Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Robert_72465 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Pisząc o fenomenalnym (cytat), masz na myśli Elac 407, czy AP Scorpio?

Robert

Scorpio 

4 minuty temu, Riczi75 napisał:

Tym wzmakiem raczej nie napędzisz Scorpio 

Nie znam tego sprzętu ale 300W na kanał przy 4om powinno prądowo dać radę scorpiakom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marjel111 napisał:

Nie wiem jakiego wzmaka miałeś w klasie D ale ja grałem na scorpio z NAD C368+268, a później z C658+298 i mam same dobre wspomnienia. Jest klasa D i klasa D. 

Właśnie NAD . Chyba 368 . Nie pamietam teraz juź dobrze bo było to z pięć lat temu . Miałem Nad-a i Yamahę AS2100 w bezpośrednim porównaniu . Yamaha wypadła lepiej , choć i teraz po latach uważam że i ona tyłka nie urywa bo w międzyczasie przyszły inne "lepsze" wzmaki z którymi Scorpio zagrało ciekawiej . Ostatecznie jak to w życiu bywa Scorpio poszło do nowego pana a zostały mniejsze TVI bo w mniejszym pomieszczeniu w którym ostatecznie wylądowałem zagrały lepiej od Scorpio25. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Riczi75 napisał:

Właśnie NAD . Chyba 368 . Nie pamietam teraz juź dobrze bo było to z pięć lat temu . Miałem Nad-a i Yamahę AS2100 w bezpośrednim porównaniu . Yamaha wypadła lepiej , choć i teraz po latach uważam że i ona tyłka nie urywa bo w międzyczasie przyszły inne "lepsze" wzmaki z którymi Scorpio zagrało ciekawiej . Ostatecznie jak to w życiu bywa Scorpio poszło do nowego pana a zostały mniejsze TVI bo w mniejszym pomieszczeniu w którym ostatecznie wylądowałem zagrały lepiej od Scorpio25. 

368 w wersji solo nie miał prawa zagrać dobrze i nie zagrał. Ja na początku też go miałem wpiętego w scorpio i brakowało wszystkiego ale po spięciu bliźniaka w mostek to było całkiem inne granie. Jak sprzedawalem ten zestaw i przyjechał Klient odsłuchać to po 5min kazał kończyć i szybko pakować bo zabiera 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marjel111 napisał:

368 w wersji solo nie miał prawa zagrać dobrze i nie zagrał. Ja na początku też go miałem wpiętego w scorpio i brakowało wszystkiego ale po spięciu bliźniaka w mostek to było całkiem inne granie. Jak sprzedawalem ten zestaw i przyjechał Klient odsłuchać to po 5min kazał kończyć i szybko pakować bo zabiera 🙂 

U mnie było solo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert_72465 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Pisząc o fenomenalnym (cytat), masz na myśli Elac 407, czy AP Scorpio?

Robert

Pisałem o scorpio ale żebyśmy się dobrze zrozumieli - Elac Vela 407 to kapitalne kolumny, które zadziwiają pod każdym względem. Trudno jest je porównać do scorpio bo i jedne i drugie grają świetnie. 

Teraz, marjel111 napisał:

Pisałem o scorpio ale żebyśmy się dobrze zrozumieli - Elac Vela 407 to kapitalne kolumny, które zadziwiają pod każdym względem. Trudno jest je porównać do scorpio bo i jedne i drugie grają świetnie. 

A tak na marginesie to są u mnie do zabrania Scorpiaki. Stan gabinetowy. Full zestaw z VCF II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem Elac Carina 247 z Heglem H190, góra środek przyjemne w odsłuchu, niezła przestrzeń, ale niskie dla mnie straszenie rozlazłe, brak zwartości, np. uderzenia w kotły było jakby rozklejone, brak wykopu, wchodziły nawet w buczenie(to mnie od razu odrzuca). Tak samo ze stopą perkusji. W moich Yarach nie ma takiego problemu. Myślę że wynika to z tego że powierzchnia membran jest mała, i aby nadrobić ilość basu, zwiększono mocno skok membrany, przy utracie kontroli grania niskich.

Całościowo w moim odczuciu  moje Yary trochę lepiej grają we wszystkich aspektach, poza niskimi gdzie Yary deklasują  Cariny jego jakością.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz elac jakieś starsze i dla mnie dzwięk nie do zaakceptowania właśnie głównie ze względu na totalny brak kontroli niskich częstotliwości ,nie wiem czy to ich przypadłość ale od tamtej pory w ogóle nie zwracam na ta markę uwagi , sitary 25 zjadają je we wszystkich aspektach  ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, freju napisał:

Miałem raz elac jakieś starsze i dla mnie dzwięk nie do zaakceptowania właśnie głównie ze względu na totalny brak kontroli niskich częstotliwości ,nie wiem czy to ich przypadłość ale od tamtej pory w ogóle nie zwracam na ta markę uwagi , sitary 25 zjadają je we wszystkich aspektach  ;))

