Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, hey napisał:

Jakość basu to najczęściej nie problem kolumn, tylko ich ustawienia i samego pomieszczenia

W dużej mierze tak, przed adaptacją akustyczną AP classic 10 też mega dudniły (w pomieszczeniu w kórym wcześniej grały bas był bardzo szybki i punktowy). Ogólnie Tempo VI uważam za bardzo wymagające jeśli chodzi o ustawienie. Na każdej ścianie mam sporo paneli z wełną akustyczną, dużo mebli, książek, gruby dywan itd, głośniki stoją wnet na środku pokoju, a jeszcze nie jest idealnie pod względem basu (pomieszczenie 20m). W tych samych warunkach testowałem Harberth super HL5 i tam bas był trochę bardziej precyzyjny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bartekzero4 napisał:

W dużej mierze tak, przed adaptacją akustyczną AP classic 10 też mega dudniły (w pomieszczeniu w kórym wcześniej grały bas był bardzo szybki i punktowy). Ogólnie Tempo VI uważam za bardzo wymagające jeśli chodzi o ustawienie. Na każdej ścianie mam sporo paneli z wełną akustyczną, dużo mebli, książek, gruby dywan itd, głośniki stoją wnet na środku pokoju, a jeszcze nie jest idealnie pod względem basu (pomieszczenie 20m). W tych samych warunkach testowałem Harberth super HL5 i tam bas był trochę bardziej precyzyjny. 

to prawda, jednak bez żadnych wielkich starań, ot po prostu dobrze ustawione kolumny, na Avanti bas mienił się 1000 barw, więc w pomieszczeniu nie ma co szukać wroga, na Tempo 6 bas jest dopalony i w moim pokoju 36m2 jest akceptowalny, choć nie tak zróżnicowany, za to potrafi ruszyć kanapą czasami, a to bardzo miłe uczucie- jak dla mnie. 70% sukcesu, to dobre ustawienie głośników i fotela, mówię wam, z resztą nie tylko ja. Czytałem ostatnio wywiad z Fikusem z Lampizatora i on też tak uważał. Nawet głośniki z PianoCrafta prawidłowo ustawione mogą dać satysfakcję z odsłuchu, niestety jak kupuję sprzęt i odbieram go osobiście, lub jadę posłuchać, to aż mi żal ludzi, którzy wywalili na niego kupę kasy i słuchają w nieodpowiednich warunkach. To tak, jak by kupić Lamborghini Diablo, żeby jeździć nim po ulicach starego miasta, np. Krakowa... Kolumny powinny stać na szerszej ścianie, najlepiej prostokątnego pomieszczenia z drewnianą podłogą, najlepiej lekko zagraconego, okna zasłonięte firankami i zasłonami. Meble bez witrynek, najlepiej drewniane. Fotel i wypoczynek mocno pikowany, kopułki na wysokości uszu słuchacza, a głośniki w trójkącie równobocznym względem słuchającego. Po drobnych poprawkach wedle własnych preferencji- mamy super warunki i możemy się zająć poszukiwaniem sprzętu wyższej klasy... odstępstwa od powyższych regół wymagają sporych nakładów finansowych i nie zawsze są skuteczne. Modernizm wystroju jest wrogiem dobrego dźwięku- im więcej glazury, szkła i nieosłoniętych okien, tym trudniej o godziwy dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tempo 25 są dokładnie te same woofery co w tempo 6 ?
Bo tak jak pisałem wcześniej, słuchałem ostatnio tych pierwszych w pomieszczeniu 30m i z basem nie było żadnego problemu a kolumny stały dosyć blisko tylnej ściany. Wręcz przeciwnie, to właśnie bas najbardziej mi zaimponował w tym modelu. Choć na pewno to tez kwestia pomieszczenia.
Faktycznie, z ceną odlecieli:/
Audiosystem może jeszcze ma na wyprzedaży te podstawki. Tam kupowałem swoje

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Oscar1974 napisał:

Oraz cena nowych 25 była wyższa. 

