Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.02.2020 o 23:07, Riczi75 napisał:

Wygladają identycznie . Zapytam go jutro bo właśnie wszedłem do domu . Byłem na łowach obejrzeć kolumny Snella C IV . Niestety w słabej kondycji .

IMG-20191115-WA0008.jpeg

Jak ta listwa sieciowa PS AUDIO, sprawdza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, grzegorzlepek napisał:

Jak ta listwa sieciowa PS AUDIO, sprawdza się?

Jest świetna . Ona jest połączona z siecią kablem Wile 5.2 oraz wzmak z ta listwa połączony jest również za pomocą Wile 5.2 . Gra to rewelacyjnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka obserwacji po pierwszych nieco przypadkowych zestawieniach Virgo 3...

Audio Analogue Puccini Settanta, Paganini 24/196 - spokojnie, dosyć gładko, ładna scena, jednak niczym nie porywa. Dość mizerny bas. Dynamika również nie "krzyczała".

Prima Luna Prologue One (ori 12AU7 podmienione na JAN Philips), Paganini 24/194 - od samego początku lepiej. Ale tak na prawdę wyraźną poprawę usłyszałem po dobrej godzinie grania. Średnie tony wyraźnie bardziej otwarte, o bogatszej strukturze, lepsze wybrzmienia. Wysokie z pewnością nie błyszczą, a tym bardziej nie iskrzą ale chyba właśnie takie lubię. No może mogły by być ciut mniej wycofane i mniej przycięte na skraju. Bas z każdą kolejną godziną słuchania nabiera coraz większych rumieńców lub słuch mi się akomoduje ale waży już dobre kilka kilo więcej niż na starcie. Nie jest to mistrzostwo świata jeśli chodzi o różnicowanie ale sama barwa jest bynajmniej na moje nie nazbyt osłuchane ucho całkiem prawdziwa. Koncertów słucha się wybornie.

Okablowanie: IC QED Qunex 1, głośnikowe Audionova Illuminator, IEC komputerowe dla włochów i Audionova dla PL.

Przyznać też muszę, że kolumny są kapryśne jeśli chodzi o ustawienie i wręcz diametralnie zmieniają charakter grania zależnie od pozycji. W moim lokum wstępne optimum znalazłem 75cm od ścian bocznych i tylnej, baza 285cm, 335cm od posadowienia 4 liter.

Muszę jeszcze liznąć coś z wyższej półki, bo słyszę że Virgo mają potencjał, a salon okazał się sporo lepszy akustycznie niż się spodziewałem i obawiałem wszędobylskich płyt gk. Gdyby ktoś w kuj-pom chciał użyczyć mi S300i lub jakąś lepszą, bardziej wyrafinowaną lampę na EL34 byłbym bardzo dźwięczny.

Pozdrawiam, Mariusz

Audio Physic Virgo 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odsunąć głośniki jeszcze bardziej od tylnej i bocznych ścian. 4 litery dużo bliżej, wtedy pojawi się przestrzeń. Zapomnij o ustawieniu z katalogów i twojego zdjęcia, szkoda twoich $$, spróbuj ostro przybliżyć głośniki, odsunąć fotel od tylnej sciany i skieruj osie głośników na swoje uszy. Znajdź złote ustawienie przy wielodniowych odsluchach i ciesz się muzyką!

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odsunąć głośniki jeszcze bardziej od tylnej i bocznych ścian. 4 litery dużo bliżej, wtedy pojawi się przestrzeń. Zapomnij o ustawieniu z katalogów i twojego zdjęcia, szkoda twoich $$, spróbuj ostro przybliżyć głośniki, odsunąć fotel od tylnej sciany i skieruj osie głośników na swoje uszy. Znajdź złote ustawienie przy wielodniowych odsluchach i ciesz się muzyką!
To nie lepiej porządne słuchawki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, baksiu napisał:

Proponuję odsunąć głośniki jeszcze bardziej od tylnej i bocznych ścian. 4 litery dużo bliżej, wtedy pojawi się przestrzeń. Zapomnij o ustawieniu z katalogów i twojego zdjęcia, szkoda twoich $$, spróbuj ostro przybliżyć głośniki, odsunąć fotel od tylnej sciany i skieruj osie głośników na swoje uszy. Znajdź złote ustawienie przy wielodniowych odsluchach i ciesz się muzyką!

