Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.01.2020 o 00:19, Riczi75 napisał:

Abym nie był gołosłowny wrzycam fotkę kolumn które miałem okazję porównać w których posiadaniu byłem lub jestem. Snell jest świetny?

 

IMG_1397.JPG

Sorry, ale wygląd tych pozostałych głośników jest jak dla mnie dyskwalifikujący, nawet najnudniejsza czarna wersja Tempo6, to przy nich dzieło sztuki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baksiu napisał:

Tempo6, to przy nich dzieło sztuki

100% racja. Design i stolarka na najwyższym poziomie. To są najładniejsze kolumny jakie u siebie miałem. Niestety głównie za to się płaci w tym modelu bo w graniu, nie słychać już tak tych wydanych pieniędzy:/

Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Baksiu jeżeli chodzi o szybkie spojrzenie na wygląd kolumn . Audio Physic mają modny design choć dzisiaj już bardzo wiele firm produkuje pochylone konstrukcje i tak jak Snell wygląda archaicznie tak pewnie za parę lat AP nie będzie już taki wow . Poza tym Snell w wielu aspektach znacznie przewyższa AP . Bardzo byś się zdziwił mając okazję posłuchać co sobą reprezentują sonicznie a i na żywo te kolumny odbiera się inaczej  . Snelle od A do Z zostały wyprodukowane i złożone ręcznie a dodatkowo każda z kolumn była specjalnie strojona . To zupełnie inny wymiar grania i choć sam jestem fanem AP to Snelle stawiam na tym samym poziomie . Jak będziesz miał w okazję posłuchać to się nie wahaj . 

Miałem okazję słuchać kappy 9.2 i do Snell E nie ma to w ogóle startu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kappy zupełnie nie spasowaly... te odchylenia w AP mają też wady, łatwo się przewracają... w takim razie Tempo6 można uznać za optymalny wybór wygląd/dźwięk, jak je kupowałem, to sam byłem w szoku jakie są ładne, piękny fornir+piekny lakier nie maskujacy słojów drewna, półmat, bardzo estetyczny głośnik średniotonowy, zgrabne nóżki, nie dociazajace optycznie głośników, po Virgo 2 to był szok! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć psychiczni! ?

Sprawa wygląda tak, jakieś... 7 lat? temu (+- 3 lata) miałem przyjemność słuchać kolumn AP, jak patrzę na zdjęcia mogły być to Tempo, której generacji... nie wiem. Zrobiły na mnie kolosalne wrażenie, obiecałem sobie, że kiedyś dam im szansę. Dziś szukam systemu z powietrzem, rozdzielczością i stereofonią, trapi mnie jednak fakt kolejnych generacji i zmian, jakie w nich (zapewne) zachodziły.

Pokój okolo 18m, otwarty, ze schodami (odsłonięta klatka schodowa), zależy mi przede wszystkim na kontroli, nie masie, raczej przychylam się w stronę Tempo, i tutaj pytanie; czy któryś generacji nie warto brać? Czy któraś była wyjątkowo udana?


Dzięki wielkie za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, D4ncer napisał:

Cześć psychiczni! ?

Sprawa wygląda tak, jakieś... 7 lat? temu (+- 3 lata) miałem przyjemność słuchać kolumn AP, jak patrzę na zdjęcia mogły być to Tempo, której generacji... nie wiem. Zrobiły na mnie kolosalne wrażenie, obiecałem sobie, że kiedyś dam im szansę. Dziś szukam systemu z powietrzem, rozdzielczością i stereofonią, trapi mnie jednak fakt kolejnych generacji i zmian, jakie w nich (zapewne) zachodziły.

Pokój okolo 18m, otwarty, ze schodami (odsłonięta klatka schodowa), zależy mi przede wszystkim na kontroli, nie masie, raczej przychylam się w stronę Tempo, i tutaj pytanie; czy któryś generacji nie warto brać? Czy któraś była wyjątkowo udana?


Dzięki wielkie za pomoc!

Witaj . Przy otwartej przestrzeni moźe być problem ze stereofonią . Co prawda 18 m2 to nie jest olbrzymia powierzchnia ale zaleźy jaki jest jej kształt i jak masz tą przestrzeń zagospodarowaną , urzadzoną . Meble , dywany co masz na ścianach . 