Na Tempo 6 grałem ponad 3 lata, ponad kolejne 3 używam Tempo 25. 

Różnice w graniu podsumuję tak:

Gwizdek w serii 25 gra aksamitnie a w serii 6 jak to określił największy chyba ich promotor M Stryjecki - bywało „ordynarnie”..

I choć internet jest pełen wielbicieli Tempo 6 - to ja wiem swoje bo oba modele miałem/przetestowałem ;-)

amen

Zgadzam się w 200% z tą opinią , nowy wysokotonowy w serii25  to wyższa liga ,moim zdaniem bardziej dojrzała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam Freju że podobnie jak Ty miałem Hegla H200 Anniversary i uważam że z Tempo 25 było to najlepsze połączenie ze wszystkich posiadanych przeze mnie wcześniej tranzystorowych  wzmaków. 
A grały: Arcam A38, Naim xs2 potem Supernait z zasilaczami, Devialet 200, Hegel h160, h360, Musical Fidelity m6si - również dobre połączenie..
Finalnie  Tempo 25 gra z lampą Rogue Cronus Magnum przed którą wzdrygałem się przez ostatnie 7 lat..
..niepotrzebnie zresztą bo połączenie bombowe. 
Polecam
Czyli zapewne tempo 6 też zagra z H200. Mam obecnie H80 z tymi głośnikami i puki trzymał mnie dac w Heglu to nie myślałem o zmianie ale trochę się teraz zmieniło więc mogę mieć H200. Ja z całym szacunkiem chyba jednak nie przełamie się aby kupić lampę, choć już nie raz się przymierzałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem że jeszcze grałem na Leema Tucana 2   Lampa nie tak kłopotliwa jak by sie wydawało. 

Pozatym Cronus Magnum pięknie wygląda.. lampy sie żarzą cudnie, zwłaszcza przy palącym się kominku i Jackiem Danielsem w łapie - klimat można załapać ;-)) o walorach sonicznych niewspominając. 

Hegel natomiast jaki jest każdy widzi: jak by go pijany Viking toporem ciosał - no ale ma dac na pokładzie... ;-)

H200 chyba właśnie nie ma.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oscar1974 napisał:

Dodam Freju że podobnie jak Ty miałem Hegla H200 Anniversary i uważam że z Tempo 25 było to najlepsze połączenie ze wszystkich posiadanych przeze mnie wcześniej tranzystorowych  wzmaków. 

A grały: Arcam A38, Naim xs2 potem Supernait z zasilaczami, Devialet 200, Hegel h160, h360, Musical Fidelity m6si - również dobre połączenie..

Finalnie  Tempo 25 gra z lampą Rogue Cronus Magnum przed którą wzdrygałem się przez ostatnie 7 lat..

..niepotrzebnie zresztą bo połączenie bombowe. 

Polecam

Ja nie mam tempo 25 tylko sitara 25 ale to ten sam tweeter , no i też moim zdaniem hmm no fajna synergia jest z h200A góra jak mówisz aksamit bez wyostrzeń ale uwierzcie nie brakuje blasku  detalu itp ,,, jest tzw constans ,

Mam też arcama a90 po modzie fajny piecyk ale to jako drugi zestawik traktuje bo niestety nie dorasta nawet po modzie do h200A , choć to może inna specyfika i charakteryetyka grania jest i nie jest to już ten cukierkowy arcam jak w org wersji i gra dwie klasy lepiej od oryginalnej to h200A to już troszkę wyższy poziom tak ogólnie rzecz biorąc całokształt bez rozpisywania się w szczegóły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oscar1974 napisał:
Zapomniałem że jeszcze grałem na Leema Tucana 2
 
Lampa nie tak kłopotliwa jak by sie wydawało. 

Pozatym Cronus Magnum pięknie wygląda.. lampy sie żarzą cudnie, zwłaszcza przy palącym się kominku i Jackiem Danielsem w łapie - klimat można załapać ;-)) o walorach sonicznych niewspominając. 

