Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe rzeczy piszą o AP Tempo..

 

 

Cytat:

"..Mam już uzupełniające wiadomości na temat głośnika wyokotonowego w AP tempo 6 a jest to powstający w chińskiej fabryce Vify jeden z najtańszych modeli stosowany min. w... mini wieży Pian Craft i najtańszych tannoyach mercury.

Głośnik kosztuje ok 30zł. Niskotonowe wooferki są tej samej klasy czyli koszt wszystkich przetworników łącznie z najlepszym w tej stawce średnio tonowym wynosi ok 300-350zł za komplet!

Dlatego bas w tej kolumnie nie gra tylko buczy a wysokie delikatnie mówiąc do aksamitnych nie należą. Zresztą nie jest to żaden ewenement bo większość dużych producentów oferuje dziś tandetę w przedziale do 10kzł a czasem i więcej. Nawet fornir za te pieniądze nie jest już standardem! "

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-studio-16-hertz_48759.html/page__st__8520?do=findComment&comment=3379735

Edytowane przez cir

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jeśli ktoś słyszał kolumny Studio16 i AP to wie jaka jest różnica :)

 

...że Arcada wyglądają jak meblościanka z lat 80tych i cały klub, nie wiedząc czemu, się nimi zachwyca ;-)...brzmienie zapewne znakomite jak wiele kolumn na rynku "odpowiednio napędzonych"... czy Grzesiek propnuje swoje kolumny w przypadkowych zestawieniach? NIE

Słyszałeś jak gra Tempo 6 z Jolidą JD 502BRC?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym klubie raczej mało kogo to obchodzi co tam piszą. Jeśli ktoś słyszał kolumny Studio16 i AP to wie jaka jest różnica :)

 

Mało mnie obchodzi co piszą o Kolumnach Hertz za to raczej obchodzi wszystkich posiadaczy AP z jakich przetwornikow są ich kolumny bo w TYM klubie sie o tym sie nie pisze.

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało mnie obchodzi co piszą o Kolumnach Hertz za to raczej obchodzi wszystkich posiadaczy AP z jakich przetwornikow są ich kolumny bo w TYM klubie sie o tym sie nie pisze.

Słyszałeś kolumny Audiosolutions ? Przetworniki relatywnie tanie, a efekt znakomity... Tempo VI brzmią całkiem fajnie ( szczególnie w kontekście starej ceny ) więc w czym problem ?

Fakt, że starsze AP brzmiały dla mnie jeszcze lepiej, ale to już różnica 'pokoleniowa' i podejścia do użytych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klubie Studio Hertz ciekawe rzeczy piszą o AP Tempo..

 

Sprostuje Wam nieco jako posiadacz niegdyś Audio Physic Virgo II ( basowe Vify M18WO modyfikowane ,Vifa Premium Line PL11 WH i Seas K21FD 19mm kopułka czyli bogate przetworniki były niegdyś), liga znacząca w świecie głośników.

 

i jako posiadacz Avanti II ( tu było jeszcze lepiej Vifa M 18WO mod + Exell Seasa magnezowy !!! + 27 Seas aluminiowa kopułka (w droższej wersji był ScanSpeak D2905/9500) Dziś już tak znakomitych głośników nie znajdziecie . Stosuje się tańsze głośniki -takie czasy .Marka Audio Physic została sprzedana nowemu wlaścicielowi lata do tyłu przez Joachima Gerharda , produkuje on nadal kolumny pod nazwą Sonics.

 

W Tempo VI na wysokich macie Logic By Vifa BC 25TG 04 (w I wersji ) a w drugiej Logic By Vifa AC 25TG 04 ,to głosniki w cenie 12 euro brutto

To jest to co e Avane

http://allegro.pl/glosnik-vifa-bc25bg16-04-i6762573672.html

 

Mocowanie frontu do korpusu na 4 śrubach łatwo go rozpoznać bo Vify produkowane niegdyś w Dani mają mocowanie na 3 śruby (D27, D26 ,PL27 ) lub TC26 też Dania na wcisk bez śrub

http://allegro.pl/glosnik-vifa-1-6-ohm-do-kolumn-avance-sigma-i6762571695.html

 

Średniotonowy to Seas alminiowa membrana anodowana na czarno ,kosz aluminiowy - to najdroższy głośnik w Tempo VI. Aluminiowy kosz .

w II wersji Wavecor.

 

Basowe są tanie SDS 164 Peerlessa czyli obecnie Tymphany 12 euro za sztukę .Kosz z blachy - ta sama seria co AudioSolution Euphony 50 tam jest mniejszy SDS 134 czyli 13 cm średnicy .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo.

