Skocz do zawartości
IGNORED

testy audio - czy w ogóle mają sens?


Meloman

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, costa brava napisał:

tyle że o budowie i wyposazeniu mozna sie cos dowiedziec 

po ci wiedzieć jaka jest budowa , skoro wszystkie mają 5 gwiazdek to wniosek , że grają tak samo i to bardzo dobrze.

 

7 minut temu, costa brava napisał:

mają utwierdzić już przekonanych do zakupu

no i taki jest sens , a pisać recenzje bez utwierdzania to bezsens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np dowiedziałem sie ze yamaha as1100 wazy ponad 23  kg prawie tyle co denon 2500ne :) to ile waży as2100 teoretycznie jego odpowiednik ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ocena odsłuchowa sprzętu po prostu z definicji jest nieobiektywna. A wyrobienie sobie miarodajnej (tej subiektywnej) opinii wymaga spełnienia wielu niełatwych warunków. Wg mnie ze względu na ulotność i podatność na bodźce rozpraszające, jedyna metoda, która może dać wartościowe efekty to porównanie do dobrze znanej referencji, a najlepiej kilku referencji. Plus duże osłuchanie. I tu na pewno recenzenci mają sporą przewagę. Wydaje się, że to jest raczej oderwane od racjonalności bajenie, że to własne ucho może wydać najlepsze werdykty - tak w zakresie hiper-mikro skali, którą danemu audiofilowi dane było doświadczyć. Oczywiście nie zamierzam odbierać prawa do podejścia jak w jednej z ulubionych moich scen filmowych- jak ja mówię, ja, prezes Państwowego Banku Zbożowego, to mnie więcej można wierzyć, jak takiemu bubkowi z gwizdkiem. W końcu z życia też trzeba mieć jakiś fun a nie tylko dystans i wyważone opinie, też prawda :). 
Recenzenci mają duży lepszą bazę, no ale z drugiej strony są pod bardzo silną presją rynku i interesów - wiadomo, że recenzje mocno przekładają się na sprzedaż. W szczególności negatywne/poniżej średniej raczej zabijają szanse rynkowe. Więc następuje naturalna inflacja ocen. A to jest myśle dość nieodwracalne zjawisko, Dziewictwo traci się raz. Jak już się napisało kilka podgrzanych recenzji następuje erozja etosu wierności własnym przekonaniom recenzenta i rozmycie podziałki na jego wewnętrznej menzurce. I praktycznie nie ma powrotu do nie "grzanej" bądź nie-wpływo-podatnej skali ocen.
No a na to się nakłada jeszcze inny wymiar naszego hobby. Audio osiągnęło bardzo wyśrubowane parametry techniczne i trudno je obiektywnie czyli technicznie porównywać.  No może za wyjątkiem kolumn, ale tu znowu też jest trudno, bo korelacja między jakimikolwiek pomiarami a oceną odsłuchową jest delikatnie mówiąc słaba i mało stabilna.
Hi-fi staje się coraz bardziej niszą rynkową, co do tego chyba nie ma sporu. Ciekawsze pytanie dlaczego. Na tym forum pojawiały się ciekawe hipotezy. Jedna z nich dotyczyła lifestyle – że audio było modne w latach osiemdziesiątych, a teraz przestało, bo na fali jest np. fitness, zdrowe jedzenie lub inne, szczerze mówiąc tu akurat nie jestem ekspertem :) Ja te same zmiany w czasie wiążę innymi zjawiskami. W latach osiemdziesiątych i jeszcze 90-tych mieliśmy realny i mierzalny postęp w audio. Magnetofony kasetowe – walka o dynamikę – Dolby B/C, taśmy żelazowe. chromowe, itp. Aż 70 dB J  No a później rewolucja CD > 90 dB – granice słyszalności ucha. I rzeczywiście *każdy* słyszał że jest lepiej  bo mniej szumi.
Z obecną audiofilią już tak nie jest – trudniej usłyszeć (nawet audiofilom, a może dokładniej trudniej usłyszeć tak żeby się zgodzić J). Więc rynkowo audio zaczęło się kurczyć. Duże firmy wyszły z tego rynku, a  z nimi duża część nakładów na R&D niestety. Więc postęp od mierzalnej strony technicznej mocno się osłabił, a miejscami wrzucił wsteczny. No a jak nie ma realnej bazy obiektywnej to subiektywizm jest królem. Audio stało się mniej dziedziną techniki, a bardziej pokrewne sztuce, gdzie to gust jest ostatecznym sędzią (ja, prezes Banku Zbożowego :)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sls napisał:

A no to mi dają że mogę ocenić czy z inżynierskiego punktu widzenia wzmacniacz jest zrobiony dobrze czy nie, lepiej czy gorzej od produktu X w cenie Y i przynajmniej wiem mniej więcej za co płacę

Wiesz za co płacisz, tyle, że....w ostatecznym rachunku  ( czyli gwarancji zadowolenia z jakości brzmienia ) nie daje Ci to nic sls. 

