Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, paprykarz18 napisał:

2. Jak się odnaleźć w modelach starszych i nowszych AP i nie trafić na ewentualną minę? Zdaje się, że nawet jak coś się nazywa Virgo, Tempo to różne wersje (kolejne wydania) chyba dość znacznie różnią się budową i zastosowanymi głośnikami? Czytając recenzje mam wrażenie, że nowe Tempo 35 chyba więcej wspólnego mają z innymi modelami (Avanti / Virgo??) niż z poprzednikami typu Tempo 3?

W budżecie koło 10k, sprawdź używane Virgo 5, model wyżej od Tempo https://www.olx.pl/d/oferta/audio-physic-virgo-5-nie-tempo-6-polska-dystrybucja-CID99-IDJ3C0A.html#427f9abad8

Trochę ponad 15k masz jeszcze nowszy model Audio physic Virgo 25 https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-audio-physic-virgo-25-piano-black-referencyjne-CID99-IDHGfoj.html#ab698e3123

Jaką masz elektronikę do napędu kolumn?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Prewwit napisał:

W budżecie koło 10k, sprawdź używane Virgo 5, model wyżej od Tempo https://www.olx.pl/d/oferta/audio-physic-virgo-5-nie-tempo-6-polska-dystrybucja-CID99-IDJ3C0A.html#427f9abad8

Jaką masz elektronikę do napędu kolumn?

Jakieś gąbki zjedzone w jednym tweeterze. Jak dla mnie dyskwalifikacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marjel111 napisał:

Jakieś gąbki zjedzone w jednym tweeterze. Jak dla mnie dyskwalifikacja. 

Rzeczywiście, jest uszkodzona, nie zauważyłem. Te gąbki są naklejane dookoła membran wysokotonówek do tłumienia rezonansów, można wynegocjować na cenie obniżkę na naprawę. Dla takiej firmy taka naprawa to drobnostka https://acoustic-24.pl/

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Jeśli spodobały Ci się Tempo 35 to możesz zawsze rozważyć Tempo Plusy, czyli ich poprzednika.

Tak, jeśli miałbym brać nowe, pierwsze co to pobiegłbym słuchać i kupować Plusy. Ciekawy jestem, jaka różnica w brzmieniu, bo w cenie istotna.

 

2 godziny temu, Maraudio napisał:

Pytanie jest tylko takie, ile tak naprawdę jesteś w stanie wyłożyć kasy na stół, bo rozrzut Twoich zainteresowań jest dość spory -

Gdybym ja dysponował wolną kasą poszedłbym w stronę T35, bo moim zdaniem to najlepiej dopracowane Tempo jakie powstały.

T35 czyli Tempo 35? Nie mam ściśle określonego budżetu. Kasy wyrzucę dużo za dużo, ale jeszcze mam ekran, projektor, taras, garaż, płot i dużo innych dziwnych wydatków 🙂 Chcę kupić kolumny życia, bo jak już kupię to znając siebie będę używać tak długo, aż je szlag nie trafi, circa 30 lat (oby). Jeśli sprawa jest tego warta, na same kolumny nawet 30k wyrzucę! Ale to by musiał być royce rolls z drugiej ręki (Avantera z OLX weszła mi do głowy i nie chce wyjść).

2 godziny temu, Prewwit napisał:

Trochę ponad 15k masz jeszcze nowszy model Audio physic Virgo 25 

Jaką masz elektronikę do napędu kolumn?

Właśnie tu pytanie, ile lepiej i podobnie / inaczej zagrają droższe nominalnie, ale dzisiaj używane model AP od najnowszych Tempo? Czy między nowymi Tempo, a używanymi Virgo będzie choć częściowo, taka różnica w jakości brzmienia, jaka różnica była w cenie zakupu nowych? Czy może nowe Tempo są tak samo dobre, jak stare Virgo? Czy to dalej inna liga? Virgo klasę wyżej?

Elektronika w planach, na razie DAC idzie z Chin, konkretnie SMSL SU-9 i w planach monobloki w klasie D, Hypex NC... choć nie wykluczam jednocześnie jakiegoś niedrogiego wzmacniacza lampowego z drugiej ręki. Posłucham u siebie w pokoju, zobaczę co przypasuje... oczywiście po adaptacji akustycznej i pomiarach oraz poprawkach a'la DSP.

