Skocz do zawartości
IGNORED

Chce spróbowac końcówki mocy


herbatka88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem świeżo zarejestrowanym forumowiczem, siemano!!!! ;)

Aktualnie jestem w amoku kupowania kóncówki mocy, w sumie to sie jeszcze nie zdecydowalem ale wiem ze mój budżet bedzie wynosił 1500zł - 2500zł w takiej kasiej chcialbym sie zmiescic. Czy możecie mi coś polecic? Macie jakies doswiadczenia w tematach końcówek? Napewno nie chce lampy. Dotychczas sluchalem na różnych amplitunerach oraz wzmacniaczach hitachi, technics,uher, pgh, grundig. Napewno nie jestem w stanie sklecic jakiegos systemu w dwa miesiace wiec zaczynam od koncoweczki bo tak ogolnie to glosniczki, cd i preamp mam ( może nie gornych polek ale jest). Bede wdzieczny za jakies podpowiedzi i opinie, pozdro hej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez herbatka88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, herbatka88 napisał:

Witam wszystkich,

Jestem świeżo zarejestrowanym forumowiczem, siemano!!!! ?

Aktualnie jestem w amoku kupowania kóncówki mocy, w sumie to sie jeszcze nie zdecydowalem ale wiem ze mój budżet bedzie wynosił 1500zł - 2500zł w takiej kasiej chcialbym sie zmiescic. Czy możecie mi coś polecic? Macie jakies doswiadczenia w tematach końcówek? Napewno nie chce lampy. Dotychczas sluchalem na różnych amplitunerach oraz wzmacniaczach hitachi, technics,uher, pgh, grundig. Napewno nie jestem w stanie sklecic jakiegos systemu w dwa miesiace wiec zaczynam od koncoweczki bo tak ogolnie to glosniczki, cd i preamp mam ( może nie gornych polek ale jest). Bede wdzieczny za jakies podpowiedzi i opinie, pozdro hej ?

w takich pieniądzach to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie integra. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, herbatka88 napisał:

Rety :P, serio nic nie da rady nawet za 3000zł :P, no cóż trudno, a co polecilbys ze zintegrowanych?

nie napisałeś ani słowa co masz, przecież to musi się zgrać z resztą. Bez tego to wszystko co mieści się w założonej przez Ciebie cenie można polecić ? Dzielony system uważa, że ma sens dopiero na wyższych pułapach cenowych. W tych, po których się poruszasz nie kalkuluje się raczej dzielony system (dwie obudowy, łączący je przewód to duże koszta). 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, herbatka88 napisał:

Rety :P, serio nic nie da rady nawet za 3000zł :P, no cóż trudno, a co polecilbys ze zintegrowanych?

Jasne że się da, przecież będzie chciał Ci sprzedać wzmacniacz. ?

Tu na forum to tylko S4home poleci Ci używany sprzęt, reszta tylko liczy na zysk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że  nie chcesz się od razu przypucować, co to za głośniczki ( decydują w 70 % o tym, co usłyszysz )

podejrzewam, że nie przeskoczą swymi osiągami choćby tych końcówek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i jeśli ta "próba" wypadnie pomyślnie będziesz zapewne szukał czegoś znacznie lepszego ? 

Pamiętaj, że zadecydują kolumny oraz jakość zarówno samego pre, jak i poziomu

przejrzystości kabli zastosowanych pomiędzy wszystkimi elementami toru. Powodzenia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kapusta7 napisał:

Jasne że się da, przecież będzie chciał Ci sprzedać wzmacniacz. ?

prawie mnie rozgryzłeś, bo chciałem mu sprzedać końcówkę ?

 

chciałem się dowiedzieć co się tak uparł na dzielonkę ?

 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

w takich pieniądzach to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie integra. 

Zgasił człowieka :-)))))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, herbatka88 napisał:

Rety :P, serio nic nie da rady nawet za 3000zł :P, no cóż trudno, a co polecilbys ze zintegrowanych?

Końcówka to dodatkowy kabel RCA i zasilający które też kosztują więc lepiej sprzedać pre i dołożyć do integry .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu napisze ze dziekuje za kazdy nawet mocno krytyczny post, moze nawet zrezygnuje z dzielonki, jednak poprostu napaliłem sie i niemoge przestac myslec o końcóweczce :P.

Audioburak - Szczerze to nawet ogladalem to AMC ktoro podeslales w linku, nie znam tejfirmy, miales kiedys z tym doczynienia? A tak ogolnie to moją uwage zwróciło to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Glosniki mam JBL tlx 25, te glosniki to tragedia ale narazie nie bede zmienial bo chce sie najpierw zaopatrzec w koncowke lub wzmak. Głośniki beda po wzmacniaczu, myślałem cos o kontrukcji z membrana bierna bo jeszcze nigduy nie mialem takowych. 

