Skocz do zawartości
IGNORED

Pre Vs DAC


rangefinder

Rekomendowane odpowiedzi

Posłuchaj lepiej kilku klasowych urządzeń zamiast lansować di-boxy z zasilaczami impulsowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadku nic nie chcę lansować , a klasowe urządzenia są dla ludzi z klasą . Ja jako zwykły robotnik nie pogardzę urządzeniami pro jak mają spełnić swoje zadanie.  Dobra już nie przeszkadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bolo_senor napisał:

mi to lata jaki jest znaczek i ile kosztuje. To że tłumik tam jest w celu dopasowania do wejść mikro to zdążyłem się domyślić , ale można przecież się tego pozbyć/wyłączyć . skoro są tłumiki -20db i -40db to chyba sygnał może osiągnąć na wyjściu te 2v , w końcu one po coś tam są , może jak nie z wtyków liniowych to z wyjścia na słuchawki.

A nie przeczytałeś, co napisałem. Tłumiki są bo muszą być i zawsze były, sygnał wyjściowy jest niewysoki, więc transformator może być mały. Można sobie pisać o 2V na wyjściu, tylko to by wymagało 20V na wejściu, pomijając brak takich urządzeń nawet na rynku pro i vintage transformator wielkości kapselka miałby zniekształcenia rzędu dziesiątków procent. Więc dibox aktywny i do tego raczej beztransformatorowy, ale wtedy skąd zasilanie i po co cały układ di-boxa? 

1 minutę temu, ziko369 napisał:

Ale co po diagnozie, że jednak pętla masy?

Właśnie o to pytałem w poprzedzającym poście ? Jaki kabelek odetniemy? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, McGyver napisał:

Posłuchaj lepiej kilku klasowych urządzeń zamiast lansować di-boxy z zasilaczami impulsowymi.

Diboxy bez zasilaczy impulsowych są gorsze i dużo tańsze tańsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ziko369 napisał:

Przecież ma Twoje "klasowe" urządzenie kolega i ma problem z szumem...

Nie, nie mam na razie. Mam dac Exogal Comet plus z funkcją pre, do tego player sieciowy na bazie maliny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, przemak napisał:

ale wtedy skąd zasilanie i po co cały układ di-boxa?

ok już wiem co mam wiedzieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ziko369 napisał:

Też czekam na odpowiedź konstruktora klasowych urządzeń...

Jak rozumiem ten protagonist ma wyjścia symetryczne i jest przystosowany do porządnych połączeń. Problem w tym, że w tym przypadku ważniejsze jest symetryczne wejście, a jak widzę dość droga końcówka ma cinche przykrecone do blachy i już. IMO brak symetrycznych wejść w takim sprzęcie to przegięcie, potem są jakieś teoretyczne dyskusje o diboxach i innych nie z tego świata pomysłach na separacjię galwaniczną, podczas gdy normalnie wystarcza zwykły pstryczek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niestety wejść symetrycznych brak :(.

Ta wersja którą mam to tzw wersja custom z wejściami WBT-nextgen i kondensatorami Mundorf MCaps Supreme SilverGold. Gra to bardzo dobrze, tylko ten szum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ziko369 napisał:

Uważasz RCA za badziewie?

Ja wcale nie uważam. Co więcej, stosowanie systemów zbalansowanych w domowym audio uważam ża przerost formy nad treścią, przy występujących w domu długościach interkonektów połączenia zbalansowane są zbędne, a zbalansowana elektronika jest z definicji droga, gdyż (upraszczając) do stereo zamiast dwóch identycznych torów potrzebujemy czterech identycznych torów. Łatwo zauważyć że musi to być niemalże dwukrotnie kosztowniejsze w produkcji już z samych tylko powodów materiałowych. Uważam że w home audio zamiast inwestować w ilość podzespołów należy inwestować w ich jakość, a skrócenie i uproszczenie ścieżki sygnałowej też będzie korzystne.

W związku z powyższym ... 

9 minut temu, ciszyn11 napisał:

niestety wejść symetrycznych brak :(.