Chyba lepiej nie można było skosztorysować kosmicznej technologii zacnego Audio Physica..

 

 

W tym klubie raczej mało kogo to obchodzi co tam piszą. Jeśli ktoś słyszał kolumny Studio16 i AP to wie jaka jest różnica :)

 

Different Spięty jesteś - wyluzuj.

Nie prowokuje kłótni zwłaszcza że sam miałem i nadal gram na AP Tempo

 

Wcześniejszy cytat przytoczyłem w kontekście cen podzespołów a ceny sklepowej kolumn.

 

Nawet jeśli zarobić muszą: dystrybutor, sklep i lokalny Caritas to kilkanaście tysi za kolumny z tandetnymi nóżkami, głośniczkami za kilka stówek czy stolarką która estetyką nie grzeszy.. - to delikatnie mówiąc "zdzierstwo"

 

Nie wspomnę o: Tempo 25, Tempo 25+, Tempo 25 Plus, Tempo Plus - co raz bardziej przypomina to wielokrotnie odgrzewany kotlet.. który jak wiadomo nigdy nie smakuje jak za pierwszym razem.

 

Jako posiadacz T6, T25 wiem o czym piszę, nie należę do typu Wiecznych Cmokaczy..

Co raz częściej dostając na talerzu Kupę - każą ci płacić jak za Kawior..

 

Owszem, AP Tempo grają przyzwoicie.

Amen

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-32351-0-73240600-1496144754_thumb.jpg

 

Witam. Wkejałem wcześniej w DIY, ale powtórzę. To zwrotnica z Tempo 3, jeszcze za rządów Gerharda. Ile są warte komponenty, 30 - 35 złociszy?

Jeśli mnie pamięć nie myli, swego czasu kosztowały około 3000 $. Tak źe wcześniej róźowo teź nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mnie pamięć nie myli, swego czasu kosztowały około 3000 $. Tak źe wcześniej róźowo teź nie było.

 

Tak to prawda też różowo nie było co do komponentów zwrotnic ,ale były droższe głośniki ,a te są wyznacznikiem większych możliwości brzmieniowych kolumny . I one były ,tu na forum są ludzie którzy posiadają Virgo II ,Avanti II ,Spark III (Perlesy HDS 134 ,nomexowa membrana i aluminiowy kosz).

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-63276-0-88492900-1496146576_thumb.jpgpost-63276-0-09317700-1496146604_thumb.jpgpost-63276-0-78604600-1496145512_thumb.jpg

W tym klubie raczej mało kogo to obchodzi co tam piszą. Jeśli ktoś słyszał kolumny Studio16 i AP to wie jaka jest różnica :)

Zapraszam do mnie z dowolnymi kolumnami ze stajni A.P. Porównamy w idealnych warunkach akustycznych z Ethosami S16Hz.

post-63276-0-73729400-1496146466_thumb.jpg

post-63276-0-96339500-1496147364_thumb.jpg

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównamy w idealnych warunkach akustycznych z Ethosami S16Hz.

Czy ja gdzieś napisałem, że S16 to złe kolumny ? Napisałem wyraźnie, że każdy zna wady i zalety obu konstrukcji jeśli słuchał...

Wcześniejszy cytat przytoczyłem w kontekście cen podzespołów a ceny sklepowej kolumn.

 

Nawet jeśli zarobić muszą: dystrybutor, sklep i lokalny Caritas to kilkanaście tysi za kolumny z tandetnymi nóżkami, głośniczkami za kilka stówek czy stolarką która estetyką nie grzeszy.. - to delikatnie mówiąc "zdzierstwo"

Zerknij na produkty np. Sulek Audio to zobaczysz co to zdzierstwo :)

Obecne ceny AP są kosmiczne - i o tym też pisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzieś napisałem, że S16 to złe kolumny ? Napisałem wyraźnie, że każdy zna wady i zalety obu konstrukcji jeśli słuchał...

 

Zerknij na produkty np. Sulek Audio to zobaczysz co to zdzierstwo :)

Obecne ceny AP są kosmiczne - i o tym też pisałem...

 

No właśnie produkty Sulek i ich wycena ;-) .Moim zdaniem wycena handlowa produktów Audio Physic jest w porządku zwłaszcza na tle innych kolumn zagranicznych ,ja bym się tu nie czepiał zgrubsza, jest nowoczesny design ,jakość wykończenia bryły bardzo dobra .

 

W tej cenie świat nie daje lepiej . Przykładem chyba złym jest nowa linia Guarneri, Amati Tradition Sonusa ,niegdyś legenda wykonania ,dziś ani drogo wykonana,ani drogich głośników nie ma ,a design sporo wstecz do starej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

Jako dość długi użytkownik Tempo VI (które w swojej cenie oceniam bardzo wysoko) i obecny użytkownik Studio 16 Hertz opiszę swoje doświadczenia.