A co myślicie o tym pionku powyżej?

 

 

7 minut temu, herbatka88 napisał:

Odrazu napisze ze dziekuje za kazdy nawet mocno krytyczny post, moze nawet zrezygnuje z dzielonki, jednak poprostu napaliłem sie i niemoge przestac myslec o końcóweczce :P.

Audioburak - Szczerze to nawet ogladalem to AMC ktoro podeslales w linku, nie znam tejfirmy, miales kiedys z tym doczynienia? A tak ogolnie to moją uwage zwróciło to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Glosniki mam JBL tlx 25, te glosniki to tragedia ale narazie nie bede zmienial bo chce sie najpierw zaopatrzec w koncowke lub wzmak. Głośniki beda po wzmacniaczu, myślałem cos o kontrukcji z membrana bierna bo jeszcze nigduy nie mialem takowych. 

A co myślicie o tym pionku powyżej?

 

 

W sumie to sony fajne, kiedys bylem u znajomego to mial TA-FE700, tyle, że podłączone miał do tego altusy chyba 140 i paramaetry wszystkie na maxa wiec co moge powiedziec....waliło niesamowice a ja bym chciał uniknac tego "walenia"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez herbatka88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, herbatka88 napisał:

W sumie to sony fajne, kiedys bylem u znajomego to mial TA-FE700, tyle, że podłączone miał do tego altusy chyba 140 i paramaetry wszystkie na maxa wiec co moge powiedziec....waliło niesamowice a ja bym chciał uniknac tego "walenia

Więc nie kupuj altusów w przyszłości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem poważny dopał, ten pionek; wymaga nawet solidnego stropu ? 

Kolejność odwrotna, bo te JBL'e to uruchomi nawet 20W amplituner za dwie stówki ...

Ale od przybytku głowa nie boli, więc jak sprawna, to jeszcze z niezłych lat Pioneera.

Opinii nie zmieniam; o wszystkim zadecydują kolumny !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich pieniążkach (500€) kupiłem koledze nakamichi pa5.Swietna sprawa,ale to dopiero zaczyna się gonitwa. Dobór pre bez docelowych kolumn będzie koszmarem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tobą, że kolumienki bedą ostatecznym werdyktem jednak tak sobie wymyslilem ze kupie najpierw wzmak, potem mi sie pomyślało ze moze jednak końcoweczka i tak o to jestem trakcie szukania koncoweczki. W tym momecie jeszcze nie podjąłem decyzji. Jednak cos w desen wyrzej wymienionego pionka.

Altusków napewno nie kupie, jak wspomniałem jestem zainteresowany membrana bierna, mały jest wybór tych konstrukcji, wiem ze Thiel, diton, revox miały takie konstrukcje. Moj wujaszek smiga na technics sb m500mk2 ale tak na fula nie jestem do nich przekonany. Mieliście kiedyd doczynienia z membrana bierna?

Marin_75 z czym gralo to nakamichi twojego kolegi?

 

2 minuty temu, Marcin_75 napisał:

pa5

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest fanem dynaudio.Są to bodajże audience 52.Chociaż już czekają contour 1.3.

Zresztą kolega też krąży po forum, może się odezwie.

A jeżeli już mocna końcówka, to polecam właśnie duże basowce w obudowie zamkniętej.Tak teraz gram, końcówka i 10 cali w obudowie zamkniętej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin_75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz od razu z pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meridian i atoll dostepny w sieci naprawde mi sie podobaja, mysle ze nawet bym zrezygnował z tego pionka wczesniejszego, tyle ze ten atoll 200 to nowka ponad 5tysi :(, musialbym wtedy poczekac zeby go nabyac ale jest to do zrobienia

MArcin_75 dobrze ze mi przypomniałes ze istnieje cos takiego jak Dynaudio :P kompletnie zapomniałem o tej marce. Jednak te audience to podstawkowe a chciałbym kominy. Pamietam, że kiedys ogladałem jakies contour co miałt właśnie mambrane bierna ale za chiny nie moge sobie przypomnież jaki to był model.

tomek4446 widziałem dzisiaj te jamaszke, jedyne co mnie w niej odstrasza to te zaciski glosnikowe, praktykowalem je i moim zdaniem nie sprawdzaja sie ale sprzet ogolnie wyglada dobrze.

Wszystkie wasze podpowiedzi extra, troche mi otworzylo oczy.

A jeszcze sie was zapytam czy pamietacie ten model dynaudio z membranami biernymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, muda44 napisał:

Końcówka to dodatkowy kabel RCA i zasilający które też kosztują

muda, Ty na serio :-))) ?  Naprawdę przy cenach klocków RCA i zasilający to aż taki obciążenie portfela ? No bez jaj :-)

3 godziny temu, herbatka88 napisał:

Mieliście kiedyd doczynienia z membrana bierna?