Hegel natomiast jaki jest każdy widzi: jak by go pijany Viking toporem ciosał - no ale ma dac na pokładzie... ;-)

Te dac wsadzane do pieców w heglu to wiesz ,, ,coś na zasadzie a dorzucimy gratis :)) bo już odzielne jak np hd25 to inna rozmowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dac wsadzane do pieców w heglu to wiesz ,, ,coś na zasadzie a dorzucimy gratis :)) bo już odzielne jak np hd25 to inna rozmowa :)
Przekonałem się o tym właśnie jak uruchomiłem i podłączyłem nawet chiński dać zbudowany na AK4497.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko fotki, które pokazują ustawienie kolumn AP, które się u mnie sprawdza...jak widać głośniki ustawiam bardzo blisko kanapy, a ta jest odsunięta od ściany na jakieś 20cm, specjalnie właziłem wczoraj na parapet, żeby zrobić zdjęcie z lotu ptaka :) Zachęcam wszystkich do eksperymentowania z ustawieniem, które wg mnie to połowa sukcesu.

P1014061.thumb.JPG.fe0c4f850cbe922cd2d97ac77ebe410a.JPGP1014059.thumb.JPG.f0e34470723fbb69c630fecf8a68d025.JPGP1014062.thumb.JPG.ca33361e88a59c97bd4514dfa757a706.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Oscar1974 napisał:

nooo..

nie masz łatwo, pomieszczenie do przyjaznych audio nie należy

co masz na myśli? W sumie, to troszkę problemów jest rozwiązane- w jednym narożniku kominek, do drugiego dałem zegar-zawsze coś, w trzecim jest kredens, a czwartego nie ma, bo jest przejście :), na ścianach tynk strukturalny, na drewnianej podłodze wielki dywan, a w oknach co tylko się da- rolety, firanki, zasłony... choć można lepiej, wiadomo...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam 3 dzieci, więc kawalerskie życie to już wspomnienie... w ciagu dnia glosniki są skladowane pod ścianą, a kiedy przychodzi wieczor- wyjezdzam z nimi na środek, choc dziś za namowa kol. hey glosniki zostały blizej sprzętu, a kanapa wyjechała do przodu na 50cm. Jeszcze nie wiem które ustawienie zostanie, wiekszych różnic nie stwierdzono, choć udało sie poszerzyć bazę...no dobra, chyba jednak jest lepiej ;P, nic nie dudni, a muzyka odrywa się od głośników. Teraz jest blisko ustawienia ze znanych mi rysunków, tylko u mnie nie da się sprzetu wycentrowac względem pomieszczenia, bo nie jestem kawalerem i komoda w przejściu by się nie sprawdzila. Zadne glosniki postawione pod ścianą nie zagrają na max swoich możliwości. Dzięki kol. hey za ulepszenie sustemu za 0zł, to lubię, a teraz wrzucam bandolier budgie do napedu i jestem offline ;)

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba powinienem zapisać się do klubu AP

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem AP Avanti 30

Dużo oglądam tv dlatego jak narazie napędza je amplituner Yamaha RX-A3070

Do słuchania muzyki urzywam opcji Pure Direct i jest nie źle ale mogłoby być lepiej i dlatego czy ktoś mógłby mi napisać jaką mógłbym podłączyć do niego końcówkę mocy albo wzmacniacz z wejściem na końcówkę ? 

Myślałem o Ayon Spirit III KT120

Nigdy nie miałem lampy i nie mam pojęcia czy taka moc wystarczy do napędzenia takich głośników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, piomisk napisał:

Witam

Chyba powinienem zapisać się do klubu AP

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem AP Avanti 30

Dużo oglądam tv dlatego jak narazie napędza je amplituner Yamaha RX-A3070

Do słuchania muzyki urzywam opcji Pure Direct i jest nie źle ale mogłoby być lepiej i dlatego czy ktoś mógłby mi napisać jaką mógłbym podłączyć do niego końcówkę mocy albo wzmacniacz z wejściem na końcówkę ? 

