Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wig napisał:

Jeżeli ktoś z użytkowników AP Tempo 6 planuje w niedalekiej przyszłości zmiany, proszę dajcie znać, chętnie kupię.

Na allegro są obecnie wystawione 2 pary.
Jedna z uszkodzonymi średniotonowymi (wisi już dość długo) i druga za niecałe 7000 (wygląda, że te są OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 19:52, wig napisał:

Może wśród grona użytkowników AP jest ktoś w Toruniu, gdzie mógłbym ,,wprosić'' się na posłuchanie Tempo V albo VI ?

dzięki z góry za dobre chęci

Kiedyś również wysłałem taką prośbę. Jestem z okolic Inowrocławia. Mi nikt nie odpowiedział w tym temacie. Może Ty będziesz miał więcej szczęścia?

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, konradwo napisał:

Na allegro są obecnie wystawione 2 pary.
Jedna z uszkodzonymi średniotonowymi (wisi już dość długo) i druga za niecałe 7000 (wygląda, że te są OK).

Dzięki

oglądałem już je, pierwsza odpada / mam za daleko do Chełma na oględziny , poza tym ta oferta pojawia się już od końcówki 2017 roku, więc daje mi to do myślenia ../ , druga wygląda ok, ale bardziej zależy mi na kolorze wiśnia lub klon, może coś się pojawi ? 

33 minuty temu, Karol Kościński napisał:

Kiedyś również wysłałem taką prośbę. Jestem z okolic Inowrocławia. Mi nikt nie odpowiedział w tym temacie. Może Ty będziesz miał więcej szczęścia? 

Karolu

Nikt nie odezwał się, oczywiście szanuje to.Korespondowałem z M.Stryjeckim i poleca zdecydowanie Tempo 6 , Tempo 5 jego zdaniem są całkiem inne , coś już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wig napisał:

 Dzięki

 oglądałem już je, pierwsza odpada / mam za daleko do Chełma na oględziny , poza tym ta oferta pojawia się już od końcówki 2017 roku, więc daje mi to do myślenia ../ , druga wygląda ok, ale bardziej zależy mi na kolorze wiśnia lub klon, może coś się pojawi ? 

1 godzinę temu, Karol Kościński napisał:

Odnośnie długo wiszących ogłoszeń, to ja będąc na portalach ogłoszeniowych od ponad roku i śledząc np: kolumny powyżej 4000 PLN , zauważam co najmniej 30 % takich, które wiszą od wtedy. Niektórzy lekko obniżają ceny, inni natomiast trwają przy swoim ( ogłoszenie na avanti 2 z bydzi zniknęło i się pojawiło znowu ). Uwierz mi, że niełatwo jest coś sprzedać. Przykładem jest moje ogłoszenie. Rynek audio jest jeszcze trochę niszowy, choć na szczęście to się zmienia. Nie mniej jednak nie interpretuj faktu, że ogłoszenie wisi długo, jako oznakę że coś jest ze sprzętem nie tak. Choć oczywiście nia daję sobie za niego ręki uciąć.

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karol Kościński napisał:

Odnośnie długo wiszących ogłoszeń, to ja będąc na portalach ogłoszeniowych od ponad roku i śledząc np: kolumny powyżej 4000 PLN , zauważam co najmniej 30 % takich, które wiszą od wtedy. Niektórzy lekko obniżają ceny, inni natomiast trwają przy swoim ( ogłoszenie na avanti 2 z bydzi zniknęło i się pojawiło znowu ). Uwierz mi, że niełatwo jest coś sprzedać. Przykładem jest moje ogłoszenie. Rynek audio jest jeszcze trochę niszowy, choć na szczęście to się zmienia. Nie mniej jednak nie interpretuj faktu, że ogłoszenie wisi długo, jako oznakę że coś jest ze sprzętem nie tak. Choć oczywiście nia daję sobie za niego ręki uciąć.

W tym przypadku raczej coś jest na rzeczy (obstawiam, że to powgniatane głośniki średniotonowe albo opis aukcji - nawet jeśli prywatne to opis taki efekciarski, handlarzo-podobny, mnie to bardzo odrzuca), bo każde Tempo VI jak się pojawią w ogłoszeniach, to schodzą od razu (obserwuję od 2-3 lat, obecnie już z czystej ciekawości).