Tak i osobiście jestem ich gorącym zwolennikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, SynSama napisał:

muda, Ty na serio :-))) ?  Naprawdę przy cenach klocków RCA i zasilający to aż taki obciążenie portfela ? No bez jaj ?

Tak i osobiście jestem ich gorącym zwolennikiem.

Dobre RCA to około 1000zł , sieciówka używana około 2000zł ale nie ciągnij tego tematu dalej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, herbatka88 napisał:

Meridian i atoll dostepny w sieci naprawde mi sie podobaja, mysle ze nawet bym zrezygnował z tego pionka wczesniejszego, tyle ze ten atoll 200 to nowka ponad 5tysi :(, musialbym wtedy poczekac zeby go nabyac ale jest to do zrobienia

Kolego o Atollach dowiesz się trochę więcej w klubie Atolla.

Jest nas tam kilku, którzy właśnie mają/my na sprzedaż końcówki,  integry Atolla.

Do 2tys na rynku wtórnym kupisz AM100, za AM200 trzeba położyć powyzej 3tys lub lepiej.

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję,  najpierw poczytaj w klubach tego fotum, recenzjach w Internecie itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, herbatka88 napisał:

jedyne co mnie w niej odstrasza to te zaciski glosnikowe, praktykowalem je i moim zdaniem nie sprawdzaja sie

A to dziwne ? U mnie w tej chwili do tych zacisków / moja MX-1000 - ma identyczne/ podłączony jest Alpha Core Goertz oraz cholernie ciężka, bo o średnicy 5 cm Koda i ani drgnie. Ja je z kolei chwalę za solidność , fakt bananów ani widełek nie podłączysz ale goły kabel przyjmuje do 8 mm średnicy :)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka taniej końcówki to można się zainteresować sprzętem studyjnym np.:

Crown XLS 1002

Za te pieniądze gra to naprawdę przyzwoicie, napędzi każde kolumny. Ze względu na klasę D bardzo dobra jest kontrola basu i mamy niewielki pobór mocy. Nie namawiam oczywiście do kupowania w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za Atolla am200se zapłaciłem 2700 jeszcze 9 miesięcy gwarancji. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci zaoferować swój zestaw stereo, ale w budżecie 3500zł. Przyjedź, posłuchaj i zdecyduj. 

Gainclone w wersji premium dual mono plus Revoxy Mk VI. Jest to mój główny zestaw od ładnych kilku lat. Przerzucilem w systemie kilkadziesiąt różnych kombinacji, to zawsze wygrywało. Dopiero wejście na półkę 20 000zł+ daje mi poczucie że warto iść dalej. I właśnie taki mam zamiar. ?

To już będzie mój docelowy system. 

A 'coś tam' się chyba znam. ??‍♂️

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, przez ostatnie kilka dni naoglądałem sie jak wariat tych końcówek mocy i poki co juz sam nie wiem, najbardziej podoba mi sie ten atoll i mysle ze na tym poprzestane, jesli chodzi o glosniki to bede polował na te dynaudio 1.8 mkI z membrana bierna, jednak wydaje mi sie ze sa ciezkie do zdobycia. Poki co dzieki za podpowiedzi, hej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli atoll to am200, am100 to zamulacz...jeszcze lepiej uzywka meridiana...wyrafinowany dzwiek.

Za male pieniadze.

Jesli uparles sie na atolla to tylko uzywka am200 za ok3tys 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herbatka88 a jakie masz pre, jeśli można wiedzieć?

Pzdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz prosto i tanio  zmajstrowac ZNAKOMITA koncowke mocy, to zainteresuj sie gotowymi modulami firmy Hypex. Sa one stosowane po czesci w takich High-Endowskich Koncowkach jak MBL, Mola Mola itp. za kilkanascie tysiecy EUR

Tutaj niemieckie ceny (w EUR)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jesli kupisz w Holandi bezposrednio u Hypexa to sa jeszcze tansze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jesli na wejsciu wsadzisz pasywnyy potencjometr, to juz masz "integre"

 

Tak wyglada moja "tymczasowa" koncowka mocy wsadzona zastepczo w obudowe starego zepsutego Technicsa SU VX500 (obudowa I wymiennik ciepla idealnie pasuje do potrzeb). De facto to tylko 3 plytki, 2 gniazda, 2 terminale i troche kabli)

IMG_8190.thumb.JPG.e9465dba6b664bd4842e84c31331f849.JPG

IMG_8192.thumb.JPG.2367892586a104cb07f74fdcd414b084.JPG

 

pimp your Technics -> 2x 400W! :-) 

Mozesz sobie wyobrazic porownanie  takiego starego Technicsa z dowolna klasa wzmacniacza?

Szczeka opada :-) To prawdziwy High-End Killer

 

W internecine znajdziesz SETKI rozwiazan/projektow opartych wlasnie o te moduly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.