Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tomgda napisał:

A czym sie objawia lepsze granie pod mocniejszym wzmacniaczem ? Domyślam sie ze zmiany są głównie na basie.  W jakim sensie on jest wtedy lepszy ?  Lepiej kontrolowany ,  mocniejszy ? AP mają bardzo szybki bas i nawet z Integra 40W czuć wyraźny impuls i szybkie zatrzymanie. Nie ma buczenia. Jak gdyby nie widać niedostatków i wszystko zależy od nagrania jak prowadzi linię basu.

U mnie akurat znacznie lepiej została wyeksponowana góra na którą na początku narzekałem , grały mi kolumny jak gdyby pod kocykiem oczywiście bas stał się bardziej szczegółowy i szybki . Nieco niżej potrafi zejść. Generalnie poprawa nastąpiła po trosze w każdym paśmie . Ja grywałem na końcówkach ad 160 ÷300W/8ohm. 

Biorac pod uwagę kubaturę scorpio i ilość głośników samo się narzuca że potrzeba siły aby nimi potrząsnąć .

Oczywiście przed podjęciem decyzji najlepiej posłuchać czy wzmak poprawia dźwięk , ale to chyba rzecz oczywista .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może poprawa brzmienia wynika z tego ze inny wzmacniacz  (ten  mocniejszy) poprostu inaczej gra (inaczej jest strojony i ma więcej góry) a nie tylko z tego ze ma więcej mocy ? Ciężko to określić tak naprawdę.

Ciężka sprawa też jest w przypadku lamp bo czasem 4W lampy niektórym grają lepiej jak 200W tranzystora. Lampa oczywiście puszcza "mocne" Waty ale do 200W tranzystora napewno wiele im brakuje.

Enyway jedzie do mnie nowy wzmacniacz i sie zastanawiam na ile poprawa brzmienia nastąpi (lub nie) w wyniku 3 krotnie większej mocy a na ile w wyniku zmiany sygnatury brzmienia.

 

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, tomgda napisał:

A może poprawa brzmienia wynika z tego ze inny wzmacniacz  (ten  mocniejszy) poprostu inaczej gra (inaczej jest strojony i ma więcej góry) a nie tylko z tego ze ma więcej mocy ? Ciężko to określić tak naprawdę.

Ciężka sprawa też jest w przypadku lamp bo czasem 4W lampy niektórym grają lepiej jak 200W tranzystora. Lampa oczywiście puszcza "mocne" Waty ale do 200W tranzystora napewno wiele im brakuje.

Enyway jedzie do mnie nowy wzmacniacz i sie zastanawiam na ile poprawa brzmienia nastąpi (lub nie) w wyniku 3 krotnie większej mocy a na ile w wyniku zmiany sygnatury brzmienia.

 

To jest bardzo prawdopodobne . Kazdy wzmak gra nieco inaczej . Ale wszystkie 4końcówki które słyszałem +integra MA7000 dały czadu . Natomiast słabszy wzmak gra nieżle ale ma do mocniejszych braki . Poprawa powinna nastąpić u ciebie . Na ile duża zależy od sygnatury wzmaka . 

Jaki piec nabyłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że da radę . Ja miałem kontakt tylko z PM17 poprzez znajomego ale to nie było ciekawe granie . Ty kupujesz już wysoką półkę od Marantza więc wierzę że różnica będzie duża . Tego Ci życzę . Opisz wrażenia jakie daje nowy nabytek ze Scorpio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym sie objawia lepsze granie pod mocniejszym wzmacniaczem ? Domyślam sie ze zmiany są głównie na basie.  W jakim sensie on jest wtedy lepszy ?  Lepiej kontrolowany ,  mocniejszy ? AP mają bardzo szybki bas i nawet z Integra 40W czuć wyraźny impuls i szybkie zatrzymanie. Nie ma buczenia. Jak gdyby nie widać niedostatków i wszystko zależy od nagrania jak prowadzi linię basu.

Miałem Hegla h80 i h300, oba brzmirniowo z tego samego worka. Różnica była właśnie w niskich rejestrach i to od samego początku skali głośności tj. bas nie był rozlany w h300 tylko bardziej zwarty i punktowy. Generalnie tylko o tyle albo aż o tyle się różniły. Miałem też H200 ale ten grał już inaczej brzmieniowo choć mocy mu nie brakowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Riczi75 napisał:

Mam nadzieję że da radę . Ja miałem kontakt tylko z PM17 poprzez znajomego ale to nie było ciekawe granie . Ty kupujesz już wysoką półkę od Marantza więc wierzę że różnica będzie duża . Tego Ci życzę . Opisz wrażenia jakie daje nowy nabytek ze Scorpio ?

