Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jacm napisał:

To normalne trzeba pamiętać że te sprzęty Hegla są przezroczyste i nie wybaczają już żadnego błędu dlatego zawsze grają tak słabo jak najsłabsze ogniwo w całym torze. Dlatego jedni pieją z zachwytu a inni mają kupę a niby ten sam set.

Potwierdzam, bardzo dobrze Hegel przekazuje co na wejściu, zmiany opampów w DACu bardzo dobrze słyszalne, nic nie maskuje, jak jest dobre źródło, DAC dające dobrej jakości dźwięk, to na wyjściu to otrzymamy? AP moje równo grają i efekt grania całościowy bardzo dobry, wszystko ładnie mi się zazębia w systemie?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Prewwit napisał:

Potwierdzam, bardzo dobrze Hegel przekazuje co na wejściu, zmiany opampów w DACu bardzo dobrze słyszalne, nic nie maskuje, jak jest dobre źródło, DAC dające dobrej jakości dźwięk, to na wyjściu to otrzymamy? AP moje równo grają i efekt grania całościowy bardzo dobry, wszystko ładnie mi się zazębia w systemie?

Pamiętam że za czasów Joahima Gerharda scena to był złoty konik audio physic potem weszli księgowi ale może wszystkiego nie zdołali skopać. Miałem virgo i to co było trudne do osiągnięcia a nawet nieosiągalne  przez inne kolumny im udawalo się bez trudu jeśli chodzi o scenę. Latanie dźwięków przed głową i za głową nad i pod w pełnym 3d. Jak w jakimś kinie domowym 9.1 a to tylko 2 głośników stereo. Miał gosc dar do tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie zgadzam sie z tą rzekomą „przezroczystością” Hegla. 
Gdyby tak było to każdy Hegel powinien zagrać conajmniej dobrze w tym samym systemie a przecież tak nie jest.
      Co ciekawe to wyższe i nowsze  modele nie grają zdecydowanie lepiej a często wyższe nawet grają od starszych po prostu słabiej ..  i żadne usprawiedliwianie typu „H390 obnażył źle dobrany kabel sieciowy” tego po prostu Nie Zmieni

Stwierdzam tak na podstawie porównania H360 vs do H300 i H200A Dawanie szansy kolejnym H390, H560.. w CENACH uznanych pewniaków jak Accu.. McInt.. Mark Lewinson, Moon Simaudio to dla mnie strata czasu. 

Sugeruję też umiarkowaną ufność wieloletnim, udzielającym się tu marketingowcom Hegla ?

Owszem, Hegel w cenie 5-8 tysi to solidny kloc, zawsze można na nim tłuc kotlety. Może być też świetną podstawą do modyfikacji i tuningu jak np Honda Civic wśród młodzieży. 

   Bo po tym poznać klase i prawdziwą wartość sprzętu Audio gdy zobaczymy jak go użytkownicy DOCENIAJĄ bo trzyma cene..

Dlatego jedne firmy na wtórnym Nigdy nie kupimy poniżej pewnego pułapu cenowego podczas gdy takiego Hegla co leci na pysk i już po 1 roku i na gwarancji trudno sprzedać za 1/2 ceny.

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówca nie kupować Hegli jak się nie podobają. 

Mi się podoba i od lat nie zmieniał mi się gust  więc  mając jakieś doświadczenie nie zgodze się z całą resztą która napisałeś. To młoda firma i się uczy ma też wpadki ale im wyżej tym lepiej a H80, H300, H390 i H590 trzymają cenę a ten pierwszy i drugi ostatnio drożeje. Choć uważam że powinny taniec bo Hegel stosuje słabe jakościowo komponenty i dość szybko degraduje się dźwięk. Taki ponad 10 letni wzmak wymaga już wymiany części bo z grania które prezentował od nowości sporo ubywa. 

