Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, siwy265 napisał:

Chodzi mi o te zworki z tyłu kolumn nad wejściami kabli głośnikowych. Na zdjęciu jest tylko jedna zworka, a w tych co słuchałem są dwie i w necie też widziałem w obu.  

Takie zworki widziałem w innych kolumnach i służyły do modelowania grania kolumn, np. podkreślenie wysokich tonów. Na 100% nie jestem pewien, tak się domyślam, więc poczekaj może ktoś w klubie dokładnie wie co i jak dokładnie ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, siwy265 napisał:

Grają jak dla mnie bajecznie, tworzą piękną scenę i mają taki przyjemny bas jak lubię, coś mi się wydaje, że będę ich szukał dla siebie.

W AP bardzo dobra stereofonia i przestrzeń to znak rozpoznawczy tej marki?. U mnie bas jest zwarty, a taki lubię. Pamiętaj do AP koniecznie mocny wzmak jak radzi kolega Riczi75. Ja jego posłuchałem i po podpięciu Hegla H200, moje Yary pokazały swoje nowe oblicze?. Chociaż ze słabszym H80 też grały pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony na pewno da radę, miałem przed Heglami, Sony 570es, grało to dobrze. Ale powiem Ci szczerze, że Soniak się poddaje w konfrontacji już z H80. Jest poprawa w graniu szczegółów, separacji dźwięków, kontroli niskich tonów, dużo lepsza stereofonia. H200 wnosi to wszystko jeszcze na wyższy poziom.

Na początek jak pisałem Twój Soniak da radę, ale z czasem będzie pomyśleć o czymś lepszym. Nie koniecznie to musi być oczywiście Hegel, bo charakter brzmienia może Ci nie podejść. Zawsze najważniejsze są własne odczucia, a to tylko daje samodzielny odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zapisuje sie oficjalnie do klubu - wraz z nabytymi dzisiaj kolumnami AP Tempo VI. Jest dobrze! 

To przy okazji pytanie - szukam kabli, które wpasują się w mój aktualny tor. Chcę dodać troche ciemnego brzmienia, względem jasności. 

Budżet maksymalny (tak - wiadomo, ze jak mnie cos zachwyci to dołożę ile trzeba ? ) to 400zł/m. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, aliengbl napisał:

No i zapisuje sie oficjalnie do klubu - wraz z nabytymi dzisiaj kolumnami AP Tempo VI. Jest dobrze! 

To przy okazji pytanie - szukam kabli, które wpasują się w mój aktualny tor. Chcę dodać troche ciemnego brzmienia, względem jasności. 

Budżet maksymalny (tak - wiadomo, ze jak mnie cos zachwyci to dołożę ile trzeba ? ) to 400zł/m.

Witam w klubie, pięknie te kolumny grają, miałem ostatnio okazję trochę je posłuchać i to z Heglem H200, którego też posiadasz jak dobrze pamiętam, wywarły na mnie bardzo dobre wrażenie, bardzo przyjemne dla ucha granie, coś jak moje Yary podkręcone na wyższy poziom grania?. Co do kabli nie doradzę bo za małe mam doświadczenie z nimi. Może coś z DACiem lepiej pokombinować, żeby takie ciemniejsze brzmienie osiągnąć.

Przy okazji się podpytam czy miał ktoś do czynienia z Avanti https://allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-audio-physic-avanti opisane w tej aukcji jest, że jest dodatkowo pięć par kondensatorów do regulacji brzmienia, czy ten zestaw był seryjnie w AP, jeżeli tak jak to się sprawdza?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, aliengbl napisał:

A kondy w Avanti były w zestawie ?

To ciekawe rozwiązanie ze strony AP, ciekawe jak się sprawdza w rzeczywistości, takie modelowanie zwrotnicy. To pewnie i  gniazda są w kolumnach, aby montować kondy bez lutowania.

Z tego co czytałem bardziej dociążone granie ma Musical Fidelity MX-DAC https://www.olx.pl/oferta/przetwornik-musical-fidelity-mx-dac-plus-zasilacz-tomanek-CID99-IDEIqS8.html#7cfcb906d0 by go u siebie spróbował, ale przekracza mój budżet. Zastanawiam się na Abramasenem V6.0 słuchałem go i ma całkiem fajne lekko ocieplone granie, pewnie się skończy tym że go wezmę na próbę?. iFi gra u mnie bardzo dobrze, ale szukam czegoś co jeszcze poprawi wokale. Osobiście uważam, że zmiana DACa ma większy wpływ na brzmienie, niż zmiana kabli.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Prewwit napisał:

To ciekawe rozwiązanie ze strony AP, ciekawe jak się sprawdza w rzeczywistości, takie modelowanie zwrotnicy. To pewnie i  gniazda są w kolumnach, aby montować kondy bez lutowania.

