Skocz do zawartości
IGNORED

Wadia intuition 01, co sądzicie?


Kondzio13
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawia mnie ten powerdac a zwłaszcza jego obecna niska cena (ok 8tys, kiedys 29tys). Czy ktoś posiada i się wypowie na temat walorów i wad tego urządzenia, które wydaje się być obecnie nie lada okazją, czy warto się zainteresowac.  pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2019 o 18:16, Kondzio13 napisał:

Witam. Zastanawia mnie ten powerdac a zwłaszcza jego obecna niska cena (ok 8tys, kiedys 29tys).

Niska cena, ponieważ kiedyś był w zestawie z SONUS FABER Olympica. Z jakim systemem ma to grać i do jakiej muzyki ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiliśmy tez wzmacniacz w ogromnej ilości kombinacji i jedno jest pewne, że w cenie w której obecnie można go kupić to w 99% przypadków strzał w "10". Większość klientów podchodziła do urządzenia z dużą ostrożnością doszukując się drugiego dna. Z kilkunastu osób, które w salonie odsłuchiwały wzmacniacze do 10k zł właściwie wszyscy wyszli z Wadią ?

Najlepsze jest to, że wśród klientów byli również ludzie grający od lat na drogich piecach mark levinsona, krella, Hegla, Atolla itp. No i co ? porzucili swoje bestie dla tego maleństwa.

Graliśmy Wadią między innymi z Sonus Faber olympica II, Olympica III, Monitor Audio Gold 200, Harbeth 40.1, Spendor A9, PMC Twenty 23, Canton Reference dC9, Piega Master Line Source II, Piega Classic 40.2, Q Acoustics Concept 500, Q Acoustics Concept 40, Audio Physic Tempo 25, Russell K Red 150

Reasumując ten wzmacniacz klepnie na łopatki większość wzmacniaczy tranzystorowych w klasie AB kosztujących w sklepie 20k i więcej zł

Minusem jest brak trybu stand by i trzeba przewidzieć w systemie listwę z wyłącznikiem

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TEHAIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba wypożyczyć i posłuchać tego dziwoląga, może zaskoczy pozytywnie tak jak "pudełko po butach" Całym CTI...

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrując Wadię w cenie katalogowej można znaleźć całe mnóstwo urządzeń lepszych i gorszych w zależności co komu pasuje.

Natomiast ostatnie sztuki obecne na rynku w cenach poniżej 10k zł stanowią okazję dla tych, którzy normalnie nie brali pod uwagę zakupu wzmacniacza za kwotę 20-30k zł.

Żeby w pełni wykorzystać potencjał urządzenia warto wejść na przetwornik przez USB jakimś dobrym streamerem i podłączyć kolumny z przedziału co najmniej 10k zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Przed zakupem polecam porównać z Micromegą M-One 100, która może i ma nieco mniej "działającą na wyobraźnię metkę", ale też jest warta zainteresowania ? Miałem u siebie Wadię i Micromegę i jakbym miał wybierać pewnie zdecydowałbym się na wyzywająco czerwoną Francuzkę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micromega M-One 100 to też świetny wzmacniacz jednak nam bardziej spodobała się Wadia przez lekkie zaowalenie góry pasma przez co dźwięk staje się cieplejszy i bardziej plastyczny.  Ale jak wiadomo to rzecz gustu ? . Również duże pomieszczenia powyżej 30m2 uwidaczniają różnicę w wydajności prądowej tych wzmacniaczy. Przy pełno pasmowych kolumnach podłogowych i dużym pomieszczeniu potencjał francuskiej konstrukcji szybko osiąga swoje maksimum tak samo jak w Devialet 120..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TEHAIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na Wadi od bodaj 2 lat. Dla mnie jest to naprawdę świetny wybór. Wadia potrafi naprawdę dużo wydobyć z każdego nagrania, ale również potrafi pokazać niedoskonałości. Jak dla mnie jest świetna na górze i w tonach średnich, na basie schodzi nisko, ale czuje pewne braki w midbasach. Ma całkiem szeroką scenę, która mogła by być odrobine głębsza. Bardzo pasuje mi jej lekko zaokrąglony szybki bas... 

