Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.12.2019 o 20:23, mushi napisał:

Dzięki stary za słowa wsparcia, z AP to była chemia od pierwszych minut odsłuchu ? tylko boję się, że strzelam sobie w kolano ich rozmiarem do moich 17mk, ale innych nie chcę ? no może Scorpio II

Chyba żartujesz!? W 17m2 uduszą się Tempo6! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, xajas napisał:

Co to znaczy „udusza sie“?

Też nie rozumiem tego określenia i nigdy go nie używam, ale myślę że chodzi tu o to, że kolumny te potrzebują wyraźnie więcej wokół siebie wolnej przestrzeni. I zgadzam się z tym bo miałem u siebie mniejszy model Tempo25 i faktycznie były bardzo kłopotliwe w ustawieniu. 
Mówiąc że jakieś tam kolumny są do większych pomieszczeń, mam właśnie na myśli że lepiej odtworzą niskie tony kiedy je bardziej odsuniemy od ścian a żeby bardziej odsunąć je od ścian, musimy mieć większe pomieszczenie:) Noo, chyba że mamy perfekcyjnie akustykę zrobioną to w tedy inna rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Tempo6 potrzebują po metrze luzu z każdej strony, a lepiej po 1,5m. Pytanie gdzie postawisz fotel odsluchowy, wiedząc, ze też powinien być odsunięty od ściany... Tempo6 w małym pomieszczeniu, wciśnięte na ścianę dudnią niemiłosiernie, to bardzo wymagające kolumny, ich starszy brat na sterydach, to głośnik do na prawdę dużych pomieszczeń, jak sądzę 30m2 minimum, poważnie się zastanawiam nad zmianą Tempo6 na scorpio 2 w 36m2 i bez odsłuchu bym nie zaryzykował, bo już slyszalem scorpio 25 w kiepskiej akustyce, to był łomot. Mają 2x więcej basu i średnicy, o ile ze średnimi nie ma problemu, bo AP standardowo mają na nich spore spadki, o tyle basu może być stanowczo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze te wspomniane 1,5m nie sa wartscia stala/absolutna, tylko wynikajaca z proporcji okreslonego pomieszczenia. W mniejszym pomieszczeniu ta odleglos wypadnie jako mniejsza.

Przewaznie optymalnym punktem wyjsciowym w poszukiwaniu optymalnego miejsca na ustawienie glosnikow i miejsca siedzenia to 1/5 dlugosci od tylnej/przedniej sciany i 1/4 szerokosci od bocznych scian. Zachowanie tych proporcji oferuje (przewaznie) najbardziej zrownowazony rozklad cisnienia / modow w zakresie basu w miejscu odsluchu.

 

IMG_1224.thumb.png.04ff0e36cf36d45f500485fcbd4cc2d5.png

 

Jesli przykladowo te wspomniane pomieszczenie 17qm ma wymiary 3,8x4,5m to potrzebujesz 0,95m od scian bocznych i 0,9m od sciany przedniej/tylnej

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Tempo plus nie miałem okazji słyszeć, ale wysokie tony w Tempo25 bardzo mi sie podobały (niektórzy twierdzą że troche ostre, ale ja się z tym nie zgadzam) i nie odczuwałem potrzeby zmiany na lepiej, czy inaczej. Za to nie podobał mi się w tych kolumnach bas. Tzn było go wystarczająco dużo, ale był bez "energii" 
Z wyglądu najciekawsze i najładniejsze kolumny jakie miałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je właśnie u siebie i też jestem zdania, że nie są to ostre kolumny (aczkolwiek bardzo detaliczne), tak jak np. Tempo 6. U mnie basowo jest energia i jestem zadowolony. Ciekawi mnie tylko jakie zmiany poczyniła firma w głośniku wysoko-tonowym hhct III (najnowsze Tempo) względem hhct II (25), bo Tempo 6 to w ogóle inna konstrukcja była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, xajas napisał:

Przewaznie optymalnym punktem wyjsciowym w poszukiwaniu optymalnego miejsca na ustawienie glosnikow i miejsca siedzenia to 1/5 dlugosci od tylnej/przedniej sciany i 1/4 szerokosci od bocznych scian. Zachowanie tych proporcji oferuje (przewaznie) najbardziej zrownowazony rozklad cisnienia / modow w zakresie basu w miejscu odsluchu.