Swoje Tempo VI wystawiłem za 7500 jakieś półtora roku temu, w ciągu kilku godzin otrzymałem jakieś 5-10 zapytań, poszły od razu.
Zaś wcześniej jak chciałem je kupić (byłem bardzo ciekaw tych kolumn) to kilkukrotnie ktoś sprzątał mi je sprzed nosa.

Masz jednak rację, że często nawet chodliwe sprzęty wiszą miesiącami, bo po prostu brak akurat nabywców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku raczej coś jest na rzeczy (obstawiam, że to powgniatane głośniki średniotonowe albo opis aukcji - nawet jeśli prywatne to opis taki efekciarski, handlarzo-podobny, mnie to bardzo odrzuca), bo każde Tempo VI jak się pojawią w ogłoszeniach, to schodzą od razu (obserwuję od 2-3 lat, obecnie już z czystej ciekawości).

 

Swoje Tempo VI wystawiłem za 7500 jakieś półtora roku temu, w ciągu kilku godzin otrzymałem jakieś 5-10 zapytań, poszły od razu.

Zaś wcześniej jak chciałem je kupić (byłem bardzo ciekaw tych kolumn) to kilkukrotnie ktoś sprzątał mi je sprzed nosa.

 

Masz jednak rację, że często nawet chodliwe sprzęty wiszą miesiącami, bo po prostu brak akurat nabywców

Hej

 

Mogę tylko obiema rękoma podpisać się pod tym co napisał konradwo. Ja na APT6 jakiś dobry rok wypatrywałem. Może trochę przy tym wybrzydzalem ale jednak.

Ostatnio nawet "szczułem" je innym bo chciałem jakiej zmiany, ale się obroniły...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 19:52, wig napisał:

Może wśród grona użytkowników AP jest ktoś w Toruniu, gdzie mógłbym ,,wprosić'' się na posłuchanie Tempo V albo VI ?

dzięki z góry za dobre chęci

Jestem z Bydgoszczy, jeśli jesteś  chętny możesz wpaść na odsłuch. Tempo VI grają z fezz Titania, w pokoju zrobiona akustyka (panele z wełny mineralnej), choć bas nie jest w 100% opanowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Bydgoszczy, jeśli jesteś  chętny możesz wpaść na odsłuch. Tempo VI grają z fezz Titania, w pokoju zrobiona akustyka (panele z wełny mineralnej), choć bas nie jest w 100% opanowany
Choć nie wiem czy to poprawny zbieg ale mi dużo pomogł w opanowaniu basu tj. częściowe zakrycie bas refleksu. Z gabki/piramidki zrulowalem i taki długi walec i umieściłem w pokaźny bas refleksie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, PolTor napisał:

Choć nie wiem czy to poprawny zbieg ale mi dużo pomogł w opanowaniu basu tj. częściowe zakrycie bas refleksu. Z gabki/piramidki zrulowalem i taki długi walec i umieściłem w pokaźny bas refleksie. 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Mam zrobione tak samo. Ogólnie jest bardzo dobrze , ale na oko jedna na 100 piosenek ma pewien zakres basu który dudni. Pewnie pomoże tylko strojona pułapka. Akustyka jest najważniejsza, byłem pierwszy raz w listopadzie na audioshow i tak jak przypuszczałem, większość sprzętów grała na pół gwizdka, chaos i dudnienia. Flagowy Focal to była masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione tak samo. Ogólnie jest bardzo dobrze , ale na oko jedna na 100 piosenek ma pewien zakres basu który dudni. Pewnie pomoże tylko strojona pułapka. Akustyka jest najważniejsza, byłem pierwszy raz w listopadzie na audioshow i tak jak przypuszczałem, większość sprzętów grała na pół gwizdka, chaos i dudnienia. Flagowy Focal to była masakra. 
Już myślałem, że tylko ja walczę z basem w APT6. :).
Zanim uwierzyłem że to wina akustyki trochę upłynęło. U mnie wszystkie kolumny, które miałem lub testowałem miały największy bas i do tego nisko schodzący jaki kiedykolwiek z danych modeli gdziekolwiek słyszałem. Dla przypadkowych odsluchiwaczy było to wielkie łał oo). a mnie to wkurzało. Już nawet byłem bliski przejścia na monitory.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2019 o 11:00, bartekzero4 napisał:

Jestem z Bydgoszczy, jeśli jesteś  chętny możesz wpaść na odsłuch.