Jakie Audio Physici nie wybierzesz musisz pamiętać o mocnym wzmaku bo to kolumny potrzebujace prądu . Ja przynajmniej ze swojego doświadczenia z AP takie wyciagam wnioski. Ja generalnie użytkuje wzmaki dzielone . Mam przedwzmacniacz Proceed Pre i jego raczej nia zmienie . Skłaniałbym się ewentualnie na twoim miejscu na dobrym Dacu ze sterowaniem głośnością i końcówką mocy . Ja mam na stanie obecnie Meridian 557 , Audio Gd Master 3 a takźe coś co bije wszystko na pysk czyli TOA P300D to wzmak z 1983 roku a gra cudnie . Generalnie wszystkie one dają radę

Mam u siebie AP Spark V(zagra bardzo dobrze w 18m) a takźe Tempo VI (myślę źe teź da radę choć one powinny mieć przestrzeń 18+) Scorpio 25(to granie do 30m+) Wszystkie bez wyjątku charakteryzyją się ogromną przestrzenią . Większe modele mają zdecydowanie nisko schodzący bass co nie każdemu się musi podobać . Scorpio to juź kolumny do duźych pomieszczen w 18 m się uduszą . Warto jeszcze zwrócić uwagę na Virgo V(20m do 40m moze więcej) . Z tych kolumn o których wspomniałem to chyba najbardziej kulturalne , audiofilskie  granie przy zachowaniu duźej przestrzeni.

Dzisiaj nabyłem na próbę pierwszą końcówkę ze stajni Hegla (HEGEL H2) . Długo zwlekałem z tą firmą bo opinie róźne . Po pierwszych odsłuchach (Tempo VI )muszę powiedzieć źe jest bardzo dobrze . Z ręka na sercu moge polecic . Bardzo naturalne fajne granie . Ten Hegel lubi cieply kabel (u mnie 352 Hybrid) i z nim jest ?. Meridian 557 lubi coś bardziej jasnego i z VdH Hegel gra zdecydowanie lepiej. Hegla którego kupiłem słyszałem z kolumnami ProAc Response . Mogę Ci je polecić bo równieź grają ogromną przestrzenią i są  bardziej detaliczne od AP. Nie są przy tym męczące

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za opinię!

Akustykę mam całkiem całkiem, nie jest głucho ale też nie ma pogłosu. Mieszkam w bliżniaku i każdą ściankę miedzy sąsiadem a mną wygłuszałem, podwójny efekt ? Problem w samym pomieszczeniu, przy wolnej chwili wrzucę rzut.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Audio Physic Virgo 3.

Słuchałem ich w zestawieniu z Icon Audio 60 Mk III na Kt150 wraz z Cary 306. Dynamika obłędna! Mocny bas. Brakowało mi dociążenia niższej średnicy i ogólnie pojętej delikatności. Później (posłuchane zaledwie kilka utworów) Accuphase E-213 wraz z Heglem HD 12 i Auralic Aries Mini (Tidal). Gładko, barwnie ale nudno. W porównaniu do pierwszego zestawu dynamika zerowa. Żeński wokal, kontrabas owszem bardzo fajnie. Z teksturą i wybrzmieniami. Jednak perkusja bardzo płasko i jak wspomniałem nudno. Ciężko mi ocenić który element zawinił ale czy to możliwe, że to Accu? Liczyłem na niego.

Szukam reszty toru. Na początek wzmacniacz. Zależy mi na "czarnym tle" i "głębi dźwięku". Mocnym, nasyconym i nisko schodzącym basie. Nie musi być nadzwyczajnie konturowy ani kontrolowany. Średnie tony mają być ciepłe i dociążone. Wysokie gładkie i delikatne. Chciałbym też aby dźwięk był możliwie dynamiczny w całym paśmie. Moje typy: Accu E-213 (zwątpiłem), Electrocompaniet 100 DMB + EC 4.6,  Usher 1.5 + jakieś ciekawe pre, ASR Emmiter (trochę stary), Jolida 502B.

Mój salon ma ok 21m2. Raczej mało zagracony. Niestety regipsy są wszędzie. Sufit wytłumiony szczelnie wełną mineralną.

Podzielcie się proszę sugestiami, a najlepiej wrażeniami z rzeczywistych doświadczeń.