 

Dzięki wielkie Wszystkim za tak liczny i entuzjastyczny odzew! 🙂

Nie śpieszę się, planuję kolejne długie tygodnie przeznaczyć na odsłuchy i dokształcanie się oraz czytanie opinii, głównie na tym forum 🙂 Każdy kolejny komentarz może pomóc 🙂 

Edytowane przez paprykarz18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marjel111 napisał:

Spokojnie bierz Tempo25 i konkretnie tutaj https://www.olx.pl/d/oferta/audio-physic-tempo-25-kolumny-jak-nowe-pelen-komplet-sklepowy-CID99-IDJ2UuY.html

Gościu ma je w stanie idealnym z całym kompletem. Pewny sprzedawca. 

Jak widze takie posty to jakby użytkownik je sam o sobie pisał.

W 2019 sprzedałem takie właśnie do legnicy w pełnym komplecie i w stanie gabinetowym za 7500. Byłem 1 właścicielem. Cena ponad 9k jest z Kosmosu. 

11 godzin temu, marjel111 napisał:

Jakieś gąbki zjedzone w jednym tweeterze. Jak dla mnie dyskwalifikacja. 

Majer, to pewnie ty sprzedajesz tu swoje T25. Zwłaszcza gdy taka krytyka konkurencji. 

Na hifigiełdzie często ogłasza sie Studio 16hz że mają w ciągłej sprzedaży głośniki do wszystkich modeli AP - może się to komuś przeda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marjel111 napisał:

Spokojnie bierz Tempo25 i konkretnie tutaj https://www.olx.pl/d/oferta/audio-physic-tempo-25-kolumny-jak-nowe-pelen-komplet-sklepowy-CID99-IDJ2UuY.html

Gościu ma je w stanie idealnym z całym kompletem. Pewny sprzedawca. 

Jak widze takie posty to na 110% wiem że to ty je sprzedajesz..  Zwłaszcza gdy taka krytyka konkurencji. Więc takie pchanie sie na forum ze swoim struclem gdzie ludzie szukają porad jest słabe choć powszechnie tu stosowane.

W 2019 sprzedałem takie właśnie do legnicy w pełnym komplecie i w stanie gabinetowym w orzechu za 7500. Byłem 1 właścicielem. Cena prawie 10 000 zł jest z Kosmosu i nigdy w twj cenie tych kolumn nie sprzedasz. 

11 godzin temu, marjel111 napisał:

Jakieś gąbki zjedzone w jednym tweeterze. Jak dla mnie dyskwalifikacja. 

Na hifigiełdzie często ogłasza sie Studio 16hz że mają w ciągłej sprzedaży głośniki do wszystkich modeli AP - może się to komuś przyda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Niepokorny napisał:

Jak widze takie posty to jakby użytkownik je sam o sobie pisał.

W 2019 sprzedałem takie właśnie do legnicy w pełnym komplecie i w stanie gabinetowym za 7500. Byłem 1 właścicielem. Cena ponad 9k jest z Kosmosu. 

Majer, to pewnie ty sprzedajesz tu swoje T25. Zwłaszcza gdy taka krytyka konkurencji. 

Na hifigiełdzie często ogłasza sie Studio 16hz że mają w ciągłej sprzedaży głośniki do wszystkich modeli AP - może się to komuś przeda..

Po prostu byłem je oglądać i odsłuchać jako jede z wielu. Ostatecznie wybór padł na co innego. Polecam bo kolumny są w stanie perfekcyjnym

Co z tego, że sprzedawałeś swoje za 7500 rok temu? Ja swoje scorpio w stanie gabinetowym kupowałem dwa lata temu za 7000, a sprzedałem niedawno za 9000. Ceny kształtuje rynek, a te  poszły wyraźne w górę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Niepokorny napisał:

Więc takie pchanie sie na forum ze swoim struclem gdzie ludzie szukają porad jest słabe choć powszechnie tu stosowane.

Teraz piszesz, że strucle - no tak w końcu już je sprzedałeś.... Ciekaw jestem jak piałeś z zachwytu gdy jeszcze byłeś ich właścicielem. 

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, paprykarz18 napisał:

Tak, jeśli miałbym brać nowe, pierwsze co to pobiegłbym słuchać i kupować Plusy. Ciekawy jestem, jaka różnica w brzmieniu, bo w cenie istotna.

