Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie - platanie do znawców marki . Zastanawiam sie nad tempo 5 . Są w jak mi sie wydajemy rozsądnej cenie ok 4900 . Czy warto - o ile słabiej / inaczej zagrają niż moje wymarzone niegdyś tempo 6 . Moja elektronika to creek a50 wiec mocy jest ile jest ale planuje kupić a100 oraz Audiolab 8300 CD oraz pylon diamond 28 

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, przemo7 napisał:

Panowie - platanie do znawców marki . Zastanawiam sie nad tempo 5 . Są w jak mi sie wydajemy rozsądnej cenie ok 4900 . Czy warto - o ile słabiej / inaczej zagrają niż moje wymarzone niegdyś tempo 6 . Moja elektronika to creek a50 wiec mocy jest ile jest ale planuje kupić a100 oraz Audiolab 8300 CD oraz pylon diamond 28 

Za 6kzl kupisz swoje wymarzone, za ok 6kzl poszly na niemieckim ebayu tempo25, nie licytowalem do konca, bo w t6 nie odczuwam ostrości wysokich tonów o której niektórzy mówią, slucham heavy metalu i chcę żeby blachy brzmiały metalowo, a nie miło i okrągło. Rozejrzyj się za granicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o poradę. Musze kupić zworki do kolumn AP Avanti III. Kolega pożyczył mi wykonane własnoręcznie na drucie DUELOUND  + widełki NEUTRIK. Przewód taki jakiś cienki, nie wzbudza zaufania.

Czy coś byście polecili do 250zł?

Wg Was lepiej obustronnie widły, czy banany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś porównywał sitary do pylon diamond 25? Czego spodziewać się po tych kolumnach. Szukam zestawu do salonu 40 m2.  Nie zależy mi na dobrym odwzorowaniu basu bo tego nie potrafią prawie żadne kolumny podłogowe - jak potrafią to znów mało komu udaje się stworzyć akustyke w pomieszczeniu.  Pójdę drogą która w przyszłości odstawi podłogówki do lamusa na rzecz 

2x sub + 2 monitory.  Dwa szybkie suby rel t7 w obudowie closed + hmmm

Poszukuje dobrych monitorów lub podłogówek którym będzie bliżej do monitorów. Oczekuję szybkosci aby nadążyły za rel t7, pszestrzeni, detali i świetnego odwzorowania instrumentów. Słucham wszystkiego. Z rana lubię rock, w południe hous a wieczorem jazz. Czy sitary spełnią moje oczekiwania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś porównywał sitary do pylon diamond 25? Czego spodziewać się po tych kolumnach. Szukam zestawu do salonu 40 m2.  Nie zależy mi na dobrym odwzorowaniu basu bo tego nie potrafią prawie żadne kolumny podłogowe - jak potrafią to znów mało komu udaje się stworzyć akustyke w pomieszczeniu.  Pójdę drogą która w przyszłości odstawi podłogówki do lamusa na rzecz 
2x sub + 2 monitory.  Dwa szybkie suby rel t7 w obudowie closed + hmmm
Poszukuje dobrych monitorów lub podłogówek którym będzie bliżej do monitorów. Oczekuję szybkosci aby nadążyły za rel t7, pszestrzeni, detali i świetnego odwzorowania instrumentów. Słucham wszystkiego. Z rana lubię rock, w południe hous a wieczorem jazz. Czy sitary spełnią moje oczekiwania? 
Jeden sprzedawca co tak twierdzi wiosny nie czyni.
Poszukaj może kolumn z aktywną sekcja basową ? Definitve technology chyba takowe ma? Może w ogóle aktywne? No Sveda Audio

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 12:23, dancos napisał:

Czy ktoś porównywał sitary do pylon diamond 25? Czego spodziewać się po tych kolumnach. Szukam zestawu do salonu 40 m2.  Nie zależy mi na dobrym odwzorowaniu basu bo tego nie potrafią prawie żadne kolumny podłogowe - jak potrafią to znów mało komu udaje się stworzyć akustyke w pomieszczeniu.  Pójdę drogą która w przyszłości odstawi podłogówki do lamusa na rzecz 

2x sub + 2 monitory.  Dwa szybkie suby rel t7 w obudowie closed + hmmm

Poszukuje dobrych monitorów lub podłogówek którym będzie bliżej do monitorów. Oczekuję szybkosci aby nadążyły za rel t7, pszestrzeni, detali i świetnego odwzorowania instrumentów. Słucham wszystkiego. Z rana lubię rock, w południe hous a wieczorem jazz. Czy sitary spełnią moje oczekiwania? 