Dziękuję za zaproszenie ! Jak tylko znajdę chwilkę czasu, odezwę się do Ciebie, chętnie skorzystam z możliwości posłuchania Tempo VI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2019 o 16:44, hey napisał:

 

Panowie, w jakich metrażach trzymacie te kolumienki?

U mnie 20m, ale na próbę wstawiłem do 14m gdzie akustyka jest wyjątkowo przyjazna dla wszystkich kolumn które miałem i grało nawet lepiej niż w 20. 

 

W dniu 12.01.2019 o 18:39, wig napisał:

Dziękuję za zaproszenie ! Jak tylko znajdę chwilkę czasu, odezwę się do Ciebie, chętnie skorzystam z możliwości posłuchania Tempo VI.

Zapraszam, czekam na wiadomość, jak coś to dzielnica fordon - z Torunia idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2019 o 15:04, PolTor napisał:

Już myślałem, że tylko ja walczę z basem w APT6. :).
Zanim uwierzyłem że to wina akustyki trochę upłynęło. U mnie wszystkie kolumny, które miałem lub testowałem miały największy bas i do tego nisko schodzący jaki kiedykolwiek z danych modeli gdziekolwiek słyszałem. Dla przypadkowych odsluchiwaczy było to wielkie łał oo). a mnie to wkurzało. Już nawet byłem bliski przejścia na monitory.


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

kup sitary będziesz miał problem z bani ,basu jest tyle ile potrzeba przechodziłem ten sam problem w zasadzie prawie zawsze miałem problem z basem albo pudło się robiło albo buuła  rozlana po całym pokoju , teraz przy sitarach mam pełny wgląd w nagranie , zbyt duży  dół bass to zabójca przekazu i absolutnie nie wmawiać sobie że tak ma byc bo i takie słyszałem rady :)) ale sitarki jak powszechnie wiadomo do małych pomieszczeń 13-25m2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2019 o 11:51, bartekzero4 napisał:

Ogólnie jest bardzo dobrze , ale na oko jedna na 100 piosenek ma pewien zakres basu który dudni.

Dziękuje serdecznie Bartku za zaproszenie i poświęcony czas na posłuchanie Tempo 6.

Dzisiaj zrozumiałem, co miałeś ma myśli pisząc o basie. Bardzo jestem ciekawy, jak Tempo 6 zagrały by u mnie w większym salonie. Moje Tempo 3 w ogóle ani razu nie zadudniły, grają punktowo. Liczę na to, że jak trafię na Tempo 6, to będzie dobrze . Jak pojawi się więcej basu, niż mogę wycisnąć z Tempo 3, to będzie super.

Szukam dalej Tempo 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do osób, które mają doświadczenia z odsłuchów AP Virgo 2. Obecnie gram na Yarach. Bardzo je lubię, ale liczę na więcej dołu. Bawiłem się już kombinacjami z innymi elmentami toru. Efekty nie spełniają moich założeń. Jedni taki dół lubią. Ja szukam trochę większego. Bardzo lubię przestrzeń dawnego Audio Physic i to słodzenie mi zdecydowanie odpowiada. Na razie tylko na podstawie lektury wpisałem na listę podejrzanych Virgo 2 z drugiej ręki. Wiem, że najlepiej posłuchać, co zapewne uczynię. Ale przy zakupie od kogoś pewnie nie będzie okazji do testowania tego w domu swoim. Tu pojawia się pytanie. Czy one mają szansę zagrać jak będzie pomiędzy nimi 1,8 m. Metr do ściany za nimi i około 70-80 cm do bocznych ścian? Samo pomieszczenie jest duże, ale głośniki stoją we wnęce 4x5 m. Znam idealne proporcje czyli 1 - 1,5 m przestrzeni wokół, ale tego wymogu nie spełnię. Myśleć o tych kolumnach czy szukać czegoś innego? Dziękuję z góry. 