To jest rodzinny salon, a nie prywatna audio pieczara. Fotela na tylnej ścianie nie mam, tylko 3 osobową kanapę więc o przestawianiu jej nie ma mowy. Fotel mam po lewej stronie kanapy i jego owszem postawiłem go próbnie przed ławę skracając bazę do 185cm. Poprawa owszem była znacząca ale taka zabawa wchodzi w grę jedynie późnym wieczorem, kiedy reszta familii idzie już spać. Z głośnikami jeździłem tu i tam i opisane wcześniej ustawienie zapewnia mi najlepszy kompromis pomiędzy sceną, a równowagą tonalną dla najbardziej codziennego miejsca odsłuchu, czyli kanapy. Ciekawi mnie jednak, czy przy takich, a nie innych ograniczeniach nie lepiej sprawdziły by się kolumny o tradycyjnej konstrukcji z głośnikami tylko na froncie?

Chciałbym dodać też jedno sprostowanie po kolejnych godzinach spędzonych w powyższym towarzystwie... Jednak PL zbyt mocno wycofuje i obcina wysokie częstotliwości i w tej kwestii Puccini spisał się wyraźnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 07:08, PolTor napisał:
W dniu 5.03.2020 o 22:58, baksiu napisał:
Proponuję odsunąć głośniki jeszcze bardziej od tylnej i bocznych ścian. 4 litery dużo bliżej, wtedy pojawi się przestrzeń. Zapomnij o ustawieniu z katalogów i twojego zdjęcia, szkoda twoich $$, spróbuj ostro przybliżyć głośniki, odsunąć fotel od tylnej sciany i skieruj osie głośników na swoje uszy. Znajdź złote ustawienie przy wielodniowych odsluchach i ciesz się muzyką!

Pokaż więcej  

To nie lepiej porządne słuchawki ?

Mam akg 701 i jak na nich slucham, to zasypiam... ja też slucham w salonie, też na kanapie, przestawiam do odsluchu stolik, głośniki, zasuwam kotary, zapalam świeczki, otwieram piwo i slucham godzinę, max dwie do puki kogoś nie obudzę ? kanapa pod ścianą to zbyt oczywiste ?, ja mam 40cm luzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Chciałbym dołączyć do klubu ze swoimi ....

no właśnie, po pięciu nieudanych próbach zakupu sparków, poddaniu się w dalszych poszukiwaniach, zakupie Avance Dana 670 AV ( bardzo fajne kolumny ) udało się w końcu kupić AP Yara II Superior !

Mimo że napędza je lampowy Yaqin MS-30L ( wiem że można lepiej ) to odkąd intensywnie zagłębiłem się w świat HiFi , czyli od jakiś 20 lat, przyznać muszę że lepszych kolumn nie miałem ! Fenomenalna przestrzeń, stereofonia , detaliczność a przy tym muzykalność . Jedynie bas jest po prostu dobry. 

Cieszę się jak małe dziecko ... i lecę słuchać dalej ?

pozdrawiam

Edytowane przez yamaha-mr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yamaha-mr napisał:

Cześć 

Chciałbym dołączyć do klubu ze swoimi ....

no właśnie, po pięciu nieudanych próbach zakupu sparków, poddaniu się w dalszych poszukiwaniach, zakupie Avance Dana 670 AV ( bardzo fajne kolumny ) udało się w końcu kupić AP Yara II Superior !

Mimo że napędza je lampowy Yaqin MS-30L ( wiem że można lepiej ) to odkąd intensywnie zagłębiłem się w świat HiFi , czyli od jakiś 20 lat, przyznać muszę że lepszych kolumn nie miałem ! Fenomenalna przestrzeń, stereofonia , detaliczność a przy tym muzykalność . Jedynie bas jest po prostu dobry. 

