Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, meloman93 napisał:

Cześć, chcę zakupić Tempo VI, czy mieliście sytuację, że membrana głośnika średniotonowego wygląda tak jak na zdjęciu? Czy możliwe jest, że odbarwiła się od słońca, czy raczej jest to niemożliwe. I membrana była wymieniana? Gdzie i w jakiej cenie można zakupić głośnik średniotonowy?

 

 

123219774_356513675610416_8339215673247067546_n.jpg

123128767_831936144299971_6490329856937111338_n.png

Takie cos było chyba w Virgo III

Screenshot_20201029-215004_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam to samo w swoich Cardeas. Jest to spowodowane bezposrednio sloncem a posrednio kiepska anodyzacja... niestety. U mnie membrany zmienily kolor na ciemno-tytanowy. Nie wplywa to na walory uzytkowe ale niefajnie to wyglada takze zamowilem zamienne glosniki (na razie basowe). Koszt w EIC to 1000zl za sztuke, radze wymieniac w parach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minutes ago, junta said:

Niestety mam to samo w swoich Cardeas. Jest to spowodowane bezposrednio sloncem a posrednio kiepska anodyzacja... niestety. U mnie membrany zmienily kolor na ciemno-tytanowy. Nie wplywa to na walory uzytkowe ale niefajnie to wyglada takze zamowilem zamienne glosniki (na razie basowe). Koszt w EIC to 1000zl za sztuke, radze wymieniac w parach. 

Mógłbyś podesłać fotki jak to wygląda? Byłbym wzdzięczny. I dlaczego polecasz parami wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada u mnie...Powiedziano mi gdy kupowalem glosniki, ze czasami nie maja oryginalnych glosnikow zamiennych do konkretnego modelu lecz tylko zaktualizowane/poprawione z nowszych wersji, w moim przypadku Cardeas 35. Roznice moga byc znikome ale nadal sa, dlatego zalecaja wymieniac w parach. W moim przypadku nie ma to znaczenia bo prawie wszystkie glosniki 'wyblakly'.

20201006_181008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.07.2020 o 17:13, Sandrok napisał:

Czy ktoś kojarzy nazwę wzmacniaczy na których stroili dawniej AP. Firma już chyba nie istnieje. Nie wiem czy już kiedyś w tym wątku ktoś o nich nie pisał, ale nie mig znaleźć. 

Ja z kolei słyszałem z kilku źródeł że stroili do rodzimych mocnych Lamp Octave. A biorąc pod uwagę że niemcy patriotycznie podchodzą do tematów gospodarczych jest dla mnie bardziej prawdopodobne niż jakaś tam skandynawska firma.. Nawet teraz budując w polsce swoje hale produkcyjne choćby silników to zakupy zaczynają od rodzimych marek choć chińczyk wielokrotnie tańszy..

Octave bardzo dobry ale i drogi sprzęt  

Natomiast redaktor Stryjecki który w zasadzie wypromował w Polsce Tempo 6, polecał na swym forum tworzącą z AP prawdziwą Synergię amerykańską Mocną lampę Rogue Cronus Magnum na 4 lampach KT120  

W stosunku do Octave to sporo niższa cena a jest to naprawde kawał solidnego wzmaka made in USA ze świetnym graniem. Sprzęt porównywany z kilkukrotnie droższymi konstrukcjami.  
—————————

Czy ktoś z was obecnie używa Nowych Virgo lll ??

Wizualnie różnią znacznie się od „pierwszych” Virgo III. Czasami ciężko się połapać gdy nazwa ta sama a Google pokazuje kilka różnych na oko kolumn..

Nowe ponad 60 tysi a w tej cenie można już wiele innych Kupić.. choćby nowe Bowersy 803 D3 o używanych nie wspominając..

Zresztą wyższe B&W to kolumny które najmniej tracą na wartości w przeciwieństwie do Audio Physiców

Jutro w lokalnym sklepie z AP przy okazji odsłuchów Fyne Audio popytam o te Virgo..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Niepokorny napisał:

Ja z kolei słyszałem z kilku źródeł że stroili do rodzimych mocnych Lamp Octave. A biorąc pod uwagę że niemcy patriotycznie podchodzą do tematów gospodarczych jest dla mnie bardziej prawdopodobne niż jakaś tam skandynawska firma.. Nawet teraz budując w polsce swoje hale produkcyjne choćby silników to zakupy zaczynają od rodzimych marek choć chińczyk wielokrotnie tańszy..