Pozdrawiam, Mariusz

 

DSC_0441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, holik napisał:

Witam,

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Audio Physic Virgo 3.

Słuchałem ich w zestawieniu z Icon Audio 60 Mk III na Kt150 wraz z Cary 306. Dynamika obłędna! Mocny bas. Brakowało mi dociążenia niższej średnicy i ogólnie pojętej delikatności. Później (posłuchane zaledwie kilka utworów) Accuphase E-213 wraz z Heglem HD 12 i Auralic Aries Mini (Tidal). Gładko, barwnie ale nudno. W porównaniu do pierwszego zestawu dynamika zerowa. Żeński wokal, kontrabas owszem bardzo fajnie. Z teksturą i wybrzmieniami. Jednak perkusja bardzo płasko i jak wspomniałem nudno. Ciężko mi ocenić który element zawinił ale czy to możliwe, że to Accu? Liczyłem na niego.

Szukam reszty toru. Na początek wzmacniacz. Zależy mi na "czarnym tle" i "głębi dźwięku". Mocnym, nasyconym i nisko schodzącym basie. Nie musi być nadzwyczajnie konturowy ani kontrolowany. Średnie tony mają być ciepłe i dociążone. Wysokie gładkie i delikatne. Chciałbym też aby dźwięk był możliwie dynamiczny w całym paśmie. Moje typy: Accu E-213 (zwątpiłem), Electrocompaniet 100 DMB + EC 4.6,  Usher 1.5 + jakieś ciekawe pre, ASR Emmiter (trochę stary), Jolida 502B.

Mój salon ma ok 21m2. Raczej mało zagracony. Niestety regipsy są wszędzie. Sufit wytłumiony szczelnie wełną mineralną.

Podzielcie się proszę sugestiami, a najlepiej wrażeniami z rzeczywistych doświadczeń.

Pozdrawiam, Mariusz

 

DSC_0441.jpg

Ładnie to wszytko wygląda w tym malutkim pokoiku, jednak widzę dwa problemy, chyba że kolumny ustawiasz do odsluchu... Żeby dźwięk był bardziej naturalny, wyrównany i przestrzenny, to powinieneś odjechać metr od tylnej ściany, masz bardzo szeroką bazę, ja bym wrzucił owalny lub okrągły dywan, byś miał więcej możliwości regulacji, typ dywanu bardzo ok. Trzecią rzeczą jest dogięcie kolumn w kierunku uszu... rozumiem, że ta gipsowa imitacja łupka musi zostać... gips to kiepski wybór ze względów akustycznych, zwlaszcza przyklejony do plyty gk. Idealny byłby pikowany miekki materiał na piankowym podłożu, planuję taki u siebie zamontować, resztę zrobiłem z powyższej listy i jestem bardzo zadowolony ? nawet żonie wmowilem, ze okrągłe dywany są ok, a wypoczynek pół metra od ściany jest idealnie ustawiony, nawet kotary do tłumienia odbić jej nie martwią ?. Kilka min. przygotowań i pokój odsłuchowy jest gotowy, może u ciebie takie kotary na płaskim karniszu by podzialaly, normalnie byś je spiął w narożniku, a na odsłuch zasuwasz na gipsy i plaski tv i masz spokój z podbiciem akustycznym.

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baksiu,

Tak jak napisałem ja dopiero wczoraj kupiłem same skrzynki i na razie o graniu nie ma mowy, bo nie ma z czego. Kolumny stoją tak tylko dlatego, że mniej w sprzątaniu kolidują więc nie ma co sobie utrudniać skoro na razie są samotne. Prawidła akustyki znam i będę się bawił jak już coś plumkać będzie. Kotary odpadają. Prędzej dodatkowy regał na cd, winyle, książki lub jakieś ciekawe wyglądające panele akustyczne. BTW tylko ściana na zdjęciu po prawej stronie jest pusta.

Proszę natomiast o poradę w kwestii wzmacniacza i cdp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, holik napisał:

baksiu,

Tak jak napisałem ja dopiero wczoraj kupiłem same skrzynki i na razie o graniu nie ma mowy, bo nie ma z czego. Kolumny stoją tak tylko dlatego, że mniej w sprzątaniu kolidują więc nie ma co sobie utrudniać skoro na razie są samotne. Prawidła akustyki znam i będę się bawił jak już coś plumkać będzie. Kotary odpadają. Prędzej dodatkowy regał na cd, winyle, książki lub jakieś ciekawe wyglądające panele akustyczne. BTW tylko ściana na zdjęciu po prawej stronie jest pusta.

