji Thresholda, to jeden z lepszych (i znacznie nowszych) modeli pre Thresholda powinien być lepszy od pre Ushera. Cenę podają e-mailem: [email protected]

Hidden Content

o tym, że Threshold wrócił do produkcji końcówek w cenie dostępnej dla zwykłego śmiertelnika (chodzi o 5000e) dowiedziałem się za późno- już po zakupie Usher-a. O tym, że Usher jest produkowany na licencji Thresholda pisali Niemcy w styczniowym (2004 r) Stereo.

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
    • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
    The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.