Z tego co czytałem bardziej dociążone granie ma Musical Fidelity MX-DAC https://www.olx.pl/oferta/przetwornik-musical-fidelity-mx-dac-plus-zasilacz-tomanek-CID99-IDEIqS8.html#7cfcb906d0 by go u siebie spróbował, ale przekracza mój budżet. Zastanawiam się na Abramasenem V6.0 słuchałem go i ma całkiem fajne lekko ocieplone granie, pewnie się skończy tym że go wezmę na próbę?. iFi gra u mnie bardzo dobrze, ale szukam czegoś co jeszcze poprawi wokale. Osobiście uważam, że zmiana DACa ma większy wpływ na brzmienie, niż zmiana kabli.

To na pewno, a dac i tak będzie szedł do wymiany. 

Tylko przerabiam niedługo topping z obsługą mqa i porównuję z hi rez. Jeśli hi rez wypadnie dużo lepiej to latwoej będzie wybrać DACa ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aliengbl napisał:

Minelo kolo doby od zakupu i ok 5-6h sluchania za mna. 

Jestem kompletnie zachwycony. ?

No to super. Co najbardziej Cię zachwyca w graniu AP? Moim zdaniem AP i Hegel dobrze się łączą, mam wrażenie że są dla siebie stworzone?, tylko musi być dobry DAC grający neutralnie lub ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez w trakcie zmiany toru audio. AP przyszły jako pierwsze, transportem będzie (już doszedł) Node2i, DACiem będzie Behringer deq2496 (w drodze, a taki dlatego  ze lubię zabawy korekcją akustyki pomieszczenia), wzmacniacz to cały czas nie wiem na co postawić. Mówisz że Hegel dobrze pasuje do AP ? Mam obawy że na basie grają słabiej w sensie ilości ?

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja AP łącze z lampą i to słabiutką ;). Nie każdy model będzie wysterowany przez lampę małej mocy, ale warto protestować mocniejsze piece np na lampach KT ciekawy efekt może też być na el84. Avanti 1 a szczególnie 2 to wybitne kolumny w wielu aspektach, 2 mają świetne głośniki, ale potrzebują elektrowni. 

Co do toru cyfry, ja zachwycony jestem obecnie Matrixem którego mi Kolega doradził, baja źródło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomgda napisał:

Mówisz że Hegel dobrze pasuje do AP ? Mam obawy że na basie grają słabiej w sensie ilości ?

Pasuje, takie są moje wrażenia. Z H80 było bardzo dobrze, a teraz jest jeszcze lepiej ?. Niskie to mocna strona Hegla, H200 da sobie radę z Twoimi Scorpio,  swoje robi nie mała moc. Pytanie czy będzie odpowiadać Ci barwa brzmienia, bo moim zdaniem Hegel nie idzie ani w zimo, ani ciepło, gra neutralnie. Koniecznie do odsłuchu czy podejdzie, zwłaszcza po lampach, które ponoć ocieplają dźwięk. Z Hegla jeszcze można rozważyć H300(wbudowany DAC ponoć też nie najwyższych lotów, jak w H80, więc obowiązkowo coś zewnętrzenego), ale też musisz samemu porównać, bo jedni wolą H200, inni H300, jak to w audio?

 

4 godziny temu, Sandrok napisał:

Co do toru cyfry, ja zachwycony jestem obecnie Matrixem którego mi Kolega doradził, baja źródło. 

Może dać linka do tego Matrixa, bo nie kojarzę?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Prewwit napisał:

No to super. Co najbardziej Cię zachwyca w graniu AP? Moim zdaniem AP i Hegel dobrze się łączą, mam wrażenie że są dla siebie stworzone?, tylko musi być dobry DAC grający neutralnie lub ciepło.

Po przesiadce z poprzednich kolumn (vandersteen 1c) urzeka dynamika, rozdzielczość. Ciekawy bas - te akcentowane, niskie uderzenia robi zachwycajaco, ale brakuje troche basu troche wyzszego - tego w tle ?

Połączenie z Heglem wydaje się dobre. Troche chciałbym uspokoić górę - temat dobrania lepszego DACa i kabli. 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w T6 brakuje trochę wyższego basu, w S2 jest go trochę więcej ale i tak  dobrze powinno sie dobrać wzmacniacz który ten wyższy bas ma trochę podbity. Czyli hegel 200 go nie podbija bo widzę takiego masz. Może jakiś Rotel, Roksan, Naim, Nad

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Prewwit napisał:

?

Może dać linka do tego Matrixa, bo nie kojarzę?

Proszę https://c4i.com.pl/produkt/audio/przetworniki-audio-dac/matrix-x-sabre-pro-mqa/

Ja mam jeszcze konwerter USB Spdif od tego producenta, całość spięta HDMI ;). 