Kształt pokoju i stawienie mam praktycznie zgodne z Twoim rysunkiem. Wymiary pokoju 5,5x4,5. Głowa idealnie na 1/5 dł. pokoju. Ustawienie kolumn delikatnie się różni bo korzystniej dla basu wyszło kiedy przybliżyłem je nieco do tylnej ściany (1/5 - 20cm) a odsunąłem od bocznych (1/4 + 10cm). Długo szukałem tego rozwiązania i w końcu po wielu, wielu bojach sam do niego doszedłem:) 

Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt pokoju i stawienie mam praktycznie zgodne z Twoim rysunkiem. Wymiary pokoju 5,5x4,5. Głowa idealnie na 1/5 dł. pokoju. Ustawienie kolumn delikatnie się różni bo korzystniej dla basu wyszło kiedy przybliżyłem je nieco do tylnej ściany (1/5 - 20cm) a odsunąłem od bocznych (1/4 + 10cm). Długo szukałem tego rozwiązania i w końcu po wielu, wielu bojach sam do niego doszedłem:) 

Brawo, to tylko potwierdza fakt, ze warto szukac i probowac wlasnych rozwiazan, a nie polegac na subjektywnych „ekspertyzach“ rozpowszecnianych na forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hey napisał:

Kształt pokoju i stawienie mam praktycznie zgodne z Twoim rysunkiem. Wymiary pokoju 5,5x4,5. Głowa idealnie na 1/5 dł. pokoju. Ustawienie kolumn delikatnie się różni bo korzystniej dla basu wyszło kiedy przybliżyłem je nieco do tylnej ściany (1/5 - 20cm) a odsunąłem od bocznych (1/4 + 10cm). Długo szukałem tego rozwiązania i w końcu po wielu, wielu bojach sam do niego doszedłem:) 

No ale ty masz prawie 25m2, a ktoś tu mówił o scorpio w 17m2... lepsze efekty można uzyskać stawiając głośniki na dłuższej ścianie. U siebie, by nie słuchać podbitego, spowolnionego basu stawiam kolumny na środku pokoju, ale doszedłem do tego przesuwając paczki po pokoju dobry miesiąc... zdecydowanie polecam dłuższe eksperymenty z ustawieniem, a można się zdziwić jak dobry efekt uzyskamy, nie dokladajac ani złotówki, nie licząc płyt pod glosniki i filcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.12.2019 o 23:23, baksiu napisał:

Tak, Tempo6 potrzebują po metrze luzu z każdej strony, a lepiej po 1,5m.

A jaki problem tak ustawić w 17m2?

Mam je w 22m2 i nic nie dudni. Bas jest szybki, kiedy taki ma być, a głęboki i wciskający w fotel tez potrafi być i to jak ?

W kontekście basu DM Delta Machine słuchane na AP przenoszą w inny wymiar.

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 11:33, Jacchusia napisał:

A jaki problem tak ustawić w 17m2?

Mam je w 22m2 i nic nie dudni. Bas jest szybki, kiedy taki ma być, a głęboki i wciskający w fotel tez potrafi być i to jak ?

W kontekście basu DM Delta Machine słuchane na AP przenoszą w inny wymiar.

No teoretycznie się da, ale pokój musi być super ustawny, chyba tylko sprzęt i fotel ?, nie ma ktoś ze Śląska lub Małopolski scorpio do posłuchania? Trochę mnie korci je sprawdzić, a w ciemno wolę nie kupować. Czy Virgo 5 w porównaniu do scorpio 2 grają zbyt grzecznie? Zastanawia mnie, że jest sporo ofert na nie, a na scorpio już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2020 o 21:36, baksiu napisał:

No teoretycznie się da, ale pokój musi być super ustawny, chyba tylko sprzęt i fotel ?, nie ma ktoś ze Śląska lub Małopolski scorpio do posłuchania? Trochę mnie korci je sprawdzić, a w ciemno wolę nie kupować. Czy Virgo 5 w porównaniu do scorpio 2 grają zbyt grzecznie? Zastanawia mnie, że jest sporo ofert na nie, a na scorpio już nie...

Wszystko fajnie, tyle, że ja mam Virgo 6 ?

Z Tempo tego basu będzie znacznie mniej.

Scorpio są do dużo większych pomieszczeń mają jeden średniotonowy i jeden bas więcej .

Tu cena może być decydująca bo nowe scorpio były o ile pamiętam dwa razy droższe od Virgo.