Ja bym ją zestawiał z ciepło grającymi kolumnami. Im lepsze kolumny podepniemy, tym Wadia więcej pokarze, szczególnie z kolumnami 4ohm. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeśli macie ochotę to można jeszcze u nas potestować ten wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obecna cena 8k to naturalna cena wyjściowa za Wadie 01.

Polski dystrybutor nie będzie mieć już stanu magazynowego Wadi. Sprzęt tylko do ściągnięcia. Stąd cena.

Subiektywnym zdaniem przegrała batalie dźwiękowa z Roksan Oxygene. Takie jest moje zdanie. Wygrywa funkcjonalnością. Tyle

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, 5z0p3n napisał:

Moim zdaniem obecna cena 8k to naturalna cena wyjściowa za Wadie 01.

Polski dystrybutor nie będzie mieć już stanu magazynowego Wadi. Sprzęt tylko do ściągnięcia. Stąd cena.

Subiektywnym zdaniem przegrała batalie dźwiękowa z Roksan Oxygene. Takie jest moje zdanie. Wygrywa funkcjonalnością. Tyle

 

Niestety po twoim wpisie mogę tylko stwierdzić, że nie miałeś do czynienia z tym wzmacniaczem i powielasz pewne opinie znalezione w sieci.

Jeśli cena 8k zł za Wadię jest naturalna to jaka cena powinna być ustalona dla takich urządzeń (HEGEL H190, DENON PMA2500, Electrocompaniet ECI-5), które z marszu dostają po tyłku od Wadi...

Roksan Oxygene to oczywiście bardzo dobry wzmacniacz również w klasie D - naszym zdaniem klasę jednak niżej pozycjonowany  ?

P.S. sprzętu już nie ściągniesz bo zakończyła się jego produkcja i stany magazynowe.

5 godzin temu, Kondzio13 napisał:

Zastanawia mnie jeszcze porównanie tej Wadi do Cyrusa lyrica 09....

Zorganizuj od dealera i zapraszam na test porównawczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TEHAIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, TEHAIX napisał:

Jeśli cena 8k zł za Wadię jest naturalna to jaka cena powinna być ustalona dla takich urządzeń (HEGEL H190, DENON PMA2500, Electrocompaniet ECI-5), które z marszu dostają po tyłku od Wadi...

Zdanie względem zdania tyle ?

Ja bym go za 30 000 po prostu nie kupił. Bo w tej cenie są klocki które wadie kładą na kolana.

A jako sklep, salon sami doskonale znacznie marzę produktową ? Więc sami wiecie za ile H190 czy 2500 jest do wychaczenia.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 5z0p3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Zdanie względem zdania tyle ?

Ja bym go za 30 000 po prostu nie kupił. Bo w tej cenie są klocki które wadie kładą na kolana.

A jako sklep, salon sami doskonale znacznie marzę produktową ? Więc sami wiecie za ile H190 czy 2500 jest do wychaczenia.

 

 

Wiesz, za 30000zł to pewnie też bym nie spojrzał ale mówimy tu o kwocie 8k zł a na H190 czy 2500 nie dostaniesz rabatu 70% ?

I pewnie jest dużo nowych i lepszych urządzeń w cenie 30k zł ale już nie koniecznie poniżej 10k...

Kluczowa sprawa w tym urządzeniu żeby podawać mu sygnał po USB - najlepiej Hi-Res. Do tego Intuition 01 został stworzony.

P.S. a tak na marginesie to nawet Hegel H300 przez dwóch klientów został zastąpiony tym naleśnikiem i dobrowolnie go wybrali bo  przysługiwał im zwrot 14 dni ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TEHAIX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Naprawdę warto spróbować tej Wadii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/24/2019 at 6:54 PM, TEHAIX said:

Wiesz, za 30000zł to pewnie też bym nie spojrzał ale mówimy tu o kwocie 8k zł a na H190 czy 2500 nie dostaniesz rabatu 70% ?

