Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Prewwit napisał:

Zwortnica od tweetera i średniotonowca, pewnie za tym drugim jak na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Eu-5HMAg1_0

Od wooferów pewnie gdzieś na dole koło nich, można pewnie odkleić podważając z wyczuciem, aby nie uszkodzić płytki, ale żadnej pewności nie mam bo po prostu w tych kolumnach tego nie robiłem, czym i jak mocno jest to przyklejone nie mam pojęcia, trzeba samemu sprawdzić, na pewno nie ciągnąć na chama?

Przytwierdzenie to najmniejszy problem pod spód można dać jakąś gąbkę aby odizolować od ściany i złapać na wkręty odpowiedniej długości.

 

W piątkach niestety nic za średniotonowy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słucham na testy Hegel 390 . Jak na razie poza tym że słucham na ich oryginalnym stremarze wbudowanym to kurcze bas chudziutki taki, kliniczny w porównaniu do MF 6 SI taki mniej dociążony nie wiem czy to Azur 851 N lepiej podawał ten zakres, co do reszty ok czysta góra i środek. Ale nie wiem tak miały te Hegle pasować z AP, jak na razie wolę brzmienie chyba MF ale to początek także daje sobie czas. Słucham, ale rozczarowanie. Żeby uprzedzić basu nie brakuje w tych AP Virgo 5. Poza tym dorzucony kabel do wzmacniacza za 2 tys. do testów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 11:56, TomekT napisał:

Dzień dobry

Posiadam kolumny Audio Physic Tempo 3i. Poszukuje do nich używanego wzmacniacza w budżecie 3 - 5 tys. zł. Prosiłbym o jakieś sugestie. Słucham bardzo różnej muzyki ale można przyjąć że rock progresywny to jest to co lubię najbardziej. Pomieszczenie ok 20 m. Szukam czegoś mocnego z dobra kontrolą basu. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

AP Tempo VI długo grały u mnie z Audia Flight Three (bez S)

https://audiotrendt.com.pl/wzmacniacze-stereo/616-audia-fligft-fl-three.html

myślę, że można szukać używanego w założonym budżecie, a na prawdę warto do AP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przepraszam mój błąd mea culpa. Przy pierwszym podłączeniu coś nie wyszło nie wiem ale jak teraz podłączyłem po sieci to jest lepiej od mojego AZURA ( niewiele ale wyczuwalnie chyba na średnicy ale to detal) po sieci także. Musiałem coś zrobić nie tak. Faktycznie mogę pozbyć się jednego klocka . Teraz sobie przypominam odpiął mi się jeden kabel przy podłączaniu dopiero później to zauważyłem jak już podpiąłem kabel ethernet do Azura 851N. Czyli reasumując sprzęt zastąpi moje klocki czyli Azur 851N, bo DAC Hegla mi wystarczy a nawet jest minimalnie lepszy.  ..nie przeszkadzam i pozdrawiam. No i sprostowanie podpasował bardzo ale to bardzo szczególnie góra tylko mój błąd dobrze że zweryfikowany i jeszcze raz przepiołem kabel ethernet bo mi coś nie pasowało że po sieci tak by kiepsko nie grał przecie to niemożliwe wszystko to jedna sekcja DAC. 

P.s słuchał ktoś albumu already drowning Aidan Baker w utworze 1 tytułowym od 6 minuty szumy w wysokotonowym to samo było w MF 6 SI. Możecie sprawdzić

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Szanowne Towarzystwo?.Jest sprawa ,a w zasadzie taki dylemat: posiadam 'świątynię odsłuchową" o pow.32 m kw, wysokość 3m,wzmacniacz Yamaha A-S 3000,obecnie odtwarzacz Azur 740A i kolumny budżetowe JBL Studio L880,gra  to nawet  fajnie...w znaczeniu "jestem zadowolony",ale....ale wzmacniacz takiej klasy  chyba  nie powinien grać  z tak przeciętnymi kolumnami  i kusi mnie ,żeby  coś nabyć  drogą kupna ?.Słucham najczęściej Pink Floyd,Led Zeppelin "oszywiście"  Tool,nie  stronię też  od  muzyki delikatniejszej gdzie jest  dużo  szczegółów Enya,Dire Straits,Jon and Vangelis itp. Naczytałem  się  o Audio Physic ,a nawet osłuchałem AP Avanti,kupę  kasy niestety kosztują.Pytania  brzmią czy te  kolumny są szczegółowe , poszerzą i pogłębią mi scenę?Czy warto tyle  kasy wydawać? A może  są  kolumny AP (używane) które mogą zagrać podobnie  do Avanti?Będę  wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PinkTool napisał:

Witam Szanowne Towarzystwo?.Jest sprawa ,a w zasadzie taki dylemat: posiadam 'świątynię odsłuchową" o pow.32 m kw, wysokość 3m,wzmacniacz Yamaha A-S 3000,obecnie odtwarzacz Azur 740A i kolumny budżetowe JBL Studio L880,gra  to nawet  fajnie...w znaczeniu "jestem zadowolony",ale....ale wzmacniacz takiej klasy  chyba  nie powinien grać  z tak przeciętnymi kolumnami  i kusi mnie ,żeby  coś nabyć  drogą kupna ?.Słucham najczęściej Pink Floyd,Led Zeppelin "oszywiście"  Tool,nie  stronię też  od  muzyki delikatniejszej gdzie jest  dużo  szczegółów Enya,Dire Straits,Jon and Vangelis itp. Naczytałem  się  o Audio Physic ,a nawet osłuchałem AP Avanti,kupę  kasy niestety kosztują.Pytania  brzmią czy te  kolumny są szczegółowe , poszerzą i pogłębią mi scenę?Czy warto tyle  kasy wydawać? A może  są  kolumny AP (używane) które mogą zagrać podobnie  do Avanti?Będę  wdzięczny za podpowiedzi.

Kup sobie Tempo VI (nie te nowsze tylko VI), wydaje mi się, że będą Ci bardziej pasować niż Avanti, a cenowo wyjdzie lepiej.
Ryzyko praktycznie żadne bo jak nie podejdą to łatwo odsprzedasz.
Ja swoje sprzedałem w ciągu kilku godzin od wystawienia aukcji, a telefonów było sporo juz pierwszego dnia...
Cena nie była jakaś super niska, ot przeciętna jak na tamten czas.
Pytanie tylko czy... ta Yamaha nie stanie się wtedy dla nich zbyt słaba (nie mocowo a brzmieniowo). ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha na dzień dzisiejszy ? brzmieniowo mi bardzo ale to bardzo odpowiada i o grając na na "frędzlach" czyli na JBL L880, a podłączone są "sznurkami od  bielizny",to gorzej  chyba  Tempo VI nie zagra,czytałem o nich ,tak zacząłem się interesować AP.Trochę  się ich  boję  bo wolałbym  aby stału w  rogach  pokoju od  scian około po 50 cm...ale jak będzie  mus  wystawię  je bardziej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2021 o 12:34, Trismus napisał:

P.s słuchał ktoś albumu already drowning Aidan Baker w utworze 1 tytułowym od 6 minuty szumy w wysokotonowym to samo było w MF 6 SI. Możecie sprawdzić

Pod koniec utworu w przestrzeni robi się gęsto od dźwięków "industrialnych" elektronicznych, słychać je już wcześniej, tak od połowy utworu w tle,  ?

Edytowane przez Adah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tym utworze tak jest. Co do ostatecznego wyboru wygrał Hegel. Co do dźwięku z AP Virgo 5 jest lepiej niż dobrze. Po wysłuchaniu Nu Visty 600 ten sznyt heglowski usłyszany na początku długo za mną chodził. Pomimo pierwszych wrażeń negatywnych z mojej winy. Co do dźwięku to recenzje Audio.com i Sterolife wyczerpują wszystko nic dodać nic ująć. Mimo wszystko może zostawię sobie Azura 851N jako źródło do strumieniowania, jakoś przywiązałem się do niego, z tym że podłączony do świetnego DAC Hegla. Te przestrzeń jest świetnie podkreślana w tych AP z tym wzmacniaczem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 17:29, PinkTool napisał:

Yamaha na dzień dzisiejszy ? brzmieniowo mi bardzo ale to bardzo odpowiada i o grając na na "frędzlach" czyli na JBL L880, a podłączone są "sznurkami od  bielizny",to gorzej  chyba  Tempo VI nie zagra,czytałem o nich ,tak zacząłem się interesować AP.Trochę  się ich  boję  bo wolałbym  aby stału w  rogach  pokoju od  scian około po 50 cm...ale jak będzie  mus  wystawię  je bardziej ...

50 cm to już i tak nie najgorzej, zawsze można spróbować. Może jakiś kompromis i wysuwanie na czas odsłuchu, jeśli jest taka możliwość zrobić to względnie szybko? Albo naciągnąć trochę te 50 cm do 70-80 ? Akustyka płata tak różne figle, że nie ma na to recepty i ciężko przewidzieć jak się zachowają, być może pół metra wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PinkTool napisał:

to już  bym chyba  wolał (ale jeszcze  muszę poczytać o nich) Scorpio...moja świątynia  to około 32 m kw ale wysokość 3 m

Słuchałem AP Tempo 6 w 23m2 i na Twoim miejscu do tak dużego salonu szukałbym   większego modelu, może właśnie Scorpio. 