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że do tak dużego pomieszczenia to raczej Scorpio. Skoro u mnie w 22m2 Virgo grają b.dobrze to w twoim te Scorpio również powinny się spisywać ok. Jeśli tylko 2k różnicy to ja bym celował właśnie w nie.

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 22:32, baksiu napisał:

Spoko cena, scorpio 2 max 8kzl na rynku wtórnym, więc tylko 2kzl więcej od T6. Ciekaw jestem jak by zagrały w 36m2... słuchałem tylko scorpio 25, ale warunki soniczne pomieszczenia pozostawialo wiele do życzenia...

Pomijając już sam bas, musisz mieć też na uwadze, że inna jest góra w T6 (bardziej ordynarna) i Scorpio 25 (subtelna i łagodna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maraudio napisał:

Pomijając już sam bas, musisz mieć też na uwadze, że inna jest góra w T6 (bardziej ordynarna) i Scorpio 25 (subtelna i łagodna).

Mi tam góra w T6 bardzo siada, z dobrą amplifikacją jest wręcz stonowana! Celuję w scorpio 2, bo po scorpio 25 obawiam się nadmiernego wycofania góry, a to w moim rockowym i metalowym repertuarze samobójstwo... chcę żeby hi-hat brzmiał jak z blachy, nie jak ze sreberka po czekoladzie ? ogólnie co do nowego głośnika wysokotonowego w AP opinie są podzielone... sądząc po ostatnich wynikach firmy- raczej gorsze, no ale na to składa się też kilka innych czynników, jak skandaliczny spadek jakości stolarki... przemeblowanie w katalogu itp.

2 godziny temu, Jacchusia napisał:

Wydaje mi się, że do tak dużego pomieszczenia to raczej Scorpio. Skoro u mnie w 22m2 Virgo grają b.dobrze to w twoim te Scorpio również powinny się spisywać ok. Jeśli tylko 2k różnicy to ja bym celował właśnie w nie.

A czego sluchasz na tych virgo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego sluchasz na tych virgo?

Z jakim głośnikami porownywaleś tempo 6, piszesz o siadaniu góry pasm ? Ja generalnie miałem podobne odczucia, ale zawsze po konfrontacji ostatecznie tempo zostawały . Jak kolumny były jaśniejsze u góry to jednocześnie wykastrowane z stereofonii i przestrzeni. Cały czas poszukuje jakiś następców bo już trochę mi się osłuchały ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PolTor napisał:

Z jakim głośnikami porownywaleś tempo 6, piszesz o siadaniu góry pasm ? Ja generalnie miałem podobne odczucia, ale zawsze po konfrontacji ostatecznie tempo zostawały . Jak kolumny były jaśniejsze u góry to jednocześnie wykastrowane z stereofonii i przestrzeni. Cały czas poszukuje jakiś następców bo już trochę mi się osłuchały ?

 

Siada=podoba mi się. Co do T6 można im tylko zarzucić małe zróżnicowanie basu, reszta mi odpowiada, też mam je już drugi rok i chętnie bym poszedł dalej, właśnie w scorpio 2, bo virgo 5 prawdopodobnie będą zbyt stonowane w hardrocku, takie opinie czytałem, a małych składów jazzowych nie słucham...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spacer.png

W dniu 1.08.2019 o 11:16, PolTor napisał:

Hej.

 

Wiem, że może zaczepnie ale na jakie paczki zmieniliście /przymierzaliście się do wymiany AP T6 ? ;). Trochę mi się już ograły i tak sobie myślę o zmianie na Dynaudio F260 lub studio 16hz arcada ?

Odsłuchiwałem/porównywałem jakiś czas temu

APT6 z auciovector SR3 super i proac chyba 148 i ... AP zostały. ? Vetory za suche, proac w sumie nie najgorzej ale AP więcej potrafiły w dole pasma.

 

Jakiś pomysły.

Kolumny używane ku ścisłości.
 

