Skocz do zawartości
IGNORED

A jednak się sprzedają - 8K Samsung QLED TV, 8000 sztuk sprzedanych w Korei od premiery.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, pmcomp napisał:

Ma się dobrze. Na razie 8K na ekranach poniżej 50" ... BRAK.

W artykule czytamy:

"Jeśli chodzi o udział LCD vs OLED, oczekiwania są takie, że ten pierwszy typ ekranu nadal będzie dominował w segmencie 8K. Producenci paneli OLED muszą znaleźć sposób na masową produkcję mniejszych formatów ekranu (np. 65”), gdyż ten typ panelu jest 1,5x droższy od LCD (za IHS Markit)."

A jeszcze niedawno "wykazywano" tu na Forum że 8K na ekranach < 100" w ogóle nie ma sensu. 

58 minut temu, porlick napisał:

Mają być polskie programy, polscy operatorzy, polski język. Nie interesuje mnie NHK, koreanskie, czy tureckie cośtam.

Trzeba się było uczyć języków.

59 minut temu, porlick napisał:

z satelitarnym nadawaniem mam złe doświadczenia.

A ja nie mam.

58 minut temu, pmcomp napisał:

Lambo, Ferrari to on widział jedynie na obrazku ;).

Tak. Potwierdzam. Aby być fanem F1 nie muszę mieć bolidu wyścigowego. A aby być fanem astronomii nie muszę być właścicielem działki na Marsie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Twoja wiedza o rynku SAT jest podobna do wiedzy o rynku TV. Zerowa. Podobnie widzę jest z samochodami.

Bardzo lubisz zarzucać innym brak wiedzy. Zakładasz zapewne że ją posiadasz. Każdemu wolno zakładać co mu się żywnie podoba. Na przykład że jest królem Wysp Hoola-Goola.

Proszę o wskazanie czym się objawił ten mój rzekomy brak wiedzy w stwierdzeniu że zwykły samochód dla Kowalskiego na prędkość maksymalną ok. 200 km/h a program można nadawać z satelity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:
7 godzin temu, Maju napisał:

Gdzie manipulacja

A chociażby tu:

7 godzin temu, Maju napisał:

Przeczytałeś że "rynek się nasycił"

Artykuł jest zatytułowany:

Przesycony rynek 4K to duża szansa dla 8K TV

Przesycony to nie to samo co nasycony.

Łapiesz za słówka jak dziecko.
I co z tego że nie zapamiętałem i podałem inne określenie na coś czego chwytasz się jak tonący brzytwy.....powtarzam; to że ktoś tak określił obecny stan 4K to ma się nijak do tego czy 8K ma szansę na podobną ekspansję. Badania nad rynkiem i prognozy pokazują że nie jest tak różowo.

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Jednak najnowsze analizy wskazują na to, że w obliczu przesycenia rynku 4K, odbiorniki o nowej, najwyższej rozdzielczości mogą mocno w tym roku zyskać."

Nadal nie nauczyłeś się  znaczenia słowa "może lub mogą"?
Nie wiesz co o tym słowie mówi Twój słownik?  :)

Po drugie 8K startuje prawie od zera.....każdy wzrost powyżej tego poziomu (z kilku do kilkuset tysięcy) będzie nie tylko mocny a bardzo mocny.   :))))
 

Drogi Watsonie dowiedziałeś się w końcu co ostatni wykres mówi o tempie "wypierania" 4K przez 8K?  :))

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bobcat napisał:

Proszę o wskazanie czym się objawił ten mój rzekomy brak wiedzy w stwierdzeniu że zwykły samochód dla Kowalskiego na prędkość maksymalną ok. 200 km/h

 

Wskazuję, oto twoje słowa: 

"Nie wiem jaki masz samochód, ale na pewno ma fabrycznie prędkość maksymalną 180 - 200 km/h jeśli nie więcej. Jeździsz tyle?"

