Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.06.2019 o 08:08, xajas napisał:

Dzieki, zrozumialem...

Ale Damping Factor czyli wspolczynnik tlumienia to kwestia impedancji wyjsciowej (Ohmy) a nie mocy (Watty) wzmacniacza.

 

https://www.eaw.com/education/amplifier-damping-factor-more-is-better-or-is-it/

 

Mozesz miec duza moc z niskim DF i na opak:-)

 

W dalszym ciagu „upieram sie“, ze wzmacniaczem tego problemu nie rozwiazesz ?

 

współczynnik tłumienia to na chłopski rozum pochłanianie prądu zwrotnego wygenerowanego w cewkach głośników, na wysoki DF największy wpływ mają pojemności kondensatorów zasilacza, oraz wielkość transformatorów, więc owszem nie każdy wzmacniacz wysokiej mocy będzie miał wysoki DF, na pewno każdy porządnie zbudowany wzmacniacz tranzystorowy wysokiej mocy będzie miał wysoki DF. We wzmacniaczach marki, której używam wyższa moc=wyższy DF, co pozwala sądzić, że użyto lepszych elementów /większe trafo, albo 2szt zamiast jednego, większe kondensatory, różnicę widać gołym okiem na zdjęciach, a najważniejszą różnicę słychać ;)/

dla przeciwwagi: lampy mają malutkie DF, głównie z powodu użycia transformatorów wyjściowych. Bas z tych urządzeń najczęściej ma opinię: "okrągłego", "analogowego", "miękkiego", "ciepłego", a moim zdaniem po prostu ch..owego ? *

*jest to moja subiektywna opinia

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

czy zetknęliście sie z serią Classic?

Ostatnio odsłuchiwałem (krótko niestety) kolumny  Classic 8 i wydały mi się bardzo spójne oraz "wyrównane" pod katem charakterystyki.

Zastanawiam się jak brzmią większe konstrukcje z głośnikiem basowym po boku - Classic 20 i 30 (lub też nowsze) w porównaniu np. do Tempo 6?

Może ktoś odsłuchiwał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Klubowiczów 

Czy ktoś się zetknął lub coś wie na temat wersji Sitar - 40 ? Są takie w ogłoszeniu i nigdzie nie znalazłem żadnych informacji . Czym się różnią od pierwszej wersji  czy 25 ? Szukam paczek podłogowych  do  15 m i natknąłem się na taką wersję z pewnym zadziwieniem ?

Pozdrawiam Arek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy kojarzy ktoś sprzedawcę AP Virgo 2 z Suwałk ?

Czy którakolwiek wersja Virgo 2 miała korektor fazy zamiast nakładki przeciwpyłowej na średniotonowym ? 

Niestety w jego egzemplarzu tabliczki są powycierane, a terminale wyglądają dziwnie. 

koloneles-audio-physic-virgo-ii (8).jpg

koloneles-audio-physic-virgo-ii (3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.07.2019 o 17:58, aro_arek napisał:

Witam Klubowiczów 

Czy ktoś się zetknął lub coś wie na temat wersji Sitar - 40 ? Są takie w ogłoszeniu i nigdzie nie znalazłem żadnych informacji . Czym się różnią od pierwszej wersji  czy 25 ? Szukam paczek podłogowych  do  15 m i natknąłem się na taką wersję z pewnym zadziwieniem ?

Pozdrawiam Arek 

Widzę że trafiłeś na to samo ogłoszenie. Za cholere nie ma żadnych informacji o tych kolumnach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2019 o 13:38, Sofasurfer01 napisał:

Widzę że trafiłeś na to samo ogłoszenie. Za cholere nie ma żadnych informacji o tych kolumnach 

Gdzieś były wystawiane w Skandynawii na jakimś audio . Chyba była to krótka seria , może nawet kilka sztuk . Ja kupiłem na razie Dynaudio i sitary odpuściłem . Ale kto wie ....

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Wiem, że może zaczepnie ale na jakie paczki zmieniliście /przymierzaliście się do wymiany AP T6 ? ;). Trochę mi się już ograły i tak sobie myślę o zmianie na Dynaudio F260 lub studio 16hz arcada ?

Odsłuchiwałem/porównywałem jakiś czas temu

APT6 z auciovector SR3 super i proac chyba 148 i ... AP zostały. :) Vetory za suche, proac w sumie nie najgorzej ale AP więcej potrafiły w dole pasma.

 

Jakiś pomysły.

Kolumny używane ku ścisłości.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć - szukam od dłuższego czasu Scorpio II lub wersji 25 z drugiej ręki - czy może ktoś z klubowiczów nie rozważa sprzedaży? Dodam, że w grę wchodzi wyłącznie fornir wiśnia lub orzech. Ewentualnie heban również rozważę. Wiem mam wymagania ale no cóż. Żona...

Poproszę o info ewentualne na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Te Virgo II z powyższych postów maj wymieniony średniotonowy. Terminale są ok.

Ale nie o tym miło być ...

Moje Virgo 2 dostały w prezencie nowe kolce - SuperSpikes i niniejszym się chwalę !!!

Attach4231_20190929_115132.jpg

Attach4229_20190929_114956.jpg

Attach4222_20190928_231658.jpg

Attach4221_20190928_231658.jpg

Attach4163_20190924_133950.jpg

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szanowni czy ktoś dysponuje i może się podzielić zdjęciami Audio Physic Tempo 2? Konkretnie zależy mi na tym jak wyglądają oryginalnie w środku.