Na ten moment mamy jeszcze i jedne i drugie więc można porównać 🙂

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Niepokorny napisał:

Tempo 25 w najdroższym wykończeniu Ebony za 8100 we Wrocławiu. 
I ponoć Świetnym stanie. 
HiFi Giełda

Wykonczenie ebony akurat nie każdemu się podoba. Jest mało uniwersalne. Poza tym gościu nie ma kartonów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolor istotniejszy.. choćby dlatego że sklepowo Droższy..

W przypadku tych dwóch konkretnych par Tempo 25 wychodzi na to że za same kartony i kolumny w Tańszej okleinie wypada Przepłacić aż 1400 zł a to już jest NONSENS jakichkolwiek argumentów byś nie używał. 
Amen

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Niepokorny napisał:


Kolor istotniejszy.. choćby dlatego że sklepowo Droższy..

W przypadku tych dwóch konkretnych par Tempo 25 wychodzi na to że za same kartony i kolumny w Tańszej okleinie wypada Przepłacić aż 1400 zł a to już jest NONSENS jakichkolwiek argumentów byś nie używał. 
Amen

Nie ma znaczenia co Ty uważasz za nonsens. Jeśli ktoś będzie chciał kupić te konkretne za 9 koła to je kupi. Dużo rzeczy audio już sprzedawałem i wiem, że nie wszyscy licza każda złotówkę. Jak chcą dana konkretna rzecz to ja biorą bez względu na cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 19:06, marjel111 napisał:

Jakieś gąbki zjedzone w jednym tweeterze. Jak dla mnie dyskwalifikacja. 

Oryginalne gąbki do Virgo V to wydatek 250zł a dźwięk z nich jest wiele lepszy niż z Tempo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Na ten moment mamy jeszcze i jedne i drugie więc można porównać 🙂

Gdy posłucham tego, co jest dostępne w moim regionie, wycieczka do Warszawy faktycznie może być dobrym pomysłem.

Jednak na razie nie będę zawracać głowy, bo nie wiadomo, gdzie mnie do tego czasu ucho zaprowadzi.

13 godzin temu, marjel111 napisał:

Jeśli ktoś będzie chciał kupić te konkretne za 9 koła to je kupi. Dużo rzeczy audio już sprzedawałem i wiem, że nie wszyscy licza każda złotówkę. Jak chcą dana konkretna rzecz to ja biorą bez względu na cenę. 

Też tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2021 o 16:00, Niepokorny napisał:

Tempo 25 w najdroższym wykończeniu Ebony za 8100 we Wrocławiu. 
I ponoć Świetnym stanie. 
HiFi Giełda

Miałem je u siebie przez jakiś miesiąc (dokładnie te) - stan naprawdę bardzo dobry (małe znikome ślady jak na ten wiek) ale finalnie wygrały Scorpio I i to one cieszą aktualnie moje ucho. Tempo 25 oferują świetna stereofonię , dobrą podstawę basową lecz jakby trochę góra wypychała się do przodu - taka moja opinia (zależy również od tego gdzie zagrają i w jakim towarzystwie). Z tego co wiem te z Wrocławia znalazły już nowego nabywcę - aktualnie realna cena za T25 w dobrym stanie to 7,5k tak więc te które wiszą za ponad 9k to dużo za dużo ale kto bogatemu zabroni 😉

 

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem na T6 i T25 przez 7 lat. Moim zdaniem Ciekawsze T6 ale głównie ze wzgl na szczegółową górę bo reszta jest ta sama.  
Co zresztą Stryjecki (który wypromował w PL Tempo6) wypomniał niemcom podczas wizyty w AP.. że T25 to degradacja w stosunku do starszego modelu. 
Szukałem konkretnej wersji Scorpio z wysokotonowym jak w T6 i podwójnymi terminalami ale bezskutecznie.. i teraz są Sonus Faber Olympica Nova 3 ale już nowe bo używki nie do zdobycia. 
Najmniej na wartości tracą Bowersy i Sonusy. 
T6 i T25 przerobiłem łącznie z kilkunastoma wzmakami. Najlepiej zagrały z Heglem H200 Anniversary i mocną amerykańską lampą na 4x KT120 Rogue Cronus Magnum. 
Dobrze je wspominam ale AP to już historia..

Dziś na olx pojawiły się T25 poniżej 8k.

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te T25 poniżej 8k wiszą już bardzo długo na olx (dzisiaj wskoczyło tylko odświeżenie oferty) - jakoś nie mogą znaleźć nowego nabywcy widzę....