Proszę natomiast o poradę w kwestii wzmacniacza i cdp.

Ja tam gram na topowych rotelach sprzed 20lat, te najwyższe modele różnią się brzmieniem od budżetówki, nie są jaskrawe, srednica nie jest wycofana, a bas nie jest podbity w wyższym zakresie, za tą cenę w sumie polecam... jednak ja słucham rocka i to głównie ciężkiego, w plumkaniu może by starczyla lampka ?. Na alle masz dość ciekawy cdp Nad s500, sam się zastanawiam, a w zestawie ze wzmakiem s300 może to być fajnie wydana kasa... może posłuchaj?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 19:22, holik napisał:

baksiu,

Tak jak napisałem ja dopiero wczoraj kupiłem same skrzynki i na razie o graniu nie ma mowy, bo nie ma z czego. Kolumny stoją tak tylko dlatego, że mniej w sprzątaniu kolidują więc nie ma co sobie utrudniać skoro na razie są samotne. Prawidła akustyki znam i będę się bawił jak już coś plumkać będzie. Kotary odpadają. Prędzej dodatkowy regał na cd, winyle, książki lub jakieś ciekawe wyglądające panele akustyczne. BTW tylko ściana na zdjęciu po prawej stronie jest pusta.

Proszę natomiast o poradę w kwestii wzmacniacza i cdp.

Witaj .

Jezeli mogę wtrącic trzy grosze w kwestii wzmaków do APków to mogę polecić kilka zestawień które miałem pod swoim dachem . W ostatnim czasie największe wrażenie zrobił na mnie stary Hegel H2 to końcówka mocy . Z ciepłym kablem od VdH 352 to świetne zestawienie . Gralo to AP Tempo VI .Do tego miałem podpietego dac-ka od Arahamsena V6.0 a do niego streamer bo głównie słucham z Tidala . W tym zestawieniu miałem podpiętą końcówkę Meridiana 557 i Hegel grał zdecydowanie ciekawiej . Niestety Hegel okazał się uszkodzony u wrócił do starego właściciela . Obecnie do Meridaiana 557 podpiąłem dac/pre Cyrusa XP oraz Cyrusa CD8X i o dziwo przy zachowaniu kabli dzieki Cyrusowi Meridian zaczął grać całą paletą barw od góry do dołu pięknie . Bas zszedł znacznie niżej (nie słyszałem u siebie takiego niskiego zejscia , aż ciarki idą po skórze) jest przy tym bardzo szybki i nie zamulający a góra znacznie sie otworzyła w stosunku do tego co było przy Arahamsenie V6.0.

W drugim zestawie z APkami (Spark i Scorpio25) radzi sobie bardzo dobrze również Audio Gd Master 3 do którego jest podpięte Proceed Pre i z tym Pre i APkami świetnie gra również TOA P300D ale ta końcówka jest trudno dostępna . Kable to Nordosty Baldur oraz głośnikowy Chord Signature XL. Bardzo fajne brzmienie daje równiez zestswienie z Yamahą As 2100 oraz z Cd 2100 . To równiez fajnie gra ale to juz nie spodoba sie każdemu . Tutaj uzyskałem dobre efekty po zastosowaniu lepszych kabli zasilajacych oraz gadżetów o nazwie Antene od firmy Bazodrut. Bardzo duża poprawa brzmienia dzięki tym zabiegom .

Jakiś czas temu mogłem posłuchać swoich AP Scorpio 25 na rotelu 991 i pre też Retela . Urządzenia te byly modyfikowane u góru Rotela w Polsce i było to jedno z najciekawszych zestawien jakie miałem okazję usłyszec . Rotel zmiażdzył Audi Anlogue Maestro który zagrał zupełnie bez życia . Odsłuch ten miał jednak miejsce w perfekcyjnie przygotowanym pokoju odsłuchowym . Nie kazdy z nas moze jednak przeznaczyć pomieszczenie tylko na pokój odsłuchowy .

Audio Physic zagra w wielu zestawieniach ale mocne wzmaki wyciskaką więcej ciekawych rzeczy z tych kolumn.