Edytowane przez 83matys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hey napisał:

Dzisiaj miałem okazję posłuchać Tempo 25 i muszę powiedzieć jestem pod ogromnym wrażeniem. Przesłuchałem fragmentami płytę Chris Rea i w końcu usłyszałem jak tam wspaniale gitara basowa wybrzmiewa. 
Swoją drogą skąd w tak małych kolumienkach tyle basu? I to jakiego basu. Była precyzja, szybkość i żadnego buczenia. I kolumny wcale nie stały daleko od tylnej ściany. Nieco większa odległość była za to od bocznych ścian.
Stolarka to mistrzostwo świata. W tej cenie nie widziałem jeszcze tak ładnie prezentujących się kolumn.
Zakochałem się w nich;) Czy w klubie są jacyś użytkownicy Tempo 25 i mogą się podzielić swoimi wrażeniami?
 

Ja dość dobrze wspominam Tempo VI w swojej cenie (prawie nowe, półroczne bodajże w cenie 7000), przy czym bas był strasznie jednostajny, taki subwooferowy (na początku mi się to podobało, potem zaczęło przeszkadzać, mimo, że ilościowo bdb się wpasował w moje pomieszczenia).
Słuchałem też Tempo 25 ale te w stosunku do VI różniły się tym, że góra była strasznie zgaszona, matowa, nie przypadły mi do gustu (straciły w stosunku do szóstek tą przestrzeń, detal, które są sporym atutem Tempo VI). A w cenie (nowych 25tek) to już w ogóle odpuściłem.
Wykonanie fakt - na bardzo wysokim poziomie.
Absolutnie jednak nie chcę Ci obrzydzać (ot swoje spostrzeżenia wyraziłem), super, że Ci się spodobały i ten typ prezentacji Ci odpowiada (większość wolała VI ale jest grupa, która woli dźwięk 25), nic tak nie cieszy jak znalezienie odpowiednich elementów systemu i radość ze słuchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie wypadało by się zapisać, bo od niedawna gram na drugich AP w moim audiofilskim życiu- Tempo 6, pierwsze były Virgo- pierwsza wersja. Virgo darzę wielkim sentymentem, to od ich brzmienie mnie zaskoczyło- z początku myślałem, że są zepsute, bo płyty, która akurat była w odtwarzaczu, nie dało się słuchać /dzieci słuchały Czerwonych Gitar/- od razu wyszła na jaw fatalna realizacja nagrania, syczące, drażniące sybilanty, brak basu. Poprzednio słuchałem na tanich kolumnach Avance Omega 503 i na nich Czerwone Gitary miały dudniący bas i przystępną górę. Przechodząc do porządniejszych nagrań zauważyłem, że mam wgląd w szczegóły, muzyka wydawała się uładzona, a wysokie tony dźwięczne, blachy metaliczne. Po dobrym ustawieniu głośników, w końcu nawet poza środek pokoju, w stronę słuchacza, powiększeniu bazy do ok 2,5m można było słuchać godzinami...choć kiepskie nagrania drażniły brakiem odpowiedniego dociążenia i sybilantami. Po zmianie na Tempo 6 zauważyłem poprawę w zakresie basu, choć faktycznie czuć bass-reflexowe podbicie, zwłaszcza po skąpych w tym zakresie Virgo, ale w mojej muzyce to kompletnie nie przeszkadza/hardrock i heavymetal/, nie wiem kompletnie jak to się udało zrobić, że te mniejsze od Virgo skrzynki, z małymi głośniczkami potrafią ruszyć momentami kanapą... Nie wiem, jak też udało się uzyskać identyczną przestrzeń i szczegółowość jak w Virgo, jednocześnie ponownie pozwalając słuchać bez grymasu gorszych realizacji, jak Manam, czy Czerwone Gitary. Tempo 6 zdecydowanie nie nadają się do stawiania pod ścianą- bas zaczyna dudnić, aż czaszka się podnosi. Wy też wyjeżdżacie do odsłuchu ze swoimi AP na środek pokoju? Trochę to wkurzające, bo nieco ważą, zwłaszcza Virgo... Często widuje zdjęcia kolumn postawionych blisko tylnej ściany, po obu stronach półki na sprzęt, u mnie to nie gra kompletnie, szkoda czasu, aż wstyd pomyśleć, że też większość życia tak słuchałem, dopiero AP mnie zmusiły do roszad w pomieszczeniu. Aha, pokój 36m2, trochę mebli, duży dywan, zasłony, firanki, rolety, tynk bez gładzi, taki z piaskiem/teraz wiem, że gładzie i i tynk gipsowy to wróg/, otwarty częściowo na resztę parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem oryginalne kolce, ale ich nie używam, a faktycznie jak oglądałem u kogoś Scorpio 25, to były na wibroizolatorach - to podejrzewam jakiś patent właściciela, mi poprzednik też takie dokupowane wibroizolatory dał, jednak nie pasują zbyt dokładnie, w papierach też nic o nich nie wspominają, a zdjęcia kolców i instrukcja montażu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, hey napisał:

Jak przeglądam grafikę z Tempo 6 to widzę te kolumny jedne na kolcach a inne na nóżkach gumowych. W zestawie z kolumnami byly dwa komplety tych nóżek, czy od czego to zależy?