Uwierz mi, że trochę się pozmieniało. Elac Vela 407 mniejszy 2 razy gra u mnie jak równy z równym z AP Scorpio, a w dolnych rejestrach potrafił czasem zawstydzić potężne Scorpio, które mają 4 niskotonowe. Takie czasy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak i po części sie z tobą zgadzam ,miałem jakiś starszy model ale kompletnie nie pamietam modelu ,mimo wszystko szanująca sie marka moim zdaniem nawet w najniższej serii czy tez starszych serii nie pozwala sobie na takie ewidentne wpadki bo to był dla mnie taki lepszy market 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2021 o 13:31, Robert_72465 napisał:

Zastanawiam się czy mogę gdzieś w Poznaniu posłuchać, a najlepiej wypożyczyć Audio Physic.

Cześć,

podpytaj w Audio Plaza, mają kilka modeli Audio Physic na stanie. Posłuchaj, zobacz czy to Twój styl grania. Jeśli będziesz miał problem z wypożyczeniem odezwij się do nas, może uda się coś wymyślić 🙂

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.03.2021 o 17:36, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

podpytaj w Audio Plaza, mają kilka modeli Audio Physic na stanie. Posłuchaj, zobacz czy to Twój styl grania. Jeśli będziesz miał problem z wypożyczeniem odezwij się do nas, może uda się coś wymyślić 🙂

Pozdrawiam,

Michał

Masz jeszcze Koris na ul. Umultowskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2021 o 12:48, wig napisał:

Ładne te Vele , jak wypadają w porównaniu z AP w zakresie przestrzenności, sceny ? Czy są wrażliwe na pozycjonowanie w pomieszczeniu ?

scena układa się w zależności od realizacji tam gdzie jest koncertowo tam jest szeroko, tam gdzie realizacja jest kameralna kolumny grają mniejszą sceną. Scena ogólnie jest nieco wycofana w porównaniu do AP Scorpio. Jeśli chodzi o pozycjonowanie to ELAC ma tutaj spora przewagę, ponieważ AP jest bardzo wymagające jeśli chodzi o ustawienie (muszą być zachowane odległości od ściany).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po kilku odsłuchach kolumn  różnych marek postanowiłem "dać szansę" jeszcze raz Audio Physicom. Miałem Yary wersję pierwszą-ponoć ta miała "jaśniej" brzmiącą kopułkę, co mnie drażniło w niektórych kawałkach. Dodatkowo na basie było zbyt słabo. Grałem w pokoju 16 m.kw. W moim budżecie są do kupienia Spark5, podobno kopułka jest w nich z Tempo 6, a dwa perlesy są o 2 cm większe niż w Yarach-pasmo przenoszenia też w dół niższe...Brzmienie Yar ogólnie mi się bardzo podobało, tylko w/w wady spowodowały, że je sprzedałem... Czy jestem w błędzie? Jakich zmian mogę się spodziewać po Sparkach 5 w stosunku do moich Yar? Pomijam już, że są dużo ładniejsze:)i niezwykle się podobają żonie...:)

Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fido920 z tego co pamiętam, to jest ta sama Vifa co w Yarach z innym frontem, może z jakimiś lekkimi modami na zlecenie AP. Ja bym uderzał w Classic 5 na przetwornikach Wavecor, oczywiście odsłuch wcześniejszy wskazany. Szkoda że już się pozbyłeś Yara, bo za 400zł można było rozwiązać problem, wstawiając SB Acoustics SB29RDC tak jak u mnie(dobrane po przejrzeniu wielu charakterystyk różny tweeterów, aby były jak najbardziej zbliżone do oryginalnych Vif, by musieć jak najmniej zmieniać w zwrotnicy i to się udało)

Jak masz nie daleko to sprawdź te Classic 5  https://allegro.pl/listing?string=audio physic classic5&bmatch=cl-e2101-d3793-c3792-uni-1-5-0415&order=p Tutaj trochę o tych kolumnach https://forum.audio.com.pl/topic/77143-audio-physic-classic-5-kraftest/

Sprawdziłbym też ewentualnie Classic 10 też na Wavecorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Prewwit napisał:

z tego co pamiętam, to jest ta sama Vifa co w Yarach z innym frontem, może z jakimiś lekkimi modami na zlecenie AP. Ja bym uderzał w Classic 5 na przetwornikach Wavecor,

A kopułka tak, Vifa. No właśnie chciałbym zostać przy Peerlessach, te Wavecory słyszałem w Tempo Plus- niezbyt mi się podobało...Może ktoś ma Sparki 5 i się wypowie...?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fido920 napisał:

A kopułka tak, Vifa. No właśnie chciałbym zostać przy Peerlessach, te Wavecory słyszałem w Tempo Plus- niezbyt mi się podobało...Może ktoś ma Sparki 5 i się wypowie...?

W Tempo Plus siedzą tweetery HHCT wersja 3, robione jak czytałem dokładnie według projektu AP. W Classic 5 zrezygnowali z tego i wstawili gotowy tweeter z oferty Wavecor, może z jakimiś modami.

