Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Riczi75 napisał:

Sorki źe się wtrącę . Uczucie głębi basu i wychyły głośnika łatwiej jest uzyskać z duźego głośnika(średnica) . Bas bardziej plastyczny uzyskuje przy zastosowaniu "mocnego" wzmaka na większej membramie np. 25cm . Visaton Gf250 to kolumny ktòre co prawda zaczęły grać przy wzmaku 250-300/8omah ale słuchanie muzyki przy niższych ustawieniach głośności dają lepsze wraźenia aniźeli przy jakich kolwiek APkach . Im głośniej tym szala przechyla sie na korzyść AP . Kolumny które są najbardziej uniwersalne i sprawują sie przy niskich i wysokich zakresach głośności to Snell. I polecam posłuchać wszystkim chcącym mieć uniwersalne kolumny i kolumny dajace radę  z prawie kaźdym wzmakiem to (modele K,J lub E) polecam ?

Właśnie sączy się małe co nieco przy Snellach E IV

Spark V zagra ładnie z mocnym wzmakiem i w zakresie średnicy i góry będzie co najmniej bardzo dobrze . Jeźeli lubisz mocno schodzący bas to zapomnij . Tu bardziej równowaga  . Ładna ale nie dla kaźdego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumieliście, chodzi mi o delikatną poprawę siły niskich tonów, bo ogólnie brzmienie moich AP super mi pasuje i sposób w jaki grają basy, więc tutaj dodatkowo subwoofer to o wiele za dużo do moich potrzeb, plus by zmienił sposób ich grania. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale myślę że tą lekką poprawę może osiągnę przez to że np. Yarach czy Sparkach 5 są  woofery o powierzchni membran około 170cm2, a w moich Evo 140, więc mają one o około 20% większą powierzchnię. Czy może się wstrzymać z ich wypróbowaniem, aż do zakupu mocniejszego wzmaka? Może za dużo kombinuję, ale jak się wkręcę to już tak mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Prewwit napisał:

Źle mnie zrozumieliście, chodzi mi o delikatną poprawę siły niskich tonów, bo ogólnie brzmienie moich AP super mi pasuje i sposób w jaki grają basy, więc tutaj dodatkowo subwoofer to o wiele za dużo do moich potrzeb, plus by zmienił sposób ich grania. Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale myślę że tą lekką poprawę może osiągnę przez to że np. Yarach czy Sparkach 5 są  woofery o powierzchni membran około 170cm2, a w moich Evo 140, więc mają one o około 20% większą powierzchnię. Czy może się wstrzymać z ich wypróbowaniem, aż do zakupu mocniejszego wzmaka? Może za dużo kombinuję, ale jak się wkręcę to już tak mam?

Jedyną opcją i najlepszą to wypróbowanie tych kolumn w odsłuchach bezpośrednich . Inaczej to możemy raczej tylko teoretyzować . Czasami na sposób grania wpływ mają kable . U mnie jak słuchałem na kablacj VdH dół schodził niżej ale po całości tracił na klarowności dlatego mi nie przypasował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Riczi75 napisał:

Jedyną opcją i najlepszą to wypróbowanie tych kolumn w odsłuchach bezpośrednich . Inaczej to możemy raczej tylko teoretyzować 

Pewnie tak zrobię znając siebie, bo moja ciekawość weźmie górę.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak zrobię znając siebie, bo moja ciekawość weźmie górę.
Pierwsze co zrób to jeśli możesz przetestuj inne ustawienie kolumn. Kilka cm do przodu lub tylu.
Podobnie miejsce gdzie słuchasz. Głowa w tym, przód. Mody pomieszczeń potrafią mocno kształtować takie rzeczy.
Może wystarczy fotel 20cm przesuwać:)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciek36 napisał:

Pierwsze co zrób to jeśli możesz przetestuj inne ustawienie kolumn. Kilka cm do przodu lub tylu.
Podobnie miejsce gdzie słuchasz. Głowa w tym, przód. Mody pomieszczeń potrafią mocno kształtować takie rzeczy.
Może wystarczy fotel 20cm przesuwać:)

Po zakupie i wstępnym odsłuchaniu, od razu za to się wziąłem bo wiem jaki to ma wpływ. Mam już ustawienie optymalne dla mnie "sweet spot" pisałem parę stron o tym wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Myślę,że czas dołączyć  w końcu do klubu.