Zarówno Cd od Yamahy jak i Cyrus to fajnie grajace Cdeki . Miałem jeszcze Thule Spirit 100 a także Meridian 506.24. Wszystkie te odtwarzacze warte uwagi .

Życzę powodzenia w poszukiwaniu reszty systemu ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru rotela to chyba Adam, tuning polega na wymianie kondów na nowe z wyższej półki, jednak jeśli sprzęt jest w miarę świeży i z najwyższej serii, to zastosowano tab bardzo dobrej klasy kondy i duża szansa, że są jeszcze w dobrej kondycji, więc polecam nowsze serie 10XX i 15XX bez tuningu, a starsze raczej do reanimacji/tuningu. Prawdę mówiąc swojego Rb1090 kupiłem z myślą o Scorpio 2, jednak na razie nic ciekawego w ogłoszeniach się nie pojawia, więc ten 38kg smok napędza malutkie T6... sluchalem T6 z Manleyem i było bez wykopu, takie plumkanie. Polecam szukać mocnego, a jeszcze lepiej bardzo mocnego tranzystora, a zobaczysz jak głęboko potrafi zejść bas w tych smuklych kolumienkach! A tak w ogóle skąd jesteś, może najpierw czegoś posłuchaj u kogoś z klubu?! Rotelki można kupić w ciemno, zawsze tym obrócisz w razie niezadowolenia, z bardziej egzotycznymi markami raczej bym nie próbował w ciemno, bo można zostać z nieruchomością, już ten NAD, którego wcześniej polecalem, to raczej ciężko zbywalny klocek, lepiej posłuchać w Rzeszowie... ja mam powiedzmy blisko, nie wiem jak Ty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, baksiu napisał:
37 minut temu, baksiu napisał:

Guru rotela to chyba Adam, tuning polega na wymianie kondów na nowe z wyższej półki, jednak jeśli sprzęt jest w miarę świeży i z najwyższej serii, to zastosowano tab bardzo dobrej klasy kondy i duża szansa, że są jeszcze w dobrej kondycji, więc polecam nowsze serie 10XX i 15XX bez tuningu, a starsze raczej do reanimacji/tuningu. Prawdę mówiąc swojego Rb1090 kupiłem z myślą o Scorpio 2, jednak na razie nic ciekawego w ogłoszeniach się nie pojawia, więc ten 38kg smok napędza malutkie T6... sluchalem T6 z Manleyem i było bez wykopu, takie plumkanie. Polecam szukać mocnego, a jeszcze lepiej bardzo mocnego tranzystora, a zobaczysz jak głęboko potrafi zejść bas w tych smuklych kolumienkach! A tak w ogóle skąd jesteś, może najpierw czegoś posłuchaj u kogoś z klubu?! Rotelki można kupić w ciemno, zawsze tym obrócisz w razie niezadowolenia, z bardziej egzotycznymi markami raczej bym nie próbował w ciemno, bo można zostać z nieruchomością, już ten NAD, którego wcześniej polecalem, to raczej ciężko zbywalny klocek, lepiej posłuchać w Rzeszowie... ja mam powiedzmy blisko, nie wiem jak Ty...

 

Jak zastanawiasz się nad Scorpio 2 to pomyśl o Virgo V.

Na McIntoshu MA7000 słuchałem z Meitnerem i na dobrych kablach ale dźwięk najwyźszych lotów . Scorpio tak nie zagra . I kolega teź rocka preferuje .

Widzę na OLX ze w Bielsku ktoś chce Virgo V zbyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Riczi75 napisał:

Jak zastanawiasz się nad Scorpio 2 to pomyśl o Virgo V.

Na McIntoshu MA7000 słuchałem z Meitnerem i na dobrych kablach ale dźwięk najwyźszych lotów . Scorpio tak nie zagra . I kolega teź rocka preferuje .

Widzę na OLX ze w Bielsku ktoś chce Virgo V zbyć .

Już nawet dzwoniłem w ich sprawie, jednak potem zauważyłem że to pierwsza wersja ze starym wysokotonowcem, nie wiem czy warto... poza tym do rocka chyba jednak scorpio, virgo ponoć sporo grzeczniej grają.