Kolega z tego forum polecał Matrixa i faktycznie nie mylił się że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w T6 brakuje trochę wyższego basu, w S2 jest go trochę więcej ale i tak  dobrze powinno sie dobrać wzmacniacz który ten wyższy bas ma trochę podbity. Czyli hegel 200 go nie podbija bo widzę takiego masz. Może jakiś Rotel, Roksan, Naim, Nad
Miałem Rotela, Roksana i h200. Z wymienionych h200 z T6 najwięcej podawała środka, zarówno tego niższego jak i górnego. Takiego środka jak serwuje H200 pełnego mięsa naprawę ciężko będzie znaleźć. Może lampa jakiś Cayin czy Octave wypełniłby dół szczelniej bo takie robią wrażania odsłuchowe lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tomgda napisał:

Tak w T6 brakuje trochę wyższego basu, w S2 jest go trochę więcej ale i tak  dobrze powinno sie dobrać wzmacniacz który ten wyższy bas ma trochę podbity. Czyli hegel 200 go nie podbija bo widzę takiego masz. Może jakiś Rotel, Roksan, Naim, Nad

W stosunku do H80, po podłączeniu H200 miałem wrażenie podniesienie siły niskich w całym zakresie jakbym miał dołożonego woofera, zmiana znaczna, a nie symboliczna. Pomimo tego nie dominuje innych pasm, co lubię, że średnica nie jest przez niego przysłonięta . Co do Roksana czytałem, że bardziej ciepłe granie w stosunku do Hegla, niskie bardziej luźne. Z Roksana to bym celował w Caspiana M2 używkę, ale i tak przy Heglu H200 i H300 moc taka sobie, a AP lubią prądzik?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PolTor napisał:
2 godziny temu, tomgda napisał:
 

Miałem Rotela, Roksana i h200. Z wymienionych h200 z T6 najwięcej podawała środka, zarówno tego niższego jak i górnego. Takiego środka jak serwuje H200 pełnego mięsa naprawę ciężko będzie znaleźć. Może lampa jakiś Cayin czy Octave wypełniłby dół szczelniej bo takie robią wrażania odsłuchowe lampy.

Środka to znaczy masz na myśli średnicę, głosy ludzkie itp ? Czy wyższy bas ?

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 19:41, aliengbl napisał:

No i zapisuje sie oficjalnie do klubu - wraz z nabytymi dzisiaj kolumnami AP Tempo VI. Jest dobrze! 

To przy okazji pytanie - szukam kabli, które wpasują się w mój aktualny tor. Chcę dodać troche ciemnego brzmienia, względem jasności. 

Budżet maksymalny (tak - wiadomo, ze jak mnie cos zachwyci to dołożę ile trzeba ? ) to 400zł/m. 

Witam, AP Tempo VI z Koszalina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka stron temu pytałem o sugestie co do partnera dla Virgo 3. Znalazłem go w postaci Audio Analogue Maestro 150, który pędził je niemiłosiernie. Kolumny jednak sprzedałem. Problemem okazał się mój kwadratowy salon i ogólne niedopasowanie akustyczne. Była równowaga tonalna, fajna stereofonia i scena. Jednak odsuwając sofę na metr od ściany brzmienie stawało się o klasę lepsze. Stawałem niczym po środku wydarzeń. Koncerty live były dużo prawdziwsze w odbiorze. Pojawiało się dużo więcej wybrzmień. Skracając odległość od bazy przysunięciem kolumn nie powodowało takich efektów, a zaburzało jedynie równowagę tonalną. 

Czy Virgo 2 są równie wrażliwe na ustawienie i kwestie akustyczne, czy wpasowują się bardziej uprzejmie? Czy też skazany jestem na kolumny o klasycznej budowie, które wg mnie są "łatwiejsze"? Bądź też, co najgorsze muszę pogodzić się, że bez względu na klasę i konstrukcję sprzętu osiągnę jedynie jakąś tam namiastkę możliwości, które są w zasięgu zwykłego blokowego salonu 20m2? Owa sofa musi stać pod ścianą.

Pozdrawiam.

Edytowane przez holik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dość trudno odpowiedzieć na to pytanie. Mam Virgo 2 od roku, pokój 18 m kw, umeblowany standardowo jak to salon plus 3 absorbery i mały dyfuzor za plecami, od ściany mam głowę może z 40-50 cm. Brzmienie systemu spokojnie uznaje za bardzo dobre, scena szeroka, głęboka, z basem 0 problemów, a miałem takie z kolumnami ELAC swojego czasu. Najlepiej będzie sprawdzić u siebie. Virgo 2 są chodliwe jak pieron tyle że coraz ciężej je dostać. Sam miałem sprzedać, ale jakoś mi szkoda bo grają świetnie. Co do rozstawu są metr od ściany po bokach i ponad metr od ściany z tyłu kolumn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandrok dzięki za odpowiedź. Może ktoś jeszcze doda coś z własnego podwórka? Gdyby przywiózł kurier, to nie ma problemu ale całego dnia na podróż z niewiadomym rezultatem poświęcić nie mogę niestety.

Może znajdzie się ktoś uprzejmy z Bydgoszczy kto gra na Virgo 2?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.