Ale Jeszcze raz podkreślę nie kupować Hegli jak sie nie podobają a odradzałbym też początkującym z powodów które podałem wcześniej. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem Twojej osoby ani razu, jednak Ty odezwałeś sie od razu. Ludzie widząc Twoją reakcję na mój Komentarz sami wyciągną słuszne wnioski. 
Uważam że prowadzisz tu tzw „marketing szeptany” Hegla. 
Ale nie przeszkadza mi to wcale.
Pracuj sobie pracuj..?

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jacm napisał:

Hegel stosuje słabe jakościowo komponenty i dość szybko degraduje się dźwięk. Taki ponad 10 letni wzmak wymaga już wymiany części bo z grania które prezentował od nowości sporo ubywa.

Warto by o tym napisać też w klubie hegla, może ktoś dwa razy pomyśli ,nim kupi wzmacniacz tej marki.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacm mierzyłeś parametry kondensatorów, spadki pojemności, bo one najczęściej we wzmakach padają, zimne luty. Ja u siebie nie stwierdziłem, ani jednych ani drugich problemów, a wzmak z początku produkcji. Rubycony, Nichicony Wimy i Novele w Heglach to nie jakieś topowe kondy, ale bez przesady, nie padają jak muchy.

Wymiany jakich części wymaga?

 

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Prewwit napisał:

@jacm mierzyłeś parametry kondensatorów, spadki pojemności, bo one najczęściej we wzmakach padają, zimne luty. Ja u siebie nie stwierdziłem, ani jednych ani drugich problemów, a wzmak z początku produkcji. Rubycony, Nichicony Wimy i Novele w Heglach to nie jakieś topowe kondy, ale bez przesady, nie padają jak muchy.

Wymiany jakich części wymaga?

 

W H200 częstym problemem jest gałka głośności. W reszcie zdaża się  ze którys kanał trzeszczy kilka razy w ciągu godziny. Słuchałem kilku 80, 200, 300 na początku produkcji mimo różnych komponentów w środku i słyszalnych przez to różnic były one marginalne. Po upływie lat te zmiany już nie są marginalne. Wyżej chyba Ty wstawiałeś historie audio physic stroili kiedyś na ucho bo przyrząd pokazywał że jest wszystko ok a dźwięk nie był ok. Wiem że kondy wysychają, już na początku produkcji różnią się parametrami dlatego są parowane w drogich klockach dzięki czemu później dochodzi do rozjechania parametrów. Przy braku parowania i słabszych komponentach już na początku różnią się mocniej parametrami i  jakościowo a przez to zwyczajnie szybciej dojdzie do rozjechania się dźwięku.  

Są firmy które mają na stałe w swojej ofercie przywracanie jakości grania do nowości np De sen. Na Ich forum można poczytać porównanie ludzi jak grają sprzęty odnowione vs stare. I nie mówię tu o upgradzie a o wymianie części które już się zestarzały a mają wpływ na dźwięk. 

I na koniec małe pocieszenie to słychać dopiero jak ktoś już ma dźwięk kompletny, naturalny, realistyczny na głośnikach grających pełne pasma. Największe zmiany są w dokładności sceny, rozmyciu niuanso i dynamice. Jak ktoś ma dopieszczona akustykę i sprzęt i gra mu z czarem realnosci zorientuje się jeszcze łatwiej bo zaczyna grać to zwyczajnie bez tego czaru. 

A że sporo ludzi ma kolumny podstawkowe albo podłogowe bez dynamiki w dodatku lubią duże ocieplenie dźwięku  to śmiało można kupować i 30 letnie klocki tam zawsze wszytko tłucze się podobnie na jedno kopyto a żeby wyłapac zmiany czasem trzeba mieć ucho nietoperza. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Niepokorny napisał:

Nie wspomniałem Twojej osoby ani razu, jednak Ty odezwałeś sie od razu. Ludzie widząc Twoją reakcję na mój Komentarz sami wyciągną słuszne wnioski. 
Uważam że prowadzisz tu tzw „marketing szeptany” Hegla. 
Ale nie przeszkadza mi to wcale.
Pracuj sobie pracuj..?