I pewnie jest dużo nowych i lepszych urządzeń w cenie 30k zł ale już nie koniecznie poniżej 10k...

Kluczowa sprawa w tym urządzeniu żeby podawać mu sygnał po USB - najlepiej Hi-Res. Do tego Intuition 01 został stworzony.

P.S. a tak na marginesie to nawet Hegel H300 przez dwóch klientów został zastąpiony tym naleśnikiem i dobrowolnie go wybrali bo  przysługiwał im zwrot 14 dni ?

 

Przy całej mojej sympatii do Hegla, ale nie ma co porównywać tych dwóch wzmacniaczy. 

Z mojego doświadczenia Wadię warto zestawiać z ciepłymi kolumnami. Gdzieś w sieci wisi amerykański test Wadii spiętej z Wilson Audio Alexia... tak to się w stanach robi ?

Proponuję przestować podanie Wadii sygnału po RCA, można się pozytywnie zaskoczyć. DAC wbudowany w ten wzmacniacz jest klasy obecnych DACków w cenie około 2-3kzł. Pamiętam szok jaki wywarło na mnie podłączenie pod Wadię Myteka DAC+. Dźwięk poszedł klasę do przodu... 

Moim zdaniem w cenie 8-10 kzł za nowe urządzenia nie znajdziemy konkurenta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, rangefinder napisał:

Moim zdaniem w cenie 8-10 kzł za nowe urządzenia nie znajdziemy konkurenta. 

Peachtree nova 300 da radę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2019 o 21:34, slaaawek napisał:

Naprawdę warto spróbować tej Wadii?

W cenie 7-8tyś. zł naprawdę warto ;-)

18 godzin temu, rangefinder napisał:

Przy całej mojej sympatii do Hegla, ale nie ma co porównywać tych dwóch wzmacniaczy. 

Z mojego doświadczenia Wadię warto zestawiać z ciepłymi kolumnami. Gdzieś w sieci wisi amerykański test Wadii spiętej z Wilson Audio Alexia... tak to się w stanach robi ?

Proponuję przestować podanie Wadii sygnału po RCA, można się pozytywnie zaskoczyć. DAC wbudowany w ten wzmacniacz jest klasy obecnych DACków w cenie około 2-3kzł. Pamiętam szok jaki wywarło na mnie podłączenie pod Wadię Myteka DAC+. Dźwięk poszedł klasę do przodu... 

Moim zdaniem w cenie 8-10 kzł za nowe urządzenia nie znajdziemy konkurenta. 

Zrobimy taki test ;-) Chociaż wiele przetworników, które posiadamy w cenie około 5 tyś zł wcale lepiej nie grają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel Hegla i od 2 dni tytułowej Wadi potwierdzam opinie salonu @TEHAIX i częściowo kolegi @rangefinder.

To zupełnie inna jakość. Bardzo istotną kwestią jest dla mnie cichy odsłuch w którym miałem nadzieję, że Wadia spisze się znacznie lepiej niż Hegel i tak też się stało. Wraz ze zmniejszeniem głośności słychać pełniejsze pasmo i klasa D pod tym względem podobnie jak wzmacniacze lampowe daje radę.Ten powerdac oferuje dokładną regulację głośności, której dopasowanie jest istotne dla uzyskania optymalnego efektu. 

Na tą chwilę połączyłem ją z Xavianami i przede wszystkim jestem pod wrażeniem jakości basu, bo to on gra główne skrzypce, ale średnica i góra nie pozostają daleko w tyle. Jest neutralnie i tak jak zarejestrowano to w studiu, czy na koncercie. Wszyscy wiemy, że najbardziej wpływowym elementem toru  i charakteru brzmienia są kolumny, a Giulietta bardzo polubiła się z Wadią. Dzięki aksamitnej górze i pastelowej barwie stworzyły ze sobą wierne towarzystwo. Za jakiś czas sprawdzę połączenie z SA Pandion 2.

