Skocz do zawartości
IGNORED

zdecydowałem się na stereo ...


oli

Rekomendowane odpowiedzi

Już miałem kupić zestaw kina domowego ale po przeczytaniu wielu-wielu postów na tym forum doszedłem do wniosku, że rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zakup zestawu stereo.

 

W związku z tym pomóżcie - budżet 3000 PLN. Allegro nie wchodzi w rachubę. Nie jestem audiofilem - do tej pory grał mi jamnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Allegro nie wchodzi w gre" to może komisy (ponoć w dużych miastach można coś trafić z drugiej ręki - ogłoszenia w gazetach - nie poddawaj się i szukaj nie każdego stać na aby wywalić 5 tys na stereo które zazwyczaj i tak jest "podstawowym" wariantem) - zajżyj tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - gutekbull - proponuje yamahe piano craft i zachwala ją - z tym też się zapoznaj - pozdrawiam ! (albo poczekaj i dozbieraj kase)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twoich preferencji muzyczno-dźwiękowych i wielkości pokoju odsłuchowego, ale Pano Craft mieści się Twoim budżecie i jest naprawdę przyjemną rzeczą. Teraz wyszedł model E-600 z DVD, i możliwością rozbudowy do kina domowego. Słuchałem kiedyś E-400 i grało to całkiem miło – dla mnie trochę za słodko, ale bardzo wielu osobom ten dźwięk odpowiada. Warto obejrzeć i posłuchać. A ze te 5 stówek, które zostaną można kupić solidne podstawki pod głośniki lub jakieś lepsze kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie z nowych klocków mozna jeszcze sklecic np. taki zestaw:

 

- kolumny Tannoy Fusion 1 lub 2 (cena 698 lub 898 zł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- wzmak Reloop HA-200 (cena 832 zł) miał pozytywne opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- i jako źródło odtwarzacz cd Yamaha cdx-396 lub 496 (cena 809 lub 1079 zł)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ewentualnie jakis odtwarzacz dvd, jesli nie chcesz rezygnowac z filmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale nie rozumie dlaczego nie Allegro. Nie dość że można znalezc unikatowe klocki to jeszcze często po niewygórowanych cenach, a biorąc pod uwagę ceny sklepowe to na Allegro prawie sama taniocha. Wprawdzie nie ma gwarancji ale dobre klocki nie psują sie tak często, a poza tym jak coś ma się zepsuć to i tak sie zesuje.

Ja wczoraj kupiłem prawie nie do dostania Sony CDP S7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...nie jestem audiofilem, do tej pory grał mi jamnik"

 

przeglądam od niedawna to forum i ...chyba niewiele straciłem,

gorliwość nawróconych 'stereowników' - ech młodość, gorąca krew...

 

biorąc pod uwagę twoje słowa - bierz chłopie zestaw kina domowego, będzie więcej zabawy,

w cenie do 3k zl jest sporo gotwych zestawów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zabawę, bo ta trwa przez parę tygodni, a potem się nudzi.

Tu chodzi o przyjemność słuchania muzyki dobrej jakości, a to nie nudzi się nigdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr R> Czy prawdziwy audiofil odczuwa przyjemność ze słuchania muzyki, tzn. sprzętu dłużej niż kilka tygodni ? Potem znów coś zmienia, potem kilka tygodni spokoju, może miesięcy i znów zmiany. I to jest dla niego prawdziwa frajda ;). Pozdrawiam wszystkich melomanów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo ciekawa oferta. Myślę, że byłbyś bardzo zadowolony jednak przekracza trochę Twój budzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kolega nie jest audiofilem, to po co kombibować? Najlepiej kupić najnowszą wersję PianoCrafta. Za te pieniądze będzie dobry dżwięk stereo i DVD jako bonus(kanały w amplitunerze, jak i głosniki są tylko dwa!), do tego wygląda ładnie i mało miejsca zajmuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wyjdzie na prywatę ale myślę, że mógłbym podpowiedzieć pewne rozwiązanie. Sprzedaję właśnie 1 z moich 2 par Tannoy M5 i jestem gotów je oddać za 1200zł. Jaki to ma związek z tematem? Proponuję na amen nie rezygnować z kina dom. tylko kupić przyzwoite DVD(np. za 800zł) które zagra dobrze w stereo, pomyśleć o wzmacniaczu Yamahy czy Nad z drugiej ręki za ok 1000zł i mamy dobre Hi-Fi za circa 3kzł + trochę na kabelki. Moja sugestia dot. Tannoy M5 nie polega na wmawianiu, że są najlepsze( warto porównać z Avance Omega czy Dali-są rózne ale porównywalne-kwestia gustu) tylko stanowi przykład, że za mało kasę dostajemy już porządne kolumienki, które nie zhańbią się w stereo a w przyszłości mogą być frontami w kinie domowym a wzmacniacz końcówką mocy wspierającą słabowity amplitunerek, byle miał pre-out a wzmak main-in (Nady i Yamahy takie posiadają).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5 są lepsze od Avanców 509. Norwidos chce rozsądne pieniądze. Cud to nie jest, ale za 1200 można bardzo długo szukać takiej okazji. Bardzo dobry tweeter w tym siedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja i ja cos doradze ;-D

Wydaje mi sie ze jest duza grupa osob ktora kupila zestaw i po kilku miesiacach, czasami latach, jest z niego niezadowolona i chca czegos lepszego, albo potrzebuje kase

Wiec spokojnie bym popatrzyl i jesli ktos by chcialby sie pozbyc calego zestawu ktory kosztowal np 5-6 tysiakow, za te Twoje 3000 to moze to byc nielada okazja ..a i kabelki czesto dostaniesz gratis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.