Dodatkowo Tempo Plus ma średniotonowe i niskotonowce z membraną alu, Yary mają papierowe SDS, a Sparki HDSy z Nomexu, Classic 5 włókno szklane.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, fido920 napisał:

A kopułka tak, Vifa. No właśnie chciałbym zostać przy Peerlessach, te Wavecory słyszałem w Tempo Plus- niezbyt mi się podobało...Może ktoś ma Sparki 5 i się wypowie...?

Ja miałem w jednym czasie Spark V oraz Tempo VI . Poza pasmem niskotonowym to są to bardzo podobnie grajace kolumienki . Średnica i góra bardzo wyrównana nie szklista , niemal identyczna przestrzeń . 

Bardzo dobrze wspominam niepozorne Sparki i polecam jeżeli bas nie jest priorytetem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Riczi75 napisał:

polecam jeżeli bas nie jest priorytetem

Tzn trochę jest 🙂 Ale jeśli będzie go więcej niż w Yarach to wystarczy, ponadto jednak elektronika też chyba swoje robi. A w jakim metrażu miałeś obie kolumny?

A jakie jest rekomendowane przez AP dobranie wzmacniacza? Czytałem, że były strojone na Burmesterach, ale hmmm cena zabija...

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fido920 napisał:

Tzn trochę jest 🙂 Ale jeśli będzie go więcej niż w Yarach to wystarczy, ponadto jednak elektronika też chyba swoje robi. A w jakim metrażu miałeś obie kolumny?

Miałem je i w 50m2 i w około 20 m2. Do dużego pomieszczenia to już nie koniecznie podejdą . Oczywiście zagrają ale w 20-25m daja radę znacznie lepiej 

Napędzałem je Yamahą AS2100 i było tak sobie ale miałem je również pod M557 Heglem H1 i P1 oraz Audio Gd Master oraz Proceed PRE . Na dzielonkach dźwięk z wyższej półki w stosunku do Yamahy . 

Niestety nie wiem jak grają Yary .  

Spark V bas posiada ale nie osiągnie on takiego zejścia jak TempoVI . Przestrzeń średnica i góra świetna według mnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Riczi75 napisał:

Miałem je i w 50m2 i w około 20 m2. Do dużego pomieszczenia to już nie koniecznie podejdą . Oczywiście zagrają ale w 20-25m daja radę znacznie lepiej 

Napędzałem je Yamahą AS2100 i było tak sobie ale miałem je również pod M557 Heglem H1 i P1 oraz Audio Gd Master oraz Proceed PRE . Na dzielonkach dźwięk z wyższej półki w stosunku do Yamahy . 

Niestety nie wiem jak grają Yary .  

Spark V bas posiada ale nie osiągnie on takiego zejścia jak TempoVI . Przestrzeń średnica i góra świetna według mnie . 

Dzięki. Jak myślicie jaką cenę warto dziś zapłacić za Sparki5?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Riczi75 napisał:

Ja sprzedałem za 2700 rok temu ale jak obecnie się ceny mają nie wiem .

Są dwie pary 3300 i 3500

https://www.olx.pl/d/oferta/audio-physic-spark-5-CID99-IDJnbEu.html#63a1a57117

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-audio-physic-spark-5-CID99-IDIDlB8.html

Które lepsze? wg Ciebie?

W jakich latach były produkowane. Jedne mają numery seryjne 8... ileś a brązowe 502. Rozumiem, że nowsze są 8..setki?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fido920 napisał:

Są dwie pary 3300 i 3500

https://www.olx.pl/d/oferta/audio-physic-spark-5-CID99-IDJnbEu.html#63a1a57117

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-audio-physic-spark-5-CID99-IDIDlB8.html

Które lepsze? wg Ciebie?

W jakich latach były produkowane. Jedne mają numery seryjne 8... ileś a brązowe 502. Rozumiem, że nowsze są 8..setki?

To już kwestia gustu . Tempo mam czarne takie jak te Sparki i na źywo wygładają lepiej . Moje sparki były w klonowych skrzynkach(super)

Sparki V produkowane były od 2005 roku do chyba 2009 .

Nie wiem jak z numeracją , ale jak prześlesz te numery do Audio Physic w Niemczech dostaniesz bez problemu odpowiedź w którym roku zostały wyprodukowane . 

Trafiłem przypadkiem na forum niemieckie i kolega lakonicznie acz kolwiek napisał , że Sparki grają lepiej od Yar , bardziej detalicznie i ciekawszą średnicą ale nic nie pisał o niskich.

Ceny jak widzę poszybowały . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Riczi75 napisał:

Ceny jak widzę poszybowały . 

Ceny bywają różne, około dwa miesiące temu były Sparki 5 w idealnym stanie, w cenie takiej jak ty sprzedałeś. Sam się nad nimi zastanawiałem, czy ich nie kupić i przełożyć tweetery SB co mam teraz w Yarach do nich🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.