Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Prewwit napisał:

Świetny artykuł . Dużo prawdy i trafnych wniosków .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maraudio napisał:

Ciekawie jakby wyglądała bezpośrednia konfrontacja z dużo tańszymi Tempo plus.

Z pewnością różnica w graniu nie będzie warta tak dużej różnicy w cenie.

Teraz tylko patrzeć jak Tempo starszej generacji będą podążać cenowo w górę . Podobnie się dzieje jak u Yamahy Hegla i innych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Riczi75 napisał:

Świetny artykuł . Dużo prawdy i trafnych wniosków .

Fajnie są opisane kolejne serie i różnice między nimi, ktoś kto nie miał styczności ma niezłe źródło wiedzy o serii Tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainwestowałem w Sitary 1 (z tej samej serii co tempo 6) i również jestem pod wrażeniem. Ciut mniejszy bas ale charakter ten sam (nisko rozciągnięty a czasem nawet zadziwiający). Przestrzeń, szczegółowość, średnica i wysokie to to samo. Nie ma problemu ze wzmacniaczem bo mój 40W niski model Marantz robi z nimi co chce ? Mogę je też postawić blisko ściany bez zamulenia basu i odziwo utraty przestrzeni.

Miałem tez ScorpioII i jakoś nie miały tej magii co mniejsze Sitary. Słabsza przestrzeń i średnica. Miały tylko niższy bas.Nie wiem czemu, może kwestia wielkości pomieszczenia (moje 24mkw). Sitary też chyba zostawię sobie na zawsze. Syn przejawia już zainteresowanie muzyką niech cieszy sie i on taką klasą od małego ?

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomas20 napisał:

Miałem tez ScorpioII i jakoś nie miały tej magii co mniejsze Sitary. Słabsza przestrzeń i średnica. Miały tylko niższy bas.Nie wiem czemu, może kwestia wielkości pomieszczenia (moje 24mkw).

Nie miały szans zagrać pełnią swoich możliwości z Twoim 40 watowym wzmacniaczem. Jakbyś je podpiął do wzmaka, bądź jakiejś końcówki 300 watowej na kanał (i większej) przy 4 ohm, to zmieniłbyś zdanie. To są kolumny, które uwielbiają prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maraudio ale ja miałem Scorpio2 z NAD C375 (zmierzone 2x 307W przy 4ohm). Ten wznak to potwór mocowy w swojej kategorii cenowej. Ale to jednak nie była kwestia mocy. Był też u mnie sąsiad z NADem M3 i poprostu troche inny charakter brzmienia. Do magii Sitar dużo brakowało w moim pokoju. Może salon 50 metrów ? Możliwe

 

Edytowane przez Tomas20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Posiadam kolumny Audio Physic Tempo 3i. Poszukuje do nich używanego wzmacniacza w budżecie 3 - 5 tys. zł. Prosiłbym o jakieś sugestie. Słucham bardzo różnej muzyki ale można przyjąć że rock progresywny to jest to co lubię najbardziej. Pomieszczenie ok 20 m. Szukam czegoś mocnego z dobra kontrolą basu. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TomekT napisał:

Dzień dobry

Posiadam kolumny Audio Physic Tempo 3i. Poszukuje do nich używanego wzmacniacza w budżecie 3 - 5 tys. zł. Prosiłbym o jakieś sugestie. Słucham bardzo różnej muzyki ale można przyjąć że rock progresywny to jest to co lubię najbardziej. Pomieszczenie ok 20 m. Szukam czegoś mocnego z dobra kontrolą basu. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Cześć,

Jeżeli chodzi o używki w tym budżecie to możesz spróbować Hegla H200, kontroli niskich Ci nie zabraknie, akurat to bardzo mocna strona w tym wzmaku(miałem H80 i w tej kwestii jest znaczna różnica na plus w H200, reszta grania też wniesiona na wyższy poziom), moim zdaniem najlepiej łączyć z DACiem grającym neutralnie lub lekko po ciepłej stronie. Dobrze z AP się też się zgrywają wzmaki Musical Fidelity, bym polował na M5SI, z tego co pamiętam kolega @Trismus używa u Siebie M6SI z Virgo 5 i na granie nie narzeka?. Najlepiej jak coś pojawi się w rejonie u Ciebie abyś odsłuchał co Ci lepiej podpasuje.