A tym dwóm subwooferom to akustykę pomieszczenia stworzysz w jakiś inny sposób niż kolumnom podłogowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2019 o 12:23, dancos napisał:

Czy ktoś porównywał sitary do pylon diamond 25? Czego spodziewać się po tych kolumnach. Szukam zestawu do salonu 40 m2.  Nie zależy mi na dobrym odwzorowaniu basu bo tego nie potrafią prawie żadne kolumny podłogowe - jak potrafią to znów mało komu udaje się stworzyć akustyke w pomieszczeniu.  Pójdę drogą która w przyszłości odstawi podłogówki do lamusa na rzecz 

2x sub + 2 monitory.  Dwa szybkie suby rel t7 w obudowie closed + hmmm

Poszukuje dobrych monitorów lub podłogówek którym będzie bliżej do monitorów. Oczekuję szybkosci aby nadążyły za rel t7, pszestrzeni, detali i świetnego odwzorowania instrumentów. Słucham wszystkiego. Z rana lubię rock, w południe hous a wieczorem jazz. Czy sitary spełnią moje oczekiwania? 

Ciekawostka... czyli ci panowie w AP się niepotrzebnie napracowali by połączyć minimonitorki z subem w jednym pudle, bo ty to ogarnales lepiej... brawo Ty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy możecie podzielić się opinią z jakimi wzmacniaczami zestawialiście AP Avanti 3? Z czym grało dobrze? Ja mam Primare a30.2+P30+d30.2(P30 zamierzam wymienić na PRE32 jak zdobędę trochę funduszy). Ponoć zawsze można jeszcze więcej wykrzesać coś z systemu. Może jakieś sugestie, co wymienić. Chociaż gra fajnie

Edytowane przez alibab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2019 o 16:43, alibab napisał:

Czy możecie podzielić się opinią z jakimi wzmacniaczami zestawialiście AP Avanti 3? Z czym grało dobrze? Ja mam Primare a30.2+P30+d30.2(P30 zamierzam wymienić na PRE32 jak zdobędę trochę funduszy). Ponoć zawsze można jeszcze więcej wykrzesać coś z systemu. Może jakieś sugestie, co wymienić. Chociaż gra fajnie

Twój wzmacniacz wygląda przekonująco i ma dość dobre parametry, jednak dla Avanti III to chyba takie minimum, na 2xmocniejszą końcówkę się na pewno nie obrażą... Sam zmieniłem końcówkę o podobnych parametrach na znacznie mocniejszą i przy moich Tempo 6 zauważyłem wyraźną różnicę na basie, tam gdzie poprzednio potrafiły zadudnić, teraz spisują się znakomicie, bas sprężyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, alibab napisał:

Baksiu, sugerujesz, by zmienić końcówkę na mocnejszą? Primare a30.2 ma 120W/8Ohm, 200W/4Ohm. Natomiast a34.2 ma 150W/8Ohm(nie podają ile przy 4Ohm). Potwór a32 ma 400W/4Ohm. Do kolumn zalecany jest wzmacniacz 30-250W. Kolumny 4Ohm

nie sugeruję, jedynie stwierdzam, że w moim wypadku po zmianie z 2x130W/8ohm na 2x200W/8ohm wyraźnie słychać różnicę, na niskich głośnościach również. Aktualnie poluję na 2x400W/8ohm i 760W/4ohm tego samego producenta, trzeba iść za ciosem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, alibab napisał:

Baksiu jakiej firmy masz wzmacniacz podpięty do T6

Słucham na Rotelu RB-1080, a próbuje znaleźć RB-1090, nie chcę ocieplać brzmienia, bo jestem fanem głównie heavy metalu i hardrocka, cieple granie odbiera tej muzyce pazur. Z tego samego powodu boję się zmiany na T25 w których gra ponoć bardziej oszczędny wysokotonowiec... PS: obiegowa opinia o tym producencie pochodzi od posiadaczy budżetowych integr, którzy przesiedli się na wyższy segment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baksiu, trochę mi zamęt zrobiłeś w głowie. Myslałem, że a30.2 2X200W/4Ohm do AP AIII, to będzie OK. Ale warto posłuchać rady kogoś, to już coś przeszedł. Zatem będę rozglądał się za czymś mocniejszym. Na pierwszy rzut szukam a34.2, a kto wie może a32(2X400W/4). Ale to pewnie trochę potrwa-fundusze. Dzięki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest progres przy mocniejszym wzmaku, zauważcie ile jest opinii, ze t6 mają dudniacy bas. Podpięcie mocniejszej końcówki definitywnie te problemy niweluje. Ustawienie to oczywiście ponad połowa sukcesu. Moje głośniki wysuwam do odsluchu o 2m od sciany, fotel też stoi z dala od sciany, bez tego szkoda kasy na sprzęt... 2x400W/8ohm powinno mi dac chwilę stabilizacji w systemie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, xajas napisał:

czy „dudnienie“ wynika z braku mocy?