Jestem zdania że brak wejść symetrycznych nie jest żadnym powodem do mówienia "niestety", a tym bardziej gdy uświadomimy sobie fakt że bardzo wiele obecnych na rynku urządzeń wyposażonych w gniazda symetryczne to w gruncie rzeczy "fałszywki" posiadające tylko gniazda symetryczne, podczas gdy sygnał zaraz za wejściem jest desymetryzowany (do czego potrzebny jest dodatkowy obwód "miętoszący" sygnał, czyli wydłużający ścieżkę sygnałową, dość często realizowany w praktyce na bazie kosztującego 50 groszy opampa), za desymetryzatorem leci sobie już w formie niezbalansowanej aż do wyjścia, gdzie ewentualnie jest ponownie symetryzowany (do czego potrzebny jest dodatkowy obwód "miętoszący" sygnał, czyli wydłużający ścieżkę sygnałową, dość często realizowany w praktyce na bazie kosztującego 50 groszy opampa). Taki stan rzeczy winika z faktu (omówionego zresztą powyżej) że urządzenia prawdziwie zbalansowane są znacząco droższe w produkcji już choćby dlatego, że do ich zbudowania potrzeba (niemal) dwukrotnie większej ilości komponentów. 

Jeżeli zatem posiadasz niezbalansowaną końcówkę mocy, to bynajmniej nie jest to żaden powód do zmartwień, o ile z samej jakości dźwięku jesteś zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, McGyver napisał:

Ja wcale nie uważam. Co więcej, stosowanie systemów zbalansowanych w domowym audio uważam ża przerost formy nad treścią, przy występujących w domu długościach interkonektów połączenia zbalansowane są zbędne, a zbalansowana elektronika jest z definicji droga, gdyż (upraszczając) do stereo zamiast dwóch identycznych torów potrzebujemy czterech identycznych torów. Łatwo zauważyć że musi to być niemalże dwukrotnie kosztowniejsze w produkcji już z samych tylko powodów materiałowych. Uważam że w home audio zamiast inwestować w ilość podzespołów należy inwestować w ich jakość, a skrócenie i uproszczenie ścieżki sygnałowej też będzie korzystne.

W związku z powyższym ... 

Jestem zdania że brak wejść symetrycznych nie jest żadnym powodem do mówienia "niestety", a tym bardziej gdy uświadomimy sobie fakt że bardzo wiele obecnych na rynku urządzeń wyposażonych w gniazda symetryczne to w gruncie rzeczy "fałszywki" posiadające tylko gniazda symetryczne, podczas gdy sygnał zaraz za wejściem jest desymetryzowany (do czego potrzebny jest dodatkowy obwód "miętoszący" sygnał, czyli wydłużający ścieżkę sygnałową, dość często realizowany w praktyce na bazie kosztującego 50 groszy opampa), za desymetryzatorem leci sobie już w formie niezbalansowanej aż do wyjścia, gdzie ewentualnie jest ponownie symetryzowany (do czego potrzebny jest dodatkowy obwód "miętoszący" sygnał, czyli wydłużający ścieżkę sygnałową, dość często realizowany w praktyce na bazie kosztującego 50 groszy opampa). Taki stan rzeczy winika z faktu (omówionego zresztą powyżej) że urządzenia prawdziwie zbalansowane są znacząco droższe w produkcji już choćby dlatego, że do ich zbudowania potrzeba (niemal) dwukrotnie większej ilości komponentów. 

Jeżeli zatem posiadasz niezbalansowaną końcówkę mocy, to bynajmniej nie jest to żaden powód do zmartwień, o ile z samej jakości dźwięku jesteś zadowolony.

Mam odmienny pogląd. Przede wszystkim piszę o połączeniach symetrycznych. Wmowienie audiofilom, że tylko "wewnętrznie zbalansowane" urządzenia zasługują na uwagę uważam za szczytowe osiągnięcie marketingu. Połączenia symetryczne przyszły ze świata pro, w którym urządzenia po audiofilsku w pełni symetryczne praktycznie nie występują, ale połączenia symetryczne są powszechne. I nie ma tu nic do rzeczy długość połączeń. Nazywanie urządzeń z wejściami symetrycznymi "fałszywkami" oznacza, że mniej lub bardziej świadomie bierzesz udział w tej marketingowej ogłupiajacej kampanii. Tak, jest to dodatkowa komplikacja układowa, ale w większości przypadków zrealizowanie wyjścia i wejścia symetrycznego oznacza dodanie dwóch pasywnych elementów. To, że scalaki kosztują 50 groszy nie ma nic do rzeczy, bo po pierwsze już tam są a po drugie sam piszesz, że jak dobrze gra to jest ok. 

A najlepsze jest to, że krótko mówiąc odpowiedź dla @ciszyn11 brzmi: wszystko jest ok, nic nie szumi, tak ma być ?

1 godzinę temu, ziko369 napisał:

Uważasz RCA za badziewie?