Myślałem o Ayon Spirit III KT120

Nigdy nie miałem lampy i nie mam pojęcia czy taka moc wystarczy do napędzenia takich głośników 

Wyboru marki gratuluję, jednak modelu już tak średnio...odkąd produkcje przeniesiono do Chin i zrewolucjonizowano katalog i cennik- nic już nie jest takie, jak dawniej- poczynając od wykonania, wielkości- na cenie i brzmieniu kończąc... Spróbuj na początek zmienić kolumny, bo tu efekt będzie piorunujący, jak dorzucisz trochę grosza, to kupisz Avanti 5 w dobrym stanie. Jaki masz pokój, ok 30m2? Te twoje Avanti to taki odpowiednik dawnych Tempo 6, czy 25, 25plus...do metrażu ok 30m2 jak znalazł, w większych pokojach Virgo, Scorpio i Avanti sprzed rewolucji mogą lepiej zagrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, baksiu napisał:

Wyboru marki gratuluję, jednak modelu już tak średnio...odkąd produkcje przeniesiono do Chin i zrewolucjonizowano katalog i cennik- nic już nie jest takie, jak dawniej- poczynając od wykonania, wielkości- na cenie i brzmieniu kończąc... Spróbuj na początek zmienić kolumny, bo tu efekt będzie piorunujący, jak dorzucisz trochę grosza, to kupisz Avanti 5 w dobrym stanie. Jaki masz pokój, ok 30m2? Te twoje Avanti to taki odpowiednik dawnych Tempo 6, czy 25, 25plus...do metrażu ok 30m2 jak znalazł, w większych pokojach Virgo, Scorpio i Avanti sprzed rewolucji mogą lepiej zagrać :)

 

Godzinę temu, baksiu napisał:

Wyboru marki gratuluję, jednak modelu już tak średnio...odkąd produkcje przeniesiono do Chin i zrewolucjonizowano katalog i cennik- nic już nie jest takie, jak dawniej- poczynając od wykonania, wielkości- na cenie i brzmieniu kończąc... Spróbuj na początek zmienić kolumny, bo tu efekt będzie piorunujący, jak dorzucisz trochę grosza, to kupisz Avanti 5 w dobrym stanie. Jaki masz pokój, ok 30m2? Te twoje Avanti to taki odpowiednik dawnych Tempo 6, czy 25, 25plus...do metrażu ok 30m2 jak znalazł, w większych pokojach Virgo, Scorpio i Avanti sprzed rewolucji mogą lepiej zagrać :)

Wydawało mi się że AP Avanti 30 to jest inaczej Avanti 6

Grają w pokoju 18 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piomisk napisał:

 

Wydawało mi się że AP Avanti 30 to jest inaczej Avanti 6

Grają w pokoju 18 m2

Chronologicznie się zgadza, pewnie producent chciał ujednolicić nazewnictwo, bo kiedy produkował tempo 6, to równocześnie wychodziły virgo i avanti 5 oraz pierwsza seria scorpio, od serii jubileuszowej się wszystko wyrownalo na model 25 no i teraz chyba 30-lecie, ale już bez takiej pompy jak na wcześniejszych okrągłych urodzinach :) 30 nie słuchałem, polityka firmy mi się nie podoba, ot tyle i aż tyle. Na razie jestem w fanklubie "starych" AP. Sądząc po wymiarach skrzynek i użytych przetwornikow, to będzie kontynuacja Tempo 25plus i pokoik masz na styk, dużo zależy od możliwości ustawienia, popatrz na moje zdjęcia stronę wcześniej, może trochę przesadzone, ale dobrze grajace ustawienie ;) jak zlapiesz juz orientację co do ustawienia, to napisz czego Ci brakuje, a co jest fajne i wtedy pomożemy ze wzmacniaczem. Avanti 5 u Ciebie by się dusily, więc wymiany nie polecam. Co do wzmaka jeszcze ważne czego słuchasz, jak metalu itp, to polecam mocny tranzystor, a jak "plumkania", to lampkę SE, oczywiście generalizujac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Panowie proszę o poradę, żeby opinie były miarodajne nie będę podawał za wiele informacji.Pokój 16-17 mkw,elektronika Electrocompaniet co tak ogólnie zagra lepiej,ceny bardzo podobne.