Dobre opinie ma również nowa seria JBL'a HDI 3600, skoro podoba Ci się brzmienie JBL'i to pewnie warto sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2021 o 17:29, PinkTool napisał:

Yamaha na dzień dzisiejszy 

Ja gram również Yamahą model AS2100 i Tempo VI . Niestety Yamaha ma nieco za niską moc i nieco dociążony charakter przez co jak dla mnie TVI brakuje nieco detalu i góry .

Mam też mocniejsze końcówki i te lepiej radzą sobie z Tempo VI . Chociaż może Ci takie brzmienie odpowiada . 

Audio Physic generalnie powinien być odsunięty od ściany . Jeźeli nie chcesz latać z kolumnami po pokoju to rozwaź jeszcze ProAc 2.5 lub 2.8 . Słuchałem 2.8 postawione pod ścianą i grało to świetnie z Heglem H2 . Miały podobną przestrzeń co AP i lepszą równowagę w pasmach z ładną górą i średnicą . ProAc nie słuchałem niestety z Yamahą

Czego uźywasz za źródło ? Cd , streamer ?

Ostatnio nabyłem Sotm-a i porządne kabliska zasilające i w nowej konfiguracji podczas słuchania Yamahy i TVI pojawił się w końcu banan , ale długo to trwało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lorecci napisał:

może właśnie Scorpio.

Odradzam Scorpio pod Yamahę .

Miałem S25 i Yamaha nie dała rady tym skrzynkom . Te kolumny nie zagrają dobrze poniźej 200W/8 i aby nie było kocyka na kolumnach to Hegel 200W+ by je dobrze napędził

Scorpio być moźe podeszły by pod pomieszczenie ale wzmak nie da im rady . 

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi.Dobrze że mnie uczulacie na pewne rzeczy,Yamahy a-s 3000 nie słucham raczej głośniej niż na 12 (pion ustawienia głośności)..to Scorpio nie pociągnie Yamaha,za jakiś czas myślałem o mocniejszym wzmaku ,ale dziś chciałbym jeszcze pocieszyć się jego brzmieniem.Jako źródło mam teraz CD Cambridge Azur 740 C,szukam do kupienia Yamahy CD S 2100 czyli odtwarzacz SACd-mam trochę płyt...jutro poczytam o Waszych propozycjach..tak jak pisałem szukam szerokiej i głębokiej sceny i szczegółowości bo wydaje mi się że taka jest muza Pink Floyd i Watersa..i to mnie kręci..Kiedyś myślałem o Heglu  nawet słuchałem z B&W...i Luxman z B&W..wychodziło to za mało szczegółowo jak dla mnie,ale może dlatego że wychowany ..wysłuchany jestem na Cambridge Azur 740 z Mission a ten zestaw chyba jest dość jasny..Trzema też dodać że u mnie poza zestawem stereo jako dodatek występuje zazwyczaj też jakiś whiskacz..co nie ułatwia sprawy..?

1 godzinę temu, lorecci napisał:

Słuchałem AP Tempo 6 w 23m2 i na Twoim miejscu do tak dużego salonu szukałbym   większego modelu, może właśnie Scorpio. 

Dobre opinie ma również nowa seria JBL'a HDI 3600, skoro podoba Ci się brzmienie JBL'i to pewnie warto sprawdzić.

 

JBL w niektórych utworach maja za dużo basu..chyba..być może dla mnie ..hehe

Edytowane przez PinkTool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te białe wizualnie zmęczone... bez kartonów.
Swoje puściłem za tą samą cenę, końcówka produkcji, walnut, pełen komplet z kartonami, papierkami, poziomiczką.
Jak dobrze poszukasz to trafisz za tą cenę. Wystarczy, że na raz pojawi się kilka ofert i już można coś bardziej potargować.
Tak jak Przedmówcy piszą - Scorpio do tego metrażu mogą się okazać dobre, choć inny wzmak wskazany (mocowo to raz, a charakterem dwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 14:30, Trismus napisał:

Witam. Słucham na testy Hegel 390 . Jak na razie poza tym że słucham na ich oryginalnym stremarze wbudowanym to kurcze bas chudziutki taki, kliniczny w porównaniu do MF 6 SI taki mniej dociążony nie wiem czy to Azur 851 N lepiej podawał ten zakres, co do reszty ok czysta góra i środek. Ale nie wiem tak miały te Hegle pasować z AP, jak na razie wolę brzmienie chyba MF ale to początek także daje sobie czas. Słucham, ale rozczarowanie. Żeby uprzedzić basu nie brakuje w tych AP Virgo 5. Poza tym dorzucony kabel do wzmacniacza za 2 tys. do testów. 