Jedno wiem na pewno - Revelator lubi bardzo dużo dobrego prądu... Wadia ostatecznie na pewno u mnie pozostanie, bo jestem bardzo pozytywnie zaskoczony no i buczenia nie ma ?  

PS. Wbudowany przetwornik wcale nie brzmi jak z przedziału 2-3k, ale co najmniej dwa razy wyższego. W końcu marka zobowiązuje ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew obawom połączenie Wadi z Pandion 2 stworzyło jeszcze lepszą prezentację. Cieszę się w końcu, że wykorzystuję w zadowalający mnie sposób potencjał tych monitorów przy których prawdopodobnie długo pozostanę. 

To co klasa D wyprawia z basem zasługuje naprawdę na uznanie i pochwałę. Intuicja pięknie kontroluje i różnicuje bas nadając mu kontur, schodząc przy tym bardzo nisko. Ciche słuchanie w tym połączeniu wypada jeszcze lepiej niż z Xavianem co mnie bardzo cieszy. Brzmienie jest przede wszystkim gładkie, szybkie, nasycone z doskonałą separacją. W pełni świadomie zaakceptowałem kompromisy jakie należy brać pod uwagę decydując się na ten wzmacniacz do których zaliczyć trzeba odrobinę osłabione wybrzmienia oraz niezbyt szeroką scenę budowaną głównie między kolumnami. Zestaw świetnie nadaje się do muzyki elektronicznej, czy gitarowej, ale i jazz nie brzmi karykaturalnie. Jestem pod mega wrażeniem i pomimo sceptycznego nastawienia nie żałuję ani trochę tej decyzji, bo wreszcie uzyskałem brzmienie w pełni zaspokajające moje oczekiwania. Z początkiem stycznia zamierzam zainwestować w SOtM sMM-200 Neo i ostatecznie zakończyć jakiekolwiek sprzętowe "ruchy".  

Ostatecznie korzystny wpływ tego wzmacniacza na poszczególne aspekty brzmienia jak dla mnie w pełni rekompensuje i przysłania te drobne niedoskonałości. Poza tym nie wiem, czy istnieje wzmacniacz idealny, a nawet jeśli tak to mnie na pewno nie stać na niego, ale na szczęście jest Wadia ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mogę z całą pewnością potwierdzić powyższe zdania. Wadia jest naprawdę dobrym wzmacniaczem. Sam obawiałem się eksperymentów z klasą D myśląc że dźwięk będzie taki "komputerowy" mało plastyczny i melodyjny. To się nie potwierdziło. Wcześniej miałem Marantza PM14s1 i nie byłem z niego tak do końca zadowolony. Być może to była wina pomieszczenia bo akustycznie było nieciekawe ale powinny to trochę nadrobić Olimpiki III. Bas jakoś mi nie leżał do końca. Miałem oczekiwania na bardziej wyrazisty. Czegoś mi ciągle ogólnie w dźwięku przez ten bas  brakowało. Wadia jest dla mnie muzycznie ogólnie ciekawsza, taka spójniejsza, homogeniczna we wszystkich pasmach choć potwierdzam, że szerokość sceny i wybrzmienia mogłaby mieć ciut lepsze. Zawsze odbiór dźwięku to kwestia indywidualna ale uważam, że Wadia pod tym względem spokojnie może być zestawiana ze wzmacniaczami z półki 10-15 tys. bez kompleksów. 

Co do ceny to trzeba zdać sobie sprawę że gdy wchodziła na rynek to podobnej klasy sam DAC był wart pewnie też z 15 tyś. albo i więcej. Tu postęp jest szybki i łatwo popełniać błąd w rozumowaniu, porównując dzisiejsze konstrukcje i ich ceny, a podstawowe komponenty i podzespoły o ówczesnych parametrach przecież relatywnie tanieją, z tymi z przed 7 lat. Uważam, że DAC w Wadi, szczególnie przy odtwarzaniu przez USB plików Hi-res to poziom przynajmniej też z półki ok 5 tys. Miałem wtedy do Marantza odtwarzacz sacd też 14-ke z Dac-kiem i nie mam wątpliwości że w Wadii DAC jest dużo lepszy. Klocki Marantza łącznie wtedy w salonach  Denon kosztowały podobnie do Wadii a nikt jakoś nie narzeka że były przewartościowane. 