Do połączeń niesymetrycznych może być. Ale wtedy urządzenia nie powinny mieć klasy ochronnosci wymagającej bolca. Proste. Tylko nie w przypadku urządzeń z zewnętrznym zasilaczem niewiadomojakim. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przemak napisał:

Mam odmienny pogląd. Przede wszystkim piszę o połączeniach symetrycznych. Wmowienie audiofilom, że tylko "wewnętrznie zbalansowane" urządzenia zasługują na uwagę uważam za szczytowe osiągnięcie marketingu.

Mam zdanie wręcz przeciwne. To wmawianienie audiofilom że połączenia zbalansowane są wartością samą w sobie jest robieniem im wody z mózgu.

 

4 minuty temu, przemak napisał:

Połączenia symetryczne przyszły ze świata pro, w którym urządzenia po audiofilsku w pełni symetryczne praktycznie nie występują, ale połączenia symetryczne są powszechne. I nie ma tu nic do rzeczy długość połączeń.

Wręcz przeciwnie, długość połączeń w świecie pro jest z reguły duża lub bardzo duża, i jest to głównym powodem stosowania połączeń symetrycznych. Twierdzenie że długość połączeń nie ma tu nic do rzeczy jest ... co najmniej dziwaczne. Natomiast w domowym audio taki powód nie ma w ogóle racji bytu. 

6 minut temu, przemak napisał:

Nazywanie urządzeń z wejściami symetrycznymi "fałszywkami" oznacza, że mniej lub bardziej świadomie bierzesz udział w tej marketingowej ogłupiajacej kampanii.

Ej, miarkuj się. To można już uznać za atak personalny. 

 

14 minut temu, przemak napisał:

jest to dodatkowa komplikacja układowa, ale w większości przypadków zrealizowanie wyjścia i wejścia symetrycznego oznacza dodanie dwóch pasywnych elementów.

Poważnie powątpiewam by połączenie pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w tym sposobem zrealizowane wejścia i wyjścia XLR zlikwidowało problem pętli masy, jeżeli takowy występuje w danym przypadku. To już chyba lepiej przerwać pętlę masy przez wykonanie ekranowanego interkonektu RCA, ale z masą niepodłączoną od strony wyjścia.

7 minut temu, przemak napisał:

To, że scalaki kosztują 50 groszy nie ma nic do rzeczy, bo po pierwsze już tam są a po drugie sam piszesz, że jak dobrze gra to jest ok. 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania, ja w ten sposób pisałem na temat końcówki całkowicie niezbalansowanej, wyposażonej jedynie w wejścia RCA.

 

9 minut temu, przemak napisał:

wtedy urządzenia nie powinny mieć klasy ochronnosci wymagającej bolca. Proste. 

Czyli II klasy ochronności, a wyprodukowanie urządzenia mającego II klasę ochronności jest trudniejsze i kosztowniejsze niż pierdyknięcie czegokolwiek, i podłączenie jego obudowy do PE (uziemienia). 

Osobiście jestem zwolennikiem II klasy ochronności jako bezpieczniejszej i ogólnie wykonywanej w sposób bardziej starannie przemyślany. Dodatkowy bonus to niegenerowanie dodatkowych problemów z pętlą masy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, McGyver napisał:

Mam zdanie wręcz przeciwne. To wmawianienie audiofilom że połączenia zbalansowane są wartością samą w sobie jest robieniem im wody z mózgu.

Czyli co? Połączenia symetryczne są bezwartościowe? Czy że urządzenia "wewnętrznie zbalansowane" to nie jest marketing?

Połączenia symetryczne mają wiele zalet przy niewielkiej komplikacji ukladowej. Jeżeli producent sprzedaje urządzenia które normalnie podłączone nie współpracują ze sobą bo nawet teoretycznie nie mogą (i tylko w praktyce czasem się uda) i zwala na użytkownika uporanie się z problemami, to nie jest w porządku producentem. 

Wplatanie do dyskusji topologia urządzeń jest bez sensu, bo problem dotyczy połączeń, w dodatku inkryminowany DAC wyjście symetryczne ma. Tymczasem z twoich uwag o scalakach za 50 groszy wynika, że parametry tego wyjścia są gorsze niż niesymetrycznego, bo jest dłuższy tor sygnalu? 

28 minut temu, McGyver napisał:

Wręcz przeciwnie, długość połączeń w świecie pro jest z reguły duża lub bardzo duża, i jest to głównym powodem stosowania połączeń symetrycznych. Twierdzenie że długość połączeń nie ma tu nic do rzeczy jest ... co najmniej dziwaczne. Natomiast w domowym audio taki powód nie ma w ogóle racji bytu. 