 

Nie wiesz jaki, ale wiesz na pewno. Cały Bobcat. Kolejna ściema i manipulacja. Nie ma tu słowa nt. zwykłego samochodu dla Kowalskiego. Znowu i jak zwykle manipulujesz swoja wypowiedzią.

 

Kolego Bobcat, po polskich drogach jeździ mnóstwo samochodów z prędkościa maksymalna powyżej 200 km/h. Możesz sobie wyguglać w internecie, w tym jestes dobry.

 

W związku z powyższym twój prost zawiera nieprawdziwe informacje.

 

cnd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Bobcat napisał:

'Jeśli chodzi o udział LCD vs OLED, oczekiwania są takie, że ten pierwszy typ ekranu nadal będzie dominował w segmencie 8K. Producenci paneli OLED muszą znaleźć sposób na masową produkcję mniejszych formatów ekranu (np. 65”), gdyż ten typ panelu jest 1,5x droższy od LCD (za IHS Markit)."

A jeszcze niedawno "wykazywano" tu na Forum że 8K na ekranach < 100" w ogóle nie ma sensu. 

Znowu manipulacja i kłamstwo (dwa w jednym).....nic podobnego nie wykazywaliśmy, pisaliśmy natomiast, że dla pełnego cieszenia się 8K potrzebne są większe niż 100" (NHK jako optymalny podaje 145") i pisaliśmy dziesiątki razy że taki 55" oglądany z 2.8 m nie ma sensu.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pmcomp napisał:

Kolego Bobcat, po polskich drogach jeździ mnóstwo samochodów z prędkościa maksymalna powyżej 200 km/h.

Nie przeczę że jeździ mnóstwo samochodów z prędkością maksymalną powyżej 200 km/h. Czy dotyczy to również segmentu A albo B? Bo takich jest najwięcej. 

A poza tym sam dałeś mi argument do ręki. Cały czas słyszę: po co komu telewizor 8K mniejszy niż 100" skoro nie wykorzysta w pełni jego możliwości? No więc po co komu samochód mogący jeździć ponad 200 km/h skoro maksymalna prędkość z jaką można się poruszać po polskich drogach to 140 km/h (autostrada, na innych jeszcze mniej)?

Czepiasz się dla samego czepiania.

16 minut temu, Maju napisał:

czy 8K ma szansę na podobną ekspansję

W Korei musieli podnieść prognozę sprzedaży 8K na ten rok dziesięciokrotnie.

16 minut temu, Maju napisał:

Nadal nie nauczyłeś się  znaczenia słowa "może lub mogą"?

I kto tu się czepia słówek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bobcat napisał:

Nie przeczę że jeździ mnóstwo samochodów z prędkością maksymalną powyżej 200 km/h. Czy dotyczy to również segmentu A albo B? Bo takich jest najwięcej. 

szkoda z tobą gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Bobcat napisał:

W Korei musieli podnieść prognozę sprzedaży 8K na ten rok dziesięciokrotnie.

A jak to się odnosi do Polski?

 

5 minut temu, pmcomp napisał:

A jak można odpowiadać na kłamstwa i manipulacje ???

To nie kłamstwa i manipulacje, tylko gadanina fanatyka bez związku z "tu i teraz"- taka fantastyka naukowa dla wyznawców 8k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

czy 8K ma szansę na podobną ekspansję

W Korei musieli podnieść prognozę sprzedaży 8K na ten rok dziesięciokrotnie.

Że co?
Skup się, bo mieszasz informacje z dwóch linków.   :))

W pierwszym tytułowym podano ile sprzedano (8000 szt.) i nic poza tym.
W drugim który ja podałem podano badania firmy 
Business Korea które dotyczyły rynku światowego.

Nie pamiętasz też tych prognoz na 2019 r. to przypomnę;
- pierwsza  sprzed lat mówiła o 900 tyś. szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
- druga z początku 2018 mówiła o ponad 300 tyś. (wczoraj wklejony wykres)
- trzecia po klęsce sprzedaży w 2018 r. poniżej 100 tyś.
- teraz widzę kolejną z ok. 40 (???)  do ponad 300 tyś.