Przeczytałem wszystkie posty.

Widzę ,że większość użytkowników to posiadacze AP Tempo 6.

Moje poprzednie kolumny to AP Spark II,które miałem 12 lat.

Obecnie to  AP Tempo 3i. Mam je 3,5 roku .Wzmacniacz to hybryda  Copland CSA 28. vdh the second,Vdh to pop,wind mk2, CD Denon DVD-3910.

Pokój 18 m2.

Myślę o T6,ale obawiam się dużej ilości basu kosztem reszty pasma i konieczności zmiany wzmacniacza ?

Moja muzyka to jazz i pop.

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Komis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Komis napisał:

 

Pokój 18 m2.

Myślę o T6,ale obawiam się dużej ilości basu kosztem reszty pasma i konieczności zmiany wzmacniacza ?

Wszystko zależy od tego jak możesz ustawić kolumny. 

Miałem T6 na testach w 23m2 i nie było żadnych problemów z basem.

Swoją drogą ciekawe jak wypadałoby porównanie Tempo 3 z Tempo 6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Komis,

witaj w klubie! ?

Co do ustawienia to tak naprawdę odpowiedź da Ci dopiero sprawdzenie w swoim pomieszczeniu odsłuchowym jak to zagra. Niestety z AP T6 jest ryzyko, bo są trudne do ostawienia.

U mnie najlepiej grają stojąc ponad 120cm od bocznych ścian i ponad 300cm od tylnej. Dogięcie wg upodobania -  zazwyczaj osie krzyżują się jakieś 0.5-1m za głową. Choć czasami doginam na uszy. Przy ustawieniach bliżej tylnej/bocznych ścian bywało różnie - od słabego dźwięku do w miarę  poprawnego/satysfakcjonującego. Jednak nie było to nigdy to co w ustawieniu wspominanym wyżej.

U każdego z nas może być różnie, dlatego tak jak wspomniał @lorecci, "wszystko zależy od tego jak możesz ustawić kolumny" no i od ogólnego wpasowania w akustykę, system i w końcu gust/oczekiwania słuchającego... ?

 

Ciekawostka - ostatnio z nudów i dla zabawy przetargałem kolumny do domu znajomego, któremu podoba się granie u mnie i myślał o takich (lub czymś od AP). Nie będę już opisywał warunków akustycznych. Dość powiedzieć, że to spory salon (powyżej 35m2) otwarty z lewej strony ściany odsłuchowej na resztę domu. W tym pomieszczeniu Tempo nie zagrały, co nie było zaskoczeniem. Jednak nie zagrały do tego stopnia, że z zamkniętymi oczami nie poznałbym swoich osłuchanych przez lata kolumn. Z dźwięku który jest u mnie nie było nic.  Tymczasem Amphiony kolegi niewiele sobie z tej sytuacji robiły. ?

 

Dlatego jak wspomniałem, tylko odsłuch u siebie. Choć wiem, że w przypadku kolumn używanych to trudne. Z drugiej strony - jest ryzyko, jest zabawa! :)

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Komis napisał:

Jedna kolumna jest na stałe 80 cm od ściany,drugą dostawiam na czas odsłuchu, ponieważ obok jest szafa wnękowa .

Gorzej z boku, jest tylko 50 cm.

Pokój 3.6m X 5m.

Jak kupisz Tempo 6 w bardzo dobrym stanie to jest duża szansa że jeśli nie zagrają w Twoim pokoju to na odsprzedaży nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś szuka Superiorów w dobrej cenie, miałem je brać ale pomierzyłem i są za duże do mojego obecnego pokoju. Rozmawiałem ze sprzedającym, mówił że są w bardzo dobrym stanie, mają 4 małe ryski widoczne pod słońce.

https://www.olx.pl/oferta/audio-physic-yara-ii-superior-kolumny-glosniki-okazyjna-cena-CID99-IDEkNec.html#96e526ee22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolumny się pojawiły Tempo V, ma ktoś z Was u siebie może albo ich słuchał to proszę się o podzielenie wrażeniami z odsłuchu https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-audio-physic-tempo-5-v-9293815408

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maskownicami masz głośniki niskotonowe, Tempo V są trójdrożne,  są 4 głośniki w kolumnie w tym dwa niskotonowe https://www.audiostyl.pl/audio-physic-tempo-5-p-1620.html tak samo w VI https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/3085-audio-physic-tempo-vi.html Pewnie różnią się lepszej jakości głośnikami i pasmem przenoszenia, VI gra niżej o 3Hz i tweeter gra aż do 40kHz.