3 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Na prawdę to co dzieje się z testami produktów w Polsce to paranoja. Oni czytającego mają za totalnego idiotę. Nie laika tylko idiotę.

Mnie zawsze najbardziej rozwala przedstawianie ( między wierszami ) minusów brzmieniowych jako...zalet. I tak np. "nienataryczywa góra" - to w praktyce oznacza zamułę. Jeśli w urządzeniu "bas nie jest jego najmocniejszą stroną", to na bank jest to chudo grający suchotnik :-)))). I tak możnaby długo i namiętnie :-). Mistrzostwem była znaleziona przeze mnie jakiś czas temu recenzja bodajże nowego odtwarzacza sieciowego Yamahy, gdzie w środku wiatr hulał, jak po amerykańskiej prerii, ale i na to recenzent znalazł usprawiedliwienie w stylu ( mniej więcej tak to brzmiało ) : " w środku urządzenie nie jest może za bardzo naładowane elektorniką, ale czemu miałoby być ? Przecież to nie odwtarzacz CD, żeby był tam napęd zajmujący dużo miejsca " :-)))). Dobre 10 minut miałem smiechawę :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, SynSama napisał:

Wiesz za co płacisz, tyle, że....w ostatecznym rachunku  ( czyli gwarancji zadowolenia z jakości brzmienia ) nie daje Ci to nic sls.  

Dobrze zrobiony sprzęt z technicznego punktu widzenia zwykle broni się także w odsłuchach, na odwrót to nie działa. Byle jaki sprzęt będzie grał byle jak i żadne czary nie pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SynSama napisał:

To pokaż mi testy, gdzie są te plewy, bo ja jakoś nie zauważyłem :-))). Samo ziarno wszędzie, jak branża długa i szeroka :-)))

Chyba właśnie "Audio" robiło test charakterystyki (albo pasma albo modułu impedancji) któregoś modelu od firmy Zingali, gdzie wyszło jaka to wydmuszka (pompowana marketingowo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PawelP napisał:

Hm, ocena odsłuchowa sprzętu po prostu z definicji jest nieobiektywna. A wyrobienie sobie miarodajnej (tej subiektywnej) opinii wymaga spełnienia wielu niełatwych warunków. Wg mnie ze względu na ulotność i podatność na bodźce rozpraszające, jedyna metoda, która może dać wartościowe efekty to porównanie do dobrze znanej referencji, a najlepiej kilku referencji. Plus duże osłuchanie. I tu na pewno recenzenci mają sporą przewagę. Wydaje się, że to jest raczej oderwane od racjonalności bajenie, że to własne ucho może wydać najlepsze werdykty - tak w zakresie hiper-mikro skali, którą danemu audiofilowi dane było doświadczyć. Oczywiście nie zamierzam odbierać prawa do podejścia jak w jednej z ulubionych moich scen filmowych- jak ja mówię, ja, prezes Państwowego Banku Zbożowego, to mnie więcej można wierzyć, jak takiemu bubkowi z gwizdkiem. W końcu z życia też trzeba mieć jakiś fun a nie tylko dystans i wyważone opinie, też prawda :). 
Recenzenci mają duży lepszą bazę, no ale z drugiej strony są pod bardzo silną presją rynku i interesów - wiadomo, że recenzje mocno przekładają się na sprzedaż. W szczególności negatywne/poniżej średniej raczej zabijają szanse rynkowe. Więc następuje naturalna inflacja ocen. A to jest myśle dość nieodwracalne zjawisko, Dziewictwo traci się raz. Jak już się napisało kilka podgrzanych recenzji następuje erozja etosu wierności własnym przekonaniom recenzenta i rozmycie podziałki na jego wewnętrznej menzurce. I praktycznie nie ma powrotu do nie "grzanej" bądź nie-wpływo-podatnej skali ocen.
No a na to się nakłada jeszcze inny wymiar naszego hobby. Audio osiągnęło bardzo wyśrubowane parametry techniczne i trudno je obiektywnie czyli technicznie porównywać.  No może za wyjątkiem kolumn, ale tu znowu też jest trudno, bo korelacja między jakimikolwiek pomiarami a oceną odsłuchową jest delikatnie mówiąc słaba i mało stabilna.
Hi-fi staje się coraz bardziej niszą rynkową, co do tego chyba nie ma sporu. Ciekawsze pytanie dlaczego. Na tym forum pojawiały się ciekawe hipotezy. Jedna z nich dotyczyła lifestyle – że audio było modne w latach osiemdziesiątych, a teraz przestało, bo na fali jest np. fitness, zdrowe jedzenie lub inne, szczerze mówiąc tu akurat nie jestem ekspertem :) Ja te same zmiany w czasie wiążę innymi zjawiskami. W latach osiemdziesiątych i jeszcze 90-tych mieliśmy realny i mierzalny postęp w audio. Magnetofony kasetowe – walka o dynamikę – Dolby B/C, taśmy żelazowe. chromowe, itp. Aż 70 dB J  No a później rewolucja CD > 90 dB – granice słyszalności ucha. I rzeczywiście *każdy* słyszał że jest lepiej  bo mniej szumi.
Z obecną audiofilią już tak nie jest – trudniej usłyszeć (nawet audiofilom, a może dokładniej trudniej usłyszeć tak żeby się zgodzić J). Więc rynkowo audio zaczęło się kurczyć. Duże firmy wyszły z tego rynku, a  z nimi duża część nakładów na R&D niestety. Więc postęp od mierzalnej strony technicznej mocno się osłabił, a miejscami wrzucił wsteczny. No a jak nie ma realnej bazy obiektywnej to subiektywizm jest królem. Audio stało się mniej dziedziną techniki, a bardziej pokrewne sztuce, gdzie to gust jest ostatecznym sędzią (ja, prezes Banku Zbożowego ?).