W dniu 30.10.2019 o 00:11, Mario_77 napisał:

Też się nad tym zastanawiałem, ale nie przychodzi mi do głowy nic sensownego w normalnych cenach.

hej

Jesienią przerabiałem ten temat po fantastycznych 7 latach z Audio Physic zarówno Temp 6 jak i Tempo 25 które najzwyczajniej mi sie osłuchały zachciałem zupełnie innego Grania..

ww Tempo na przestrzeni tych kliku lat grały u mnie z Następujacymi wzmakami;

1 Arcam a38

2 Naim xs2

3 Naim Supernait 2 z hicapami na dr i bez

4 Lema Tucana

5 Devialet

6 Hegel h160

7 Hegel h200 Anniversary

8 Hegel h360

9 Hegel h300

10 Musical Fidelity m6si

11. Lampa Rogue Cronus Magnum która póki co napędza mój obecny wybór

... i kilku innych

Źródłem jest Przedwzmacniacz ze streamerem NAIM Nac 172 XS na którym leci non stop Spotyfi lub Tidal - Bajka... w cenie 1 płyty CD miesiecznie mamy dostęp do muzy z całego świata w tym nowości i to w wersji zbliżonej do CD a w dodatku obsługiwane to jak na 21 wiek przystało z  telefonu/tableta..

Bezdyskusyjnie recenzent Stryjecki i Mario 77 maja rację pisząc że Tempo rozwiną skrzydła przy Cronus Magnum choć długo sie przed nią broniłem zupełnie niepotrzebnie zresztą bo fajne i przyjemne toto..i proste w obsłudze..

Kable najlepsze i nie najdroższe polecam; Harmonix 120 improved s + Harmonix Hs GP dużo lepsze moim zdaniem niż droższe srebrne Albedo Monolith Monocrystal

Ale z tranzystorów w mojej subiektywnej opinii to najlepiej z Tempo prezentowały sie w takiej kolejności;

1 Hegel H200 Anniversary

2 Hegel H300

3 Musical Fidelity m6si

W kolejnych Kolumnach Szukałem wiecej średnicy, ładniejszej góry bez sybilantów i co najmniej takiej samej podstawy Basowej jak w Tempo lecz z basreflexem z dołu lub z przodu bo kolumy stoją u mnie blisko ściany - tu Tempo też łatwo nie miały choć bas w Tempo 6 i 25 jest zajebisty; mocny, sprężysty, nie wlecze sie jak w Dynaudio i jest taki w punkt..

Co Słuchałem;

1. Elac 407 vela

2. PMC Twenty 5.24

3. Dynaudio; Special 40

4. Dynaudio Contour 20,

5. Dyanudio Contour 30,

6. Dynaudio Aktywne 30 Xd - BAARDZO  fajne kolumny z których Duńczycy wciągnęli chyba najwiecej co jest możliwe bo znając możliwości tego co zbudowali to do każdej kolumny włożyli po kilka wzmacniaczy w klasie D.. efekt taki że wystarczy źródło np z tidalem Master i mamy fantastyczny "system bez zwojów kabli, wzmaków, daców, CDków, lamp" itp..

Tanio ? Tanio już było.. poprzednie ww zestawy oscylowały w kwocie łącznej około 25 tysi, teraz 2,5 x Drożej - dla tych co Brytyjskiego Brzmienia lubią to wypada sie spieszyć bo po Wyjściu Anglii z UE dojdzie na ich produkty CŁO podobnie jak na sprzęt sciągany ze Szwajcarii

PMC Twenty 5.26 + Naim Nap 250 Dr + Nac N272

obraz.thumb.png.e762ca7bf9c646878e77eda0efa27260.png

Uważam że warto Skosztować też ;