A czym obecnie napędzasz kolumny i jaki DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 10:17, Tomas20 napisał:

Maraudio ale ja miałem Scorpio2 z NAD C375 (zmierzone 2x 307W przy 4ohm). Ten wznak to potwór mocowy w swojej kategorii cenowej. Ale to jednak nie była kwestia mocy. Był też u mnie sąsiad z NADem M3 i poprostu troche inny charakter brzmienia. Do magii Sitar dużo brakowało w moim pokoju. Może salon 50 metrów ? Możliwe

 

Tylko barwa Nada mogła być nie ciekawa . Ja Scorpio 25 słuchałem na min. Meridianie 557 200/8Ohm i nie brakowało mocy ale werwy bo charakter grania ciepły . Moc załatwia wiele ale nie wszystko niestety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Prewwit napisał:

Cześć,

Jeżeli chodzi o używki w tym budżecie to możesz spróbować Hegla H200, kontroli niskich Ci nie zabraknie, akurat to bardzo mocna strona w tym wzmaku(miałem H80 i w tej kwestii jest znaczna różnica na plus w H200, reszta grania też wniesiona na wyższy poziom), moim zdaniem najlepiej łączyć z DACiem grającym neutralnie lub lekko po ciepłej stronie. Dobrze z AP się też się zgrywają wzmaki Musical Fidelity, bym polował na M5SI, z tego co pamiętam kolega @Trismus używa u Siebie M6SI z Virgo 5 i na granie nie narzeka?. Najlepiej jak coś pojawi się w rejonie u Ciebie abyś odsłuchał co Ci lepiej podpasuje.

A czym obecnie napędzasz kolumny i jaki DAC?

Dzięki za reakcję.

Obecnie w miejscu wzmacniacza jest puste miejsce, które chce czymś wypełnić. Myślałem nawet o tym Heglu. Nieśmiało myślałem też o jakiejś mocniejszej lampie ale kompletnie się nie orientuję jak się do tego zabrać. Po głowie chodziły mi tez Electrocompaniet ECI-1 i hybryda LAR. Ale nie mam ciśnienia. Powoli będę szukał i najwyżej wymieniał jedno na drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za reakcję.
Obecnie w miejscu wzmacniacza jest puste miejsce, które chce czymś wypełnić. Myślałem nawet o tym Heglu. Nieśmiało myślałem też o jakiejś mocniejszej lampie ale kompletnie się nie orientuję jak się do tego zabrać. Po głowie chodziły mi tez Electrocompaniet ECI-1 i hybryda LAR. Ale nie mam ciśnienia. Powoli będę szukał i najwyżej wymieniał jedno na drugie.
Miałem M6SI do T6 średnio pasował. Wzmacniacz gra z wyczuwalnym ociepleniem i masą w dolnych rejestrach. Hegla H200 też miałem i miło wspominam może nawet tęsknię. Do T6 dodaje mięsistej średnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Doradźcie proszę który Audio Physic najbardziej będzie pasował do sypialni 12mk2:

1. Tempo 3i

2. Sitara

3. Classic 10

 W salonie słuchałem AP Tempo New i się zakochałem lecz ta opcja będzie za duża do mojej malej sypialni. Classic 8 grał niezłe lecz trochę mniej czarował wiec pomysł na starsza lecz wyższa serie. Będzie to grało z Vincentem sv-236 i dacem R2R. Jestem basolubny lecz nie chce żeby dolne pasmo zdominowało kompletnie resztę. Kolumny będą ustawione raczej w rogach prostokątnego pokoju lekko oddalone od ściany wiec opcje z głośnikiem nisko tonowym po bokach odpadają. Mam umika wiec po zakupie kolumn bedzie robiony pomiar i korekta kablami oraz delikatna adaptacja akustyczna pomieszczenia. 