Czyli w sumie niczego wiele nie podnieśli, powrócili do wcześniejszych prognoz.

A prognozy są nadal różne....nie ma nic o "przesyceniu" i wypieraniu przez 8K, wprost przeciwnie (podkreślone);

"Jeśli chodzi o 4K UHD TV, konkluzja jest taka, że stał się już segmentem dojrzałym. Przewidywane z niego wpływy mają wynosić ponad 50% całości rynku TV. W raporcie pojawia się także wzmianka o 8K TV, ale WitsView nie sądzi, że format ten odniesie w tym roku sukces, szacując, że tego typu odbiorniki będą stanowiły 0,2% udziałów w sprzedaży. "
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bobcat napisał:

Przecież niedawno wieszczono tu na Forum że odbiorniki 8K na polskim rynku pokażą się za naszych wnuków.

Bobcat to zmyślanie naprawdę zaczyna być chorobliwe....gdzieś to wyczytał, na jakim forum? 
Może zmień forum, na takie które poradzi jak leczyć takie omamy.    :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konfabulacje bobcata, jakoby 8k za chwilę będzie standardem odpisałem, że 8k standardem będzie dla naszych wnuków. Bobcatowi jak zwykle się popieprzyło i napisał, co napisał- o wnukach i 8k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Maju napisał:

Bobcat to zmyślanie naprawdę zaczyna być chorobliwe....gdzieś to wyczytał, na jakim forum? 
Może zmień forum, na takie które poradzi jak leczyć takie omamy.    :))

 

Ordynarnie kłamiesz. Jedyne co potrafisz to wypierać się własnych słów gdy powiesz głupotę.

Godzinę temu, Maju napisał:

.nie ma nic o "przesyceniu" i wypieraniu przez 8K, wprost przeciwnie (podkreślone);

W artykule na który się powołuję właśnie jest. Mataczysz, manipulujesz i kłamiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat daruj są granice chamstwa i wmawiania.....Ty obydwie ciągle przekraczasz.

Ja tak napisałem?!?!?
Widzisz tym się różnimy że ja jak coś podaję to możesz liczyć na to że zacytuję, podam fakty na tacy,  co napisałem o innych (Tobie) tym potwierdzę....Ty nigdy tego nie robisz. Dlatego wiarygodność masz zerową!
 

 

Jeżeli masz przekonanie że piszesz prawdę to jednak.....

52 minuty temu, Maju napisał:

.....zmień forum, na takie które poradzi jak leczyć takie omamy.   :))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, porlick napisał:

Na konfabulacje bobcata, jakoby 8k za chwilę będzie standardem odpisałem, że 8k standardem będzie dla naszych wnuków. Bobcatowi jak zwykle się popieprzyło i napisał, co napisał- o wnukach i 8k.

Miesza mu się wszystko a to w połączeniu ze słabym czytaniem ze zrozumieniem (o kiepskiej logice nie wspomnę) powoduje ciągłe nieporozumienia.....

Przykład następny:

41 minut temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

.nie ma nic o "przesyceniu" i wypieraniu przez 8K, wprost przeciwnie (podkreślone);

W artykule na który się powołuję właśnie jest. Mataczysz, manipulujesz i kłamiesz.

Cytuje fragment mojej wypowiedzi dotyczący zupełnie innego artykułu (niż ten z pamiętnym "przesyceniem" 4K). 
Podałem inną prognozę, inne spojrzenie na sprawę "ekspansji" 8K, a on mi znowu wyjeżdża z oskarżeniami.....aż tak zapamiętał się w sporze że nie zauważył tego czy udaje i szuka po omacku powodu do sprzeczki myśląc że nikt tego nie zauważy.