Spendor, ATC, Studio 16Hz oraz rzemiosła YBAudio

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imageproxy.php?img=&key=94286f2de823a670dc974f69b3b143807772e87e2d352eb7c36ea1f33a0eb8af
hej
Jesienią przerabiałem ten temat po fantastycznych 7 latach z Audio Physic zarówno Temp 6 jak i Tempo 25 które najzwyczajniej mi sie osłuchały zachciałem zupełnie innego Grania..
ww Tempo na przestrzeni tych kliku lat grały u mnie z Następujacymi wzmakami;
1 Arcam a38
2 Naim xs2
3 Naim Supernait 2 z hicapami na dr i bez
4 Lema Tucana
5 Devialet
6 Hegel h160
7 Hegel h200 Anniversary
8 Hegel h360
9 Hegel h300
10 Musical Fidelity m6si
11. Lampa Rogue Cronus Magnum która póki co napędza mój obecny wybór
... i kilku innych
Źródłem jest Przedwzmacniacz ze streamerem NAIM Nac 172 XS na którym leci non stop Spotyfi lub Tidal - Bajka... w cenie 1 płyty CD miesiecznie mamy dostęp do muzy z całego świata w tym nowości i to w wersji zbliżonej do CD a w dodatku obsługiwane to jak na 21 wiek przystało z  telefonu/tableta..
Bezdyskusyjnie recenzent Stryjecki i Mario 77 maja rację pisząc że Tempo rozwiną skrzydła przy Cronus Magnum choć długo sie przed nią broniłem zupełnie niepotrzebnie zresztą bo fajne i przyjemne toto..i proste w obsłudze..
Kable najlepsze i nie najdroższe polecam; Harmonix 120 improved s + Harmonix Hs GP dużo lepsze moim zdaniem niż droższe srebrne Albedo Monolith Monocrystal
Ale z tranzystorów w mojej subiektywnej opinii to najlepiej z Tempo prezentowały sie w takiej kolejności;
1 Hegel H200 Anniversary
2 Hegel H300
3 Musical Fidelity m6si
W kolejnych Kolumnach Szukałem wiecej średnicy, ładniejszej góry bez sybilantów i co najmniej takiej samej podstawy Basowej jak w Tempo lecz z basreflexem z dołu lub z przodu bo kolumy stoją u mnie blisko ściany - tu Tempo też łatwo nie miały choć bas w Tempo 6 i 25 jest zajebisty; mocny, sprężysty, nie wlecze sie jak w Dynaudio i jest taki w punkt..
Co Słuchałem;
1. Elac 407 vela
2. PMC Twenty 5.24
3. Dynaudio; Special 40
4. Dynaudio Contour 20,
5. Dyanudio Contour 30,
6. Dynaudio Aktywne 30 Xd - BAARDZO  fajne kolumny z których Duńczycy wciągnęli chyba najwiecej co jest możliwe bo znając możliwości tego co zbudowali to do każdej kolumny włożyli po kilka wzmacniaczy w klasie D.. efekt taki że wystarczy źródło np z tidalem Master i mamy fantastyczny "system bez zwojów kabli, wzmaków, daców, CDków, lamp" itp..
Tanio ? Tanio już było.. poprzednie ww zestawy oscylowały w kwocie łącznej około 25 tysi, teraz 2,5 x Drożej - dla tych co Brytyjskiego Brzmienia lubią to wypada sie spieszyć bo po Wyjściu Anglii z UE dojdzie na ich produkty CŁO podobnie jak na sprzęt sciągany ze Szwajcarii
PMC Twenty 5.26 + Naim Nap 250 Dr + Nac N272
obraz.thumb.png.e762ca7bf9c646878e77eda0efa27260.png
Uważam że warto Skosztować też ;
Spendor, ATC, Studio 16Hz oraz rzemiosła YBAudio
