Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

I prawdopodobnie tak byłoby najlepiej , podpiąć się v te wyjścia i nagrywać np na dysk tylka czym i jak ?
Podpiąć do wejścia w karcie dźwiękowej np. stary dobry sounblaster miał takie wejście i nagrywasz w jakim formacie tylko sobie chcesz.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby zdjąć terminal przylaczeniowy w T6 trzeba zdemontować głośnik basowy? Nie za bardzo wiem jak ściągnąć maskownice, by jej nie uszkodzić...

Swoją drogą jak widzę terminal w najnowszym avanti, z plastikowymi nakretkami, to az mi oczy pękają, a ten szary tył glosnika? Toż to istny Altus z siermieznych lat 80 w PRL! Nie kupuje tej ordynarnej oszczędności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby zdjąć terminal przylaczeniowy w T6 trzeba zdemontować głośnik basowy? Nie za bardzo wiem jak ściągnąć maskownice, by jej nie uszkodzić...
Swoją drogą jak widzę terminal w najnowszym avanti, z plastikowymi nakretkami, to az mi oczy pękają, a ten szary tył glosnika? Toż to istny Altus z siermieznych lat 80 w PRL! Nie kupuje tej ordynarnej oszczędności!
Terminal jest wklejony.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co Wy sądzicie o WBA Thunderbird do Yara Classic? Generalnie to chyba nie będzie docelowe zestawienie jeśli chodzi o kolumny, ale pewnie po zakupie wzmacniacza trochę potrwa zanim kupię inne kolumny więc chcę żeby już fajnie grało...Ewentualnie poproszę jakieś alternatywy do 6000 w repertuarze rock/pop, bez jazzu, klasyki disco i rap...Raczej uniwersalne granie, ale takie żeby i Tool przygrzmocił, i pink Floyd zagrał i polskie starsze kawałki fajnie zagrały...No i żona Jacksona o Timberlake'a sobie posłuchała...W zestawie będzie jeszcze grać DAC-9 NuPrime, a z czasem jak finanse pozwolą, może jakiś pre z tej samej stajni...

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bym sprzedał ... ale na co wymienić ... poza tym mam klon, czy cuś, a nie wiśnię.

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, matee napisał:

Może i bym sprzedał ... ale na co wymienić ... poza tym mam klon, czy cuś, a nie wiśnię.

Wydaje mi sie, ze maple jest najpopularniejszym fornirem na APVII. Bardzo ladny. Wprawdzie srednio by mi pasowal do salonu ale coz poczac.

Wybaczcie brak polskich znakow.

Jesli znajdziesz alternatywe, to pisz smialo na pw/email.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć. Mam pytanie, które może wydać się dosyć głupie, ale z troski o sprzęt muszę je zadać. Na zdjęciu widać głośnik moich Sitar 25. Nie znam budowy tego głośnika i nie mogę znaleźć żadnej grafiki. Niestety malutki synek lubi klepać wszystkie rzeczy, które są na wysokości jego głowy. Oczywiście nie jest to siła chłopa, ale nie chciałbym, żeby coś się stało. Oczywiście mam maskownice, ale wiadomo... Są M8cieniutkie. Ten twardy (chyba metalowy) element, który normalnie byłby kopułką, jest najbardziej narażony. Czy mam się obawiać i jak do tej pory śledzić każdy krok dziecka i nie dopuszczać go do kolumn? Czy może nic im nie grozi i mogę zluzować?

Capture+_2019-03-24-13-26-49-1~2-1-1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie, które może wydać się dosyć głupie, ale z troski o sprzęt muszę je zadać. Na zdjęciu widać głośnik moich Sitar 25. Nie znam budowy tego głośnika i nie mogę znaleźć żadnej grafiki. Niestety malutki synek lubi klepać wszystkie rzeczy, które są na wysokości jego głowy. Oczywiście nie jest to siła chłopa, ale nie chciałbym, żeby coś się stało. Oczywiście mam maskownice, ale wiadomo... Są M8cieniutkie. Ten twardy (chyba metalowy) element, który normalnie byłby kopułką, jest najbardziej narażony. Czy mam się obawiać i jak do tej pory śledzić każdy krok dziecka i nie dopuszczać go do kolumn? Czy może nic im nie grozi i mogę zluzować?
1812943700_Capture_2019-03-24-13-26-49-12-1-1.thumb.png.147ac876c87c5c12cbe2510f97eb5ad9.png
U mnie odbiło to się w obecności komisji :) tj. w mojej obecności młody w podotykał sobie ( oczywiście bez szaleństw) głośniki i na moje pytanie czy to byłoby fajne, stwierdził, że nie i temat się zniknął :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PolTor napisał:

U mnie odbiło to się w obecności komisji ? tj. w mojej obecności młody w podotykał sobie ( oczywiście bez szaleństw) głośniki i na moje pytanie czy to byłoby fajne, stwierdził, że nie i temat się zniknął ?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

a mój roczny synek wykopyrtnął Virgo VI na ziemię, robiąc sporo szkód, bo chciał przesunąć głośniki jak tata, do odsłuchu. Chwilowo mamy żałobę i głośnik u stolarza, a kabel u lutowacza, bo bananki się złamawszy... Mega chybotliwe te pochylone AP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój roczny synek wykopyrtnął Virgo VI na ziemię, robiąc sporo szkód, bo chciał przesunąć głośniki jak tata, do odsłuchu. Chwilowo mamy żałobę i głośnik u stolarza, a kabel u lutowacza, bo bananki się złamawszy... Mega chybotliwe te pochylone AP...
Masz szczęście chłopie, że młodemu nic się nie stało.
Mój znajomy w płytę granitowa wkleił szpilki gwintowane i tak przykręcił do łap tempo 4. Płyta chyba 3 lub 4cm. Może to dobry pomysł.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PolTor napisał:

Masz szczęście chłopie, że młodemu nic się nie stało.
Mój znajomy w płytę granitowa wkleił szpilki gwintowane i tak przykręcił do łap tempo 4. Płyta chyba 3 lub 4cm. Może to dobry pomysł.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

wiesz, on pchał głośnik, więc szansy na uszkodzenie siebie miał małe ? Mam płyty granitowe 5cm, które poprzedni właściciel miał przyklejone jakąś plasteliną zamiast tych stopek AP, tylko nieco szpetnie to dla mnie wygląda, ale chyba się z nimi przeproszę po naprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baksiu napisał:

 Mega chybotliwe te pochylone AP...

Oj, są. U mnie synek już za duży na zagrożenia dla nich, ale w nocy raz obudził mnie łomot. Okazało się, że kot wskoczył na kolumnę (Sitara), a kiedy zeskakiwał, odepchnął ją tak, że przewróciłaby się na 100%, ale na szczęście poleciała na ławę ze wzmacniaczem i tam się zatrzymała. Od tej historii staram się kłaść na noc cokolwiek na górę kolumn, np. pudełko z chusteczkami do nosa albo i półotwarte pudełko od płyty.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stachu19 napisał:

Oj, są. U mnie synek już za duży na zagrożenia dla nich, ale w nocy raz obudził mnie łomot. Okazało się, że kot wskoczył na kolumnę (Sitara), a kiedy zeskakiwał, odepchnął ją tak, że przewróciłaby się na 100%, ale na szczęście poleciała na ławę ze wzmacniaczem i tam się zatrzymała. Od tej historii staram się kłaść na noc cokolwiek na górę kolumn, np. pudełko z chusteczkami do nosa albo i półotwarte pudełko od płyty.

sitary chyba jeszcze bardziej, bo są płytsze, a kąt ten sam... ciekawy patent z tymi granitami na gwintach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to przód - tył to nigdy nie miałem takie przypadku. Są wąskie i to - mimo nóżek ustawionych znacznie szerzej - jest problem. No ale za to są bardzo zgrabne. Nadal nie widzę kolumn, które bardziej by mi się wizualnie podobały. ?

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Stachu19 napisał:

Właściwie to przód - tył to nigdy nie miałem takie przypadku. Są wąskie i to - mimo nóżek ustawionych znacznie szerzej - jest problem. No ale za to są bardzo zgrabne. Nadal nie widzę kolumn, które bardziej by mi się wizualnie podobały. ?

no tylko wszystko kosztem basu, do małych pokoików ok, w dużych będzie niedosyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Właśnie do niewielkich pomieszczeń sitary są dedykowane. Rekomendowane chyba 17-23m2, a u mnie grały w 15, teraz w 18,5, tak że idealnie. Do open space się nie nadadzą. ? 

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Stachu19 napisał:

Oj, są. U mnie synek już za duży na zagrożenia dla nich, ale w nocy raz obudził mnie łomot. Okazało się, że kot wskoczył na kolumnę (Sitara), a kiedy zeskakiwał, odepchnął ją tak, że przewróciłaby się na 100%, ale na szczęście poleciała na ławę ze wzmacniaczem i tam się zatrzymała. Od tej historii staram się kłaść na noc cokolwiek na górę kolumn, np. pudełko z chusteczkami do nosa albo i półotwarte pudełko od płyty.

Też tak robię ze względu na koty. Pudełko na płyty nie wystarczy; muszą być ostre przedmioty, np. spinki do włosów;-)

Głupi nie lubi się zastanawiać, lecz tylko swe zdanie przedstawić. Księga Przysłów 18,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, no nie wiem. U mnie koty wskakują z podłogi i mają widzieć, że nie zmieszczą się, próbując wskoczyć na kolumnę. Dlatego pudełko postawione w pionie, półotwarte, by się nie przewróciło, albo karton z chusteczkami, pasują. Spinki z dołu mogą nie dostrzec i dopiero gdy wskoczą, odkryją, że "ała", ale muszą szybko zeskakiwać i wtedy mogą też rozbujać kolumnę. Nie będę próbował, bo też chyba nie mamy w domu takich ostrych przedmiotów. ?

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że każdy z nas ma jakieś sposoby chronienia sprzętów przed potomstwem lub zwierzakami. Mnie cieszy, że jeden z kotów już nie poluje na ptaszki w telewizorze i nie wiedzieć czemu nie używają koty głośników jako drapaków;-)

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 19:58, freju napisał:

Zgadzam się w 200% z tą opinią , nowy wysokotonowy w serii25  to wyższa liga ,moim zdaniem bardziej dojrzała 

Słuchałem 6 i mam Tempo +. Zdecydowanie grają kulturalniej. Bas mega lepszy, bardziej uporządkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z basem można sobie poradzić na różne sposoby ale przede wszystkim ważna jest w tym zakresie f akustyka pomieszczania. Kiedyś już prawie kupował piękne białe tempo 25 ale nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że grały jakby przykryte kocykiem. Może dla kogoś kto lubi ciemne tło, które zaskakuje co róż będą idealne.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.