Duża, bardzo duża, mała albo bardzo mała. Jak pisałem, to nie ma znaczenia. Pętla mas wynikającą z różnych potencjałów mas urządzeń nie znika przy skracaniu połączenia, a o tym piszemy. Urządzenia pro mają możliwość odłączania masy przy wejściach i wyjściach sygnałowych (choćby ucinaczkami) oraz często od obudowy. I nie muszą, choć mogą to być duże odległości. 

30 minut temu, McGyver napisał:

Poważnie powątpiewam by połączenie pomiędzy urządzeniami wyposażonymi w tym sposobem zrealizowane wejścia i wyjścia XLR zlikwidowało problem pętli masy, jeżeli takowy występuje w danym przypadku. To już chyba lepiej przerwać pętlę masy przez wykonanie ekranowanego interkonektu RCA, ale z masą niepodłączoną od strony wyjścia.

Po pierwsze pełno jest takich urządzeń i wszystkie działają, to, że powatpiewasz to słaby argument. Zresztą nie udawaj. Po drugie przerywanie ekranu powoduje, że sygnał w tym konkretnym przypadku idzie masą zasilania badziewnym kabelkiem zasilacza impulsowego. Super. 

45 minut temu, McGyver napisał:

Czyli II klasy ochronności, a wyprodukowanie urządzenia mającego II klasę ochronności jest trudniejsze i kosztowniejsze niż pierdyknięcie czegokolwiek, i podłączenie jego obudowy do PE (uziemienia). 

Osobiście jestem zwolennikiem II klasy ochronności jako bezpieczniejszej i ogólnie wykonywanej w sposób bardziej starannie przemyślany. Dodatkowy bonus to niegenerowanie dodatkowych problemów z pętlą masy.

I brawo, bo IMO tylko takie urządzenia mają prawo mieć niesymetryczne złącza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz czytać między wierszami i przekręcać to co rozmówca napisał, no nie? To ułatwia życie, bo się wypowiedzi rozmówcy najpierw sprowadza do absurdu, a potem obala to, czego on nie twierdził. Nie będę uczestniczył w takiej zabawie, ale do kilku kwestii się odniosę. 

56 minut temu, przemak napisał:

Czyli co? Połączenia symetryczne są bezwartościowe?

A napisałem coś takiego? Nie. Twierdzę natomiast że postrzeganie połączeń symetrycznych jako lepszych z definicji jest błędem. 

 

57 minut temu, przemak napisał:

Czy że urządzenia "wewnętrznie zbalansowane" to nie jest marketing?

Nie, to nie jest marketing. Takie urządzenia istnieją i funkcjonują. 

 

58 minut temu, przemak napisał:

Wplatanie do dyskusji topologia urządzeń jest bez sensu, bo problem dotyczy połączeń,

Nieprawda.

59 minut temu, przemak napisał:

z twoich uwag o scalakach za 50 groszy wynika, że parametry tego wyjścia są gorsze niż niesymetrycznego, bo jest dłuższy tor sygnalu? 

Ponownie czytasz między wierszami, nic takiego nie wynika z tego co czarno na białym napisałem. Nie twierdziłem nigdy że ten konkretny DAC tak akurat ma, twierdziłem natomiast że symetryzacja opampem za 50 groszy tylko po to by pochwalić się gniazdami XLR to częsta praktyka u różnych producentów.

Godzinę temu, przemak napisał:

Jeżeli producent sprzedaje urządzenia które normalnie podłączone nie współpracują ze sobą bo nawet teoretycznie nie mogą (i tylko w praktyce czasem się uda) i zwala na użytkownika uporanie się z problemami, to nie jest w porządku producentem. 

Zgadza się, dlatego już wcześniej pisałem że produkowanie urządzeń audio wykonanych w I klasie ochronności to pójście na łatwiznę i cięcie kosztów, a to nie jest w porządku bo aż się prosi o wystąpienie problemów.

Godzinę temu, przemak napisał:

Duża, bardzo duża, mała albo bardzo mała. Jak pisałem, to nie ma znaczenia.

Wręcz przeciwnie, ma kluczowe znaczenie. 

 

Godzinę temu, przemak napisał:

Pętla mas wynikającą z różnych potencjałów mas urządzeń nie znika przy skracaniu połączenia

Tego tez nie twierdziłem. Zaś co do pętli mas, to nie jest to wyłączny powód stosowania połączeń symetrycznych na rynku pro, ani nie jest to nawet powód kluczowy. 