https://allegro.pl/oferta/audio-physic-yara-ii-superior-7807455816?reco_id=6e4a69ad-2a19-11e9-b40c-000af7f5ffd0&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

 

https://allegro.pl/oferta/audio-physic-sitara-rosewood-pl-7820714762

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, autex1 napisał:

Witam,Panowie proszę o poradę, żeby opinie były miarodajne nie będę podawał za wiele informacji.Pokój 16-17 mkw,elektronika Electrocompaniet co tak ogólnie zagra lepiej,ceny bardzo podobne.

https://allegro.pl/oferta/audio-physic-yara-ii-superior-7807455816?reco_id=6e4a69ad-2a19-11e9-b40c-000af7f5ffd0&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

 

https://allegro.pl/oferta/audio-physic-sitara-rosewood-pl-7820714762

Sitara zdecydowanie, pomijajac, ze są ładniejsze, nowsze itp, to w tym metrażu te pierwsze mogą się dusic. Pomysl o tempo 6, choc problemy z basem prawie murowane i budzet +2 klocki... jak możesz ustawic glosniki? Szerokosc bazy, odstęp od tylnych i bocznych scian...dla yary to decydujace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, baksiu napisał:

Sitara zdecydowanie, pomijajac, ze są ładniejsze, nowsze itp, to w tym metrażu te pierwsze mogą się dusic. Pomysl o tempo 6, choc problemy z basem prawie murowane i budzet +2 klocki... jak możesz ustawic glosniki? Szerokosc bazy, odstęp od tylnych i bocznych scian...dla yary to decydujace!

Bardzo dziękuję za 1 opinię,a czy charakter grania wysokotonowych i średnicy jest podobny w podanych głośnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitara zdecydowanie, pomijajac, ze są ładniejsze, nowsze itp, to w tym metrażu te pierwsze mogą się dusic. Pomysl o tempo 6, choc problemy z basem prawie murowane i budzet +2 klocki... jak możesz ustawic glosniki? Szerokosc bazy, odstęp od tylnych i bocznych scian...dla yary to decydujace!

Dodam, że w T6 z basem można się uporać jeśli masz sporo miejsca za i z boku głośników, wtedy odwdzięcza się plastycznym i ciepłym dołem zakresu.Jeśli natomiast zależy Tobie na bardziej słyszalą górę pasma to proponuję pochylenie kolumn zdecydowanie do przodu wbrew wskazaniom poziomiczki AudioPhysic :). Możesz sobie najpierw popróbować podkładając kilka poduch pod 4litery :) 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, autex1 napisał:

Bardzo dziękuję za 1 opinię,a czy charakter grania wysokotonowych i średnicy jest podobny w podanych głośnikach?

Przetworniki sitarze to te same, co w Tempo 6, będzie Pan zadowolony. Z tym prostowaniem kolumn, to już wiele osób pisało, wiec cos w tym jest... w yara masz starszy typ przetwornikow, nie słuchałem ich... ale te sredniotonowe z sitar są nawet w avanti z tego okresu, wiec to top który firma montowala...do tego ten kolor i jakość stolarki... ja bym się nie zastanawiał, zobaczysz na żywo, na prawdę piekny fornir z uslojeniem widocznym i wyczuwalnym pod palcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki sitarze to te same, co w Tempo 6, będzie Pan zadowolony. Z tym prostowaniem kolumn, to już wiele osób pisało, wiec cos w tym jest... w yara masz starszy typ przetwornikow, nie słuchałem ich... ale te sredniotonowe z sitar są nawet w avanti z tego okresu, wiec to top który firma montowala...do tego ten kolor i jakość stolarki... ja bym się nie zastanawiał, zobaczysz na żywo, na prawdę piekny fornir z uslojeniem widocznym i wyczuwalnym pod palcami.
Jak to napisałeś "prostowanie kolumn" :), szkoda że tego gdzieś wcześniej nie wyczytałem tylko pół roku kombinowałem i walczyłem , że jak to przecież nie wypada tak wymyślili z tym opóźnieniem faz i musi być dobrze. Ostatecznie fizyka sobie a ucho sobie :).

