Jump to content
Neodammerung

Chord Qutest i Windows 10

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Chciałbym poprosić Was o pomoc. A mianowicie, zakupiłem DAC Chord Qutest, który oprócz natywnej obsługi DSD poprzez ASIO wspiera częstotliwość próbkowania do 768khz 32-bity. Oczywiście zainstalowałem odpowiedni sterownik ze strony producenta pod Windows 10. Sytuacja wygląda następująco: Wchodzę w panel sterowania/zakładka dźwięk/urządzenie cyfrowe Chord Qutest 768khz/32bit/zaawansowane/częstotliwość próbkowania i głębia w bitach/ tutaj mam do wyboru częstotliwości, ale tylko do poziomu 32 bity i 384khz. DAC obsługuje ponadto 717,6khz oraz 768khz. Oczywiście to wszystko poprzez podłączenie do PC poprzez łączę USB. Nie potrafię wybrać dwóch ostatnich częstotliwości. Nie ma ich na liście. Używam oryginalnego kabla USB. Zmiana portu coś zmieni? Wiem, że do Windowsa 7 była obsługa tylko do 192khz, a z tego co czytałem to Windows 10 nie ma takich ograniczeń. Reasumując, Windows 10 64-bit ze wszystkimi aktualizacjami oraz sterownik Chorda. Procesor i7 8700K też chyba nie powinien stanowić problemu. Próbowałem kontaktować się z supportem Chorda, ale nie otrzymałem odpowiedzi. Wiem, że nie usłyszę żadnej różnicy w jakości dźwięku, ale chodzi tylko o to dlaczego nie mogę iść wyżej skoro DAC na to pozwala? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Tomek 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po kiego grzyba chcesz, żeby windowsowy mikser resamplował audio do takich niebotycznych wartości? Jeśli masz nawet takie pliki to i tak będziesz je puszczał bezpośrednio na DAC. Ja mam DAC obsługujący 384 Khz ale w Windows mogę ustawić max 32/192Khz. Sterownik więcej nie puści i koniec. Ale po wasapi bez problemu. Ja u siebie trzymam w Windows 32bit 44100 Khz. Jak puszczam Spotify to wiem że Windows nic mi tam nie resampluje. Nie zawracaj sobie tym głowy, bo nawet jak staniesz na nosie i ustawisz to próbkowanie to i tak nie zmieni to jakości dźwięku.

Edited by Funnykris

Share this post


Link to post
Share on other sites
xavian

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.