Zapewne chodzi o podstawki Audio Physic VCF II lub DCF II , które można dokupić dodatkowo. Jednak to dosyć kosztowna sprawa.

Mam / albo i nie / ochotę na zakup Tempo 6, ale jak czytam takie opinie , jak poniżej, to sam już nie wiem jak to z Tempo 6 jest naprawdę ? Miałem okazję ich posłuchać w normalnym pokoju i szczerze mówiąc zachowanie basów mnie zaniepokoiło. Ustawione na środku pokoju, z dala od ścian bocznych, a bas potrafił tak zdominować niektóre nagrania, że zwątpiłem. Mam Tempo 3 i u mnie takich problemów z basem nie mam. Moim zdaniem jest go czasami za mało, dlatego myślałem o Tempo 6.

Jak mam je ustawiać na środku pokoju, ciągle gdzieś suwać, to już wolę Tempo 3. czekam na weekend, wstawię do LAR 120 nowe lampy 6N30P - DR i zobaczymy co przyniosą.

 

W dniu 23.01.2019 o 15:21, baksiu napisał:

Po dobrym ustawieniu głośników, w końcu nawet poza środek pokoju, w stronę słuchacza, powiększeniu bazy do ok 2,5m można było słuchać godzinami...

Edytowane przez wig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wig napisał:

Mam / albo i nie / ochotę na zakup Tempo 6, ale jak czytam takie opinie , jak poniżej, to sam już nie wiem jak to z Tempo 6 jest naprawdę ? Miałem okazję ich posłuchać w normalnym pokoju i szczerze mówiąc zachowanie basów mnie zaniepokoiło. Ustawione na środku pokoju, z dala od ścian bocznych, a bas potrafił tak zdominować niektóre nagrania, że zwątpiłem. Mam Tempo 3 i u mnie takich problemów z basem nie mam. Moim zdaniem jest go czasami za mało, dlatego myślałem o Tempo 6.

 

ale takie ustawienie u mnie się sprawdzało z Virgo, więc po prostu chyba taki mam pokój/preferencje/uszy. Ja tam jestem zadowolony ze zmiany, uważam ja za spory progres. Tempo mają na prawdę niezłe tempo w rocku, ale powtarzam do znudzenia-potrzebują duuużo miejsca, wtedy się odwdzięczają i jak widać mało osób je wymienia, nie licząc allegrowych zalegaczy- akcje pojawiają się bardzo rzadko, ja czekałem prawie rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hey napisał:

A czy w tempo 25 są dokładnie te same woofery co w tempo 6 ?

Bo tak jak pisałem wcześniej, słuchałem ostatnio tych pierwszych w pomieszczeniu 30m i z basem nie było żadnego problemu a kolumny stały dosyć blisko tylnej ściany. Wręcz przeciwnie, to właśnie bas najbardziej mi zaimponował w tym modelu. Choć na pewno to tez kwestia pomieszczenia.

Faktycznie, z ceną odlecieli:/

różnią się tylko gwizdkiem i .......................ceną, niestety też brzmieniem, które mniejszej grupie osób się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten człowiek słuchał tego nie bylejakiego sprzętu w tym "akwarium" ze zdjęcia, to musiało być bardzo źle...niewyobrażalnie bardzo :) Miałem przyjemność słuchać tego modelu kolumn w podobnym pomieszczeniu i stwierdziłem, że właściciel marnuje sprzęt...jak dla mnie, ale jego sprawa.