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PolTor napisał:

Dodam, że w T6 z basem można się uporać jeśli masz sporo miejsca za i z boku głośników, wtedy odwdzięcza się plastycznym i ciepłym dołem zakresu.Jeśli natomiast zależy Tobie na bardziej słyszalą górę pasma to proponuję pochylenie kolumn zdecydowanie do przodu wbrew wskazaniom poziomiczki AudioPhysic :).

Miałem obawy, czy Tempo 6 godnie zastąpi moje Tempo 3 po kilku latach obecności u mnie. Od wtorku testuje T6 u siebie i mogę powiedzieć, że w moim salonie o nieregularnych kształtach, dosyć dużej powierzchni dają radę. Czekam na podstawy granitowe, podkleję filcem i w weekend posprawdzam najkorzystniejsze ustawienie. Mogę je ustawić około 1,1 metra od tylnej ściany / liczę od czoła kolumny/ , z jednego boku pierwsze odbicia trafią z odległości 1,5 metra i to na ścianę wykuszu będąca pod katem 45 stopni , z drugiej strony maja ze 4 metry luzu. Za kanapą mam około 3 metrów do  ściany.

Nie mam problemów z ciągnącym się basem, nadal oswajam się z jego ilością, bo Tempo 3 trochę tutaj niedomagały i stąd poszukiwałem innego rozwiązania. Tempo 6 grają inaczej, czy lepiej niż Tempo 3 ? Nie wszystko jest tak oczywiste.

Generalnie / powtórzę , w moich warunkach lokalowych / Tempo 3 maja lepszą separację na scenie, są bardziej analityczne, konturowe. Bas jest chudszy, ale jest bardziej punktowy. Z pewnością w mniejszym pomieszczeniu mogło by być go dosyć. Wysokie tony w Tempo 3 są trochę bardziej dobitne / miałem 3 lata temu wrażenie, że trochę za suche, jednak oddałem Tempo 3 do speca i po analizie zmieniliśmy na wysokich kondensatory na Mundorfy Supreme , na średniotonową sekcję także Mundorfy, ale nie pamiętam typu. Daliśmy także terminale miedziane Supra Boxcon, bo standardowe były tak zbudowane, że widełki źle dolegały i kaleczyły się o te sześciokątne śruby. Parametry kondensatorów pozostały takie same, jak w wersji fabrycznej, okablowanie Wireworld zostawiliśmy, inne kable nic konkretnego nie wnosiły. Nie była to tania zabawa, ale jakość wysokich tonów sporo zyskała, średnie także nabrały trochę masy. Jednak cały czas brakowało mi dołu, a jak zmieniłem wzmacniacz na hybrydę LAR 120H , to jednak przyszedł czas na zmiany/.

Moim zdaniem Tempo 3 budują podobną przestrzeń, nawet bardziej separują dźwięki. Tempo 6 są prawdopodobnie z powodu dociążenia dołu bardziej ciepłe, bardziej relaksujące. Potrzebuję jednak trochę czasu, aby się przestawić. W niektórych utworach bardziej pasują mi Tempo 3, jednak chyba wybiorę T6 , bo dają mi brakujący dół. Najbardziej mi to pasuje do cichszych, wieczornych chwil relaksu.