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię sìę że w tej cenie nikt ich nie bierze , jak pojawiały się w ostatnich latach na aukcjach to zawsze w cenie 10k+. Bardzo długo trzymały cenę . Dla mnie to najlepsze brzmienie z tych roczników AP . Chociaż już przewaliłem trochę sprzętów to hak je słyszę u kolegi to niestety u moje grajki tak nie grały nigdy . Trójwymiarowość i oderwanie dżwięku od kolumn nie ma sobie równych . Na pewno olbrzymie znaczenie ma wzmak i kable a i te kolega ma z górnej półki . Niemniej dla mnie brzmienie systemu z tymi modelami kolumn jest referencyjnym . Gdybym nie miał na stanie kilku zestawów kolumn to bym je chyba łyknął 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Riczi75 napisał:

Dziwię sìę że w tej cenie nikt ich nie bierze , jak pojawiały się w ostatnich latach na aukcjach to zawsze w cenie 10k+. Bardzo długo trzymały cenę . Dla mnie to najlepsze brzmienie z tych roczników AP . Chociaż już przewaliłem trochę sprzętów to hak je słyszę u kolegi to niestety u moje grajki tak nie grały nigdy . Trójwymiarowość i oderwanie dżwięku od kolumn nie ma sobie równych . Na pewno olbrzymie znaczenie ma wzmak i kable a i te kolega ma z górnej półki . Niemniej dla mnie brzmienie systemu z tymi modelami kolumn jest referencyjnym . Gdybym nie miał na stanie kilku zestawów kolumn to bym je chyba łyknął 

A którą generację ma kolega? Pod 10kzl chodzą te nowsze i innym wysokotonowym. Te starsze Virgo 5 to był epizod, raczej nie są poszukiwane, z resztą pan z BB zamienił na Virgo 25 i jest zachwycony. Dla mnie to krok wstecz, nie licząc właśnie wysokotonowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, baksiu napisał:

A którą generację ma kolega? Pod 10kzl chodzą te nowsze i innym wysokotonowym. Te starsze Virgo 5 to był epizod, raczej nie są poszukiwane, z resztą pan z BB zamienił na Virgo 25 i jest zachwycony. Dla mnie to krok wstecz, nie licząc właśnie wysokotonowca ?

Wygladają identycznie . Zapytam go jutro bo właśnie wszedłem do domu . Byłem na łowach obejrzeć kolumny Snella C IV . Niestety w słabej kondycji .

IMG-20191115-WA0008.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Riczi75 napisał:

Wygladają identycznie . Zapytam go jutro bo właśnie wszedłem do domu . Byłem na łowach obejrzeć kolumny Snella C IV . Niestety w słabej kondycji .

IMG-20191115-WA0008.jpeg

To też pierwsza generacja, az tak dobrze grają? A sluchales scorpio 2 w podobnych warunkach? Virgo 5 dużo łatwiej kupić, scorpio 2 i 25 rzadko ludzie sprzedają... między Virgo VmkI a Virgo VmkII różnica w cenie to 3-4kzl! Trzeba je rozpatrywać jako zupełnie inne głośniki. Jedynki to poziom Tempo6, a dwójki Scorpio 25, nota bene w dwóch pierwszych mamy zwykłe kopułki, a w dwóch następnych te same autorskie stożki z gąbką dookoła. We wszystkich są autorskie sredniotonowce, tylko o różnej srednicy, w Virgo dodatkowo autorskie basowce, w T i S tylko zwykłe basy z blaszanym koszem... Virgo przy Tempo i Scorpio wyglądają już nieco ciężko.

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maraudio napisał:

Dla porównania AP Virgo 5 w poprawionej odsłonie.

virgo 5 mk2.jpg

Czy dobrze widzę, ze sredniotonowy ordynarnie wystaje na zaokrągleniu krawędzi? W pierwszej wersji też? Dla mnie to nieestetyczne, nawet górny stożek jest wystający, jak wiadomo z fizyki tworzy to załamania i odbicia fali. MkI pod tym względem wygląda lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzisz, też mi się to nie podoba. Jak je widziałem po raz pierwszy, to miałem wrażenie, że ktoś majstrował przy średiotonowcu i go nie dokładnie przykręcił ?. Wysokotonowiec też idealnie nie przylega. Ale niestety ten model tak ma. Tu lepiej widać.