Co by nie zrobił to i tak śmiesznie żenujące....no to raz jeszcze, może teraz dotrze tak i tam gdzie trzeba;    :)))
 

1 godzinę temu, Maju napisał:

A prognozy są nadal różne....nie ma nic o "przesyceniu" i wypieraniu przez 8K, wprost przeciwnie (podkreślone);

"Jeśli chodzi o 4K UHD TV, konkluzja jest taka, że stał się już segmentem dojrzałym. Przewidywane z niego wpływy mają wynosić ponad 50% całości rynku TV. W raporcie pojawia się także wzmianka o 8K TV, ale WitsView nie sądzi, że format ten odniesie w tym roku sukces, szacując, że tego typu odbiorniki będą stanowiły 0,2% udziałów w sprzedaży. "
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w artykule było o przesyceniu rynku technologią 4K? I o tym że jest to szansa dla 8K? 

Mieszasz artykuły, powołujesz się raz na jeden, w innym miejscu na drugi. Co Ci w danej chwili wygodne. Przedstawiasz swoje pokrętne interpretacje od czapy. A gdy Ci to wskazać - przeprowadzasz furiacki atak personalny. 

Wybiórczo podchodzisz do prognoz, wiarygodne są dla Ciebie tylko te, które potwierdzają Twój punkt widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Bobcat napisał:

Czy w artykule było o przesyceniu rynku technologią 4K? I o tym że jest to szansa dla 8K? 

Tak  w tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A ja napisałem wyraźnie że bywają inne opinie, różne prognozy i to przedstawiłem podając cytat a niżej link gdzie niezbyt optymistycznie o 8K piszą.
Nie będę powtarzał tego co kończy poprzedni mój post.

Tak trudno to ogarnąć że nie mówiłem o tym artykule i mam prawo przedstawić inny?

33 minuty temu, Bobcat napisał:

Wybiórczo podchodzisz do prognoz

Bobcat daj już spokój.....sam uczepiłeś się "przesycenia" jak pijany płotu.....nie miałbyś się czego przyczepić gdyby nie to że ten link podałem.....więc nie pitol mi tu o tym że ja coś wybiórczo podaję..   :)))

41 minut temu, Bobcat napisał:

przeprowadzasz furiacki atak personalny. 

Raz jeszcze, prostowanie Twoich oskarżeń, niezrozumień  i świadomych matactw nie ma nic wspólnego z tym co piszesz......ochłoń, tyle na dzisiaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Maju napisał:

mam prawo przedstawić inny?

Jak najbardziej masz. A ja mam prawo powoływać się na tamten. Tylko gdy Ty się powołujesz to "przedstawiasz obiektywne, udokumentowane fakty", a gdy ją się powołuję na inny to "się uczepiłem jak pijany płotu".

Podwójne standardy, podwójna skala ocen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, weźmy optymistyczny scenariusz, że tv 8k sprzeda się nawet w prognozowanych ilościach.

I co z tego, skoro nadawcy i producenci nie garną się do dostarczenia tresci? To powinno iść odwrotnie- podaż treści powinna zachęcić do kupowania tv, bo kupowanie odbiorników po to, by korzystać tylko z podbijania niższych rozdzielczosci, to zwyczajny idiotyzm!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok, weźmy optymistyczny scenariusz, że tv 8k sprzeda się nawet w prognozowanych ilościach.

I co z tego, skoro nadawcy i producenci nie garną się do dostarczenia tresci? To powinno iść odwrotnie- podaż treści powinna zachęcić do kupowania tv, bo kupowanie odbiorników po to, by korzystać tylko z podbijania niższych rozdzielczosci, to zwyczajny idiotyzm!

No i to wszystko w temacie.

Jak ktoś chce sobie podbijać rozdzielczość, to proszę bardzo, niech kupuje 8k.

Ja raczej nie kupię dopóki, nie będzie filmów w 8k na płytach.

Już teraz widzę że FHD wygląda lepiej na tv FHD, niż na 4k, (mam dwa FHD 65" i 46") a SD, to jest masakra na 4k.