 

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Tempo 6 są tak naprawdę trudnymi do napędzenia kolumnami ?

Czytam np test Scorpio które mają dwa razy więcej głośników i piszą

cyt."należy pochwalić rzetelną informację dotyczącą impedancji - ma być 4-omowa i jest 4-omowa. Minimum przy 120 Hz ma wartość ok. 3,5 oma, bas-refleksowe wierzchołki są niskie, a zmienność w zakresie średnio-wysokotonowym niewielka - nie wygląda to na trudne obciążenie, nie dajcie sobie wmówić, że te kolumny potrzebują "prądu", rekomendowany (przez producenta) zakres mocy wzmacniacza - 25-200 W - jest rozsądny"

Mam Scorpio i faktycznie nie wydają się trudne, a mniejsze tempo są takie trudne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomgda napisał:

Czy Tempo 6 są tak naprawdę trudnymi do napędzenia kolumnami ?

Czytam np test Scorpio które mają dwa razy więcej głośników i piszą

cyt."należy pochwalić rzetelną informację dotyczącą impedancji - ma być 4-omowa i jest 4-omowa. Minimum przy 120 Hz ma wartość ok. 3,5 oma, bas-refleksowe wierzchołki są niskie, a zmienność w zakresie średnio-wysokotonowym niewielka - nie wygląda to na trudne obciążenie, nie dajcie sobie wmówić, że te kolumny potrzebują "prądu", rekomendowany (przez producenta) zakres mocy wzmacniacza - 25-200 W - jest rozsądny"

Mam Scorpio i faktycznie nie wydają się trudne, a mniejsze tempo są takie trudne ?

Teoretycznie wedle parametrów nie są to kolumny wymagające duźych mocy ale ze swojego i nie tylko doświadczenia , stwierdzam źe pod wzmacniaczami o większej mocy są znacznie bardziej sprawnie i efektywnie grającymi kolumnami . Moc im służy im więcej wacików tym lepiej. Nawet Sparki pod mocnym wzmakiem grały mi lepiej . Kolega ma Virgo V i dopiero McIntosh MA7000 mu je napędza tak źe juź kilka lat w takim secie i nie myśli o zmianach.

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomgda napisał:

Hmm to idąc tym tokiem każda dobra kolumna pokaże więcej na 300W mocy a jeszcze lepiej na 600W, albo jeszcze lepiej na 1,2 kW albo 2kW itd, itd

Używam czasem Yamahy AS2100 i ten dżwięk nie jest do końca zadowalający . Ma ona 160W/4ohm .

  Końcówek miałem kilka i grają kolumny lepiej pod nimi . Najsłabszą 160/8ohm . Generalnie używam dzielonych wzmaków. Mam również kolumny Snell oraz Visaton i Snelle nie potrzebują takich mocy a Visaton musi mieć podpięte coś z kopem aby zagrały. 

Przy Audio Physic różnica jest największa przy podpięciu relatywnie mocniejszego wzmaka . 

Różnica zapewne może wynikać z różnic w konstrukcj wzmaków .

Najlepiej spróbować podpiąć coś mocniejszego aby samemu sprawdzić . Choć z drugiej strony jeżeli Twoje kolumny grają pod twoim wzmakiem wystarczająco dobrze , to po co cos zmieniać.

Jak dla mnie lepiej mieć ciut za dużo niż ciut za mało ?

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym sie objawia lepsze granie pod mocniejszym wzmacniaczem ? Domyślam sie ze zmiany są głównie na basie.  W jakim sensie on jest wtedy lepszy ?  Lepiej kontrolowany ,  mocniejszy ? AP mają bardzo szybki bas i nawet z Integra 40W czuć wyraźny impuls i szybkie zatrzymanie. Nie ma buczenia. Jak gdyby nie widać niedostatków i wszystko zależy od nagrania jak prowadzi linię basu.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.