Octave bardzo dobry ale i drogi sprzęt  

Natomiast redaktor Stryjecki który w zasadzie wypromował w Polsce Tempo 6, polecał na swym forum tworzącą z AP prawdziwą Synergię amerykańską Mocną lampę Rogue Cronus Magnum na 4 lampach KT120  

W stosunku do Octave to sporo niższa cena a jest to naprawde kawał solidnego wzmaka made in USA ze świetnym graniem. Sprzęt porównywany z kilkukrotnie droższymi konstrukcjami.  
—————————

Czy ktoś z was obecnie używa Nowych Virgo lll ??

Wizualnie różnią znacznie się od „pierwszych” Virgo III. Czasami ciężko się połapać gdy nazwa ta sama a Google pokazuje kilka różnych na oko kolumn..

Nowe ponad 60 tysi a w tej cenie można już wiele innych Kupić.. choćby nowe Bowersy 803 D3 o używanych nie wspominając..

Zresztą wyższe B&W to kolumny które najmniej tracą na wartości w przeciwieństwie do Audio Physiców

Jutro w lokalnym sklepie z AP przy okazji odsłuchów Fyne Audio popytam o te Virgo..

Na pewno nie korzystali tylko z Adytona ale z ich wzmaków korzystali o czym wspomina recenzent w linku poniżej .

 https://www.audioasylum.com/reviews/Integrated-Amplifier-SS/Adyton/Opera/general/127111.html

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Niepokorny napisał:

Ciekawe informacje.. takie są plusy tematycznego Forum. 
Widzę że ktoś kiedyś na allegro sprzedawał Adyton Opera i snując w opisie pieśni pochwalne o tym wzmaku pomylił Forsell the Statement z Naim Statement za 800 tyś zł.. ?

W recenzji powyżej nie ma tam porównania do Naima . To chyba nie te lata produkcji . Choć Adyton Cprdis 3B tani nie jest to naim to przepaść cenowa . No i nie koniecznie grający znacznie lepiej niż Adyton. Cena nie jest wyznacznikiem jakości dźwięku.

Do tego te porównania 3B?

https://www.emotionalaudio.nl/product/forsell/?lang=en

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

Nie pisałem że w Recenzji tylko w aukcji Allegro gość wspomina o Statement w cenie domu .. a to tylko Naim takiego ma?
https://archiwum.allegro.pl/oferta/adyton-opera-hi-end-i7866443625.html

Gość pomieszał fakty . 

Nie mogłem tego ogłoszenia znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.. Znalazłem się w posiadaniu wprawdzie z wyblakłymi membranami chyba, nie wiem kompletnie nie zwracam na to uwagi bo i tak piękne ( wiśnia w lakierze cudo) - Virgo 5. Grają z Musical Fidelity M6 SI. Dziękuję koledze Riczi75  Prewwit za fachową poradę i pomoc. No co tu powiedzieć słucham , słucham już może 3 godzinę i nic cały czas słucham. Czytałem kiedyś piania i zachwyty oczarowanych ludzi co pisali że mogą słuchać i słuchać , myślałam poniosła ich fantazja, ale nie oni prawdę mówili - teraz ich rozumiem. Pozdrawiam

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trismus napisał:

Witam.. Znalazłem się w posiadaniu wprawdzie z wyblakłymi membranami chyba, nie wiem kompletnie nie zwracam na to uwagi bo i tak piękne ( wiśnia w lakierze cudo) - Virgo 5. Grają z Musical Fidelity M6 SI. Dziękuję koledze Riczi75  Prewwit za fachową poradę i pomoc. No co tu powiedzieć słucham , słucham już może 3 godzinę i nic cały czas słucham. Czytałem kiedyś piania i zachwyty oczarowanych ludzi co pisali że mogą słuchać i słuchać , myślałam poniosła ich fantazja, ale nie oni prawdę mówili - teraz ich rozumiem. Pozdrawiam

Dobry wybór . Virgo V zawsze wzbudza uśmiech satysfakcji na mym licu . System można teraz doszlifowywać i zmieniać jego barwy . 