wspolczesne audio staje sie coraz bardziej niszowe bo oferuje powiedzmy sobie szczerze gowniane malo wciagajace brzmienie

budzetowe sprzety oferuja dziwne zwykle jakies wykastrowane brzmienie

a to basu jak na lekarstow a to odchudzona srednica ze nie czuc ze wokalista ma klatke piersiowa i krtan

ludzie nie sa glusi  i slysza ze dzisiejsze kosztujace niemalo kolumny i wzmaki graja mniej ciekawie niz popularne miniwieze stereo czy lepsze zestawy 2,1 do kompa  dla kogos kogo nie interesuja smaczki i niusanse a ogolny drajw muzyki

perspektywa wydania z minium kilku tysiecy na cos co gra nie lepiej niz stara miniwieza sony albo glosniki 2.1 to czysta glupota

i ja sie znimi zgadzam - i jesli nadal wspolczesne sprzety zwlascza z przedzialu budzetowego beda tak fatalnie strojone

to ja nie widze przyszlosci dla branzy - no chyba ze sprzet hi fi bedzie robil tylko za jako uzupelnienie designu pomieszczenia

wraz z upadkiem jakosci brzmienia zaczela sie inflacja cenowa w hi if a wraz spadek zainteresowania - TO NORMALNE

wielokrotnie pisalem ze branza zapedza sie kozi rog - a wspolczesne strojenie moze zadowolic tylko gluchego albo kogos kto nie sluchal dawniej - sama czystosc brzmienia i brak szumow to za malo

moja stara szumiaca miniwieza technics daje mi wiecej frajdy ze sluchania muzyki niz stereo ktore nabylem wyrzucajac w bloto ponad 6 tys - wiecej juz tego bledu nie popelnie lepiej kupic jakies zestaw 2,1 od bose do komputera i fajniej sie slucha muzy niz na tym pseudo stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xetras napisał:

Chyba właśnie "Audio" robiło test charakterystyki (albo pasma albo modułu impedancji) któregoś modelu od firmy Zingali, gdzie wyszło jaka to wydmuszka (pompowana marketingowo).

Ale Ty mi pisz nie o testach charakterystyki :-). Ja się pytam, gdzie można przeczytać recenzję w stylu : " urządzenie niestety nie wywarło na nas nadmiernie pozytywnego wrażenia. Wedle porównań zostało wycenione stanowczo za wysoko. Serdecznie odradzamy, ponieważ w tej półce cenowej znajdziemy inne, znacznie lepsze urządzenia ".

2 godziny temu, sls napisał:

Dobrze zrobiony sprzęt z technicznego punktu widzenia zwykle broni się także w odsłuchach, na odwrót to nie działa. Byle jaki sprzęt będzie grał byle jak i żadne czary nie pomogą.

