Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Robert 7800 napisał:

Czym je napedzasz? Masz ten sam wzmacniacz do obu par czy ...........

Aktualnie to Gato Audio DIA-250S ale przez chwilę grały też z MF M6SI 

Obydwa ze spokojem dają radę w napędzeniu i T25 i Scorpio

 

 

 

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Camelouge napisał:

Witam Panowie.Jakie kolumny AP polecicie do 9 tys zł do 35 m2,głównie do rocka progresywnego,jazzu. Do wzmacniacza tranzystorowego mosfet.

Mam Scorpio I w takim metrażu i mogę je śmiało polecić - kwestia reszty toru.

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Camelouge napisał:

Mam w tej chwili Snelle E3. Mam nadzieję,że AP to inne granie:)A czym Panowie różnią się Scorpio od Scorpio II bo widzę,że można dostać obie wersje w podobnej cenie za używane.

Wysokotonowcem przede wszystkim jedynki mają vify natomiast dwójeczki z tego co pamiętam HCCT. Nie wiem czy w dwójkach też średnie nie są aluminiowe. Ogólnie rzecz biorąc dwójki niestety nie zostały przyjęte tak entuzjastycznie jak jedynki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2021 o 13:42, marjel111 napisał:

Wysokotonowcem przede wszystkim jedynki mają vify natomiast dwójeczki z tego co pamiętam HCCT. Nie wiem czy w dwójkach też średnie nie są aluminiowe. Ogólnie rzecz biorąc dwójki niestety nie zostały przyjęte tak entuzjastycznie jak jedynki. 

Mała korekta ponieważ w scorpio 2 wysokotonowiec jest też od Vify. HHCT wrzucili w Scorpiakach 25+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie remont garażu , a w związku z tym porządki . Muszę pozbyć się jak najwięcej ,, przydasiów'' ....Mam więc do oddania kartony podwójne od kolumn Tempo 6. Może ktoś ma ochotę na te kartony ? Mieszkam w Toruniu. Bardzo niechętnie wyślę, byłaby to ostateczność, najchętniej jak ktoś po nie podjedzie.

Garaż muszę mieć pusty do 20 maja najpóźniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cena odsprzedawanych kolumn z oryginalnymi kartonami jest Zawsze wyższa niż tych bez..

Więc komuś wzrosła, Tobie wręcz przeciwnie 🤷‍♂️

Dlatego czasami można trafić na ogłoszenia „sprzedam pudła” nawet za kilkaset zł..

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2021 o 21:40, Niepokorny napisał:

Więc komuś wzrosła, Tobie wręcz przeciwnie 🤷‍♂️

Pewnie masz rację, ale miałem już trochę dosyć potykania się o te duże pudła. Skoro przez kilka lat nie miałem potrzeby zmiany kolumn, to co mi tam. Jakoś nie wyobrażałem sobie, żeby oczekiwać kilka stówek za kartony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy AP ma jakieś kolumny w ofercie, które dobrze czują się w niewielkich pomieszczeniach rzędu 15m2? Obecnie gram na podstawkowych AP Classic 3. Chciałbym jednak pójść oczko (lub kilka) wyżej, zachowując firmowy charakter grania, jednocześnie bez obawy o przytłoczenie basem i dudnienie. Myślałem o AP Classic 10, ale nie wiem czy będzie to wystarczający progres. Oczywiście w grę wchodzą głównie kolumny używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Szukam podłogówek dla siebie, które miałby niezbyt głośno grać różnorodną muzykę oraz pełnić nagłośnienie (stereo) filmów w pokoju o powierzchni 43m2. Przesłuchałem już kilkanaście zestawów i najnowsze AP Tempo 35 bardzo mi się spodobały. Chyba czegoś takiego szukam: dobrej stereofonii oraz wysokiej rozdzielczości - zdolności do narysowania sceny z wieloma instrumentami, które nawet gdy grają w tym samym czasie to są wyraźne, słychać dokładnie każdy z osobna w odpowiednim miejscu na scenie, a nie zlewają się w jedno. Tempo 35 nie słuchałem przesadnie długo, raptem kilka utworów, ale mam wrażenie, że wysokie tony są przyjemne, a nie denerwujące, a bas wyraźny i opanowany, nie zagłusza pozostałych dźwięków i nie rozlewa się. Chyba nie schodzi przesadnie nisko, ale cóż. Tempo 35 zatem to może nie jest mój ideał, ale krok w dobrą stronę na drodze do wyboru wymarzonych kolumn.

 

I teraz pytania:

1. Jaki inny model / wersję modelu polecilibyście?

2. Jak się odnaleźć w modelach starszych i nowszych AP i nie trafić na ewentualną minę? Zdaje się, że nawet jak coś się nazywa Virgo, Tempo to różne wersje (kolejne wydania) chyba dość znacznie różnią się budową i zastosowanymi głośnikami? Czytając recenzje mam wrażenie, że nowe Tempo 35 chyba więcej wspólnego mają z innymi modelami (Avanti / Virgo??) niż z poprzednikami typu Tempo 3?

3. Czy może brzmienie zestawów marki Audio Physics jest na tyle charakterystyczne i spójne, że skoro podoba mi się Tempo 35 to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, bliskie pewności, że jak teoretycznie zaszaleję i zamiast kupić za 26 tys. zł nowe Tempo 35, w ciemno kupię wyższy używany model np. (przykłady z aktualnego OLX) Virgo 2, 5 lub 25, albo nawet Avantera! to będzie mi się podobało? Czy może muszę iść w używki typu Tempo 6 lub Tempo 25, by mieć większą pewność, że brzmienie będzie zbliżone? 

 

Proszę znawców i miłośników marki o porady i opinię. Nimi nakierowany będę słuchać dalej szukają wymarzonych dla siebie kolumn, a tego szukania i słuchania może trochę mi oszczędzicie swoimi radami 🙂

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez paprykarz18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spodobały Ci się Tempo 35 to możesz zawsze rozważyć Tempo Plusy, czyli ich poprzednika. Obecnie można je nabyć zdecydowanie niższej cenie niż Tempo 35, szkoła grania jest podobna. Virgo są dużo lepszymi kolumnami moim zdaniem, grają trochę inaczej niż Tempo, wymagają również dużo lepszego wzmacniacza by pokazać swój potencjał. Weź to również pod uwagę.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem, tj. Tempo 35 - Tempo Plus, to jeszcze taniej i podobnie dźwiękowo (do Tempo Plus) wyjdzie Tempo 25. Używane w bardzo dobrym stanie można znaleźć spokojnie poniżej 10 kzl. Pytanie jest tylko takie, ile tak naprawdę jesteś w stanie wyłożyć kasy na stół, bo rozrzut Twoich zainteresowań jest dość spory - począwszy od Tempo 6 (używane 6-7 kzl) na Tempo 35 kończąc (nowe 26 kzl). Gdybym ja dysponował wolną kasą poszedłbym w stronę T35, bo moim zdaniem to najlepiej dopracowane Tempo jakie powstały.

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.