Edytowane przez gomes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może MF6 SI nie zgrał się z Tempo 6 ale z Virgo nie mam nic do zarzucenia, wszystko jest poukładane i na swoim miejscu, średnica też jest bogata i barwna, nie wiem czy z Heglem byłoby lepiej nie słuchałem. Właśnie słucham z Tidal Hi FI Lady Pank O dwóch takich co ukradli księżyc" - miód.  Zapomniałem dodać, że ja słucham chyba cicho, dla jednych ekstremalnie cicho i z tymi Virgo 5 jest bardzo dobrze, góra w każdym razie jest utemperowana nie ma jazgotu z tym wzmacniaczem, ale jest detal. Może to wynika z tego, że w porównaniu z klasykami Tempo 6 Virgo 5 są uznawane za tzw. ciemniejsze (ktoś gdzieś pisał może ten Stryjecki), nie wiem , nie porównywałem. Pozdrawiam

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2021 o 10:08, PolTor napisał:
W dniu 19.01.2021 o 22:40, TomekT napisał:
Dzięki za reakcję.
Obecnie w miejscu wzmacniacza jest puste miejsce, które chce czymś wypełnić. Myślałem nawet o tym Heglu. Nieśmiało myślałem też o jakiejś mocniejszej lampie ale kompletnie się nie orientuję jak się do tego zabrać. Po głowie chodziły mi tez Electrocompaniet ECI-1 i hybryda LAR. Ale nie mam ciśnienia. Powoli będę szukał i najwyżej wymieniał jedno na drugie.

Miałem M6SI do T6 średnio pasował. Wzmacniacz gra z wyczuwalnym ociepleniem i masą w dolnych rejestrach. Hegla H200 też miałem i miło wspominam może nawet tęsknię. Do T6 dodaje mięsistej średnicy.

Dziękuje za podpowiedź. Może ktoś jeszcze coś zaproponuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakie kondy i cewki w tych Virgo 5 drzemią w zwrotnicy, mam jakiś artykuł ze zdjęciami ale nic nie widać. Swoją drogą jest możliwość tzw. upgradu tych moich Virgo na nisko- i średniotonowy drugiej generacji - koszt 4 tys. Nie zamierzam ale chciałem zapytać czy ta druga generacja przetworników coś wnosi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i zapomniałem dodać bas jest kulturalny, kiedy trzeba przywali kiedy nie trzeba to nie wybija się na pierwszy plan, gdzie miałem wrażenie tak było w Fyne Audio. Generalnie w moim nieciekawym pomieszczeniu akustycznym jest bardzo dobrze, ale to w moim zaznaczam w innym może go być za mało itd. Pozdrawiam

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gomes napisał:

1. Tempo 3i

Myślę, że będziesz mieć problemy z niskimi w tak małym pomieszczeniu, dwa siedzą w nich Peerlessy HDS 18cm, a one do dobrego napędzenia potrzebują mocnego wzmaka.

15 godzin temu, gomes napisał:

2. Sitara

3. Classic 10

Jak masz możliwość odsłuchać, to wybierałbym między tymi dwoma modelami.

2 godziny temu, Trismus napisał:

Mam pytanie jakie kondy i cewki w tych Virgo 5 drzemią w zwrotnicy, mam jakiś artykuł ze zdjęciami ale nic nie widać.

Jak masz foto to wrzucaj, może coś wypatrzy się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Trismus napisał:

Co do zdjęć to tylko artykuł w linku można sobie na swoim kompie powiększyć - https://www.yumpu.com/en/document/read/2095996/stereo-audio-physic,

Na moje oko na tweeterze masz kondensatory foliowe Claritycap, gdzieś widziałem foty innych kolumn AP i siedziały serie CSA i ESA, jak coś chcesz poprawić to trzeba celować w kondensatory z serii CMR, kolega ostatnio wstawił za CSA i jak mówił znaczna poprawa w górnych rejestrach, lepsza przestrzeń, separacja. Trzeba było by zobaczyć który siedzi szeregowo w zwrotnicy i tego wymieniać. Kosztują nie mało, czy warto zmieniać to sam musisz pomyśleć, chyba że często wymieniasz kolumny to bym to się nie bawił bo kasy nie odzyskasz, nawet jak je oddzielnie sprzedasz to ze stratą. Ogólnie CC CSA i ESA to też są bardzo dobre kondensatory, więc nie koniecznie bym się pchał w ich wymianę, ale fakty są takie że są jeszcze lepsze? Rezystory możesz podmienić na Ohmite AG są w sklepie TME, w przystępnych cenach. Na wooferze można zastąpić kondy elektrolityczne na Claritycapy np. ESA, wtedy musisz pomierzyć ile faktycznie mają w pomiarach, bo często to co jest nabite na kondensatorze nie pokrywa się z pomiarami, a ma być tyle ile jest faktycznie.