4k mam dość duży 79" więc jak bym kupował 8k, to nie mniej niż 82".

Już widzę telewizję SD w 8k

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście coraz mniej materiałów nadawanych w SD i coraz lepsza dostępność tych w HD.....choć tak jest tylko na płatnych platformach, to fakt.  

Pierwsi którzy widzieli (nawet ci z forum) podawali że SD na takich telewizorach wygląda bardzo nieciekawie.....szczęście że kupuje się takie telewizory by oglądać najlepsze realizacje.

Podejrzewam i to zacznie się za niewiele lat dziać, że pomimo zdecydowanie większego niż w przypadku 4K  braku materiałów 8K na starcie i tak będzie się promować i narzucać w sektorze największych telewizorów te z największa rozdzielczością. 
To samo działo się z 4K, które teraz sięga nawet 40 calowych telewizorów. Bezsens....taki już do HD jest za mały.  ?
Duże nie będą aż tak szybko tanieć dlatego będą produkować (jak na 8K) małe i średnio duże, aż wreszcie nasz Bobcat doczeka się upragnionego 55" 8K.   :)))
 

Nadzieja w tym że ludzie nauczeni doświadczeniem z 4K zrozumieją że do tego by cieszyć się z rozdzielczości znaczek 8K to za mało......w tym przypadku rozmiar ma największe znaczenie.   :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bobcat napisał:
12 godzin temu, Maju napisał:

mam prawo przedstawić inny?

Jak najbardziej masz. A ja mam prawo powoływać się na tamten. Tylko gdy Ty się powołujesz to "przedstawiasz obiektywne, udokumentowane fakty", a gdy ją się powołuję na inny to "się uczepiłem jak pijany płotu".

Podwójne standardy, podwójna skala ocen.

Bobcat raz jeszcze......ja podałem link gdzie dość optymistycznie pisano o prognozach.....myślisz że nie miałem świadomości że dostrzeżesz to co już treść odnośnika zdradzała???
Gdybym tak robił jak mnie posądzasz, gdybym stosował podwójne standardy nie wklejałbym linków gdzie są jakiekolwiek argumenty przeciw moim tezom. 
 

Obiektywnym faktem jest (podałem na to szereg przykładów) że prognozy ciągle się w sprawie 8K mylą, to metodycznie wykazałem w poście który zakończyłem przykładem zupełnie innej w wymowie prognozy.....nie wskazuję jedynie słusznej prognozy tak jak Ty, pokazuję jedynie że bardziej niż prognozy liczy się realna sprzedaż. A w 2018 r. sprzedano tylko 12 tyś. W Korei od premiery 8 tyś. a Samsung w pierwszym kwartale tego roku 22 tyś. sprzedał.....takie dane znam, takie w linkach padały.

Nie cieszyłbym się też tak bardzo z "klęski" 4K.....zdecydowana większość prognoz pokazuje dalszy wzrost sprzedaży w tym sektorze i muszą minąć jeszcze lata by 8K coś z tego "tortu" uszczknęło.....tym szybciej to nastąpi im szybciej będą tanieć matryce i telewizory 8K.....ale to spowoduje że 4K też potanieje.    :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, porlick napisał:

I co z tego, skoro nadawcy i producenci nie garną się do dostarczenia tresci? To powinno iść odwrotnie- podaż treści powinna zachęcić do kupowania tv

Odwieczny dylemat: co było pierwsze - jajko czy kura? Nie produkujemy telewizorów 8K gdyż nie ma kontentu do oglądania. Nie produkujemy materiału 8K bo nie ma na czym oglądać.

Ktoś musi przerwać to błędne koło. I przerwał. Tym razem są to producenci sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę premierę cd- na rozpoczęcie sprzedaży odtwarzaczy czekała spora pula wyprodukowanych tytułów. Tak powinien wyglądać start nowosci na rynku. 

Co będą mieć właściciele zakupionych teraz tv 8k w Polsce???