Ponadto pętla masy bynajmniej nie wynika z różnicy potencjałów mas urządzeń. Pętla masy wynika z czego innego. Skoro nie rozumiesz mechanizmu powstawania zjawiska, to i nie będziesz potrafił zaproponować właściwych środków zaradczych, będziesz proponował jedynie "leczenie objawów". Tyczasem należy dociec przyczyny i wyeliminować ją. 

Godzinę temu, przemak napisał:

Zresztą nie udawaj.

Znów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jeszcze trochę, i bedę zmuszony włączyć ignora na Twoje posty. Nie mam ochoty na takie zabawy. 

Godzinę temu, przemak napisał:

przerywanie ekranu

Nie proponowałem przerywania ekranu. 

Ponadto, jeżeli drogą powrotną dla sygnału byłby ekran, to już jest niedobrze. 

Godzinę temu, przemak napisał:

sygnał w tym konkretnym przypadku idzie masą zasilania badziewnym kabelkiem zasilacza impulsowego. Super. 

Jeżeli dane urządzenie ma zasilacz impulsowy z badziewnym kabelkiem, to mamy problem. Cały ten zasilacz stanowi problem. Kto wie czy nie większy niż pętla masy sama w sobie. 

 

Na przyszłość apeluję o czytanie ze zrozumieniem i nieimputowanie mi wypowiedzi oraz twierdzeń z którymi nie mam nic wspólnego.

Godzinę temu, przemak napisał:

IMO tylko takie urządzenia mają prawo mieć niesymetryczne złącza. 

Jedno (i tylko jedno) uziemione urządzenie w systemie niezbalansowanym problemu nie generuje, więc można byłoby podjąć próbę ustandaryzowania sytuacji, że np. tylko wzmacniacze mocy bądź zintegrowane mają prawo być w I klasie ochronności, a cała reszta koniecznie musi być w II klasie (czyli źródła, preampy, procesoryy wszelakie, itp. itd.).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyłem klocki na listwie bez uziemienia i dalej szumi :).Czyli raczej nie pętla masy? Mam dosc czule kolumny 92db moze one tak wyciagaja te szumy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ciszyn11 napisał:

Połączyłem klocki na listwie bez uziemienia i dalej szumi :).Czyli raczej nie pętla masy? Mam dosc czule kolumny 92db moze one tak wyciagaja te szumy 

Zabierz sprzęt ze sobą jutro żeby sprawdzić o co chodzi.

92dB to nie jest jakieś ekstremum, osobiście wątpię by tu leżała przyczyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, McGyver napisał:

Lubisz czytać między wierszami i przekręcać to co rozmówca napisał, no nie? To ułatwia życie, bo się wypowiedzi rozmówcy najpierw sprowadza do absurdu, a potem obala to, czego on nie twierdził. Nie będę uczestniczył w takiej zabawie, ale do kilku kwestii się odniosę. 

Uważam, że jesteś niesprawiedliwy. Być może tak jak ja piszesz z komórki, stąd takie cytowanie, więc przesiadłem się na komputer, żeby wyjaśnić.

Ja: Mam odmienny pogląd. Przede wszystkim piszę o połączeniach symetrycznych. Wmowienie audiofilom, że tylko "wewnętrznie zbalansowane" urządzenia zasługują na uwagę uważam za szczytowe osiągnięcie marketingu.

Ty: Mam zdanie wręcz przeciwne. To wmawianienie audiofilom że połączenia zbalansowane są wartością samą w sobie jest robieniem im wody z mózgu.

Zacytowałeś moją wypowiedź i odnosząc się do niej napisałeś, że się z nią nie zgadzasz. A ona była dwustopniowa, to jest kontynuacja w dodatku. Więc odmienny pogląd czego dotyczy - konkretnie? Bo przecież właśnie o to chodzi, że odpowiedziałeś:

Godzinę temu, McGyver napisał:

Twierdzę natomiast że postrzeganie połączeń symetrycznych jako lepszych z definicji jest błędem. 

I tu się nie zgadzamy, ale przecież nie musimy. Ja uważam, że mają więcej zalet niż wad i w związku z tym są lepsze z definicji. POLĄCZENIA.

Godzinę temu, McGyver napisał:

Nie, to nie jest marketing. Takie urządzenia istnieją i funkcjonują. 

I OK. URZĄDZENIA.