Ogólnie to o dziwo słaby pm6004 juz dobrze gra ze Scorpio2 i w zasadzie nie mam potrzeby zmiany wzmacniacza ale robię to dla zasady bo wszyscy tak mówią ze tak trzeba. No w sumie dziwnie żeby kolumny za 25k grały ze wzmakiem za 2,5k.

Dźwięk Scorpio to jest jakiś kosmos. W życiu nie słyszałem tak dobrych kolumn. Każde nagranie to osobny spektakl muzyczny w moim pokoju.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomgda napisał:

Ogólnie to o dziwo słaby pm6004 juz dobrze gra ze Scorpio2 i w zasadzie nie mam potrzeby zmiany wzmacniacza ale robię to dla zasady bo wszyscy tak mówią ze tak trzeba. No w sumie dziwnie żeby kolumny za 25k grały ze wzmakiem za 2,5k.

Dźwięk Scorpio to jest jakiś kosmos. W życiu nie słyszałem tak dobrych kolumn. Każde nagranie to osobny spektakl muzyczny w moim pokoju.

Myślę że będziesz zadowolony . U mnie progres był wyrażnie słyszalny przy mocniejszym wzmaku i na Sparkach i Tempi VI jak i Scorpio no i kolegi Virgo V też dają czadu . Ja nie byłem w pełni zadowolony z gry Scorpio bo słyszałem wcześniej jak grają Virgo z McIntoshem dlatego zacząłem kombinować ze wzmakami . Był moment że Scorpio chciałem sprzedać ale ostatecznie zostają . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomgda napisał:

To nie pozostaje Ci nic innego jak zbieranie na Maca 7000 i ze scorpio będzie czad podwójny ?

Już teraz jest dobrze ?. Początek z Yamahą i Scorpio bylo tak sobie a Mac i Virgo to był punkt odniesienia jak może być dobrze . Póżniej przyszła moc , później przyszły kabelki . Jeszcze akustyka u mnie kuleje ale zawsze brakuje czasu aby z tym zrobić porządek .

Teraz już nie ma co narzekac . Zawsze może być lepiej ale tak chyba zawsze jest że człowiek dązy do niedoścignionej doskonałości ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PolTor napisał:

Miałem Hegla h80 i h300, oba brzmirniowo z tego samego worka. Różnica była właśnie w niskich rejestrach i to od samego początku skali głośności tj. bas nie był rozlany w h300 tylko bardziej zwarty i punktowy. Generalnie tylko o tyle albo aż o tyle się różniły. Miałem też H200 ale ten grał już inaczej brzmieniowo choć mocy mu nie brakowało.

 

Też długo zastanawiałem się jaki będzie miała wpływ dodatkowa moc na moje Scorpio I. Wcześniej grałem na NADC368 i postanowiłem dokupić końcówkę mocy i zrobić monobloki zmostkwane o mocy ciągłej 2x300W wcześniej było 2x130W. Różnica jest przeogromna. Głośniki dostały nowe życie, poszerzyła się scena, bas się dociażył, jest lepsza separacja instrumentów, pojawiła się mikrodynamika przy cichym słuchaniu. Zdecydowanie Scorpio uwielbiają prąd. Polecam też dorzucić sobie kondycjoner, żeby ten prąd popłynął w najczystszej postaci - tutaj też jest różnica na plus, subtelna ale słyszalna no i sprzęt jest bezpieczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2020 o 00:38, Prewwit napisał:

Pod maskownicami masz głośniki niskotonowe, Tempo V są trójdrożne,  są 4 głośniki w kolumnie w tym dwa niskotonowe https://www.audiostyl.pl/audio-physic-tempo-5-p-1620.html tak samo w VI https://hi-fi.com.pl/kolumny-testy-lista/3085-audio-physic-tempo-vi.html Pewnie różnią się lepszej jakości głośnikami i pasmem przenoszenia, VI gra niżej o 3Hz i tweeter gra aż do 40kHz.

 

Czyli wychodzi na to samo (w kwestii ilości głośników) tylko w Tempo V te maskownice są blisko dwukrotnie większe lecz kryją taką samą ilość takich samych wielkościowo basowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marjel111 napisał:

Też długo zastanawiałem się jaki będzie miała wpływ dodatkowa moc na moje Scorpio I. Wcześniej grałem na NADC368 i postanowiłem dokupić końcówkę mocy i zrobić monobloki zmostkwane o mocy ciągłej 2x300W wcześniej było 2x130W. Różnica jest przeogromna. Głośniki dostały nowe życie, poszerzyła się scena, bas się dociażył, jest lepsza separacja instrumentów, pojawiła się mikrodynamika przy cichym słuchaniu. Zdecydowanie Scorpio uwielbiają prąd. Polecam też dorzucić sobie kondycjoner, żeby ten prąd popłynął w najczystszej postaci - tutaj też jest różnica na plus, subtelna ale słyszalna no i sprzęt jest bezpieczny. 