Tak się składa że sprzęt kosztuje niemale pieniądze. Kupujesz za duże pieniądze a potem w domu jeszcze nie ma zadowolenia. W dodatku słuchasz albo czytasz rad a potem okazuje się że jest odwrotnie. 

Wybacz ale wolę ludzi wyprowadzić z błędu niż na podstawie insynuacji wpuszczać w maliny. 

Znam Hegla na wylot i dzielenie się ta wiedza możesz nazywać marketingiem szeptanym a kto inny rzetelna informacja. 

Naucz się czytać ze zrozumieniem nikomu nie polecam Hegla komu się nie podoba jak wyjdziesz z tego punktu zajmiesz się tym co lubisz to raczej przyjemniejsze. 

Przypadków gdzie ludzie biorą w swoje ręce neutralne klocki i oddają po tygodniu było jest i będzie mnóstwo bo łatwiej kupić sprzęt grający jedna maniera przyjemnie. 

Tylko tych drugich można potem odróżnić ze co chwila zmieniają i cały czas szukają zmian. A ci co wiedzieli co maja i dopracowali sobie sprzęt zostają z nim na lata bez ciągłej  nerwicy zmian. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, misiek x napisał:

Warto by o tym napisać też w klubie hegla, może ktoś dwa razy pomyśli ,nim kupi wzmacniacz tej marki.

Brawo Misiek odkrył właśnie ze nie tylko on się starzeje nie tylko samochody się starzeją ale sprzęt audio też. Teraz jego życie nabrało sensu ?. I ma w nim misję do wykonania.

Misiek masz funkcje kopiuj weź sobie to skopiuj i wstawiaj w klubie Hegla co dzień żeby ostrzegać jaki h*j... Sprzęt robią. A ja będę nawet potwierdzal że po części masz rację. 

Tylko jeszcze jedna rzecz Hegel używa w większości tych samych podzespołów co inne firmy . Także nie wiem czy Ci się bedzie chciało ostrzegać też ludzi w innych klubach że mają taki sam problem czy tylko do Hegla masz uraz psychiczny. 

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami możesz napisać coś bez ironii?  Twoją obroną bardzo często jest nie najwyższych lotów kpina i ironia.

Hegla miałem przez prawie 3 lata dlatego o nim piszę. A co do wytrzymałości części posądzanych do środka,mam 30 letni wzmacniacz i w środku jak nowy (wszystko pomierzone). Ale Ty mesz za małe doświadczenie żeby wiedzieć o tym ,że są firmy i....firemki.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty za małe osłuchanie misiek x na Sansui świat sie nie kończy ? i całe szczęście bo nie było by czego słuchać i moja pasja by pewnie umarła ?

Co do zużycia kondów to np robiłem w h200Anniversary tzw recaping i kondy novera miały pojemnośći takie same jak nowe mam go od nowości czyli 5lat , hegle to bardzo dobre piece są szybkie otwarte z drivem moim zdaniem są kompletne jeśli chodzi o dzwięk dla mnie ,ale mają wady tak samo jak inne piece ,bo jak już się po siedzi troche w tym to się zaczyna rozumieć że nie ma żadnych złotych gold skończonych systemów ,zawsze idziesz na pewien kompromis twój czyli swój kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jacm napisał:

 

A że sporo ludzi ma kolumny podstawkowe albo podłogowe bez dynamiki w dodatku lubią duże ocieplenie dźwięku  to śmiało można kupować i 30 letnie klocki tam zawsze wszytko tłucze się podobnie na jedno kopyto a żeby wyłapac zmiany czasem trzeba mieć ucho nietoperza. 

Nie kompromituj się proszę.

Wychodzi brak doświadczenia ,osłuchania i przywiązanie do jednej marki.

 

ps.Ja akurat miło wspominam swoje AP Sitara 25. Separacja instrumentów ,dynamika na wysokim poziomie. A że dupy nie urywało ,dlatego sprzedałem.

