Skocz do zawartości
IGNORED

Nowa płyta Santany


soundchaser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po pierwszym przesłuchaniu nowej płyty Santany - Africa Speaks, z udziałem hiszpańskiej wokalistki flamenco Buika.
Szczerze powiem, że nie spodziewałem się jakiejś rewelacji, a jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Bardzo ciekawa płyta - jak ktoś oczywiście lubi afrykańskie klimaty w muzyce, czyli bębny okraszone świetnymi partiami wokalnymi Buiki i gitarowe popisy Mistrza, często rockowe, co dodaje tej płycie naprawdę wyjątkowego charakteru.
Dla mnie to lepsza płyta od poprzedniej - Santana IV. Świetna, żywa, energetyczna muzyka, do której chce się wracać.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną płytę Buiki i nie określiłbym jej jako wokalistki flamenco.Jej korzenie są afrykańskie natomiast wychowała się wśród Cyganów na Majorce.Jej styl określiłbym jako czarna muzyka z elementami flamenco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

Dla mnie to lepsza płyta od poprzedniej - Santana IV.

A mi właśnie bardziej podoba się IV. Co nie znaczy, że przekreślam Africa. Najważniejsze, że Karolek jest kreatywny i stać go na tworzenie nowej muzyki a nie tylko odgrywanie starych kawałków w nowych aranżacjach. I to sprawia, że jest wielki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszego Carlosa obowiązkowo trzeba kupić - z Angelique Kidjo było bosko - po mistrzowsku, z feelem! Ja wszystkie te etniczne klimaty Carlosa kocham. Z Buiką też jest świetnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Chicago napisał:

z Angelique Kidjo było bosko - po mistrzowsku, z feelem!

Dokładnie. Koncert w Montreux z 2004 jest znakomity...a jaki skład tam zagrał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ma Carlos zrobione paznokcie - pamiętam go z jakiegoś koncertu z zaniedbanymi paznokciami - ohydnie to wygląda w świecie muzyki i kontrastuje z instrumentem. Ale oczywiście muzyka najważniejsza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam słabość do Carlosa.Ale niezależnie od tego to uważam,że nagrał naprawdę dobrą,a może nawet bardzo dobrą płytę.Już ją przesłuchałem.Przede wszystkim jest to muzyka rockowa a nie jakieś taneczne kawałki.Jest odwołanie do muzyki z zach.Afryki,jest tez oczywiście afro cuban rock,są solówki i organy,które tak uwielbiamy i niesamowity głos Buiki.Jest dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Słucham piąty raz i nie nudzi się ?

P.S. Takiego PRSa przygarnąłbym!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Back.jpg

Inside.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Krajcar napisał:

soundchaser pokaż fotkę CD.

Po co Ci? Przecież teraz wszystkie wydania grają tak samo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soundchaser napisał:

Po co Ci? Przecież teraz wszystkie wydania grają tak samo. 

No to masz, czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krajcar ma pierdolca na punkcie "namacalnych" nośników i widocznie chciałby aby wszyscy tak mieli. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie słucham nowego Santany pierwszy raz z Apple Music; podoba się więc może kupię na CD ale w sumie nie wiem po co? Przecież i tak mogę to odpalić kiedy chcę, z tego co widziałem kartonikowe wydanie to nic specjalnego a ja i tak nic nie mogę już znaleźć wśród tysięcy płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Nie wiem jak Wy ale ja mam namacalny nośnik.

Ja mam nienamacalny i mi z tym dobrze.

1 godzinę temu, soundchaser napisał:

Krajcar ma pierdolca na punkcie "namacalnych" nośników i widocznie chciałby aby wszyscy tak mieli. ?

Domyślam się ale żeby aż tak tym się podniecać.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa płyta Santany niby etno a rockowa wg. mnie.

Słuchałem z Tidala.

Uznałem że jestem melomanem a nie kolekcjonerem i już nie kupuję płyt.