Zupełnie mnie to nie dziwi..

z AP tempo 6 i tempo 25 miałem łącznie z 12 wzmaków w tym 4 Hegle. 
H160, 300, 360 i 200 Anniversary. 
najlepiej grał ten Ostatni. 
Poza nim Lampa Cronus Magnum i właśnie MF M6si. 
gdybym teraz miał wrócić do AP i nie miałaby to być Lampa a Tranzystor to tylko Musical Fidelity najlepszy na jaki mógłbym sobie pozwolić czyli Nu-Vista 600 (hybryda)

 Przestaja być produkowane więc można ostatnie sztuki wyrwać w fajnej cenie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie mnie to nie dziwi..
z AP tempo 6 i tempo 25 miałem łącznie z 12 wzmaków w tym 4 Hegle. 
H160, 300, 360 i 200 Anniversary. 
najlepiej grał ten Ostatni. 
Poza nim Lampa Cronus Magnum i właśnie MF M6si. 
gdybym teraz miał wrócić do AP i nie miałaby to być Lampa a Tranzystor to tylko Musical Fidelity najlepszy na jaki mógłbym sobie pozwolić czyli Nu-Vista 600 (hybryda)
 Przestaja być produkowane więc można ostatnie sztuki wyrwać w fajnej cenie..
Aż tyle kombinacji nie miałem, ale h80, h200 , h300, M6Si i kandy K2 Dla mnie Musical nie podszedł. Może dlatego, że mam taką fatalną akustykę, że jest nadmiar basu a MS6i to ciepły misiek. H200 zostawił niezapomniane wrażenia. Z APT6 daje niesamowitą mięsista średnicę może kosztem trochę góry pasma ale chyba tęsknię za tym ;). Poprawnie tj. równo w każdym zakresie pokazał też kandy K2 a to nie drogi klocek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdecydowanie zmieniłem zdanie , ale to bardzo dobrze. Jest Hegel 390 i oczywiście AP Virgo 5 i jest genialnie. Nawet został Azur 851N i CXC jeden do Tidala Hi FI drugi do CD podpięte do rewelacyjnego DAC Hegla. Mógłbym sprzedać AZURA ale zostawię mimo że z Hegla Tidal HI FI trochę lepszy ale Cambridge ma swoją dedykowaną apkę.

Testowałem u siebie Nu Vistę 600 i coś brakowało mi grania Hegla którego przed Nu Vistą 600 miałem do testów. No i dobrze że na szybko ( 3 dni) wziąłem tego Hegla , bo nie miałbym porównania i niestety bym został przy MF Nu Vista 600. Mnie to lampowe pre przekonało, faktycznie było barwnie , soczyście ale jakoś ostatecznie brakowało tego czegoś- przestrzeni , kontroli basu, rozdzielczości, dynamiki , mocy, góry, który u Hegla jest mega szczegółowa i dźwięczna, gładka, ktoś napisał nawet że z nutką ciepła, jeżeli tak interpretować lekkie zawoalowanie wokali. Nu Vista grała bardzo delikatnie, z Heglem więcej energii i żywości w graniu z AP. To tyle

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 19:16, Trismus napisał:

Tak w tym utworze tak jest. Co do ostatecznego wyboru wygrał Hegel. Co do dźwięku z AP Virgo 5 jest lepiej niż dobrze. Po wysłuchaniu Nu Visty 600 ten sznyt heglowski usłyszany na początku długo za mną chodził. Pomimo pierwszych wrażeń negatywnych z mojej winy. Co do dźwięku to recenzje Audio.com i Sterolife wyczerpują wszystko nic dodać nic ująć. Mimo wszystko może zostawię sobie Azura 851N jako źródło do strumieniowania, jakoś przywiązałem się do niego, z tym że podłączony do świetnego DAC Hegla. Te przestrzeń jest świetnie podkreślana w tych AP z tym wzmacniaczem. Pozdrawiam

To normalne trzeba pamiętać że te sprzęty Hegla są przezroczyste i nie wybaczają już żadnego błędu dlatego zawsze grają tak słabo jak najsłabsze ogniwo w całym torze. Dlatego jedni pieją z zachwytu a inni mają kupę a niby ten sam set. 

Od Zoromoro miałeś tego H390? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne sprzęty wybaczają wszystko albo dużo, tylko hegel taki przezroczysty że niczego nie wybacza. Zawsze trzeba jakoś usprawiedliwić pewne niedostatki i niedociągnięcia.  ????

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.