Cieszę się jak małe dziecko ... i lecę słuchać dalej ?

pozdrawiam

Gratuluję zadowolenia z zakupu, w jakim pomieszczeniu słuchasz? Miałem kiedyś avance omega i stwierdzam, ze były średnie, ale to były bardzo tanie kolumny. Po przesiadce na Virgo 2 byłem w szoku! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś słuchałem w takim pokoiku, ale na podstawkowych... ja mam 3 dzieci i slucham w salonie, a dwulatek wymawiał slowo Budgie jako jedno z pierwszych, aktualnie zna skład kilku zespołów i sam puszcza muzykę, z winylami mu nie pozwalam, ale CD to jego królestwo ? Juz ma swoją pierwszą płytę w kolekcji. Zaletą dzieci jest, ze idą w końcu spać i wtedy salon zawlaszcza tata! Uważaj, żeby Ci tych sparkow nie przewrócili, bo są chybotliwe, lepiej od razu przyklej je do granitowych płyt, u mnie jeden T6 zrobił dziurę w parkiecie, bo ówczesny 1,5latek chciał ustawić głośniki do odsluchu, jak tata... teraz są przyklejone ?

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córki mają po 4 lata, sparków nie przewrócą bo nie mam ? , a Yara Superiory tak są ustawione że prędzej się oprą niż przewrócą, z tym że to im nie grozi bo Córki są uświadomione w temacie i takich pomysłów nie mają

jedne z ich pierwszych słów to : Yanni i Leonard ?

P.S. niesamowite jest co te AP "robią" z muzyką, również tę mi znaną ! szok ! a przecież poprzednie które miałem np: Dynaudio Contour 1.1 ,Yamaha Soavo 1, Usher S520 czy Avance Dana 670 to przecież też nie byle jakie kolumny .

Edytowane przez yamaha-mr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, yamaha-mr napisał:

Córki mają po 4 lata, sparków nie przewrócą bo nie mam ? , a Yara Superiory tak są ustawione że prędzej się oprą niż przewrócą, z tym że to im nie grozi bo Córki są uświadomione w temacie i takich pomysłów nie mają

jedne z ich pierwszych słów to : Yanni i Leonard ?

P.S. niesamowite jest co te AP "robią" z muzyką, również tę mi znaną ! szok ! a przecież poprzednie które miałem np: Dynaudio Contour 1.1 ,Yamaha Soavo 1, Usher S520 czy Avance Dana 670 to przecież też nie byle jakie kolumny .

Sorry za pomyłkę ze sparkiem ? skoro yary się oprą o coś przy przywróceniu, to na 99% są niewłaściwie ustawione... spróbuj odsunąć od tylnej ściany, co najmniej 60cm, tak samo od bocznych, choć lepiej po metrze... wtedy zobaczysz jak na prawdę grają, z resztą z każdymi głośnikami to zadziała in plus. Skoro masz takie duże dziewczyny, to co odwalasz z tym małym pokojem?! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej siedzieć między głośnikami, niż stawiać je w narożnikach, pod ścianą i przysłaniać zwalistą szafką rtv... na prawdę gorzej pod względem akustycznym postawić się nie da... na pewno mają wiele więcej do zaoferowania, tego jestem pewien ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2020 o 17:58, yamaha-mr napisał:

jak miałbym dać po metrze dookoła głośnikom i przy okazji sobie , to siedziałbym między nimi ? , na razie to nie realne, poza tym fajnie wiedzieć, że mają coś jeszcze dla mnie w zanadrzu ? 

 

OI000211_2.jpg

Na tym głośniku wysokotonowym, jest założona jakaś osłonka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,

zastanawiałem się kto pierwszy wypatrzy ? , zostały mi po Bowersach, bo w nich te aluminiowe kopułki to mega przyciągacze ludzkich palców ! Trzymają się magnetycznie i do tego idealnie się centrują, przymierzyłem i tak póki co zostawiłem, 

OI000206.JPG

OI000209.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yamaha-mr napisał:

tak,

zastanawiałem się kto pierwszy wypatrzy ? , zostały mi po Bowersach, bo w nich te aluminiowe kopułki to mega przyciągacze ludzkich palców ! Trzymają się magnetycznie i do tego idealnie się centrują, przymierzyłem i tak póki co zostawiłem, 

OI000206.JPG

OI000209.JPG

Nawet fajnie to wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yamaha-mr napisał:

nie wiem skąd jesteś, ale w Top hiFi takie mieli kiedyś 

Już dawno zmieniłem na Tempo6, więc po problemie, jednak w Virgo 2 dzieciaki zrobiły wklęsłe kopulki... może w weekend uda mi się kupić scorpio 2, wtedy zdam relację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 07:23, baksiu napisał:

Już dawno zmieniłem na Tempo6, więc po problemie, jednak w Virgo 2 dzieciaki zrobiły wklęsłe kopulki... może w weekend uda mi się kupić scorpio 2, wtedy zdam relację...