Wiadomo, że takie urządzenia są, gdyby ich nie było, to by nie było mowy o ich sprzedaży przecież.

I można to rozdzielić i napisać, i o to mi chodziło. Proponuję, żeby tego nie mieszać.

Godzinę temu, McGyver napisał:

Ponownie czytasz między wierszami, nic takiego nie wynika z tego co czarno na białym napisałem. Nie twierdziłem nigdy że ten konkretny DAC tak akurat ma, twierdziłem natomiast że symetryzacja opampem za 50 groszy tylko po to by pochwalić się gniazdami XLR to częsta praktyka u różnych producentów.

No tak, ale przecież tak nie musi być, wyjście symetryczne może być zrobione porządnie albo też tanio i o IDENTYCZNYCH parametrach jak niesymetryczne.

Godzinę temu, McGyver napisał:

Ponadto pętla masy bynajmniej nie wynika z różnicy potencjałów mas urządzeń. Pętla masy wynika z czego innego. Skoro nie rozumiesz mechanizmu powstawania zjawiska, to i nie będziesz potrafił zaproponować właściwych środków zaradczych, będziesz proponował jedynie "leczenie objawów". Tyczasem należy dociec przyczyny i wyeliminować ją. 

Wydaje mi się, że wyraźnie napisałem, o co chodzi, czyli ty też czytasz to, co chcesz przeczytać ? Ja na tym problemie zarabiam pieniądze od dłuższego czasu ? Klasycznie rozumiana pętla masy jako pętla w której indukują się zakłócenia "z eteru" przy poziomach liniowych i jakości połączeń nie ma praktycznie żadnego znaczenia i nie stanowi większego problemu. Problemem jest natomiast poważnych drugi aspekt, czyli to, co napisałem, łączenie mas które masami nie są. I z tym można poradzić sobie tylko połączeniami symetrycznymi przy poziomach liniowych, przy niskich niestety tylko trafo (oczywiście zależy od stopnia upierdliwości użytkownika). Niestety, wejście do audio komputerów już samo w sobie wystarcza, a gdy producenci rezygnują przy tym z transformatorów spdif to okazuje się, że urządzenia w zasadzie nie mają prawa prawidłowo działać. Dołączenie do tego kablówki to już w ogóle kosmos. A producenci produkują monobloki z uziemieniem i wejściami niesymetrycznymi i proponują użycie tego w systemie z komputerem...

1 godzinę temu, McGyver napisał:

Zgadza się, dlatego już wcześniej pisałem że produkowanie urządzeń audio wykonanych w I klasie ochronności to pójście na łatwiznę i cięcie kosztów, a to nie jest w porządku bo aż się prosi o wystąpienie problemów.

I w sumie tylko o to chodzi, i tu się zgadzamy.

1 godzinę temu, McGyver napisał:

Jedno (i tylko jedno) uziemione urządzenie w systemie niezbalansowanym problemu nie generuje, więc można byłoby podjąć próbę ustandaryzowania sytuacji, że np. tylko wzmacniacze mocy bądź zintegrowane mają prawo być w I klasie ochronności, a cała reszta koniecznie musi być w II klasie (czyli źródła, preampy, procesoryy wszelakie, itp. itd.).

Można. Taką próbę musi podjąć jakiś producent. Ja na swoim rynku jakiś mały standardzik wprowadziłem, może czas na ciebie? ? 

1 godzinę temu, McGyver napisał:

Znów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jeszcze trochę, i bedę zmuszony włączyć ignora na Twoje posty. Nie mam ochoty na takie zabawy. 

Twój kf, twoja sprawa. Tylko nie mów, że nie widziałeś wzmacniacza różnicowego który od normalnego stopnia na scalaku różni się dwoma opornikami i kondensatorkiem więcej ani wyjścia symetrycznego symetryzowanego impedancyjnie, które wymaga też dwóch dodatkowych elementów pasywnych. Zwykle w urządzeniach jakiś stopień wstępny na opampie jest, wtedy zysk ogromny, efekty uboczne nawet nie pomijalne ale żadne.

52 minuty temu, McGyver napisał:

Zabierz sprzęt ze sobą jutro żeby sprawdzić o co chodzi.

92dB to nie jest jakieś ekstremum, osobiście wątpię by tu leżała przyczyna.

To napisz, o co biega, z ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemak napisał:

Uważam, że jesteś niesprawiedliwy.

Nie, nie jestem. Dla czytania między wierszami oraz przeinaczania wypowiedzi rozmówcy i imputowania mu czegoś czego nie twierdził mam ZERO tolerancji.