Ja zasilam swoje Scorpio mocną klasą D - Gato Audio DIA-250S i uważam że jest to dobre połączenie (choć niektórzy mówią że ten model AP nie gra dobrze z klasą D 😉)....chyba że ja już nic nie słyszę ...😁

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niepokorny napisał:

Gato bardzo dobre opinie ma od użytkowników. Mocne, piękne granie a wykonanie na poziomie Accu..

Będziesz zmieniał na Gato 400 ?

Ja zatoczyłem koło.. od Naima zacząłem i do Naima wróciłem 😉

Na 400kę się nie przesiadam - słuchałem i wg mnie nie warto dopłacać ale to moje zdanie.

Musiałbym jeszcze posłuchać AMP-150 czy warto dopłacić do niego (klasa AB) ale 250ka w swojej obecnej cenie to bardzo dobry stosunek jakość/cena.

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ataszek napisał:

Te T25 poniżej 8k wiszą już bardzo długo na olx (dzisiaj wskoczyło tylko odświeżenie oferty) - jakoś nie mogą znaleźć nowego nabywcy widzę....

Ja zasilam swoje Scorpio mocną klasą D - Gato Audio DIA-250S i uważam że jest to dobre połączenie (choć niektórzy mówią że ten model AP nie gra dobrze z klasą D 😉)....chyba że ja już nic nie słyszę ...😁

Ja swoje Scorpiaki I napędzałem NADem C298 z pre NADa 658 także potwierdzam, że z przyzwoitą D klasą Skorupiaki pokazują bardzo dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcuppa napisał:

Witam cały czas szukam osób które AP słuchały z lampą, zastanawiam się które kolumny Audio Physic, 40watowa lampa jest w stanie dobrze napędzić

Mogę troszkę powiedzieć, u mojego szwagra co prawda, ale na przestrzeni kilku lat, słuchałem AP Virgo 2 z Jolida 502 (ona chyba ma 2 x 60W więc blisko 40W) i tak mnie to urzekło (rozdzielczość, scena), że sam nabyłem Virgo 2. Co prawda u mnie gra z MF M6si, jest troszkę inaczej, ale chyba lepiej dla mnie (więcej niskich, aż na początku miałem wrażenie, że za dużo, ale to efekt przyzwyczajenia do dźwięków lampy).

Reasumując, Virgo 2 moim zdaniem idealnie pasują do lampy. Teraz wymienił na AP Avanti III - jeszcze nie słuchałem, ale z jego opowieści, jest jeszcze lepiej - i dalej Jolida 502, do tego Meridian jako źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy Jolida i Cronus Magnum w latach największej popularności T6 najczęściej sie tu przewijały jako Synergia z AP
Cronusa do AP T6 polecał recenzent Stryjecki któremu w Polsce T6 zawdzięczają rozgłos. 

Gdzieś czytałem że AP za czasów swojego założyciela (przed sprzedażą) strojone były tylko na lampach również niemieckich mocnych Octave choć były tu też wzmianki o jakichś chyba skandynawskich..

Założyciel klubu Rogue Cronus gra swoim Magnum właśnie na T6 

Sam też przez ponad 2 lata łączyłem  T25 z Cronus Magnum. 
AP napewno zagra z lampą 40Watt ale wiadomo że skrzydła rozwinie z mocniejszą.. np 4xKT120 lub jeszcze lepiej Kt150

4C5392EE-B670-4761-A138-F507C1B0DC87.jpeg

4 godziny temu, mcuppa napisał:

Witam cały czas szukam osób które AP słuchały z lampą, zastanawiam się które kolumny Audio Physic, 40watowa lampa jest w stanie dobrze napędzić

Sitary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Panów, Obecnie posiadam AP Yara II Superior i chciałbym zakupić jakiś wyższy model z tamtych lat. Gra to ze zmodyfikowanym NAD’em c356bee i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Najlepsza konfiguracja jaka do tej pory miałem. Metraż 36 mkw ale kąt do odsłuchu to 10 mkw otwarty z jednej strony na resztę salonu. Kolumny są rozstawione mniej więcej na trojkacie 2,5m. Czy AP Sitara to będzie widoczny upgrade czy lepiej polować na Tempo iv? Boje się, ze Tempo IV zabija basem ze swoim tylnym br. Tak było z Diamondami 28. Superiory z  BR od dołu wpasowały się dobrze. Basu jest w sam raz. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.