Rozumiem zbieraczy, ale ubolewam że obarczają planetę dodatkowymi tworzywami sztucznymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jakiś "redaktor" obsmarował ostatnie wydawnictwo Pink Floyd. Podchwycili to koledzy z forum i jak się okazało on posługiwał się MP3, pewnie od Rosjan i pewnie marnej jakości. Chciał zabłysnąć, być pierwszym, tak przed innymi.
Apelowałem, aby jak ktoś pisze o jakiejś płycie zaprezentował jej foto, że ją ma.
Jak ktoś opisuje doznania audiofilskie po posłuchaniu MP3 na telefonie, to niech raczej zamilczy. Może jakieś forum dla nastolatek. Po co zawracać głowę poważnym ludziom, kochającym i muzykę i dźwięk.
To takie podobieństwo do tych "fachowców" od klocków audio, co to je widzieli na foto w necie. a sami grają na boomboxach. Jednak ich recenzje są na granicy powieści science fiction. Czasami jest to totalna nirwana na chińskich podróbach wstawionych w szrot po 30 przejściach z rąk do rąk.
O recenzjach kabli "markowych", w których zamiast miedzi siedzi aluminium miedziowane nawet szkoda pisać.
Potem są recenzje, jak to dla jednych gra zmysłowo, a dla innych beznadziejnie.

Tak więc panowie EMPECZE nie popisujcie się czymś czego wasze oczy i ręce nie dotykały.
I pic na wodę te wasze twierdzenia, że można słuchać z telefonów i być ekspertem, recenzentem, itp.
Masz pliki to napisz, że słuchałeś z plików. Nie kombinuj jak koń pod górę. Nie musisz być dla nas IDOLEM, czy jakimś Big Brotherem.

Pisałem też, że jak ktoś się popisuje plikami z netu, to niech pokazuje rachunki za ich kupowanie. Jak nie to jest złodziejem.
Popularność plików nie polega na ich jakości, tylko na tym, że można na razie bezkarnie je kraść.
Dla wielu jest niby proste, nie płacić 50 zł za CD, ale go ukraść z ruskiego netu.
Recenzja przecież będzie taka sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale MUZYKA najbardziej podoba mi się to, że stosunkowo rzadko zabierają tu głoś pieniacze, którzy rozpoczynają idiotyczne pyskówki i rozrzucają gnój wokoło. Szkoda aby miało się to zmienić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież krajcar regularnie pisze w dziale muzyka jeśli się nie mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli natomiast standardy w tym dziale ma wyznaczać wyzywanie forumowiczów od złodziei a ludzi, którzy mają często tysiące płyt na półkach od „panów empecze” to nie mam pytań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krajcar napisał:

Kiedyś jakiś "redaktor" obsmarował ostatnie wydawnictwo Pink Floyd. Podchwycili to koledzy z forum i jak się okazało on posługiwał się MP3, pewnie od Rosjan i pewnie marnej jakości. Chciał zabłysnąć, być pierwszym, tak przed innymi.
Apelowałem, aby jak ktoś pisze o jakiejś płycie zaprezentował jej foto, że ją ma.
Jak ktoś opisuje doznania audiofilskie po posłuchaniu MP3 na telefonie, to niech raczej zamilczy. Może jakieś forum dla nastolatek. Po co zawracać głowę poważnym ludziom, kochającym i muzykę i dźwięk.
To takie podobieństwo do tych "fachowców" od klocków audio, co to je widzieli na foto w necie. a sami grają na boomboxach. Jednak ich recenzje są na granicy powieści science fiction. Czasami jest to totalna nirwana na chińskich podróbach wstawionych w szrot po 30 przejściach z rąk do rąk.
O recenzjach kabli "markowych", w których zamiast miedzi siedzi aluminium miedziowane nawet szkoda pisać.
Potem są recenzje, jak to dla jednych gra zmysłowo, a dla innych beznadziejnie.