DŁUUUUGI CZAS OCZEKIWANIA, nic nadto- ani polskich programów, ani filmów, po prostu dupa blada.

Chyba, że będą je kupować jedynie po to, by szpanować znaczkiem 8k i się buracko wywyższać, bo i tak bywa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bobcat napisał:

Ktoś musi przerwać to błędne koło. I przerwał.

Ok.

Tyle tylko że to koło przerywa się kolejny raz w dekadzie....nie za często?
To ciągłe zmienianie rozdzielczości kosztuje.....w razie czego producenci telewizorów najmniej na tym stracą....jedynie tym że nie będzie na tym aż takich kokosów jak planowali.
Jak zmusić producentów treści do inwestycji w sprzęt do nagrywania gdy widzą że większość kin to 2K a niektóre kina są dopiero co "przerabiane" na 4K, nadawcy telewizyjni nie rzucili się specjalnie na 4K, nie mówiąc o 8K, do tego producenci wciskają małe 8K na których zalety technologii nie rozwiną skrzydeł......falstart na całej linii....  ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RAF77 napisał:

SD, to jest masakra na 4k.

Być może. Upscalowane układami generacji na dziś. Znając tempo rozwoju elektroniki można być pewnym, że bardzo prędko pojawi się AI która da SD podciągnięte do 8K z efektem WOW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z premierą 8k jest tak, jakby Sony wprowadziło na rynek nowe Playstation, a nie wypuściło do niego zadnej gry. Powiedzieliby, ze gry będą w przyszłości, a ci, co kupią teraz ich superkonsolę, mogą sobie na niej odpalić gry do starszych konsol.

Analogia doskonała.??

2 minuty temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, RAF77 napisał:

SD, to jest masakra na 4k.

Być może. Upscalowane układami generacji na dziś. Znając tempo rozwoju elektroniki można być pewnym, że bardzo prędko pojawi się AI która da SD podciągnięte do 8K z efektem WOW.

Bla, bla, bla... a gdzie natywne treści w 8k???

Po cholerę taka proteza, to niepełnowartościowe rozwiązanie- jeszcze to do Ciebie nie dociera???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Bobcat napisał:

pojawi się AI która da SD podciągnięte do 8K z efektem WOW.

Takie cuda tylko w reklamach się sprawdzają.....   :))

Drobne sprostowanie;

16 godzin temu, Maju napisał:

Nie pamiętasz też tych prognoz na 2019 r. to przypomnę;
- pierwsza  sprzed lat mówiła o 900 tyś. szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
- druga z początku 2018 mówiła o ponad 300 tyś. (wczoraj wklejony wykres)
- trzecia po klęsce sprzedaży w 2018 r. poniżej 100 tyś.
- teraz widzę kolejną z ok. 40 (???)  do ponad 300 tyś.

Czyli w sumie niczego wiele nie podnieśli, powrócili do wcześniejszych prognoz.

To wytłuszczone nie traci na aktualności ale muszę coś skorygować bo pisałem to cytowane częściowo z pamięci a ta zawodna jest.
Okazuje się że ta trzecia prognoza, tuż po klęsce sprzedaży w 2018 (planowano na koniec ostrożnie 18 tyś. sprzedano tylko 12.) została obniżona, ale nie tak drastycznie jak pisałem (430 tyś na 338 tyś.)


Czyli prognozy stabilne w różnych źródłach nieco ponad 300 na ten rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oznacza to że te prognozy z linka niżej jakoby prognozowano na ten rok niespełna 40 tyś to (jak przewidywałem)  jakieś głupoty i nie będzie dziesięciokrotnego wzrostu prognoz tak jak pisał Bobcat, bo nigdy tak nisko (poza tym źródłem) nie prognozowano.....może specjalnie podano tak niskie prognozy by efekt "wzrostu" wydał się większy, by to podkreślić i Bobcat miał się z czego cieszyć.    :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.