Edytowane przez misiek x

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maraudio napisał:

Tak czy siak H200, którego miałem przyjemność gościć u siebie z moimi AP - delikatnie mówiąc dupy mi nie urwał (na szczęście ?

Zwykły h200 a h200Anniversary to juz troche inne piece ,ale masz racje  mam h200A i standard nie zachwyca ale  pre p4Amk2 z końcówka h4se i to jest już inny poziom i teraz na tym latam,  co nie zmienia faktu że  h200A po wymianie kondów zasilających na mundorfy pare sztuk Audio note casei  to tez już inna liga i myslę że nawet zjada h360 pod względem barwy przejrzystości kultury na basie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misiek x napisał:

Nie kompromituj się proszę.

Wychodzi brak doświadczenia ,osłuchania i przywiązanie do jednej marki.

 

ps.Ja akurat miło wspominam swoje AP Sitara 25. Separacja instrumentów ,dynamika na wysokim poziomie. A że dupy nie urywało ,dlatego sprzedałem.

Misiek x kto jak kto ale jacm i brak osłuchania hmm ty sie nie kompromituj chłopie daj sobie na luz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klakierami nie pisuję.hehehe.Nie nazwę tego inaczej przez grzeczność.

A czy te Hegle grają jakoś przyzwoicie jeżeli nie powymieniacie w nich połowy części ? To już nie pierwszy wpis o tym co trzeba w środku wymienić żeby zagrało to jako tako. 

Może popiszemy o AP to chyba ten klub?

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, misiek x napisał:

Z klakierami nie pisuję.hehehe.Nie nazwę tego inaczej przez grzeczność.

A czy te Hegle grają jakoś przyzwoicie jeżeli nie powymieniacie w nich połowy części ? To już nie pierwszy wpis o tym co trzeba w środku wymienić żeby zagrało to jako tako. 

Nie misiek ja tylko stwierdzam fakty ,bo i więcej wiem od ciebie na temat usherów na AS , co  do gratów i ich wymiany spróbuj wsadzić do swoich sansui np kondy mundorfa to sie przekonasz jakim mułem jest twój piec ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam podstawy granitowe skrojone pod kolumny Audio Physic Tempo 6, 25, 30 etc.. pasują również pod mniejszych braci Tempo jak Sitara, pod współczesne Modele nie przymierzałem ale pewnie pod niektóre również - Najważniejsze są tylko wymiary podstaw.  
Foto na OLX

Wymiary:
30 cm szerokość
42 cm głębokość

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.02.2021 o 20:35, PinkTool napisał:

No to  kupiłem Audio Physic Scorpio,.Yamaha a-s 3000 spoko napędza te kolumny.Detaliczność,szerokość i głębia dla mnie ekstra...ocena subiektywna..?

A która wersję Scorpiakow kupiłeś? Ja gram na jedynkach z NADem 658+298. Jestem ciekaw Twoich wrażeń odsłuchowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 19:35, PinkTool napisał:

No to  kupiłem Audio Physic Scorpio,.Yamaha a-s 3000 spoko napędza te kolumny.Detaliczność,szerokość i głębia dla mnie ekstra...ocena subiektywna..?

 Na coś takiego czekałem . Rozpisz się prosze więcej , sam mam ochotę na Scorpio....

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Stefek79 napisał:

 Na coś takiego czekałem . Rozpisz się prosze więcej , sam mam ochotę na Scorpio....

Ja Ci mogę opowiedzieć o scorpiakach w pierwszej wersji (wielu twierdzi że najlepszej ale ja nie mam porównania do późniejszych wypustów). Na pewno potrzebują dużo mocy dlatego mam je wpięte obecnie w Nad C298 (2x370 W przy 4 omach). Jest potęga basu, przestrzeń, ściana dźwięku, ogromna muzykalność, może nie są ultra detaliczne (kopułka Vify) ale nie są męczące, raczej długodystansowe, aczkolwiek saksofon, trąbka też na wysokich potrafią przerazić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.