Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

 

3 godziny temu, meloman93 napisał:

Gdzie i w jakiej cenie można zakupić głośnik średniotonowy?

Popytaj ludzi z działu sprzedaży EIC. Raczej nie powinno być problemu.

https://www.eic.com.pl/webpage/kontakt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, meloman93 napisał:

Cześć, chcę zakupić Tempo VI, czy mieliście sytuację, że membrana głośnika średniotonowego wygląda tak jak na zdjęciu? Czy możliwe jest, że odbarwiła się od słońca, czy raczej jest to niemożliwe. I membrana była wymieniana? Gdzie i w jakiej cenie można zakupić głośnik średniotonowy?

 

 

123219774_356513675610416_8339215673247067546_n.jpg

123128767_831936144299971_6490329856937111338_n.png

Takie cos było chyba w Virgo III

Screenshot_20201029-215004_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam to samo w swoich Cardeas. Jest to spowodowane bezposrednio sloncem a posrednio kiepska anodyzacja... niestety. U mnie membrany zmienily kolor na ciemno-tytanowy. Nie wplywa to na walory uzytkowe ale niefajnie to wyglada takze zamowilem zamienne glosniki (na razie basowe). Koszt w EIC to 1000zl za sztuke, radze wymieniac w parach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, junta said:

Niestety mam to samo w swoich Cardeas. Jest to spowodowane bezposrednio sloncem a posrednio kiepska anodyzacja... niestety. U mnie membrany zmienily kolor na ciemno-tytanowy. Nie wplywa to na walory uzytkowe ale niefajnie to wyglada takze zamowilem zamienne glosniki (na razie basowe). Koszt w EIC to 1000zl za sztuke, radze wymieniac w parach. 

Mógłbyś podesłać fotki jak to wygląda? Byłbym wzdzięczny. I dlaczego polecasz parami wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada u mnie...Powiedziano mi gdy kupowalem glosniki, ze czasami nie maja oryginalnych glosnikow zamiennych do konkretnego modelu lecz tylko zaktualizowane/poprawione z nowszych wersji, w moim przypadku Cardeas 35. Roznice moga byc znikome ale nadal sa, dlatego zalecaja wymieniac w parach. W moim przypadku nie ma to znaczenia bo prawie wszystkie glosniki 'wyblakly'.

20201006_181008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.07.2020 o 17:13, Sandrok napisał:

Czy ktoś kojarzy nazwę wzmacniaczy na których stroili dawniej AP. Firma już chyba nie istnieje. Nie wiem czy już kiedyś w tym wątku ktoś o nich nie pisał, ale nie mig znaleźć. 

Ja z kolei słyszałem z kilku źródeł że stroili do rodzimych mocnych Lamp Octave. A biorąc pod uwagę że niemcy patriotycznie podchodzą do tematów gospodarczych jest dla mnie bardziej prawdopodobne niż jakaś tam skandynawska firma.. Nawet teraz budując w polsce swoje hale produkcyjne choćby silników to zakupy zaczynają od rodzimych marek choć chińczyk wielokrotnie tańszy..

Octave bardzo dobry ale i drogi sprzęt  

Natomiast redaktor Stryjecki który w zasadzie wypromował w Polsce Tempo 6, polecał na swym forum tworzącą z AP prawdziwą Synergię amerykańską Mocną lampę Rogue Cronus Magnum na 4 lampach KT120  

W stosunku do Octave to sporo niższa cena a jest to naprawde kawał solidnego wzmaka made in USA ze świetnym graniem. Sprzęt porównywany z kilkukrotnie droższymi konstrukcjami.  
—————————

Czy ktoś z was obecnie używa Nowych Virgo lll ??

Wizualnie różnią znacznie się od „pierwszych” Virgo III. Czasami ciężko się połapać gdy nazwa ta sama a Google pokazuje kilka różnych na oko kolumn..

Nowe ponad 60 tysi a w tej cenie można już wiele innych Kupić.. choćby nowe Bowersy 803 D3 o używanych nie wspominając..