Może poprostu te monobloki grają inaczej. A może inna sygnatura dźwiękowa jest związana właśnie z większą mocą, trudno powiedzieć. Najlepiej by było mieć dwa identyczne wzmacniacze tylko o różnej mocy. Wtedy porównanie jak moc wpływa na dźwięk by miało sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomgda napisał:

Może poprostu te monobloki grają inaczej. A może inna sygnatura dźwiękowa jest związana właśnie z większą mocą, trudno powiedzieć. Najlepiej by było mieć dwa identyczne wzmacniacze tylko o różnej mocy. Wtedy porównanie jak moc wpływa na dźwięk by miało sens.

Wystarczą dwa różne wzmaki o róznych mocach . Sygnatura dzwięku to jedno a możliwość napędzenia kolumn i zaopatrzenia je odpowiednią mocą to drugie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomgda napisał:

Może poprostu te monobloki grają inaczej. A może inna sygnatura dźwiękowa jest związana właśnie z większą mocą, trudno powiedzieć. Najlepiej by było mieć dwa identyczne wzmacniacze tylko o różnej mocy. Wtedy porównanie jak moc wpływa na dźwięk by miało sens.

ale to właśnie są wzmacniacze o identycznej budowie. dokładając c268 po prostu dokładam moc, a mostkując napędzam każdy kanał osobnym wzmacniaczem. Wcześniej ten sam wzmacniacz sam napędzał dwa kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marjel111 napisał:

ale to właśnie są wzmacniacze o identycznej budowie. dokładając c268 po prostu dokładam moc, a mostkując napędzam każdy kanał osobnym wzmacniaczem. Wcześniej ten sam wzmacniacz sam napędzał dwa kanały.

Monoblok tez ma swoje brzmienie. To nie jest tylko czyste wzmocnienie sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomgda napisał:

Monoblok tez ma swoje brzmienie. To nie jest tylko czyste wzmocnienie sygnału.

ma ale identyczne jak c368, ponieważ mają identyczną budowę.C268 to jest klon bez preampa i streamera

Edytowane przez marjel111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tomgda napisał:

Monoblok tez ma swoje brzmienie. To nie jest tylko czyste wzmocnienie sygnału.

Akurat C368 i C268 - to tylko i wyłącznie czyste wzmocnienie sygnału. C268 został zbudowany w oparciu o ten sam moduł Hypex - tak samo jak C368 i jest to specjalnie do niego dedykowana końcówka mocy. No może poza przedwzmacniaczem i stremerem w jednym jakim jest C658.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent: AUDIO PHYSIC
Smukła i estetyczna kolumna z zaokrąglonymi ściankami bocznymi. Wzorem nowego modelu Tempo zrezygnowano z równoległych powierzchni, aby wyeliminować możliwość powstawania fal stojących. Wnętrze obudowy wypełnione zostało wieloma elementami usztywniającymi, dzielącymi obudowę na mniejsze sekcje i dodatkowo redukującymi fale stojące.

System: 2,5 drożny, bass reflex

Impedancja: 4 ohms

Rekomendowana moc wzmacniacza: 20 - 120 watt

Pasmo przenoszenia: 38Hz - 33kHz (-3dB)

Skuteczność: 89dB

Wymiary (wys. x szer. x gł.): 990 x 170 x 220 mm

Waga: 14 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Different napisał:

Ponawiam propozycję i poszukiwania AP Virgo 2 lub Tempo VI . Wiem, że konstrukcje bardzo różne, ale biorę to pod uwagę w dostosowaniu reszty toru ?

Ja mam Tempo VI ale tobie bardziej na Virgo zależy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Riczi75 napisał:

Ja mam Tempo VI ale tobie bardziej na Virgo zależy .

Priv ?

2 minuty temu, misiek x napisał:

Na giełdzie hi-fi ktoś sprzedaje Tempo VI

Cenna lekko zawyżona dla mnie. Nie wspomnę o ofercie z Poznania za 9500zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, 9,5 to przesada choć pewnie ktoś liczy, że złapie kupca w tej cenie (czy po lekkim rabacie), bo te kolumny są bardzo chodliwe.
Swoje Tempo VI (w stanie idealnym, ostatni wypust, z kompletem fabrycznym kartonów, papierów, poziomiczką i takie tam) wystawiłem za 7500 i zeszły praktycznie na pniu.
Pamiętam, że jak chciałem kupić to sporo ofert w okolicach 6-7 znikało błyskawicznie.
Tempo VI już nie produkowane, 25 grają zupełnie inaczej, widocznie ktoś, kto obserwuje rynek stwierdził, że zapoluje na zapaleńca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.