Życie się różnie układa i żałuję że nie przesłuchałem wtedy z Olimpikami Wadii bo  mi proponowano. Wtedy, połowa2014 r., niestety w ogóle uważałem że prawdziwa muzyka to tylko z CD. Nie mam już Sonusów i metraż do słuchania mniejszy ( 15 m2 ) a czuję że z Wadią te Sonusy grałyby lepiej niż z Marantzem. Teraz szukam do niej przyzwoitych monitorów i myślę o Gato Audio FM15 . Byłem prawie zdecydowany ale jest możliwość kupienia Monitor Audio Platinum PL 100 pierwsza wersja i zastanawiam się czy to nie bedzie lepszy wybór. Czy nie poprawią właśnie trochę sceny i wybrzmień ( wstęga ) w stosunku do tego co mogą zrobić Gato Audio. Spotkałem się z opiniami, że brak im basu i ciepła, a chyba trochę ciepła dobrze wpływa na Wadię, i mam obawy czy zamiast poprawić nie pogorszę dźwięku. Czy nie będzie za jasny, analityczny i trochę napastliwy w górze itp. Sprawy nie ułatwią też pewnie kable QED silver spiral Genisis, ktore mam. Gato mają regulację barwy zworkami i mogę je wziąć na odsłuch więc ryzyko żadne ale MA musiałbym kupić w ciemno. Cena też raczej rynkowa a nie okazyjna dlatego przy odsprzedaży pewnie stracę i czas i pieniądze.

Proszę o jakieś sugestie co do brzmienia samych MA i ryzyka zestawienia ich z Wadią. Miałem Tannoy Revolution xt6f ale już sprzedałem bo w zestawieniu z Wadią brak im było dobrego basu, wypychały pierwszy plan sceny za bardzo do przodu a dalsze były płytkie. W małym pokoju potrzeba więcej głębi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze kupujac taki wzmak w super promocji juz przez sam rabat czujemy, ze gra 3 razy lepiej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2019 o 19:13, TEHAIX napisał:

 

Graliśmy Wadią między innymi z Sonus Faber olympica II, Olympica III, Monitor Audio Gold 200, Harbeth 40.1, Spendor A9, PMC Twenty 23, Canton Reference dC9, Piega Master Line Source II, Piega Classic 40.2, Q Acoustics Concept 500, Q Acoustics Concept 40, Audio Physic Tempo 25, Russell K Red 150

 

 

Czy w zestawieniu np. Monitor Audio Platinum 100 wersja I zagra dobrze? Mam obawy czy nie będzie za mało basu a z uwagi na wstęgę góra nie będzie zbyt wyostrzona. Rozdzielcza , przestrzenna ale taka analityczno-metaliczna zbyt jasna. Bez ciepła.  Jak by to wypadło w porównaniu z Olimpikam III, które przez jakiś czas miałem. Teraz po przeprowadzce pomieszczenie tylko 14 m2 więc muszę przejść na monitory. Chodzi mi tylko o sygnaturę brzmienia nie potęgę bo wiadomo, że to bez porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel wątku nie omieszkałem sprawdzić nausznie ten wzmacniacz. Z moimi vandersteenami 1ci kompletnie się nie sprawdził i po tygodniu został odesłany. Cena 30 tys to była kpina...za 6-7 tys moze warto jak komus zagra. Płaska scena, cyfrowy nalot sabre...bezbarwny dzwięk, nawet mała koncówka meridian 555 zabrzmiała lepiej.