Po części zgoda. To co dobrze zrobione CZASAMI gra fajnie. To co zrobione kiepsko NIGDY nie gra dobrze, ale mimo wszystko nie jest gwarancja niczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, SynSama said:

Ale Ty mi pisz nie o testach charakterystyki :-). Ja się pytam, gdzie można przeczytać recenzję w stylu : " urządzenie niestety nie wywarło na nas nadmiernie pozytywnego wrażenia. Wedle porównań zostało wycenione stanowczo za wysoko. Serdecznie odradzamy, ponieważ w tej półce cenowej znajdziemy inne, znacznie lepsze urządzenia ".

 

Proszę bardzo primare i32.

W uk takich recenzji jest sporo I jeżeli mnie pamięć nie myli to w polsce  również nie pisano o tym modelu dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna recenzja potwierdza WhatHiFi druga nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pani tam już chyba nie pracuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj natomiast pojawia się sformułowanie:

"Primare I32 to urządzenie, które wbrew pozorom trudno ocenić." Ok, czyli pyta totalna  Jeśli mamy tłumaczyć recenzentów! ?

Skoro tyle testów jest "netralno-złych" to jest to wyjątkowy przykład totalnie nie udanego produktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 5z0p3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec kropka ? suma sumarum recenzje w gazecie bierze się tylko pod uwagę wybierając ewentualnie sprzęt do odsłuchu a nie kupienia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Huberto1984 said:

Koniec kropka ? suma sumarum recenzje w gazecie bierze się tylko pod uwagę wybierając ewentualnie sprzęt do odsłuchu a nie kupienia. 

Dokładnie.nie ma co sobie głowy recenzjami zawracać,ale trzeba przyznać że na wyspach się nie patyczkuja Ale I swoje wychwalaja.Z drugiej strony nie ma się co dziwić bo mają czym się chwalić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewdzięcznicy! Rodzimi recenzenci poświęcają swój cenny czas tylko po to, żeby nam było łatwiej dokonać wyboru klamotów a Wy traktujecie ich recenzje jak wypowiedzi o charakterze sałaty słownej. 

Może jeszcze raz na spokojnie przeczytajcie recenzje na hifi philosophy czy stereo i kolorowo ? Takich recenzji cały świat może nam zazdrościć ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ryka i Ludwik Hegel tam obszernie i szczegółowo opiewają swe bezpośrednie relacje uczuciowe.

Piszą przecież ciekawie - sam nie mógłbym być takim szczególarzem.

Dla kogoś, dla kogo audio jest pasją, taka forma blogu jest całkiem odpowiednia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, xetras napisał:

Piotr Ryka i Ludwik Hegel tam obszernie i szczegółowo opiewają swe bezpośrednie relacje uczuciowe.

Piszą przecież ciekawie - sam nie mógłbym być takim szczególarzem.

Dla kogoś, dla kogo audio jest pasją, taka forma blogu jest całkiem odpowiednia. 

A jeszcze bardziej taka forma recenzji jest odpowiednia dla zlecającego ?

Kompletnie nic nie mówiące o brzmieniu opisy i koniecznie, zawsze słynne już Tonalium, które pręży się i wygina, żeby tylko każde słuchawki zagrały zjawiskowo ? albo - wszystko gra na piątkę z plusem i ja mam zasadę, że w moich recenzjach nie dokonuję porównać testowanych zabawek więc proszę mi takich pytań nie zadawać... 

Jak taka forma recenzji ma być odpowiednia dla osób, których audio jest pasją to ja nie mam pytań...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2019 o 10:12, Adam 38 napisał:

[...] Jak taka forma recenzji ma być odpowiednia dla osób, których audio jest pasją to ja nie mam pytań...

Bez nich nawet obeznani od 2 dekad z tematyką odtwarzania nagrań mieliby żadne rozeznanie w obecnej ofercie.

A co do apelu o konkrety -również się dołączam, skoro jak tu wspomniano np. angole potrafią.

Jeszcze gorzej mają współcześni [nowi !] smakosze wrażeń dźwiękowych. Ja jeszcze potrafię wyłapać czar jakiejś opery na (chyba) dC10 Kabuki jakieś 2-3 lata temu, kiedy AVS się przeniósł pierwszy raz z Bristolu na Narodowy.

Rzeczywiście sugestywnie niesamowicie zabrzmiały te przetworniki ale operą i tak nie zamierzam się delektować. Jest i tak zbyt wiele muzyki, do której za swego życia nie dotrę.

W recenzjach, opiniach i testach u nas w Polsce przeważa albo amatorszczyzna albo marketing pompowany. Zbyt stronniczo temat jest traktowany.

Rzetelności więcej jest na forach ale tu też trzeba mieć rozum.

I go używać przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
dopisek [...]

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.