Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tomgda napisał:

Virgo 2 wiszą na allegro ze dwa lata i pewnie ze względu na cenę nie są chodliwe w tym przypadku ?

Te Virgo z allegro są o 1000 zł za drogie, sprzedawca chyba nie chce ich sprzedać chyba że za super cenę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 22.07.2020 o 06:24, tomgda napisał:

Virgo 2 wiszą na allegro ze dwa lata i pewnie ze względu na cenę nie są chodliwe w tym przypadku ?

Moze przed żoną udaje, że sie stara ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 17:13, Sandrok napisał:

Czy ktoś kojarzy nazwę wzmacniaczy na których stroili dawniej AP. Firma już chyba nie istnieje. Nie wiem czy już kiedyś w tym wątku ktoś o nich nie pisał, ale nie mig znaleźć. 

Wzmaki norweskiej firmy Adyton . Na nich stroili kolumny w Audio Physic . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sandrok napisał:

Riczi dzięki wielkie o to mi chodziło właśnie nie mogłem za Chiny sobie przypomnieć, a miałeś może z nimi przyjemność? 

https://www.finn.no/184397260

To jest wzmak najczęściej używany przez AP . Może go zakupię . Na pewno coś z ich stajni chciałbym wypróbować .

Jeszcze nie słuchałem .

Wiem że Hegel zaczynając swoją produkcję czerpał z dobrodziejstw Adytona .

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomgda napisał:

Ma ktoś może model Step 3 ? Poszukuję do malutkiego pokoju. Ewentualnie gdzie je można by dostać ?

W fajnej cenie na OLX wiszą Classic 3 https://www.olx.pl/oferta/nowe-audio-physic-classic-3-kolumny-podstawkowe-surround-2szt-CID99-IDDMlCg.html#4ff330a284 . Step 3, czy innych modeli z tej serii dawno używanych nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Riczi75 napisał:

https://www.finn.no/184397260

To jest wzmak najczęściej używany przez AP . Może go zakupię . Na pewno coś z ich stajni chciałbym wypróbować .

Jeszcze nie słuchałem .

Wiem że Hegel zaczynając swoją produkcję czerpał z dobrodziejstw Adytona .

To klasa A. Ma swój urok. 

Gdyby ktoś był chxetny mogę pomóc to przywieść do Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, aliengbl napisał:

Mial ktos doczynienia z modelem step 25 plus? Szukam monitorkow i sie zastanawiam nad nimi. 

W monitorach nie siedzę ale takie są dostępne 

https://www.finn.no/175883642

albo takie 

https://www.finn.no/163106370

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Riczi75 napisał:

W monitorach nie siedzę ale takie są dostępne 

https://www.finn.no/175883642

albo takie 

https://www.finn.no/163106370

Znaczy egzemplarz juz znalazlem, ale chcialem posluchac opini, zeby nie jechac na darmo ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, aliengbl napisał:

Znaczy egzemplarz juz znalazlem, ale chcialem posluchac opini, zeby nie jechac na darmo ?

Czytałem Twój temat o kolumnach do mniejszego pomieszczenia, ja Ci śmiało polecę Yary Evolution pierwszy wypust jak u mnie https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-audio-physic-yara-evolution-9472605724 tylko nie wiem czy po Tempo 6 starczy Ci niskich?, bo tu jest znaczna różnica, w T6 słuchając czuć ich potęgę? Ogólny charakter brzmienia T6 zachowany w Yarach. Woofer w Yarach 18cm myślę, że w kwestii niskich załatwił by te Step 25 na 15cm wooferze?. Prędzej już bym spróbował Classic 3 tam woofer 17cm.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pieniądze jak pieniądze,każdy chce zarobić........ja oddałem swoje z tego co pamiętam za 3,800zł Co nie zmienia fakru że do góra 20m nadają sie idealnie.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem mam dwa zestawy do wyboru amphion xenon i kefy ls50 ?  nie to że coś tam mi w sitarach nie pasowało po prostu juz czas na zmiany ,lubię sie tym bawić , cena do negocjacji małej jak by ktoś reflektował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Góra w Sitara 25 jest bardziej stonowana do Sitary. Można to nazwać wysmakowana ,dojrzała ale można też określić pod kocykiem. Scena i separacja jak i dynamika super.

W Sitarze (bez 25 ) góre słychać wyrazniej, byc może dlatego wydaje się bardziej detaliczna.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem recenzję AP Tempo Plus i tutaj jest mowa, że nowsze serie nie grają już tak przestrzennie. I mam tutaj obawy, że z Sitarami jest podobnie tzn. pierwsza wersja czy nie gra bardziej przestrzennie niż nowsze 25,25+,plus. Obecnie mam Avance Omega 503 na Vifie, i góra jest idealna, podoba mi się najbardziej z całego pasma. Czy nowsze wersje Sitar nie będą dla mnie zbyt łagodne?

 

Cytat

Tradycyjnie dla Audio Physica dobra jest przestrzeń, ale w mojej ocenie to w Tempo 6 udawało się uzyskiwać bardziej efektowną głębię. Czy to wina obecnie stosowanego głośnika wysokotonowego? Na pewno nie, gdyż zapamiętany przeze mnie model Virgo 5 miał głośniki HCCT i jednocześnie dało się z tych kolumn uzyskać wybitną przestrzeń i realistyczną barwę.

 

https://www.avtest.pl/zestawy-glosnikowe/item/763-audio-physic-tempo-plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od preferencji. Ja w Sitarze 25 nie narzekałem na przestrzeń ale waśnie wysokie były dla mnie zbyt stonowane,dla innych znów Sitara 25 jest lepsza (bardziej kulturalna) na górze.

Edytowane przez misiek x

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy też może i od wieku słuchacza i jego osłuchania i jak wiadomo reszty toru , sitary25 mam ze 2-3lata  gram na nich głównie z heglami  i tutaj góra jest moim zdaniem nawet za mądra do tych paczek bo przenosi  część średniego pasma wokali dodaje fajnego smaku  nie krzyczy nie narzuca się , i co najważniejsze zagra nawet w 12m2 pełnym dzwiękiem nie okrojonym jak z monitora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, chcę zakupić Tempo VI, czy mieliście sytuację, że membrana głośnika średniotonowego wygląda tak jak na zdjęciu? Czy możliwe jest, że odbarwiła się od słońca, czy raczej jest to niemożliwe. I membrana była wymieniana? Gdzie i w jakiej cenie można zakupić głośnik średniotonowy?

 

 

123219774_356513675610416_8339215673247067546_n.jpg

123128767_831936144299971_6490329856937111338_n.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.