 

7 minut temu, przemak napisał:

wyjście symetryczne może być zrobione porządnie albo też tanio i o IDENTYCZNYCH parametrach jak niesymetryczne.

Nieprawda. Wyjście symetryczne zrobione "tanio" z niesymetrycznego za pomocą jakiegoś desymetryzatora nie będzie mieć nigdy identycznych parametrów jakościowych jak pierwotne wyjście niesymetryczne.

18 minut temu, przemak napisał:

Wydaje mi się, że wyraźnie napisałem

Uważam że tu masz całkowitą rację - że Ci się wydaje ;)

23 minuty temu, przemak napisał:

Ja na tym problemie zarabiam pieniądze od dłuższego czasu ?

Wobec tego wszystkiego co napisałeś, a co ja przeczytałem, to na pewno nie zechciałbym zostać Twoim klientem. Bo choć nie wątpię że problemy jakoś rozwiązujesz, to uważam że leczysz objawy, a nie ich przyczyny.

10 minut temu, przemak napisał:

Klasycznie rozumiana pętla masy jako pętla w której indukują się zakłócenia "z eteru" przy poziomach liniowych i jakości połączeń nie ma praktycznie żadnego znaczenia i nie stanowi większego problemu.

To jakaś nowość jest. Może powinieneś do Nobla startować.

11 minut temu, przemak napisał:

łączenie mas które masami nie są.

Proszę zdefiniować. W przeciwnym razie kolejne zdanie o treści: 

12 minut temu, przemak napisał:

z tym można poradzić sobie tylko połączeniami symetrycznymi przy poziomach liniowych,

nie ma sensu bo nie wiadomo do czego je odnieść.

14 minut temu, przemak napisał:

z tym można poradzić sobie tylko połączeniami symetrycznymi przy poziomach liniowych, przy niskich niestety tylko trafo (oczywiście zależy od stopnia upierdliwości użytkownika). Niestety, wejście do audio komputerów już samo w sobie wystarcza, a gdy producenci rezygnują przy tym z transformatorów spdif to okazuje się, że urządzenia w zasadzie nie mają prawa prawidłowo działać.

Ten fragment odbieram jako jakiś niezrozumiały bełkot w którym w ogóle za cholerę nie wiadomo o co chodzi. Postuluję opisanie tego jakimś w miarę ludzkim językiem.

15 minut temu, przemak napisał:

producenci produkują monobloki z uziemieniem i wejściami niesymetrycznymi i proponują użycie tego w systemie z komputerem...

Mam takie monobloki (lampowe) używane w systemie do którego bywa podłączany komputer, i to działa mimo ze nie podejmowałem żadnych szczególnych działań. Po prostu połączyłem kablami RCA i już. 

Zagadnienie stosowania trafa w SPDIF to kolejne kuriozum. 

27 minut temu, przemak napisał:

nie mów, że nie widziałeś wzmacniacza różnicowego który od normalnego stopnia na scalaku różni się dwoma opornikami i kondensatorkiem więcej

Widzisz, "widzieć", to ja widziałem wiele rzeczy przeróżnych. Ale widzieć, a dostrzegać w tym jakikolwiek potencjał czy pożytek, to różnica. Już nawet nie mówiąc o tym że "scalaków" w sensie opampów zawsze unikam, zawsze niezmiennie z pożytkiem dla jakości dźwięku.

 

32 minuty temu, przemak napisał:

wyjścia symetrycznego symetryzowanego impedancyjnie, które wymaga też dwóch dodatkowych elementów pasywnych.

Także widziałem, ale znów nic wielkiego z tego nie wynika. Nikt mnie nie przekona że to dobre rozwiązanie, ani też nikt mnie nie przekona że warto takie historie odstawiać w home audio tylko po to by na dystansie circa about 70cm wymienić kabel RCA na kabel XLR. 

 

34 minuty temu, przemak napisał:

Zwykle w urządzeniach jakiś stopień wstępny na opampie jest, wtedy zysk ogromny, efekty uboczne nawet nie pomijalne ale żadne.

Urządzeń które mają "jakiś stopień wstępny na opampie" unikam jak ognia. I nawet się nie dziwię że w takowych urządzeniach "efekty uboczne" wcale nie są słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, McGyver napisał:

Nieprawda. Wyjście symetryczne zrobione "tanio" z niesymetrycznego za pomocą jakiegoś desymetryzatora nie będzie mieć nigdy identycznych parametrów jakościowych jak pierwotne wyjście niesymetryczne.

