Skocz do zawartości
IGNORED

Naim Uniti Star i B&W 603 i Mission QX5


Novy!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie. Czy ktoś z Was kiedykolwiek zestawiał Naima Uniti z głośnikami B&W?Wiem, że wielu się nimi brzydzi :)

Mam dosyć duży salon z aneksem i jadalnią, powyżej 50m2. Próbowałem zestawienia Stara z Mission QX5. Moc, ogromny bas, jednak miałem wrażenie że ten głośnik jest bardzo "ciemny" i brakowało mi nieco średnich i wysokich tonów. Spora dominacja basów, ale to przy tak dużym głośniku basowym nic dziwnego. I były by u mnie zostały, ale miały niedoskonałości w wykonaniu. Kiedy pojechałem do sklepu je podmienić, okazało się że w dwóch kolejnych parach tych "niedoskonałości" było jeszcze więcej. Ręce mi opadły. Panowie z salonu w alternatywie, przy takich skromnych nakładach finansowych jak moje, podrzucili mi do odsłuchu w domu Bowersa serii 603. I kurcze mam mieszane uczucia. Kolumna bardzo czysta i jasna. Więcej średnicy i niskich tonów. Sporo mniej basu w porównaniu do Mission QX5. Niby wszsytko ok, a jednak ...czegoś mi tu brakuje. Albo głośniki sa zbyt małe do takiego wnętrza, albo przyzwyczajony do poprzednich KEF iQ5 i tych kilku dni spędzonych z Missionami, mocno się zastanawiam co zrobić.

Chciałem spróbować jeszcze KEF 950. Próbowałem posłuchać Uniti Stara z KEF 750, ale szału nie było. To tez takie "ciemne" granie. Potrzebowałbym raczej głośniki dla całej rodziny do codziennego użytku, niż do zamkniętej kapliczki odsłuchowej, bo żaden ze mnie audiofil. 

Pomieszczenie jest duże i wysokie, prawie całe w szybach. Cudów tutaj nie będzie i dobrze o tym wiem. Może trzeba zmienić przewody, mam jakies stare Luna 5 Wireworlda. Kurcze nie wiem już sam...Te B&W są naprawde mocno wyraziste i czyste. Mam wrażenie, że słyszę sporo więcej detali w muzyce, których przy Mission QX5 nie było, albo były mocno ograniczone.

Może ktoś ma jakieś pomysły na coś pośredniego w wyborze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Novy! napisał:

Czy ktoś z Was kiedykolwiek zestawiał Naima Uniti z głośnikami B&W?

Witaj,

jasne, u nas jakiś czas temu klient był na odsłuchu z Atomem i po 2 godzinnym odsłuchu stanęło na kolumnach właśnie B&W, modelu 705. Przerabialiśmy kolumny Vienna Acoustics, ProAc, Gato Audio, Elac, Focal. Sam byłem zdziwiony jak to dobrze ze sobą grało, a te kolumny bardzo lubią prąd ? Wpadnij do naszego salonu na odsłuch z tym Atomem. Zapraszamy

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim do takiego sprzętu moim zdaniem potrzebujesz lepszych głośników niż seria 600. Jeśli już Bowersy to raczej seria 700. Ewentualnie możesz posłuchać podłogówki Focal Aria. Może jakieś Dynaudio. Do takiego wzmacniacza szykowałbym budżet rzędu ok. 10 tys. na kolumny. Przynajmniej. Pozdrawiam

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

jasne, u nas jakiś czas temu klient był na odsłuchu z Atomem i po 2 godzinnym odsłuchu stanęło na kolumnach właśnie B&W, modelu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Przerabialiśmy kolumny Vienna Acoustics, ProAc, Gato Audio, Elac, Focal. Sam byłem zdziwiony jak to dobrze ze sobą grało, a te kolumny bardzo lubią prąd ? Wpadnij do naszego salonu na odsłuch z tym Atomem. Zapraszamy

Chyba o Unity Star chodzi. Ten ma więcej mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andy2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi.

Myślałem o serii 700, ale budżet nie pozwala. Może kiedyś.

Własnie odpaliłem dziś znów od rana zestaw z 603. czy to możliwe, że basu jest po 20h grania nieco więcej? Chyba jest już tak jak być powinno :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Novy! napisał:

Dziękuję za uwagi.

Myślałem o serii 700, ale budżet nie pozwala. Może kiedyś.

Własnie odpaliłem dziś znów od rana zestaw z 603. czy to możliwe, że basu jest po 20h grania nieco więcej? Chyba jest już tak jak być powinno ?

to zupełnie normalne, będzie jeszcze lepiej. Nowe kolumny z kartona graja twardym i nie schodzącym na sam dół basem. Zobaczysz co będzie po 200 h grania ? B&W potrzebują czasu ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Andy2008 napisał:

Przede wszystkim do takiego sprzętu moim zdaniem potrzebujesz lepszych głośników niż seria 600. Jeśli już Bowersy to raczej seria 700. Ewentualnie możesz posłuchać podłogówki Focal Aria. Może jakieś Dynaudio. Do takiego wzmacniacza szykowałbym budżet rzędu ok. 10 tys. na kolumny. Przynajmniej. Pozdrawiam

Chyba o Unity Star chodzi. Ten ma więcej mocy.

Naim z Focalami...to zestawienie całkiem odpadło na starcie.

Być może masz rację. Budżet rzędu 10k na głośniki byłby pożądany do większości wzmacniaczy. Kupiłem Naima, bo miał to być odtwarzacz strumieniowy dla całej rodziny. Wygodny i bez podchodzenia do sprzętu. Opierając się na opiniach użytkowników, wiedziałem, że jakich głośników do niego nie podłączę - będzie dobrze. Pewnie z budżetem 10k, było by bardzo dobrze.

Póki co zostawiam sobie te B&W.  To rodzaj kompromisu. Szkoda, że Mission ma taką jakość wykonania. W porównaniu z Bowersem to przepaść. Fajny design, ciekawe rozwiązanie konstrukcyjne z basem z boku, tutaj trzeba mieć sporo miejsca od ścian. I jak dla mnie mają do tak dużego basu, zbyt mało średnicy i wysokich. Może kiedyś...

Na koniec napisze tylko, że jak dla mnie te "obrzydzone" przez większość B&W, w porównaniu z KEF z seri Q750 (robiłem odsłuchu z Uniti Star) to oprócz innego, mniej ciemnego grania- głośnik bardzo uniwersalny do wielu gatunków muzyki i zaryzykowałbym stwierdzenie, że o nieco bardziej czystym brzmieniu.

Ale to moje zdanie i mogę się mylić.

Dzięki i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Novy! napisał:

Na koniec napisze tylko, że jak dla mnie te "obrzydzone" przez większość B&W, w porównaniu z KEF z seri Q750

Ci co na B&W psy wieszają, to chyba nowych modeli nie słuchali i opierają swoje wywody na kolumnach sprzed kilku albo kilkunastu lat. Z resztą tutaj to standard, jak to, że Yamaha gra ostro i technicznie ? Zawsze pytam, która? 

Bardzo często słyszę przed odsłuchem: "ja nie chcę B&W, ja nie chcę Yamahy, bo grają ostro itd" a potem wychodzą z takim zestawem zadowoleni ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak właśnie było w moim przypadku ?

Jaki przewód byś polecił? Mam od chłopaków z waszej sieci sklepów przewód 45pln za metr, nie znam nazwy. Jest pożyczony. Myślałem też o przewodzie DALI CONNECT SC RM430ST. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Novy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.