Zresztą wyższe B&W to kolumny które najmniej tracą na wartości w przeciwieństwie do Audio Physiców

Jutro w lokalnym sklepie z AP przy okazji odsłuchów Fyne Audio popytam o te Virgo..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Niepokorny napisał:

Ja z kolei słyszałem z kilku źródeł że stroili do rodzimych mocnych Lamp Octave. A biorąc pod uwagę że niemcy patriotycznie podchodzą do tematów gospodarczych jest dla mnie bardziej prawdopodobne niż jakaś tam skandynawska firma.. Nawet teraz budując w polsce swoje hale produkcyjne choćby silników to zakupy zaczynają od rodzimych marek choć chińczyk wielokrotnie tańszy..

Octave bardzo dobry ale i drogi sprzęt  

Natomiast redaktor Stryjecki który w zasadzie wypromował w Polsce Tempo 6, polecał na swym forum tworzącą z AP prawdziwą Synergię amerykańską Mocną lampę Rogue Cronus Magnum na 4 lampach KT120  

W stosunku do Octave to sporo niższa cena a jest to naprawde kawał solidnego wzmaka made in USA ze świetnym graniem. Sprzęt porównywany z kilkukrotnie droższymi konstrukcjami.  
—————————

Czy ktoś z was obecnie używa Nowych Virgo lll ??

Wizualnie różnią znacznie się od „pierwszych” Virgo III. Czasami ciężko się połapać gdy nazwa ta sama a Google pokazuje kilka różnych na oko kolumn..

Nowe ponad 60 tysi a w tej cenie można już wiele innych Kupić.. choćby nowe Bowersy 803 D3 o używanych nie wspominając..

Zresztą wyższe B&W to kolumny które najmniej tracą na wartości w przeciwieństwie do Audio Physiców

Jutro w lokalnym sklepie z AP przy okazji odsłuchów Fyne Audio popytam o te Virgo..

Na pewno nie korzystali tylko z Adytona ale z ich wzmaków korzystali o czym wspomina recenzent w linku poniżej .

 https://www.audioasylum.com/reviews/Integrated-Amplifier-SS/Adyton/Opera/general/127111.html

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe informacje.. takie są plusy tematycznego Forum. 
Widzę że ktoś kiedyś na allegro sprzedawał Adyton Opera i snując w opisie pieśni pochwalne o tym wzmaku pomylił Forsell the Statement z Naim Statement za 800 tyś zł.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Niepokorny napisał:

Ciekawe informacje.. takie są plusy tematycznego Forum. 
Widzę że ktoś kiedyś na allegro sprzedawał Adyton Opera i snując w opisie pieśni pochwalne o tym wzmaku pomylił Forsell the Statement z Naim Statement za 800 tyś zł.. ?

W recenzji powyżej nie ma tam porównania do Naima . To chyba nie te lata produkcji . Choć Adyton Cprdis 3B tani nie jest to naim to przepaść cenowa . No i nie koniecznie grający znacznie lepiej niż Adyton. Cena nie jest wyznacznikiem jakości dźwięku.

Do tego te porównania 3B?

https://www.emotionalaudio.nl/product/forsell/?lang=en

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

Nie pisałem że w Recenzji tylko w aukcji Allegro gość wspomina o Statement w cenie domu .. a to tylko Naim takiego ma?
https://archiwum.allegro.pl/oferta/adyton-opera-hi-end-i7866443625.html

Gość pomieszał fakty . 

Nie mogłem tego ogłoszenia znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.. Znalazłem się w posiadaniu wprawdzie z wyblakłymi membranami chyba, nie wiem kompletnie nie zwracam na to uwagi bo i tak piękne ( wiśnia w lakierze cudo) - Virgo 5. Grają z Musical Fidelity M6 SI. Dziękuję koledze Riczi75  Prewwit za fachową poradę i pomoc. No co tu powiedzieć słucham , słucham już może 3 godzinę i nic cały czas słucham. Czytałem kiedyś piania i zachwyty oczarowanych ludzi co pisali że mogą słuchać i słuchać , myślałam poniosła ich fantazja, ale nie oni prawdę mówili - teraz ich rozumiem. Pozdrawiam

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Trismus napisał:

Witam.. Znalazłem się w posiadaniu wprawdzie z wyblakłymi membranami chyba, nie wiem kompletnie nie zwracam na to uwagi bo i tak piękne ( wiśnia w lakierze cudo) - Virgo 5. Grają z Musical Fidelity M6 SI. Dziękuję koledze Riczi75  Prewwit za fachową poradę i pomoc. No co tu powiedzieć słucham , słucham już może 3 godzinę i nic cały czas słucham. Czytałem kiedyś piania i zachwyty oczarowanych ludzi co pisali że mogą słuchać i słuchać , myślałam poniosła ich fantazja, ale nie oni prawdę mówili - teraz ich rozumiem. Pozdrawiam

Dobry wybór . Virgo V zawsze wzbudza uśmiech satysfakcji na mym licu . System można teraz doszlifowywać i zmieniać jego barwy . 