Prosisz o nieinputowanie a sam to robisz. Nie pisałem o żadnym jakimś desymetryzatorze (pomijając, że raczej symetryzatorze). Wyjście symetryczne symetryzowane impedancyjnie ma wszystkie cechy i zalety wyjścia symetrycznego a różni się tylko rozdzieleniem zabezpieczającego opornika na dwie połowy i dodaniem kondensatora. Ma więc identyczne parametry jak wyjście niesymetryczne, z którego powstało i umożliwia symetryczny przesył sygnału oraz bezkarnie przerwanie połączenia masy. 

 

20 minut temu, McGyver napisał:

Wobec tego wszystkiego co napisałeś, a co ja przeczytałem, to na pewno nie zechciałbym zostać Twoim klientem. Bo choć nie wątpię że problemy jakoś rozwiązujesz, to uważam że leczysz objawy, a nie ich przyczyny.

Prorok jaki cy co? Zresztą to już oceniają użytkownicy, i twoich i moich urządzeń. 

 

22 minuty temu, McGyver napisał:

Zagadnienie stosowania trafa w SPDIF to kolejne kuriozum

Nie wiem, czy twoje urządzenia mają wyjścia spdif, ale jezeli uważasz to za kuriozum, to nawet jak nie mają takich wyjść to ja też nie chcę być twoim klientem ?

29 minut temu, McGyver napisał:

nikt mnie nie przekona że warto takie historie odstawiać

Warto może rozważyć wady i zalety. Bo zalety są, a jakie wady widzisz? 

Dyskusje o wzmacniaczach operacyjnych i ich zastosowaniu w audio są fajne, ale to raczej nie na temat. Każdy ma swojego Dzierżyńskiego ?

32 minuty temu, McGyver napisał:

Uważam że tu masz całkowitą rację - że Ci się wydaje ;)

I nic na temat? 

 

33 minuty temu, McGyver napisał:

To jakaś nowość jest. Może powinieneś do Nobla startować

Czego nie rozumiesz, wytłumaczę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tucana podpięta po preout do końcówki, szumu brak! Gra to zjawiskiwo, lepiej niz Tucana jako sama integra. Problem taki, ze nie moge miec raczej obu. Wykorzystanie Tucany jako samego pre, to troche za droga impreza. Co robic, jak zyc? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba raczej niedopasowanie mojego daca do tej końcówki. Petli masy raczej nie ma (lączylem bez uziemienia na próbę). Tak czy innaczej bedę potrzebował preampa, bo jednak na preampie z Tucany lepiej to gra niż z tego daca (pomijajac problem szumu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/12/2019 at 8:36 PM, McGyver said:

 

Pasywka moim zdaniem jest nienajlepszym pomysłem. Pasywki mają z reguły zbyt dużą, i do tego zmienną oporność wyjściową by właściwie sterować końcówkami mocy. 

Ciekawy pogląd. Oznacza on, że integry zbudowane jako zestawienie selektora wejść, potencjometru i końcówki mocy są złym pomysłem.

Każdy oczywiście ma prawo do swoich własnych zapatrywań. Gorzej jak potem wypisuje takie rzeczy:

On 6/12/2019 at 8:36 PM, McGyver said:

O ile bywają chwalone za neutralność, to aspekty dynamiczne, precyzja, rozdzielczość, budowanie przestrzeni, detal, te prawie zawsze cierpią na zastosowaniu pasywek.

albo:

On 6/12/2019 at 5:54 PM, McGyver said:

Lampa jako małosygnałowy element wzmacniający uważam że jest bezkonkurencyjny pod względem jakościowym. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mi coś zarzucasz, to chciałbym poznać rzeczową argumentację i będę na to nalegał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo miałem DAC + integrę. Kombinowałem w różną stronę. Wymieniałem DAC, wymieniałem integrę i zmiana była, ale nie byłem przekonany czy warta tych pieniędzy. W końcu postanowiłem wpiąć PRE prosto pod końcówkę integry i różnica była tak zasadnicza, jak w żadnym innym elemencie elektroniki. 

Polecam rozejrzeć się u nas. Jak coś Cię zainteresuje to może coś podpowiem, albo podłączę i posłucham

https://sklep.rms.pl/przetworniki-dac

https://sklep.rms.pl/przedwzmacniacze-stereo

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś mi wyjaśnić kiedy stosuje się pasywne pre, a kiedy pełny przedwzmacniacz? Są jakieś zalecenia np przy różnych rodzajach końcówek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.