Tak więc panowie EMPECZE nie popisujcie się czymś czego wasze oczy i ręce nie dotykały.
I pic na wodę te wasze twierdzenia, że można słuchać z telefonów i być ekspertem, recenzentem, itp.
Masz pliki to napisz, że słuchałeś z plików. Nie kombinuj jak koń pod górę. Nie musisz być dla nas IDOLEM, czy jakimś Big Brotherem.

Pisałem też, że jak ktoś się popisuje plikami z netu, to niech pokazuje rachunki za ich kupowanie. Jak nie to jest złodziejem.
Popularność plików nie polega na ich jakości, tylko na tym, że można na razie bezkarnie je kraść.
Dla wielu jest niby proste, nie płacić 50 zł za CD, ale go ukraść z ruskiego netu.
Recenzja przecież będzie taka sama.

Nie dość, ze się pocę z gorąca to jeszcze płaczę ze śmiechu?

Tym wpisem możesz doprowadzić mnie do odwodnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi tu nie recenzować...i nie słuchać a jak słuchać to tylko z nastolatkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Manager King Crimson, David Singleton, tak tłumaczy tę decyzję:

Do Spotify podchodziliśmy sceptycznie, bo w przeciwieństwie do całego przemysłu muzycznego, który twierdził, że nośniki fizyczne umarły, przez ostatnie 10 lat odnotowywaliśmy wzrost sprzedaży płyt. Ale to już przeszłość.

Na tym etapie zalety streamingu przeważają nad wadami. W końcu naszym głównym celem jest dostarczać muzykę, a dziś wiele osób, zwłaszcza młodych, słucha muzyki przez Spotify."

Może krajcar wygłosi jakieś kazanie na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się wątek o piractwie a szkoda, bo mnie się te 2 nowe utwory Santany opublikowane na oficjalnym youtube nie podobają, choć słucham je na porządnych słuchawkach wpiętych do smartfona.
Liczyłem na więcej Afryki, a jest więcej rocka. Najbardziej cenię w muzyce z Afryki rytm - lekki i bujający, w przeciwieństwie do rockowego łup łup na 4/4.
Jeśli kolejne opublikowane na youtube utwory nie spodobają mi się, nie kupię cd. Które i tak zripowałbym do plików i słuchał na smartfonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Szyszkownik Kilkujadek napisał:

Liczyłem na więcej Afryki, a jest więcej rocka. Najbardziej cenię w muzyce z Afryki rytm - lekki i bujający, w przeciwieństwie do rockowego łup łup na 4/4.

Mam ten sam problem. Bardzo lubię Santanę ale po płycie z takim tytułem spodziewałem się jednak innych brzmień.

Może to wina tego, że słuchałem ze spotify. Pewnie na cd brzmi to bardziej po afrykańsku.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam,że płyta jak na rocka jest naprawdę dobrze nagrana.Tylko trzeba słuchać na dobrym sprzęcie a nie na jakichś telefonach czy innych zabawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest bardzo dobrze nagrana, ale samą muzykę oceniam na mocne 4 gwiazdki. Pewnie to dlatego, że słucham wprawdzie na Harbeth Super HL5plus ale źródłem jest w tym wypadku Apple TV z wykupionym abonamentem Apple Music, który to serwis jak wiadomo dysponuje wyłącznie pirackimi plikami od ruskich, więc to żadne słuchanie. Zwłaszcza, że rachunki natychmiast niszczę, żeby nie zostawiać śladów mojej działaności ?

Niemniej jeśli mogę tak napisać, bo zdaję sobie sprawę, że zakrawa to już na recenzję, to słucha się tej płyty dobrze, ale nie wiem czy będę do niej wracał za kilka lat. Raczej nie sądzę, ale tak naprawdę to wracam tylko do klasycznych płyt Santany (najchętniej do pierwszych czterech), więc to też żadne kryterium oceny. Już wiem, lepiej nic nie pisać bez zdjęć płyt i skanów rachunków ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.