Powodzenia i satysfakcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.. Znalazłem się w posiadaniu wprawdzie z wyblakłymi membranami chyba, nie wiem kompletnie nie zwracam na to uwagi bo i tak piękne ( wiśnia w lakierze cudo) - Virgo 5. Grają z Musical Fidelity M6 SI. Dziękuję koledze Riczi75  Prewwit za fachową poradę i pomoc. No co tu powiedzieć słucham , słucham już może 3 godzinę i nic cały czas słucham. Czytałem kiedyś piania i zachwyty oczarowanych ludzi co pisali że mogą słuchać i słuchać , myślałam poniosła ich fantazja, ale nie oni prawdę mówili - teraz ich rozumiem. Pozdrawiam
Miałem Virgo V jedne z ostatnich lat.
Do tej pory nie wiem ,czy to nie był błąd,że się ich pozbyłem:) Chętnie bym ich znów posłuchał. Gust przez osłuchanie jednak się zmienia.
Kurde sprzedałem je w stanie jak nowki.

Tu raczej mocny tran potrzebny.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maciek36 napisał:

Miałem Virgo V jedne z ostatnich lat.
Do tej pory nie wiem ,czy to nie był błąd,że się ich pozbyłem:) Chętnie bym ich znów posłuchał. Gust przez osłuchanie jednak się zmienia.
Kurde sprzedałem je w stanie jak nowki.

Tu raczej mocny tran potrzebny.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

To był błąd . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sandrok napisał:

U mnie zmiany. Virgo 2 dostały docelowy wzmacniacz Lorka na lampach el84. Doszły jeszcze SF Minuetto jako ciekawostka do porównania :). Będzie co słuchać. 

IMG-20201231-WA0009.jpeg

Trafiłeś w 10 z moimi planami zakupowymi. Elaci maja byc zastąpione wlasnie czyms od SF lub Audio Physic. Jestem cholernie ciekawy porównania. Pisz!

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Trafiłeś w 10 z moimi planami zakupowymi. Elaci maja byc zastąpione wlasnie czyms od SF lub Audio Physic. Jestem cholernie ciekawy porównania. Pisz!

Hehe, a wiesz jakie miałem pierwsze kolumny żeby było ciekawiej? ?

Elac FS 137 Jet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Trismus napisał:

Witam.. Znalazłem się w posiadaniu wprawdzie z wyblakłymi membranami chyba, nie wiem kompletnie nie zwracam na to uwagi bo i tak piękne ( wiśnia w lakierze cudo) - Virgo 5. Grają z Musical Fidelity M6 SI. Dziękuję koledze Riczi75  Prewwit za fachową poradę i pomoc. No co tu powiedzieć słucham , słucham już może 3 godzinę i nic cały czas słucham. Czytałem kiedyś piania i zachwyty oczarowanych ludzi co pisali że mogą słuchać i słuchać , myślałam poniosła ich fantazja, ale nie oni prawdę mówili - teraz ich rozumiem. Pozdrawiam

Witam w klubie szczęśliwych posiadaczy AP.

Pzdr

13 godzin temu, maciek36 napisał:

Tu raczej mocny tran potrzebny.