 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-audio-physic-scorpio-25-ebony-stan-bardzo-dobry-CID99-IDveQq5.html#a417b67142

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hey napisał:

To akurat może wynikać z tego ze po prostu jest mniejsza grupa użytkowników „25” Wersja jubileuszowa, domyślam się dużo mniej egzemplarzy wyszło niż szóstek. 

wiesz...nie zdobyły popularności z jakiegoś powodu...może cena też odegrała ważną rolę. W testach w prasie też żadnych poważniejszych nagród. Niektórzy redaktorzy są zdania, że nowej konstrukcji tweetery graja po prostu gorzej, niż standardowe kopułki. Najlepszym przykładem na ich niepopularność był opis sprzedawcy z allegro, który się w nim zarzekał, że 25 są prawie tak samo dobre, jak 6, różnią się tylko sopranowcem ;), znajdę to może w archiwum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta toru też odgrywa nie małą rolę.
Jak ktoś ma ofensywny na górze wzmak lub słabo wytłumione pomieszczenie to 25tki mogą okazać się lepsze.
Znowu właściciele lampowców na el34 w dobrze wytłumionych pomieszczeniach pewnie bardziej docenią szóstki.
Z basem też może byc różnie z powodu akustyki.
U mnie tego basu było ilościowo w sam raz, idealnie (ale moje obecne pomieszczenie dość mocno ten bas "zjada"), osoba, do której poszły szóstki po kilku dniach stwierdziła, że za dużo basu i nie może go opanować, sprzedając je dalej.
Jak będzie pomieszczenie z tendencją do dudnienia czy po prostu podbijania basu, do tego niewielkie, do tego zapędy basowe wzmaka to polecą opinie, że bas dominuje.
Sporo osób coś pisze a nie wiadomo jaki jest punkt odniesienia więc i tak trzeba sprawdzić samemu, u siebie, również pod swoje gusta.

Jeszcze odnośnie różnic na górze 25 vs VI: jeśli zwrotnica jest ta sama i otwór w skrzynce na gwizdek taki sam (nie wiem ale tak sobie gdybam), nic nie stoi na przeszkodzie aby podmienić gwizdek, zwłaszcza w 25tkach na ten z szóstki (on kosztuje bodajże ok. 30 zł, jak już wcześniej pisano jest to dość popularna Vifa).
Ja takie eksperymenty robiłem w obecnych kolumnach z wysokotonówką właśnie.
Bardzo ciekawe doświadczenie.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 18:18, wig napisał:

Dziękuje serdecznie Bartku za zaproszenie i poświęcony czas na posłuchanie Tempo 6.

Dzisiaj zrozumiałem, co miałeś ma myśli pisząc o basie. Bardzo jestem ciekawy, jak Tempo 6 zagrały by u mnie w większym salonie. Moje Tempo 3 w ogóle ani razu nie zadudniły, grają punktowo. Liczę na to, że jak trafię na Tempo 6, to będzie dobrze . Jak pojawi się więcej basu, niż mogę wycisnąć z Tempo 3, to będzie super.

Szukam dalej Tempo 6

Proszę bardzo, cieszę się, że mogłem pomóc. U mnie na pewien zakres basu już tylko strojone pułapki by pomogły, ale problem występuje przy niewielkiej liczbie piosenek, akurat trafiło na Twoją płytę. Pamiętaj, że u mnie gra z lampą i to też nieco rozwleka bas. U Ciebie powinno być ok. Takie już są Tempo VI, wiele osób twierdzi, że najsłabszym ich punktem jest bas, on nie jest zły, jest poprawny, ale w tej cenie powinien być lepszy. Jest właśnie taki "kinowy", słabo zróżnicowany. Osobiście jednak zostaje z Tempo VI na długie lata, a "słaby" bas przeżyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten bas taki jest, ja to nazywalem bass-reflexowo dopalony, kinowy jest krócej ;) myślę, ze mozna sporo zyskać z plytami granitowymi w duzych pomieszczeniach. Do malych sie nie nadają wg mnie. Nie wiem jak to nadredaktor uzytkowal w swojej klitce... moze mial dobrze zaadoptowana... cieszę się, że nie jestem sam ze swoimi spostrzeżeniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hey napisał:

podstawki Audio Physic VCF II lub DCF II , które można dokupić dodatkowo. Jednak to dosyć kosztowna sprawa.

Nie są tanie, ale warto. Ja  zastosowałem u siebie i wyraźne różnica. Fakt nie miałem wcześniej kolców bo kafle, ale Audio Physic VCF II robią robotę. Kupiłem je z drugiej ręki więc nie było tak źle. Dają więcej moim zdaniem niż najbardziej wypasione kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.