Powodzenia i satysfakcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam.. Znalazłem się w posiadaniu wprawdzie z wyblakłymi membranami chyba, nie wiem kompletnie nie zwracam na to uwagi bo i tak piękne ( wiśnia w lakierze cudo) - Virgo 5. Grają z Musical Fidelity M6 SI. Dziękuję koledze Riczi75  Prewwit za fachową poradę i pomoc. No co tu powiedzieć słucham , słucham już może 3 godzinę i nic cały czas słucham. Czytałem kiedyś piania i zachwyty oczarowanych ludzi co pisali że mogą słuchać i słuchać , myślałam poniosła ich fantazja, ale nie oni prawdę mówili - teraz ich rozumiem. Pozdrawiam
Miałem Virgo V jedne z ostatnich lat.
Do tej pory nie wiem ,czy to nie był błąd,że się ich pozbyłem:) Chętnie bym ich znów posłuchał. Gust przez osłuchanie jednak się zmienia.
Kurde sprzedałem je w stanie jak nowki.

Tu raczej mocny tran potrzebny.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, maciek36 napisał:

Miałem Virgo V jedne z ostatnich lat.
Do tej pory nie wiem ,czy to nie był błąd,że się ich pozbyłem:) Chętnie bym ich znów posłuchał. Gust przez osłuchanie jednak się zmienia.
Kurde sprzedałem je w stanie jak nowki.

Tu raczej mocny tran potrzebny.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

To był błąd . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sandrok napisał:

U mnie zmiany. Virgo 2 dostały docelowy wzmacniacz Lorka na lampach el84. Doszły jeszcze SF Minuetto jako ciekawostka do porównania :). Będzie co słuchać. 

IMG-20201231-WA0009.jpeg

Trafiłeś w 10 z moimi planami zakupowymi. Elaci maja byc zastąpione wlasnie czyms od SF lub Audio Physic. Jestem cholernie ciekawy porównania. Pisz!

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Trafiłeś w 10 z moimi planami zakupowymi. Elaci maja byc zastąpione wlasnie czyms od SF lub Audio Physic. Jestem cholernie ciekawy porównania. Pisz!

Hehe, a wiesz jakie miałem pierwsze kolumny żeby było ciekawiej? ?

Elac FS 137 Jet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Trismus napisał:

Witam.. Znalazłem się w posiadaniu wprawdzie z wyblakłymi membranami chyba, nie wiem kompletnie nie zwracam na to uwagi bo i tak piękne ( wiśnia w lakierze cudo) - Virgo 5. Grają z Musical Fidelity M6 SI. Dziękuję koledze Riczi75  Prewwit za fachową poradę i pomoc. No co tu powiedzieć słucham , słucham już może 3 godzinę i nic cały czas słucham. Czytałem kiedyś piania i zachwyty oczarowanych ludzi co pisali że mogą słuchać i słuchać , myślałam poniosła ich fantazja, ale nie oni prawdę mówili - teraz ich rozumiem. Pozdrawiam

Witam w klubie szczęśliwych posiadaczy AP.

Pzdr

13 godzin temu, maciek36 napisał:

Tu raczej mocny tran potrzebny.

Oj tak, nawet moje małe Yary dostały więcej życia po podpięciu Hegla H200 i dwustu wacików na kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To był błąd . 
:)
Ostatni rok grałem na Harbeth 40.2, zaraz wjadą 40.3xd.
Nie to, że sobie dźwięk pogorszyłem, ale jakbym w tamtym czasie wszedł w mocny tran to kto wie. No i nervosy gdyby nie było.
Chetnie właśnie teraz bym im posłuchał. Mając Virgo byłem dość mało doświadczonym w świecie audio.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciek36 napisał:

?
Ostatni rok grałem na Harbeth 40.2, zaraz wjadą 40.3xd.
Nie to, że sobie dźwięk pogorszyłem, ale jakbym w tamtym czasie wszedł w mocny tran to kto wie. No i nervosy gdyby nie było.
Chetnie właśnie teraz bym im posłuchał. Mając Virgo byłem dość mało doświadczonym w świecie audio.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Ja Virgo mam okazję posłuchać z bardzo doszlifowanym setem . I ciężko jest przeskoczyć tą sygnaturę dźwięku którą obecnie reprezentują . 