Super, jakby kolega coś skrobnął ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grzegorzlepek napisał:

Super, jakby kolega coś skrobnął ?

Na razie stoją, wczoraj włączyłem i wiele nie posluchalem, bo niewyspany byłem... może dziś się uda... jak na razie charakter brzmienia jak w Tempo6, subsonicznych pomruków nie stwierdzono ?

Z wyglądu już lekko krowiaste, wyższe, szersze, głębsze. Proporcje raczej gorsze niż w T6. Wydaje mi się, że jakość frezowania otworów gorsza. Tylny panel lepszy, z lepszymi gniazdami WBT. Przednie maskownice delikatne i chyba łatwiej je złamać z racji długości. Boczne gorzej spasowane/też frezy/ i potrafią łatwo wylatać, gdy te w Tempo6 ciężko zdjąć. Mam nadzieję, że dzwiękowo będzie lepiej, już słychać gęstą, mniej skrępowaną średnicę, gitara brzmi pełniej i nie ma kompresji przy większej głośności, na więcej wrażeń trzeba czasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, yamaha-mr napisał:

gratuluję ! to może w międzyczasie fotka jakaś ?

Jeszcze nie wiem, czy jest czego gratulować... Na razie stoją tam, gdzie poprzednio Tempo6, ale na pewno będę musiał z nimi jeszcze polatać po pokoju...

20200322_080520.jpg

20200322_080612.jpg

Wczoraj znowu wróciłem zbyt wyrąbany i szybko się poddałem, muszę się wyspać i zrobię 3h seans ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, baksiu napisał:

Jeszcze nie wiem, czy jest czego gratulować... Na razie stoją tam, gdzie poprzednio Tempo6, ale na pewno będę musiał z nimi jeszcze polatać po pokoju...

Podstawy ładniejsze i lepsze (zapewne) niż w oryginałach. Jestem ciekaw Twoich wrażeń dźwiękowych (również w kontekście do Tempo 6). Odpoczywaj w takim razie.

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maraudio napisał:

 

Podstawy ładniejsze i lepsze (zapewne) niż w oryginałach. Jestem ciekaw Twoich wrażeń dźwiękowych (również w kontekście do Tempo 6). Odpoczywaj w takim razie.

Podstawy są bez zastrzeżeń, oryginalne to jakiś żart, już Tempo6 się na nich chwiały, w końcu je przykleiłem do granitowych płyt, tych kolosów na nich sobie nie wyobrażam! Na płycie testowej nie stwierdzono żadnych rezonansów obudowy, czy maskownic, natomiast kieliszki w kredensie chodziły, potencjał na niskim basie jest spory, choć w muzyce jak na razie nie stwierdzam przebasowienia... Tempo6 wygrywają urodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, baksiu napisał:

Podstawy są bez zastrzeżeń, oryginalne to jakiś żart, już Tempo6 się na nich chwiały, w końcu je przykleiłem do granitowych płyt, tych kolosów na nich sobie nie wyobrażam! Na płycie testowej nie stwierdzono żadnych rezonansów obudowy, czy maskownic, natomiast kieliszki w kredensie chodziły, potencjał na niskim basie jest spory, choć w muzyce jak na razie nie stwierdzam przebasowienia... Tempo6 wygrywają urodą.

Gratuluję zakupu . Kolumienki zacne . Podobają mi sie również te podstawy/stopki . Niestety co do oryginalnych stopek to racja . Śmiech na sali . Do VCM 8 Niemcy zapodali na dodatek plastikowe wkręty , to też zasługuje na nagane bo wołali za nie1300 zł dodatkowo a wykonali je ze słabych materiałów .  Mnie jednak podobają się bardziej Skorpio niż Tempo . Teraz tylko z lataniem po pokoju większy problem bo to już 27 kg . Zadowolenia życze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.