 

Tempo VI bardzo mi się podobały, na tle innych kolumn, nawet dwukrotnie droższych błyszczały, zwłaszcza z odpowiednim zestawieniem. Był taki czas, że w moim odczuciu wyszły obronną ręką w porównaniu z wieloma znacznie droższymi konstrukcjami.

A słuchałem Tempo z Accuphase E-408, z Ars Sonum Filharmonia (bardzo dobre zestawienie), z Cayinem A70T (też super), z tranzystorami ultraprzejrzystymi i A-klasowymi, mającymi tendencję do ocieplania dźwięku. Z wieloma wysokiej klasy piecami, zarówno u siebie jak i w salonach.

 

Jak posłuchałem Minas Anor to już zrozumiałem w czym rzecz i jakie niedostatki mają Tempo (którym umiałem zapewnić doborowe towarzystwo), jak usłyszałem Arcady 2,5 to już w ogóle nie miałem wątpliwości, że różnica na plus tych kolumn jest ogromna, a zestawiając to z Arcadą 3,0... to jeszcze inna historia.

 

Do wyglądu i wykończenia S16Hertz też się przyczepić nie można, zobaczcie sobie te kolumny na żywo jak wyglądają, a stylistyka taka a nie inna to już zupełnie inna sprawa.

Dla mnie np. klasyka broni się zawsze, zobaczcie ile projektów kolumn w takim stylu nadal jest na rynku.

 

To klub AP i nie mam zamiaru ganić tych kolumn, zwłaszcza Tempo VI, z którymi miałem naprawdę sporo do czynienia i bardzo dobrze je odbierałem, zwłaszcza w tych starych cenach w jakich chodziły Tempo VI ale w tak bezpośrednich porównaniach, o których piszę okazuje się, że bas z Tempo brzmi jak z subwoofera, co z tego, że mocno, jędrnie jeśli jednostajnie, monotonnie.

Super przestrzeń, detaliczność w Tempo - jasne, ale warto posłuchać z jaką klasą gra dobrze zaaplikowany Morel Elite.

Przestrzeni ogrom a do tego zupełnie inna klasa wysokich.

Podobnie z ilością informacji na średnicy (choć ta w Tempo VI jest całkiem dobra).

 

Czasem warto posłuchać, dłużej posłuchać i w odpowiednio dobranych zestawieniach.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ktoś z Was się zastanawiał jakie jest ratio koszt materiałów/ cena finalna droższych kocków audio, droższych kolumn ? Jeszcze pewnie gorzej niż w AP.

Czy Ktoś z Was się zastanawia dlaczego VW Passat tyle kosztuje rozbierając go na części ? Licząc koszt akumulatora, opon itd ? Ile kosztują jeasny Wranglera, a ile ich produkcja ? Tutaj nikt z nas nie powinien ich w ogóle rozważać, a jednak sporo ludzi je kupuje.

Oczywiście warto na to zwracać uwagę,czy coś nie jest przesadnie wycenione, natomiast takie popadanie w paranoję do niczego nie prowadzi.

ScanSpeak nawet jeśli jest jednym z najlepszych głośników i kosztuje sporo to w kosztach produkcji niewiele się różni tutaj od wymienianych Vif itd. Jego "lepszość" nie jest wprost proporcjonalna do wyższości ceny.

Tak jak Wranglery nie są 3 razy lepsze niż jeansy za 100zł. A nawet na tych za 100zł marża jest gigantyczna.

Warto trochę sobie uświadomoć, że nawet "półprodukty" z których się produkuje sprzęt audio mają swój marketing i swoje ceny na konkretnym ustalonym poziomie. Oczywiście musi za tym iść jakość, ale czy Wilsony ze swoją ceną są o tyle lepsze ??

 

Tempo nie słyszałem, ale moje Virgo jako produkt z drugiej ręki za kilknaście tysi mimo może nie idealnego basu to przy odpowiedniej amplifikacji są trudne do pobicia. Wymagają dużo miejsca, ale po kilku odsłuchach w sklepie, ostatnio u Kolegi z forum stwierdzam, że mimo hejtu na ten sprzęt moje uszy twierdzą co innego.