Ale zawsze mozna sie pochwalić ze ma sie wzmacniacz za 30 tys...tylko po co

Ktoś kto przesłuchał juz kilka dobrych tranzystorów raczej się nie nabierze nawet za 7 tys...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się chwalić wzmacniaczem za trzydzieści tysięcy skoro powszechnie wiadomo że był szeroko dostępny dużo, dużo taniej. Nie uważasz ? Równie dobrze można uznawać, że każdy kto cokolwiek pisze na forum z własnej perspektywy chwali się tym co ma. Szerzej to wszyscy się chwalimy, że mamy audiostereo a użytkownicy forum o kotach że mają koty. Trochę opamiętania z głupimi uwagami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kondzio13 napisał:

Jako założyciel wątku nie omieszkałem sprawdzić nausznie ten wzmacniacz. Z moimi vandersteenami 1ci kompletnie się nie sprawdził i po tygodniu został odesłany. Cena 30 tys to była kpina...za 6-7 tys moze warto jak komus zagra. Płaska scena, cyfrowy nalot sabre...bezbarwny dzwięk, nawet mała koncówka meridian 555 zabrzmiała lepiej.

Ale zawsze mozna sie pochwalić ze ma sie wzmacniacz za 30 tys...tylko po co

Ktoś kto przesłuchał juz kilka dobrych tranzystorów raczej się nie nabierze nawet za 7 tys...

Ha,ha trochę mnie ubawiłeś. Kilka tygodni temu zachwalałeś tu na forum i polecałeś komuś do zakupu ATC SIA 150 teraz zachwalasz Meridian 555 a tak się składa że oba te klocki razem ktoś wystawia na OLX . Sądząc po Twoim zdjęciu profilowym ten ktoś jest z Twojego rejonu. Z tego co pamiętam to ten ATC był już w ofercie na OLX w cenie 7 tys. wtedy gdy ktoś tu na forum pytał o wzmacniacz do 7-8 tys.. Bardzo go polecałeś jako świetnie u Ciebie grający. Trochę pokory by się przydało w ocenie innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie twierdziłem że gra super. W pokoju który mam teraz super nic mi nie zagra i nie ma sensu inwestować w drogie wzmacniacze. Żeby rozwiać wątpliwości kupiłem ją roczną z drugiej ręki z gwarancją z oficjalnej polskiej dystrybucji za 5 500  zł., świadomie, wiedząc że ma ograniczenia o których zresztą wspomniałem. Dostałem DAC - a i wzmacniacz w jednym, a w ok.14 m2 ze złą akustyką cudów nie mogłem się spodziewać. Nie jest z nią jednak aż tak źle jak niektórzy piszą.

Są na różnych etapach życia różne priorytety i nie było dla mnie priorytetem wtedy kupowanie high-endu. Uważam zresztą że ma to sens jeśli mamy odpowiednio duży pokój, minimum 25 m2,  gdzie priorytetem jest ustawienie sprzętu i akustyki a nie mebli. Najgorsza jest bowiem świadomość,  że coś co np. kosztowało 30 tys. nie gra tak jak potrafi bo pokój jest nieodpowiedni. Jest świadomość "zmarnowania pieniędzy". Albo można wtedy sprzedać sprzęt albo budować dom. 

By złagodzić nastroje napiszę, że Wadia gra dobrze nie rewelacyjnie być może gorzej od Caspiana, którego nie słyszałem ale moim zdaniem wygląda chociaż lepiej od niego.

7 minut temu, Tal napisał:

Od Ciebie, czyli kogo? Gwiazdora high endu, czy znafcy lepszości?   

Trochę słuszna uwaga. Za dużo na tym forum jakiś kategorycznych twierdzeń ex cathedra.

Dziwne jest to, że ktoś pyta o konkretny wzmacniacz, ktoś drugi poświęca swój czas i stara się opisać sprzęt który ma w domu, nie jako teoretyk, a w odpowiedzi słyszy że ten ktoś już sam przesłuchał, a wogóle to gówno i pisząc że to ma chwali się.

A tak naprawdę jak się przejrzy wątki wielu takich osób to często wtedy dopiero widać jacy to eksperci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.