 

pies jest zupelnie gdzie indziej pogrzebany

 

 

To standardowa przypadłość wzmacniaczy z niskim wsp. tłumienia. Z powodu słabszej kontroli głośników basowych kolejne impulsy, zamiast zostać szybko wyhamowane, nakładają się na siebie dając efekt: więcej miekko brzmiacego basu. To czysta fizyka. Nie mówię ze to panaceum na złe ustawienie i kiepską akustyke. To droga do uzyskania w prawidłowych warunkach sprezystego, punktowego basu, którego subiektywnie robi się mniej, w zamian zyskuje na jakości. Opisując krótko co się dzieje z gitarą basowa: w dobrym nagraniu struny jawią się  jak by były zrobione z drutów zbrojeniowych, słychać to od razu i jest efekt wow, chyba o to chodzi. Aktualny wzmak ma dumping factor 1000, kolejny, który mnie interesuje ma 2000, ciekaw jestem czy bedzie dalszy progres...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2019 o 16:43, alibab napisał:

Czy możecie podzielić się opinią z jakimi wzmacniaczami zestawialiście AP Avanti 3? Z czym grało dobrze? Ja mam Primare a30.2+P30+d30.2(P30 zamierzam wymienić na PRE32 jak zdobędę trochę funduszy). Ponoć zawsze można jeszcze więcej wykrzesać coś z systemu. Może jakieś sugestie, co wymienić. Chociaż gra fajnie

Ponawiam prośbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To standardowa przypadłość wzmacniaczy z niskim wsp. tłumienia. Z powodu słabszej kontroli głośników basowych kolejne impulsy, zamiast zostać szybko wyhamowane, nakładają się na siebie dając efekt: więcej miekko brzmiacego basu. To czysta fizyka. Nie mówię ze to panaceum na złe ustawienie i kiepską akustyke. To droga do uzyskania w prawidłowych warunkach sprezystego, punktowego basu, którego subiektywnie robi się mniej, w zamian zyskuje na jakości. Opisując krótko co się dzieje z gitarą basowa: w dobrym nagraniu struny jawią się  jak by były zrobione z drutów zbrojeniowych, słychać to od razu i jest efekt wow, chyba o to chodzi. Aktualny wzmak ma dumping factor 1000, kolejny, który mnie interesuje ma 2000, ciekaw jestem czy bedzie dalszy progres...

Dzieki, zrozumialem...

Ale Damping Factor czyli wspolczynnik tlumienia to kwestia impedancji wyjsciowej (Ohmy) a nie mocy (Watty) wzmacniacza.

 

https://www.eaw.com/education/amplifier-damping-factor-more-is-better-or-is-it/

 

Mozesz miec duza moc z niskim DF i na opak:-)

 

W dalszym ciagu „upieram sie“, ze wzmacniaczem tego problemu nie rozwiazesz :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dokładnie, ten wspolczynnik tłumienia to kwestia impedancji w ohm, a na ten wspolczynnik  mają jeszcze wpływ długości przewodów głośnikowych itd, ogólnie kolejny temat rzeka w audio :-)  takie tematy są potrzebne, bo dzięki nim forum żyje i są sprzeczki , coś się dzieje ;-) teraz jest też powielana moda na wydajność pradowa wzmacniacza :-) niektórzy to najchętniej bezpośrednio połączyli by się do elektrociepłowni, ze swoimi monitorami, bo inaczej ich nie wysteruja :-) z basem w kolumnach to jest tak, że dana kolumna może mieć tendencje do dudnienia sama w sobie, bo tak jest skonstruowana,bez względu czy jest podłączona do amplitunera, czy mocnego wzmacniacza można znacznie zniwelować to dobrą akustyka pomieszczenia,ale nawet i wtedy, ona i tak niekiedy zadudni, oraz analogicznie do kolumn które nie dudnia i są dobrze skonstruowane, one także zadudnia w kiepskich warunkach i mają bardziej miękki bas. Conajmniej 70% brzmienia, zależy od kolumny, zmiana kolumn ma największy wpływ na zmianę dźwięku, brzmienia systemu naszego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po kilku latach 

Jestem posiadaczem tych zacnych głosnikow tzn.AP tempo 25 i po kilku latach uzytkowania w dalszym ciagu jestem z nich zadowolony,tylko jest jedno male ale ,a mianowicie chodzi o głosniki wysoko tonowe.Sa one otoczone gąbką i nie stety po tych kilku latach ta własnie gąbka zaczyna sie kruszyć.Zreszta wszystkie glosniki wysoko tonowe Audio Physic są w gąbce.I mam takie pytanie do posiadaczy glosnikow AP czy mają podobny problem z ta gąbką,i co z tym robić.Dystrybutor na PL się zmienia i z tego co czytałem to wszelkie naprawy ich interesują tylko w glosnikach które oni sprzedali ale tak ogólnie interesuje mnie czy też macie ludzie z tym taki problem .

Pozdrawiam 

Edytowane przez Rucia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rucia1 zmienił(a) tytuł na Fan-Club Audio Physic
  • Rucia1 podpiął/eła, odpiął/ęła, promował(a) i przestał(a) promować ten temat
W dniu 14.06.2019 o 16:31, alibab napisał:

Czy szanowni koledzy mogą podzielić się opinią w zestawieniu jakich wzmacniaczy(integr i dzielonych) słuchali AP Avanti III i jak to wg nich grało. Na co zwrócić uwagę, co omijać

Koledzy, no napiszcie coś w moim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.