Czyli warto jednak się przemóc do lampy jeszcze przed zmianą paczek... nie ukrywam, że jakoś nie mogę się przemóc. Może przez to, że akustyka mojego pomieszczenie jest bardzo dziwna, bas mam prze potężny ale nie rozlany, dlatego bałem się, że z lampą po prostu będzie nie do opanowania. Z amplifikacji jaką stosowałem niektóre klocki się powtórzyły :). To co warto wspomnieć to były Roksana Kanady K2 ( bardzo przyjemny wzmacniacz, który w swojej klasie cenowej dla mnie jest nr.1), następnie h80, m6Si, H200 i obecnie H300. Miałem zwykle H200 ale tego środka pasma brakuje mi w H300 coraz bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PolTor napisał:
4 godziny temu, Niepokorny napisał:
imageproxy.php?img=&key=94286f2de823a670dc974f69b3b143807772e87e2d352eb7c36ea1f33a0eb8af
hej
Jesienią przerabiałem ten temat po fantastycznych 7 latach z Audio Physic zarówno Temp 6 jak i Tempo 25 które najzwyczajniej mi sie osłuchały zachciałem zupełnie innego Grania..
ww Tempo na przestrzeni tych kliku lat grały u mnie z Następujacymi wzmakami;
1 Arcam a38
2 Naim xs2
3 Naim Supernait 2 z hicapami na dr i bez
4 Lema Tucana
5 Devialet
6 Hegel h160
7 Hegel h200 Anniversary
8 Hegel h360
9 Hegel h300
10 Musical Fidelity m6si
11. Lampa Rogue Cronus Magnum która póki co napędza mój obecny wybór
... i kilku innych
Źródłem jest Przedwzmacniacz ze streamerem NAIM Nac 172 XS na którym leci non stop Spotyfi lub Tidal - Bajka... w cenie 1 płyty CD miesiecznie mamy dostęp do muzy z całego świata w tym nowości i to w wersji zbliżonej do CD a w dodatku obsługiwane to jak na 21 wiek przystało z  telefonu/tableta..
Bezdyskusyjnie recenzent Stryjecki i Mario 77 maja rację pisząc że Tempo rozwiną skrzydła przy Cronus Magnum choć długo sie przed nią broniłem zupełnie niepotrzebnie zresztą bo fajne i przyjemne toto..i proste w obsłudze..
Kable najlepsze i nie najdroższe polecam; Harmonix 120 improved s + Harmonix Hs GP dużo lepsze moim zdaniem niż droższe srebrne Albedo Monolith Monocrystal
Ale z tranzystorów w mojej subiektywnej opinii to najlepiej z Tempo prezentowały sie w takiej kolejności;
1 Hegel H200 Anniversary
2 Hegel H300
3 Musical Fidelity m6si
W kolejnych Kolumnach Szukałem wiecej średnicy, ładniejszej góry bez sybilantów i co najmniej takiej samej podstawy Basowej jak w Tempo lecz z basreflexem z dołu lub z przodu bo kolumy stoją u mnie blisko ściany - tu Tempo też łatwo nie miały choć bas w Tempo 6 i 25 jest zajebisty; mocny, sprężysty, nie wlecze sie jak w Dynaudio i jest taki w punkt..
Co Słuchałem;
1. Elac 407 vela
2. PMC Twenty 5.24
3. Dynaudio; Special 40
4. Dynaudio Contour 20,
5. Dyanudio Contour 30,
6. Dynaudio Aktywne 30 Xd - BAARDZO  fajne kolumny z których Duńczycy wciągnęli chyba najwiecej co jest możliwe bo znając możliwości tego co zbudowali to do każdej kolumny włożyli po kilka wzmacniaczy w klasie D.. efekt taki że wystarczy źródło np z tidalem Master i mamy fantastyczny "system bez zwojów kabli, wzmaków, daców, CDków, lamp" itp..
Tanio ? Tanio już było.. poprzednie ww zestawy oscylowały w kwocie łącznej około 25 tysi, teraz 2,5 x Drożej - dla tych co Brytyjskiego Brzmienia lubią to wypada sie spieszyć bo po Wyjściu Anglii z UE dojdzie na ich produkty CŁO podobnie jak na sprzęt sciągany ze Szwajcarii
PMC Twenty 5.26 + Naim Nap 250 Dr + Nac N272
obraz.thumb.png.e762ca7bf9c646878e77eda0efa27260.png
Uważam że warto Skosztować też ;
Spendor, ATC, Studio 16Hz oraz rzemiosła YBAudio