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, baksiu napisał:

To też pierwsza generacja, az tak dobrze grają? A sluchales scorpio 2 w podobnych warunkach? Virgo 5 dużo łatwiej kupić, scorpio 2 i 25 rzadko ludzie sprzedają... między Virgo VmkI a Virgo VmkII różnica w cenie to 3-4kzl! Trzeba je rozpatrywać jako zupełnie inne głośniki. Jedynki to poziom Tempo6, a dwójki Scorpio 25, nota bene w dwóch pierwszych mamy zwykłe kopułki, a w dwóch następnych te same autorskie stożki z gąbką dookoła. We wszystkich są autorskie sredniotonowce, tylko o różnej srednicy, w Virgo dodatkowo autorskie basowce, w T i S tylko zwykłe basy z blaszanym koszem... Virgo przy Tempo i Scorpio wyglądają już nieco ciężko.

A więc kolega ma virgo V pierwszej generacji . Tak one potrafią i grają znakomicie .  Na pewno spróbuje w końcu przytachać Scorpio 25 do kolegi i porównać je bezpośrednio . Moje klocki a mam ich troszke graja świetnoe ale to jeszcze nie to .

Zapominacie Panowie o jednej podstawowej i chyba najważniejszej rzeczy ? . Gra cały system a nie jego poszczególne składowe . 

System znajomego gra fantastycznie i Virgo V to póki co jak pisałem już wyżej dla mnie dżwiek referencyjny tak dobrze to gra . Kable mają ogromne znaczenie w przypadku tego konkretnego systemu a i pozostałe towarzystwo jest znakomite .?

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Riczi75 napisał:

Też śledzę oferty na hifishark, ostatnio zawalilem, bo ustawilem snajpera na niemieckim ebayu, jednak gość nie przyjmował ofert z PL, S2 poszły za 6kzl... gańba! ?

1 godzinę temu, Riczi75 napisał:

A więc kolega ma virgo V pierwszej generacji . Tak one potrafią i grają znakomicie .  Na pewno spróbuje w końcu przytachać Scorpio 25 do kolegi i porównać je bezpośrednio . Moje klocki a mam ich troszke graja świetnoe ale to jeszcze nie to .

Zapominacie Panowie o jednej podstawowej i chyba najważniejszej rzeczy ? . Gra cały system a nie jego poszczególne składowe . 

System znajomego gra fantastycznie i Virgo V to póki co jak pisałem już wyżej dla mnie dżwiek referencyjny tak dobrze to gra . Kable mają ogromne znaczenie w przypadku tego konkretnego systemu a i pozostałe towarzystwo jest znakomite .?

Jak byś był z południa, to zapraszam z tymi S25, kiedyś ich słuchałem, ale pomieszczenie to był dramat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, baksiu napisał:

Też śledzę oferty na hifishark, ostatnio zawalilem, bo ustawilem snajpera na niemieckim ebayu, jednak gość nie przyjmował ofert z PL, S2 poszły za 6kzl... gańba! ?

Jak byś był z południa, to zapraszam z tymi S25, kiedyś ich słuchałem, ale pomieszczenie to był dramat...

A tak w ogóle Riczi75 może kupię te Virgo z BB i się zamienimy ? każdy będzie miał swoje wymarzone paczki, choć caly czas sie boję przytlumionej góry w tych stożkach... może jednak S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, baksiu napisał:

A tak w ogóle Riczi75 może kupię te Virgo z BB i się zamienimy ? każdy będzie miał swoje wymarzone paczki, choć caly czas sie boję przytlumionej góry w tych stożkach... może jednak S2...

Przytłumiona góra to coś co mi w Scorpio 25 najbardziej nie odpowiadało . Dopiero zakup Chorda Signature XL na prezent świateczny poprawił tą kwestie . Teraz gra to o niebo lepiej i wzmaki sie też nieco pozmieniały . Właśnie w tej chwili wszedłem do chałpy z AQ rocket 88 , nowy nabytek do drugiego systemu z Tempo VI . Zobaczymy jakie bedą efekty w stosunku do Van den Hula . Kolego w swoim systemie zmienił Fadela własnie na Rocketa 88 i jest bajka