Posprawdzam także zacytowaną poradę o nieco innym wypoziomowaniu , ale to docelowe w sobotę, przy dobrym piwku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obawy, czy Tempo 6 godnie zastąpi moje Tempo 3 po kilku latach obecności u mnie. Od wtorku testuje T6 u siebie i mogę powiedzieć, że w moim salonie o nieregularnych kształtach, dosyć dużej powierzchni dają radę. Czekam na podstawy granitowe, podkleję filcem i w weekend posprawdzam najkorzystniejsze ustawienie. Mogę je ustawić około 1,1 metra od tylnej ściany / liczę od czoła kolumny/ , z jednego boku pierwsze odbicia trafią z odległości 1,5 metra i to na ścianę wykuszu będąca pod katem 45 stopni , z drugiej strony maja ze 4 metry luzu. Za kanapą mam około 3 metrów do  ściany.

Nie mam problemów z ciągnącym się basem, nadal oswajam się z jego ilością, bo Tempo 3 trochę tutaj niedomagały i stąd poszukiwałem innego rozwiązania. Tempo 6 grają inaczej, czy lepiej niż Tempo 3 ? Nie wszystko jest tak oczywiste.

Generalnie / powtórzę , w moich warunkach lokalowych / Tempo 3 maja lepszą separację na scenie, są bardziej analityczne, konturowe. Bas jest chudszy, ale jest bardziej punktowy. Z pewnością w mniejszym pomieszczeniu mogło by być go dosyć. Wysokie tony w Tempo 3 są trochę bardziej dobitne / miałem 3 lata temu wrażenie, że trochę za suche, jednak oddałem Tempo 3 do speca i po analizie zmieniliśmy na wysokich kondensatory na Mundorfy Supreme , na średniotonową sekcję także Mundorfy, ale nie pamiętam typu. Daliśmy także terminale miedziane Supra Boxcon, bo standardowe były tak zbudowane, że widełki źle dolegały i kaleczyły się o te sześciokątne śruby. Parametry kondensatorów pozostały takie same, jak w wersji fabrycznej, okablowanie Wireworld zostawiliśmy, inne kable nic konkretnego nie wnosiły. Nie była to tania zabawa, ale jakość wysokich tonów sporo zyskała, średnie także nabrały trochę masy. Jednak cały czas brakowało mi dołu, a jak zmieniłem wzmacniacz na hybrydę LAR 120H , to jednak przyszedł czas na zmiany/.

Moim zdaniem Tempo 3 budują podobną przestrzeń, nawet bardziej separują dźwięki. Tempo 6 są prawdopodobnie z powodu dociążenia dołu bardziej ciepłe, bardziej relaksujące. Potrzebuję jednak trochę czasu, aby się przestawić. W niektórych utworach bardziej pasują mi Tempo 3, jednak chyba wybiorę T6 , bo dają mi brakujący dół. Najbardziej mi to pasuje do cichszych, wieczornych chwil relaksu.

Posprawdzam także zacytowaną poradę o nieco innym wypoziomowaniu , ale to docelowe w sobotę, przy dobrym piwku....

i zatkaj bassreflex to znacząco temperuje przebrzydłe basisko ;) ( w moim przypadku zmiana jest na tyle istotna, że czasami na niektórych utworach mam ochotę poderwać się i wyciągnąć zatyczki - że niby za mało basu- aż sam się dziwię :))

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PolTor napisał:

i zatkaj bassreflex to znacząco temperuje przebrzydłe basisko ;)

właśnie to dzisiaj sprawdzałem, najlepiej wypadło rozwiązanie proponowane już tutaj przez inna osobę, czyli częściowe przytkanie gąbka akustyczna / taką z ,, cyckami'' / . Słuchać zmiany.

Byłem jakiś czas temu u Bartka w Bydgoszczy i u niego w pokoju był problem z jedna moją płytą / tam basy są zrobione chyba komputerowo/ , oczywiście sprawdziłem u siebie , jest na pewno korzystniej, ale we wzmacniaczu LAR mam UV metry pokazujące poziom sygnału wejściowego i po dokładnym przyjrzeniu się  ich wychyłom widać ewidentnie, ze lecą na czerwone pola , mocno przesterowane i to ma chyba wpływ na ocenę jakości basu. Jak posłuchałem prawdziwej perkusji , to było całkiem inaczej !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.