Pokaż więcej  

Czyli warto jednak się przemóc do lampy jeszcze przed zmianą paczek... nie ukrywam, że jakoś nie mogę się przemóc. Może przez to, że akustyka mojego pomieszczenie jest bardzo dziwna, bas mam prze potężny ale nie rozlany, dlatego bałem się, że z lampą po prostu będzie nie do opanowania. Z amplifikacji jaką stosowałem niektóre klocki się powtórzyły :). To co warto wspomnieć to były Roksana Kanady K2 ( bardzo przyjemny wzmacniacz, który w swojej klasie cenowej dla mnie jest nr.1), następnie h80, m6Si, H200 i obecnie H300. Miałem zwykle H200 ale tego środka pasma brakuje mi w H300 coraz bardziej.

Finalizuję Naima który gdy odbiorę to Cronus Magnum i Przedwzmacniacz ze Streamerem Naima poszukają nowego wielbiciela dobrego HiFi ?

Oba sprzęty w stanie Absolutny Top więc polecam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście mi pomogli... szukam nowych kolumn po AP6, bez streamerów i podobnych pierdół, mam masę dobrych CD i kilka wartosciowych LP, których chcę słuchać w super warunkach, jako że leci mi 35 rok życia, to wiem, ze czasu jest niewiele, zanim zacznę głuchnąć... ktoś sluchał tych przrdrogich scorpio? Lampy odpadają, bo slucham metalu, głównie tego leciwego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, baksiu napisał:

Ale żeście mi pomogli... szukam nowych kolumn po AP6, bez streamerów i podobnych pierdół, mam masę dobrych CD i kilka wartosciowych LP, których chcę słuchać w super warunkach, jako że leci mi 35 rok życia, to wiem, ze czasu jest niewiele, zanim zacznę głuchnąć... ktoś sluchał tych przrdrogich scorpio? Lampy odpadają, bo slucham metalu, głównie tego leciwego...

Ja gram u siebie na Scorpio ale jedynkach podpiętych do NAD C368 z Bluos w pomieszczeniu około 25 m2. Scorpio to większy brat AP T6 - dołożone jest po 2 niskotonowce na bokach i jeden średniotonowiec na froncie - co przekłada się na więcej mięsa, powietrza, przestrzeni i szczegółów. Na pewno nic nie dudni w 25m2 - sprawdzają się znakomicie. W połączeniu z NAD C368 góra gra fenomenalnie ale w rocku, jazzie, bluesie. Stare kawałki metalowe mnie nie porywają (brakuje mi właśnie ostrości dźwięku blachy z perkusji) z tym że ja osobiście uważam, że to może być kwestia realizacji starych nagrań nagrań, ale nie do końca jestem przekonany do tej hipotezy bo przecież jazz, rock i blues w starej odsłonie potrafi zagrac górą wspaniale. A może to po prostu autosugestia bo nie jestem wielkim fanem metalu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram u siebie na Scorpio ale jedynkach podpiętych do NAD C368 z Bluos w pomieszczeniu około 25 m2. Scorpio to większy brat AP T6 - dołożone jest po 2 niskotonowce na bokach i jeden średniotonowiec na froncie - co przekłada się na więcej mięsa, powietrza, przestrzeni i szczegółów. Na pewno nic nie dudni w 25m2 - sprawdzają się znakomicie. W połączeniu z NAD C368 góra gra fenomenalnie ale w rocku, jazzie, bluesie. Stare kawałki metalowe mnie nie porywają (brakuje mi właśnie ostrości dźwięku blachy z perkusji) z tym że ja osobiście uważam, że to może być kwestia realizacji starych nagrań nagrań, ale nie do końca jestem przekonany do tej hipotezy bo przecież jazz, rock i blues w starej odsłonie potrafi zagrac górą wspaniale. A może to po prostu autosugestia bo nie jestem wielkim fanem metalu.  
Chyba to nie jest tylko autosugestia. Mam podobne spostrzeżenia góry pasma w T6.
Ja gram u siebie na Scorpio ale jedynkach podpiętych do NAD C368 z Bluos w pomieszczeniu około 25 m2. Scorpio to większy brat AP T6 - dołożone jest po 2 niskotonowce na bokach i jeden średniotonowiec na froncie - co przekłada się na więcej mięsa, powietrza, przestrzeni i szczegółów. Na pewno nic nie dudni w 25m2 - sprawdzają się znakomicie. W połączeniu z NAD C368 góra gra fenomenalnie ale w rocku, jazzie, bluesie. Stare kawałki metalowe mnie nie porywają (brakuje mi właśnie ostrości dźwięku blachy z perkusji) z tym że ja osobiście uważam, że to może być kwestia realizacji starych nagrań nagrań, ale nie do końca jestem przekonany do tej hipotezy bo przecież jazz, rock i blues w starej odsłonie potrafi zagrac górą wspaniale. A może to po prostu autosugestia bo nie jestem wielkim fanem metalu.  
Chyba to nie jest tylko autosugestia. Mam podobne spostrzeżenia góry pasma w T6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego, że większość starego metalu, hardrocka jest podle zrealizowana trzeba się przyzwyczaić. Fatalne nagrania to prawie wszystkie płyty Led  Zeppelin,  Deep Purple, trochę lepiej Black sabbath, przyzwoicie Budgie, choć blachy często dramatycznie... płyty z końca działalności już raczej fajnie... mamy też bdb nagrane pierwsze plyty van hallen, polecam album 1984, jako przykład przeszczennosci dźwięku w stereo, może niego kosztem naturalności. Jest też UFO, którego cała dyskografia z shenkerem na wiosle jest super nagrana, nawet koncertowka! Oczywiście blachy ostrzej brzmiały na Virgo 2, jednak cała reszta wysokich dźwięków była zbyt ostra, niektórych kawałków nie szło słuchać. Ponoć Scorpio 25 mają jeszcze lagodniejszą górę, co może nasz repertuar kompletnie wykastrowac. Celuje więc w Scorpio 2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2020 o 13:27, Niepokorny napisał:

spacer.png

hej

Jesienią przerabiałem ten temat po fantastycznych 7 latach z Audio Physic zarówno Temp 6 jak i Tempo 25 które najzwyczajniej mi sie osłuchały zachciałem zupełnie innego Grania..