Scorpio być może słuchałeś u mnie bo parę lat temu nosiłem się z zamiarem sprzedaży ale mi przeszło . Od tamtego czasu pomieszczenie się nie zmieniło . Nadal nie da sie z nim nic zrobić ?. Nawet miałem po świetach wizytę Pana Wieslawa z firmy Bazodrut który zajmuje się akustyką miedzy innymi . Miał zlecenie w Łodzi na podobną kubaturę pomieszczenia i niestety nie da sie z tym nic zrobic . Inna sprawa to pokoik na pietrze . Tam mozna podziałać i tam eksperymentowalismy z kablami i z akcesoriami od firmy Bazodrut . Bardzo ciekawe doświadczenie ? . Mam sentyment do Scorpio ?. Lubię ich stolarkę . Teraz tez dżwięk . Miałem na przełomie roku kilka skrzynek na wylocie . Jeden z kupców Chario zakochał sie w dżwieku Scorpio . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Riczi75 napisał:

Przytłumiona góra to coś co mi w Scorpio 25 najbardziej nie odpowiadało . Dopiero zakup Chorda Signature XL na prezent świateczny poprawił tą kwestie . Teraz gra to o niebo lepiej i wzmaki sie też nieco pozmieniały . Właśnie w tej chwili wszedłem do chałpy z AQ rocket 88 , nowy nabytek do drugiego systemu z Tempo VI . Zobaczymy jakie bedą efekty w stosunku do Van den Hula . Kolego w swoim systemie zmienił Fadela własnie na Rocketa 88 i jest bajka

Scorpio być może słuchałeś u mnie bo parę lat temu nosiłem się z zamiarem sprzedaży ale mi przeszło . Od tamtego czasu pomieszczenie się nie zmieniło . Nadal nie da sie z nim nic zrobić ?. Nawet miałem po świetach wizytę Pana Wieslawa z firmy Bazodrut który zajmuje się akustyką miedzy innymi . Miał zlecenie w Łodzi na podobną kubaturę pomieszczenia i niestety nie da sie z tym nic zrobic . Inna sprawa to pokoik na pietrze . Tam mozna podziałać i tam eksperymentowalismy z kablami i z akcesoriami od firmy Bazodrut . Bardzo ciekawe doświadczenie ? . Mam sentyment do Scorpio ?. Lubię ich stolarkę . Teraz tez dżwięk . Miałem na przełomie roku kilka skrzynek na wylocie . Jeden z kupców Chario zakochał sie w dżwieku Scorpio . 

No to byłem u Ciebie i stąd mi chodzą Scorpio po głowie, bo to ładne głośniki z potencjałem. U mnie T6 brzmią bez przejaskrawień, więc przejscie na AP ze stożkami w miejsce kopulek pociągnęło by za sobą spore zmiany sprzętu, a ten mam chwilowo fajny i jeszcze mi się nie znudził ? Repertuar też nadal w kręgach Budgie, sabbath itp, tu zamuła na sopranach kastruje muzykę. Oddalam się na odsłuch, dziś tylko na słuchawkach, bo w domu szpital... bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, baksiu napisał:

No to byłem u Ciebie i stąd mi chodzą Scorpio po głowie, bo to ładne głośniki z potencjałem. U mnie T6 brzmią bez przejaskrawień, więc przejscie na AP ze stożkami w miejsce kopulek pociągnęło by za sobą spore zmiany sprzętu, a ten mam chwilowo fajny i jeszcze mi się nie znudził ? Repertuar też nadal w kręgach Budgie, sabbath itp, tu zamuła na sopranach kastruje muzykę. Oddalam się na odsłuch, dziś tylko na słuchawkach, bo w domu szpital... bez odbioru

Ja rock raczej w pracy odsłuchuję kiedy potrzeba mi powera do roboty . Jak skonany przychodzę do domu to raczej spokojniejsze klimaty no i sąsiedzi wiec muszę iść na kompromis . Teraz na nowo poluję na Snella . Chciałbym mieć jednego na dłużej . Moze jakieś Chario ze średniej pólki bo srednica i góra pasma to mistrzostwo świata . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 20:15, baksiu napisał:

A tak w ogóle Riczi75 może kupię te Virgo z BB i się zamienimy ? każdy będzie miał swoje wymarzone paczki, choć caly czas sie boję przytlumionej góry w tych stożkach... może jednak S2...

https://www.olx.pl/oferty/user/gPpJ/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.