W Virgo akurat są wavecory i peerless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tempo VI na wysokich macie Logic By Vifa BC 25TG 04 (w I wersji ) a w drugiej Logic By Vifa AC 25TG 04 ,to głosniki w cenie 12 euro brutto

Ale przynajmniej aplikacja byla udana na tyle, ze sumaryczna jakosc dzwieku byla/jest bardzo dobra jak na tamta cena (realnie nowki z salonu 10kzl). Skrzynki i terminale tez wykonane bez zarzutu. Dzisiejsza cena bliska 18-20 kzl za Tempo i ch*jowa rownowaga tonalna, ktorej strawic nie moge to juz zart. Widocznie chinski rynek zbytu lubi to zamulone, ponure (w audiofilskim zargonie: gladkie, analogowe, aksamitne) brzmienie. Gdzies te skrzynki musza sie sprzedawac w ogromnej ilosci, skoro zarzad firmy nie zmienia swojej strategii cenowo-brzmieniowej. Wiem jedno, gdybym dzis rozwazal zakup nowych kolumn, to w zadnym razie biorac pod uwage obecne ich brzmienie nie poszedlbym do AP i to obojetnie, czy glosniki sa po 500 dolarow za sztuke, czy tylko za 15. Srednio mnie to interesuje szczerze mowiac. Jesli producent potrafi za pomoca budzetowych srodkow uzyskac bardzo dobry efekt koncowy, to ja to kupuje. Wprawdzie fajnie miec swiadomosc, ze w mojej kolumnie siedza cenne elementy skladowe, ale jesli mialoby to grac srednio, to ta swiadomosc i tak nie dawalaby mi radosci z odsluchu. Ceny audio to ogolnie niewdzieczny temat. Oczywiscie, ze dla ludzi z mega grubym portfelem cena 100-150 tysiecy za odtwarzacz/kolumny/wzmacniacz to tylko zacheta, jednak w skali absolutnej, porownujac takie CD etc. z chociazby samochodem za 100-150 tysiecy, jak na dloni widac skale przegiec i cenowych perwersji jaka dotknela audio.

 

No właśnie produkty Sulek i ich wycena ;-) .Moim zdaniem wycena handlowa produktów Audio Physic jest w porządku zwłaszcza na tle innych kolumn zagranicznych ,ja bym się tu nie czepiał zgrubsza, jest nowoczesny design ,jakość wykończenia bryły bardzo dobra .

 

 

A swoja droga ile za Ethos Ultimo? Brzmia super, przynajmniej tak to slychac na YT!

Szkoda, ze strona Wam nie dziala, przydalyby sie jakies cenniki, fotki, probki brzmien. Firma z tak dobrym brzmieniem winna miec taka strone do licha! :)

Edytowane przez Mario_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (1-szy raz na forum).

Zaznaczam lubię słuchać a nie liczyć/sprawdzać czy głęboko analizować "fachowiec" ze mnie średni.

Gram z Tempo VI, Accu 370 i 510.

 

Wydaje mi się, że jestem w połowie drogi z efektem. Przede mnę "praca" nad kablami bo Vovox Textura chyba nie daje rady.Jakieś wskazówki poproszę.

 

Wojtek

 

.... a i muszę dodać że z zasilaniem też stawiam pierwsze kroki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT nie oddaje tego jakie jest brzmienie u Rafała. Trzeba posłuchać na żywo. Niesamowite przeżycie.

Na pewno nie oddaje..... wiadomo, to tylko YT, ale nawet na tym marnym jutjubie czuc, ze system ma potencjal. Wbrew pozorom mozna wylapac na YT, czy system jest zajebisty, czy tylko sredni. Jednak prawdziwe wrazenia musza urywac jaja w tym przypadku. Kolumny super, ale cala reszta tez z kosmosu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario z calym szacunkiem, piszesz o tym ze kable nie graja ale odrozniasz dobry system od slabego na podstawie YT? Niezle:)

 

Napisałem, że słychać, że system ma potencjał. Załóż słuchawki, wrzuć ten kawałek na YT i dostaniesz jakiś rys sytuacji. Akurat ten kawałek brzmi naprawdę dobrze. Zresztą czemu się tu dziwić. Wrzuć sobie przez słuchawki na laptopa Annę Marię Jopek, a potem Edytę Bartosiewicz z płytą Dziś są moje urodziny. Jeśli nie usłyszysz różnicy, to nie tylko nie baw się w kable, ale sprzedaj sprzęt.

 

Naprawdę nie słyszysz różnicy między jednym a drugim? Nie słychać, gdzie lepsze jest realizacja, średnica, separacje instrumentów?

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fxPurznz2v4

 

I nawet niech sobie Edyta B gra na 720p, a Anna tylko na 480p.

 

Oczywiście nie kupiłbym raczej sprzętu wyłącznie na podstawie YT, ale do cholery, w tym powyższym przypadku na w miarę dobrych słuchawkach słychać, że to nie kupa.

 

A przy okazji......słychać różnicę?

 

 

Bo tu niezbyt...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.