Oj tak, nawet moje małe Yary dostały więcej życia po podpięciu Hegla H200 i dwustu wacików na kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był błąd . 
:)
Ostatni rok grałem na Harbeth 40.2, zaraz wjadą 40.3xd.
Nie to, że sobie dźwięk pogorszyłem, ale jakbym w tamtym czasie wszedł w mocny tran to kto wie. No i nervosy gdyby nie było.
Chetnie właśnie teraz bym im posłuchał. Mając Virgo byłem dość mało doświadczonym w świecie audio.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek36 napisał:

?
Ostatni rok grałem na Harbeth 40.2, zaraz wjadą 40.3xd.
Nie to, że sobie dźwięk pogorszyłem, ale jakbym w tamtym czasie wszedł w mocny tran to kto wie. No i nervosy gdyby nie było.
Chetnie właśnie teraz bym im posłuchał. Mając Virgo byłem dość mało doświadczonym w świecie audio.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Ja Virgo mam okazję posłuchać z bardzo doszlifowanym setem . I ciężko jest przeskoczyć tą sygnaturę dźwięku którą obecnie reprezentują . 

Niestety koszty wysokie . Dobrze że chociaż mam okazję czasem posłuchać .

Z Harbethami miałem do czynienia tylko na Audio Show . Niestety ktoś odpowiedzialny za zestrojenie sprzętów chyba był głuchy . Topowe Harbethy, chyba ten model na który zmieniasz  z T+A to był piach w uszy a o dziwo Harbeth za marne 26000zł z tanim Vincentem zagrał znacznie lepiej .

 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sandrok napisał:

@Riczi75 a możesz przybliżyć jaki to system z Virgo (5 Virgo czy inne).

Dzięki z góry. 

W skład zestau wchodzi .

McIntosh MA 7000

Meitner MA 1

SOtM

Cayin CD

Virgo V .

Kable  :  Audioquest , MiT, Wile 5.2 , Pyton Pana Edmunda.

Listwa PS Audio .

Podstawki Franc Audio 

Dobrze wygłuszone pomieszczenie ?

IMG-20201231-WA0002.jpg

IMG-20201231-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super te Virgo kształt ponadczasowy, kurcze każda płyta na nich brzmi inaczej np.  post-digital dreamers noise trio ona ma dużo chyba takiego momentami ciągnącego się basu. Teraz słychać że jest kontrolowany, perfekcja i bogactwo szczegółów. Bas w ryzach i w punkt, no i jest jego dociążenie na czym mi zależało. Myślałem że to podniecenie zakupowe się udzieliło, ale jednak jak dla mnie wszystko jest na wysokim poziomie- wydaję mi się (nie mogę dać 100 procent, wiadomo co niestety spełnia te kryteria, ale jak powiedział klasyk, póki my jesteśmy ona niet) że osiągnąłem koniec drogi audio . Teraz tylko ściereczka i woskowanie jak ci Panowie co swoje auta godzinami dopieszczają i pewnie czytając nasze rozmowy pukają się w głowę ( pewnie jacyś audioholicy i tam się znajdą) . Pozdrawiam i Życzę owocnych poszukiwań w świecie Audio w Nowym Roku i przede wszystkim spełnionych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy zmiana cokołów w Virgo 2 na jakieś markowe stopki/podstawki będzie miało pozytywny wpływ. Jeden cokół niestety z racji wieku rozwarstwił się w narożu i zastanawiam się żyć go naprawiać czy wymienić na coś innego. Ma ktoś jakieś doświadczenia. Cokoły w Virgo 2 są solidne i nie mam pewności czy ich wymiana ma jakikolwiek sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !

Jak to z nowym rokiem bywa - chęć na jakieś zmiany. Może wymienię Tempo 6 na Virgo 5 ? Zastanawiam się mocno. Mam pytanie do doświadczonych użytkowników

czy Virgo 5 potrzebują wyraźnie mocniejszego wzmacniacza, w porównaniu do Tempo 6 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wig napisał:

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !

Jak to z nowym rokiem bywa - chęć na jakieś zmiany. Może wymienię Tempo 6 na Virgo 5 ? Zastanawiam się mocno. Mam pytanie do doświadczonych użytkowników

czy Virgo 5 potrzebują wyraźnie mocniejszego wzmacniacza, w porównaniu do TVI

Jeżeli masz coś co dobrze napedzało T VI da radę również z VV. Generalnie +200W/8. U mnie zarówno Hegel jak i TOA dawały rade z TVI i Scorpio 25 . 

Oczywiscie sygnatura dżwięku ma duże znaczenie , ponieważ nie każdy mocny wzmak gra neutralnym , ciepłym lub dźwiękiem z wyeksponowaną górą . 

Tutaj jak przy każdym rodzaju wzmaka trzeba szukać "swojego dźwięku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.