ww Tempo na przestrzeni tych kliku lat grały u mnie z Następujacymi wzmakami;

1 Arcam a38

2 Naim xs2

3 Naim Supernait 2 z hicapami na dr i bez

4 Lema Tucana

5 Devialet

6 Hegel h160

7 Hegel h200 Anniversary

8 Hegel h360

9 Hegel h300

10 Musical Fidelity m6si

11. Lampa Rogue Cronus Magnum która póki co napędza mój obecny wybór

... i kilku innych

Źródłem jest Przedwzmacniacz ze streamerem NAIM Nac 172 XS na którym leci non stop Spotyfi lub Tidal - Bajka... w cenie 1 płyty CD miesiecznie mamy dostęp do muzy z całego świata w tym nowości i to w wersji zbliżonej do CD a w dodatku obsługiwane to jak na 21 wiek przystało z  telefonu/tableta..

Bezdyskusyjnie recenzent Stryjecki i Mario 77 maja rację pisząc że Tempo rozwiną skrzydła przy Cronus Magnum choć długo sie przed nią broniłem zupełnie niepotrzebnie zresztą bo fajne i przyjemne toto..i proste w obsłudze..

Kable najlepsze i nie najdroższe polecam; Harmonix 120 improved s + Harmonix Hs GP dużo lepsze moim zdaniem niż droższe srebrne Albedo Monolith Monocrystal

Ale z tranzystorów w mojej subiektywnej opinii to najlepiej z Tempo prezentowały sie w takiej kolejności;

1 Hegel H200 Anniversary

2 Hegel H300

3 Musical Fidelity m6si

W kolejnych Kolumnach Szukałem wiecej średnicy, ładniejszej góry bez sybilantów i co najmniej takiej samej podstawy Basowej jak w Tempo lecz z basreflexem z dołu lub z przodu bo kolumy stoją u mnie blisko ściany - tu Tempo też łatwo nie miały choć bas w Tempo 6 i 25 jest zajebisty; mocny, sprężysty, nie wlecze sie jak w Dynaudio i jest taki w punkt..

Co Słuchałem;

1. Elac 407 vela

2. PMC Twenty 5.24

3. Dynaudio; Special 40

4. Dynaudio Contour 20,

5. Dyanudio Contour 30,

6. Dynaudio Aktywne 30 Xd - BAARDZO  fajne kolumny z których Duńczycy wciągnęli chyba najwiecej co jest możliwe bo znając możliwości tego co zbudowali to do każdej kolumny włożyli po kilka wzmacniaczy w klasie D.. efekt taki że wystarczy źródło np z tidalem Master i mamy fantastyczny "system bez zwojów kabli, wzmaków, daców, CDków, lamp" itp..

Tanio ? Tanio już było.. poprzednie ww zestawy oscylowały w kwocie łącznej około 25 tysi, teraz 2,5 x Drożej - dla tych co Brytyjskiego Brzmienia lubią to wypada sie spieszyć bo po Wyjściu Anglii z UE dojdzie na ich produkty CŁO podobnie jak na sprzęt sciągany ze Szwajcarii

PMC Twenty 5.26 + Naim Nap 250 Dr + Nac N272

obraz.thumb.png.e762ca7bf9c646878e77eda0efa27260.png

Uważam że warto Skosztować też ;

Spendor, ATC, Studio 16Hz oraz rzemiosła YBAudio

Od siebie dodam jeszcze, że z Tempo VI bardzo fajnie sprawdzał się Accuphase E-408 i w moim pomieszczeniu był to bardzo dobry dźwięk.
Jeśli ktoś lubi charakter Tempo VI, jednocześnie szuka kolumn względnie niedużych i nie o archaicznym wyglądzie sprzed kilkudziesięciu lat to w podobnych cenach (używki 6-7k)  bardzo ale to bardzo trudno przebić te kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.