Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

no i posłuchałem Sparków 5. Niestety ktoś mnie wprowadził w błąd i poinformował, że te Peerlessy mają 15 cm, niestety są takie samie jak w Yarach 13cm...Owszem, może deko niżej potrafią zejść, ale nie o to mi chodziło...Na duży plus kopułka, wysokie bardzo mi się podobały, w zasadzie nie było nic drażniącego ucho...Prócz Tempo VI, który model mógłby oferować mocniejszy bas i ewentualnie średnicę...?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fido920 napisał:

Niestety ktoś mnie wprowadził w błąd i poinformował, że te Peerlessy mają 15 cm, niestety są takie samie jak w Yarach 13cm...

Dobrze Cię poinformował bo średnica kosza w najszerszym miejscu ma 152mm, tak samo jak w SDS jak w Twoich Yarach. 134mm mają szerokości liczonej od bocznych ścięć.

 

SDS-P830656-4.jpg

Podobnie jest w moich Yarach Evolution, tyle że mam większy woofer 6,5", w najszerszym miejscu ma 182mm.

 

SDS-P830657-3.jpg

Większe HDSy 6,5" siedzą w tylko w Tempo 3, pamiętaj tylko że tutaj zalecany jest mocny wzmak😉

https://www.olx.pl/d/oferta/audio-physic-tempo-iii-CID99-IDJo29i.html#182b86d8ec

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czyli na placu boju zostają Scorpio i Tempo 6...ale, że w 16 metrach...? W dodatku cena poza moim budżetem...ZA 7900 widzę Scorpio w ładnym stanie, ale wydaje mi się to dużo za dużo...

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fido920 napisał:

Hmm, czyli na placu boju zostają Scorpio i Tempo 6...ale, że w 16 metrach...? W dodatku cena poza moim budżetem...ZA 7900 widzę Scorpio w ładnym stanie, ale wydaje mi się to dużo za dużo...

7900 za scorpio to nie jest dużo za dużo. To jest mega cena na dzień dzisiejszy. Bym powiedział okazja konkretna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marjel111 napisał:

7900 za scorpio to nie jest dużo za dużo. To jest mega cena na dzień dzisiejszy. Bym powiedział okazja konkretna. 

No dobra, za dużo dla mnie...:)

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, fido920 napisał:

Hmm, czyli na placu boju zostają Scorpio i Tempo 6...ale, że w 16 metrach...? W dodatku cena poza moim budżetem...ZA 7900 widzę Scorpio w ładnym stanie, ale wydaje mi się to dużo za dużo...

Do 16m2 Scorpio odradzam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, fido920 napisał:

Hmm, czyli na placu boju zostają Scorpio i Tempo 6...ale, że w 16 metrach...? W dodatku cena poza moim budżetem...ZA 7900 widzę Scorpio w ładnym stanie, ale wydaje mi się to dużo za dużo...

Wg mnie Scorpio na 16mkw to nie zagra dobrze - mam je u siebie i jest super ale na 35mkw.

Mam też Tempo 25 i tutaj można by spróbować na takim metrażu jak masz.

Jak coś mam na sprzedaż ale byś musiał posłuchać - bas z nich jest extra 👍

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie do 16m bardzo dobrze pasują Sitary, Sitary 25. U mnie grały w 18m i na brak basu nie narzekałem, czym bliżej ściany tym bas mocniejszy. Naprawdę można je przysunąć bardzo blisko ściany tylnej , do bocznych raczej nie ,może zaburzyć trochę scenę.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, misiek x napisał:

Według mnie do 16m bardzo dobrze pasują Sitary, Sitary 25.

Też myślę że byłyby optymalne to takiego pomieszczenia, Tempo 5, 6, 25 raczej powyżej 20m2, a Scorpio min 30m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, misiek x napisał:

Według mnie do 16m bardzo dobrze pasują Sitary, Sitary 25. U mnie grały w 18m i na brak basu nie narzekałem, czym bliżej ściany tym bas mocniejszy. Naprawdę można je przysunąć bardzo blisko ściany tylnej , do bocznych raczej nie ,może zaburzyć trochę scenę.

Pozdrawiam.

Tak myślę, że może to dobry trop. Tylko z tego co wyczytałem to "zwykłe" Sitary mają właśnie pożądaną przeze mnie kopułkę od Tempo6 i Scorpio. Naprawdę nie męczy ten dźwięk, jest bardzo przyjemny. Rozumiem, że Sitary25 i plus, mają już inny tweeter? Obecnie nie ma żadnych na sprzedaż, po ile ostatnio "chodziły"?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fido920 napisał:

Obecnie nie ma żadnych na sprzedaż, po ile ostatnio "chodziły"?

Sitary pierwszy wypust jak pamiętam ostatnio pojawiały się w okolicach 4k, były nawet wcześniej oferty poniżej. Sitara 25 okolice 4,5k, może jeszcze @freju sprzedaje, bo tutaj wcześniej oferował. 25 mają już autorski tweeter AP HHCT 2, a w Tempo 6 i pierwszym wypuści Sitar tweeter od Vify.