Niestety koszty wysokie . Dobrze że chociaż mam okazję czasem posłuchać .

Z Harbethami miałem do czynienia tylko na Audio Show . Niestety ktoś odpowiedzialny za zestrojenie sprzętów chyba był głuchy . Topowe Harbethy, chyba ten model na który zmieniasz  z T+A to był piach w uszy a o dziwo Harbeth za marne 26000zł z tanim Vincentem zagrał znacznie lepiej .

 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sandrok napisał:

@Riczi75 a możesz przybliżyć jaki to system z Virgo (5 Virgo czy inne).

Dzięki z góry. 

W skład zestau wchodzi .

McIntosh MA 7000

Meitner MA 1

SOtM

Cayin CD

Virgo V .

Kable  :  Audioquest , MiT, Wile 5.2 , Pyton Pana Edmunda.

Listwa PS Audio .

Podstawki Franc Audio 

Dobrze wygłuszone pomieszczenie ?

IMG-20201231-WA0002.jpg

IMG-20201231-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super te Virgo kształt ponadczasowy, kurcze każda płyta na nich brzmi inaczej np.  post-digital dreamers noise trio ona ma dużo chyba takiego momentami ciągnącego się basu. Teraz słychać że jest kontrolowany, perfekcja i bogactwo szczegółów. Bas w ryzach i w punkt, no i jest jego dociążenie na czym mi zależało. Myślałem że to podniecenie zakupowe się udzieliło, ale jednak jak dla mnie wszystko jest na wysokim poziomie- wydaję mi się (nie mogę dać 100 procent, wiadomo co niestety spełnia te kryteria, ale jak powiedział klasyk, póki my jesteśmy ona niet) że osiągnąłem koniec drogi audio . Teraz tylko ściereczka i woskowanie jak ci Panowie co swoje auta godzinami dopieszczają i pewnie czytając nasze rozmowy pukają się w głowę ( pewnie jacyś audioholicy i tam się znajdą) . Pozdrawiam i Życzę owocnych poszukiwań w świecie Audio w Nowym Roku i przede wszystkim spełnionych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy zmiana cokołów w Virgo 2 na jakieś markowe stopki/podstawki będzie miało pozytywny wpływ. Jeden cokół niestety z racji wieku rozwarstwił się w narożu i zastanawiam się żyć go naprawiać czy wymienić na coś innego. Ma ktoś jakieś doświadczenia. Cokoły w Virgo 2 są solidne i nie mam pewności czy ich wymiana ma jakikolwiek sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !

Jak to z nowym rokiem bywa - chęć na jakieś zmiany. Może wymienię Tempo 6 na Virgo 5 ? Zastanawiam się mocno. Mam pytanie do doświadczonych użytkowników

czy Virgo 5 potrzebują wyraźnie mocniejszego wzmacniacza, w porównaniu do Tempo 6 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, wig napisał:

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !

Jak to z nowym rokiem bywa - chęć na jakieś zmiany. Może wymienię Tempo 6 na Virgo 5 ? Zastanawiam się mocno. Mam pytanie do doświadczonych użytkowników

czy Virgo 5 potrzebują wyraźnie mocniejszego wzmacniacza, w porównaniu do TVI

Jeżeli masz coś co dobrze napedzało T VI da radę również z VV. Generalnie +200W/8. U mnie zarówno Hegel jak i TOA dawały rade z TVI i Scorpio 25 . 

Oczywiscie sygnatura dżwięku ma duże znaczenie , ponieważ nie każdy mocny wzmak gra neutralnym , ciepłym lub dźwiękiem z wyeksponowaną górą . 

Tutaj jak przy każdym rodzaju wzmaka trzeba szukać "swojego dźwięku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.