Już pisałem o swoich modyfikacjach w dziale DIY, poprawa grania we wszystkich aspektach, wymienione mam kondensatory z jakichś bez markowych, tweeter na CC CSA(w planach wstawienie Auricap XO lub CC CMR, ale najpierw chcę wstawić jeszcze lepszego tweetera SB Satori), woofer elektrolit zmieniony obecnie na ESA, rezystory Ohmite, na fotce siedzi jeszcze Mundorf MR, obecnie już wymieniony. Wymienione okablowanie na QEDa.

Foto mojej zwrotniki

2222.jpg

Oryginalne siedziało

 

4444.jpg

3333.jpg

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Prewwit napisał:

Na moje oko na tweeterze masz kondensatory foliowe Claritycap, gdzieś widziałem foty innych kolumn AP i siedziały serie CSA i ESA, jak coś chcesz poprawić to trzeba celować w kondensatory z serii CMR, kolega ostatnio wstawił za CSA i jak mówił znaczna poprawa w górnych rejestrach, lepsza przestrzeń, separacja. Trzeba było by zobaczyć który siedzi szeregowo w zwrotnicy i tego wymieniać. Kosztują nie mało, czy warto zmieniać to sam musisz pomyśleć, chyba że często wymieniasz kolumny to bym to się nie bawił bo kasy nie odzyskasz, nawet jak je oddzielnie sprzedasz to ze stratą. Ogólnie CC CSA i ESA to też są bardzo dobre kondensatory, więc nie koniecznie bym się pchał w ich wymianę, ale fakty są takie że są jeszcze lepsze? Rezystory możesz podmienić na Ohmite AG są w sklepie TME, w przystępnych cenach. Na wooferze można zastąpić kondy elektrolityczne na Claritycapy np. ESA, wtedy musisz pomierzyć ile faktycznie mają w pomiarach, bo często to co jest nabite na kondensatorze nie pokrywa się z pomiarami, a ma być tyle ile jest faktycznie.

Już pisałem o swoich modyfikacjach w dziale DIY, poprawa grania we wszystkich aspektach, wymienione mam kondensatory z jakichś bez markowych, tweeter na CC CSA(w planach wstawienie Auricap XO lub CC CMR, ale najpierw chcę wstawić jeszcze lepszego tweetera SB Satori), woofer elektrolit zmieniony obecnie na ESA, rezystory Ohmite, na fotce siedzi jeszcze Mundorf MR, obecnie już wymieniony. Wymienione okablowanie na QEDa.

Foto mojej zwrotniki

2222.jpg

Oryginalne siedziało

 

4444.jpg

3333.jpg

Wszystko fajnie, tylko jak się w Tempo do zwrotnicy dostać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jurek1 napisał:

Wszystko fajnie, tylko jak się w Tempo do zwrotnicy dostać...

Zwortnica od tweetera i średniotonowca, pewnie za tym drugim jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Eu-5HMAg1_0

Od wooferów pewnie gdzieś na dole koło nich, można pewnie odkleić podważając z wyczuciem, aby nie uszkodzić płytki, ale żadnej pewności nie mam bo po prostu w tych kolumnach tego nie robiłem, czym i jak mocno jest to przyklejone nie mam pojęcia, trzeba samemu sprawdzić, na pewno nie ciągnąć na chama?

Przytwierdzenie to najmniejszy problem pod spód można dać jakąś gąbkę aby odizolować od ściany i złapać na wkręty odpowiedniej długości.

 

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.