Co do różnic wersji 25 vs 25Plus to:

Zakres udoskonaleń Sitary 25 Plus+ w porównaniu do zwykłej wersji Sitary 25:

- Wytłumienie z wytrzymałej i porowatej pianki ceramicznej w komorze woofera, dzięki czemu bas jest głębszy i bardziej precyzyjny

- Zoptymalizowany pod kątem częstotliwości materiał tłumiący w komorze głośnika średniotonowego, który przyczynia sie do poprawy rozdzielczości, spójności i lepszego różnicowania przestrzennego

- Zwrotnice udoskonalone pod kątem eliminacji mikrowibracji

- Terminale przyłączeniowe z logiem plus+

- Nowe okablowanie wewnętrzne dopasowane do wprowadzonych zmian wpływające na zrównoważenie barwy

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Prewwit napisał:

Sitary pierwszy wypust jak pamiętam ostatnio pojawiały się w okolicach 4k, były nawet wcześniej oferty poniżej. Sitara 25 okolice 4,5k, może jeszcze @freju sprzedaje, bo tutaj wcześniej oferował. 25 mają już autorski tweeter AP HHCT 2, a w Tempo 6 i pierwszym wypuści Sitar tweeter od Vify.

A słyszałeś może te 25? Bardzo nie chciałbym powrócić do tego co miałem w Yarach, kłujących wysokich...wrrr, w sumie to już odżegnywałem się przez to od AP, ale wiem, ze to klasa mimo wszystko, no i ze zbyciem nie było problemu. Także gdyby coś doskwierało problem można rozwiązać i szukać dalej...:)   Jak gra ta kopułka w Sitara 25?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fido920 napisał:

kłujących wysokich

Posłuchaj ich koniecznie (Sitara 25) , każdy lubi co innego. Ja miałem je jakieś 2lata i przestrzeń ,bas ,separacja ,dynamika były bardzo dobre...ale uwaga- sprzedałem je , bo dla mnie wysokie były właśnie za mało akcentowane. Jeszcze raz napiszę- KAZDY LUBI CO INNEGO i Tobie akurat takie wysokie mogą bardzo przypaść do gustu.

ps- ja swoje sprzedałem za 3800 zł ,ale chciałem kupić coś innego i nie czekałem na lepsze oferty, sprzedałem pierwszemu chętnemu

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4300pln i nie zawracać mi głowy hee ,wysokie sa bardziej wyarafinowane uważam przez co własnie błedne myslenie wycofane ,jak nie krzycza to sa wycofane ale maja za to duzo wiecej do powiedzenia moim zdaniem ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fido920 napisał:

A słyszałeś może te 25?

Nie miałem styczności z tymi tweeterami HHCT. Rozmawiałem Z @Trismus który ma Virgo 5 w połączeniu z Heglem H390 i bardzo chwalił granie ich, mają tweetery HHTC II. Ja nie chcę o nich sam pisać jak ich osobiście nie słyszałem😉

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy się spierać o słowa , każdy opisuje słowami to co słyszy  ( a to trudne) ale zgadzam się że są na pewno delikatne i nie kłują po uszach. Sa na tyle delikatne ,że człowiek który je ode mnie kupił w pierwszej chwili myslał ,że coś jest w nich zepsute (wysokotonowy) zanim się przyzwyczaił do tej delikatności (stonowania) . Miał wcześniej Sonus Faber Toy Tower.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, freju napisał:

jak nie krzycza to sa wycofane ale maja za to duzo wiecej do powiedzenia moim zdaniem ;))

Tak często jest to odbierana ich krzykliwość, a to po prostu tweeter nie wyrabia i nie pomoże lepszy wzmak, DAC, czy lepsze kondy i rezystory w zwrotnicy. Trzeba szukać kolumn z lepszym tweeterem jak chcemy więcej, albo samemu wstawić lepszy😉

Pamiętam że oryginalne Vify, które miałem chwilami nie wyrabiały np. z najwyższymi partiami wokalu w Rity Ory w tym kawałku

Wymiana na SB29RDC i temat załatwiony 😉

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę ,że kolega jak ich posłucha to je kupi (Sitary 25) i będzie bardzo zadowolony. Zawsze to miło służyć dobrą radą 😁

Pozdrawiam serdecznie

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Prewwit napisał:

Tak często jest to odbierana ich krzykliwość, a to po prostu tweeter nie wyrabia i nie pomoże lepszy wzmak, DAC, czy lepsze kondy i rezystory w zwrotnicy. Trzeba szukać kolumn z lepszym tweeterem jak chcemy więcej, albo samemu wstawić lepszy😉

Pamiętam że oryginalne Vify, które miałem chwilami nie wyrabiały np. z najwyższymi partiami wokalu w Rity Ory w tym kawałku

Wymiana na SB29RDC i temat załatwiony 😉

Rita jest troche przerysowana ,ale tez i nie może być jakims wyznacznikiem ,nie wiem teraz jak by to zagrało z sitara 25 bo słucham amphion xenon ale ty chyba cały czas mylisz te sitary wczesniejsze ja mam 25 i tutaj tweeter jest gładszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, freju napisał:

Rita jest troche przerysowana ,ale tez i nie może być jakims wyznacznikiem ,nie wiem teraz jak by to zagrało z sitara 25 bo słucham amphion xenon ale ty chyba cały czas mylisz te sitary wczesniejsze ja mam 25 i tutaj tweeter jest gładszy ?

Nie każdemu musi być znacznikiem, to akurat jeden z wielu moich testowych kawałków🙂 Wiem że masz Siatry 25 z tweeterem HHTC, a nie pierwszy wypust Sitar z Vifą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 18:57, Ataszek napisał:

Wg mnie Scorpio na 16mkw to nie zagra dobrze - mam je u siebie i jest super ale na 35mkw.

Mam też Tempo 25 i tutaj można by spróbować na takim metrażu jak masz.

Jak coś mam na sprzedaż ale byś musiał posłuchać - bas z nich jest extra 👍

Czym je napedzasz? Masz ten sam wzmacniacz do obu par czy ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.