Póki co zajrzałem w gniazdo konektorów i jakoś to tak dziwnie jest tam zrobione. 

Pytanie wynika z tego że mam aktualnie u siebie na odsłuchach taki sprzęt i chciałbym upewnić się czy było coś grzebane czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem śledztwo i wygląda na to że jest ok, ale mam inne pytanie. Czy wiecie jaki tweeter siedzi w tempo 2?

Wyciągnąłem go i ma oznakowanie 25taf cd/gbw-aph h864 6ohm. Wydaje się że to to Seas ale nie potrafię nigdzie znaleźć potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj nawiązać kontakt z Joachim Gerhard ... https://suesskindaudio.de/ ... może coś pamięta ?

Jak nie uda się to uderz do https://loudspeakershop.eu/

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 10:30, gumbas napisał:

Wyciągnąłem go i ma oznakowanie 25taf cd/gbw-aph h864 6ohm. Wydaje się że to to Seas ale nie potrafię nigdzie znaleźć potwierdzenia.

Tak, to jest Seas, modyfikowany na potrzeby producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎07‎-‎17 o 06:35, Different napisał:

Czy kojarzy ktoś sprzedawcę AP Virgo 2 z Suwałk ?

Czy którakolwiek wersja Virgo 2 miała korektor fazy zamiast nakładki przeciwpyłowej na średniotonowym ? 

Niestety w jego egzemplarzu tabliczki są powycierane, a terminale wyglądają dziwnie. 

koloneles-audio-physic-virgo-ii (8).jpg

koloneles-audio-physic-virgo-ii (3).jpg

Czesc,

Pisalem z gosciem nt tych Virgo 2. Juz w pierwszym poscie zapewnil mnie, ze kolumy maja wszystkie przetworniki sprawne i oryginalne. Kiedy odpisalem, ze zeznaje nieprawde, bo zadne APV2 nie mialy korektora fazy na sredniotonowcu nie odpowiedzial juz nic. Nie znam czlowieka ale dobrze to o nim nie swiadczy i sam sobie przykleja latke stereotypowego  handlarza probujacego naciagac szeroka publicznosc dla wlasnego zysku.

Wybaczcie brak polskich znakow.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 19:39, Different napisał:

Tym razem zapytam o sprzedawcę z Płocka AP Virgo 2 - może jest w tej grupie ?

Z nim z kolei probowałem skontaktować się przez jakieś pół roku. Zero odzewu. Nie wiem co mają na celu ludzie utrzymujący takie ogłoszenia latami? Ale jest takich więcej...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. co to znaczy 'amatorskie przeróbki" ?

2. ja swoje kupiłem w ogóle bez tabliczek, a są ori ?

3. terminale takie właśnie som ?

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2019 o 11:16, PolTor napisał:

Wiem, że może zaczepnie ale na jakie paczki zmieniliście /przymierzaliście się do wymiany AP T6

Też się nad tym zastanawiałem, ale nie przychodzi mi do głowy nic sensownego w normalnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 07:58, tomgda napisał:

Czy zatykał ktoś może "dziurki" bas refleksu w tempo 6 ? Jaki efekt soniczny to daje poza zmniejszeniem ilości basu ?

Nie słyszałem jeszcze kolumn żeby zatkanie basreflexu nie zmieniało charakteru brzmienia kolumn. W tempo taki zabieg wyraźnie degraduje dźwięk. Jeśli basu jest za dużo a ustawianie, przestawianie nic nie daje to szukaj innych kolumn. Do skutku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze kolumn żeby zatkanie basreflexu nie zmieniało charakteru brzmienia kolumn. W tempo taki zabieg wyraźnie degraduje dźwięk. Jeśli basu jest za dużo a ustawianie, przestawianie nic nie daje to szukaj innych kolumn. Do skutku. 

Może masz słuch doskonały to szacun. Ja widocznie jestem przeciwnym słuchaczem i ja nie usłyszałem degradacji a jeśli może nawet jest - to mi to pasuje :). Wzm.

Lampowe też mają wieje dziwnych harmonicznych i ni jak nie pasują do liniowej charakterystyki a jednak dla ucha ludzkiego jest to fajne.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czołem miłośnicy Audio Physic'a :-)

Ponieważ chciałbym dołączyć do Waszego grona, jako szczęśliwy posiadacz niebawem tych zacnych skrzynek, poproszę o podpowiedź, czym różnią się głównie Sparki III od V ? Któryś z tych modeli mam zamiar kupić a że są w podobnej cenie nie wiem w które celować bardziej, III mają chyba praktyczniejszy wylot bas reflexu ale są kanciaste i starsze chyba, V ładniejsze ale dmuchają do tyłu, żadnych nie słuchałem , być może na Audio Show, mam zamiar napędzać je lampą Yaqina MS30L. Myślę że po przesiadce z Usherów S520 mogło by być fajniej ??? 

Edytowane przez yamaha-mr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)

Witajcie moi drodzy,

stoję w tej chwili przed możliwością zakupu AP Scorpio i zastanawiam się: czy te kolumny nie uduszą się przypadkiem w moim pokoju odsłuchowym czyli w 17mk połowicznie otwartych na przedpokój oraz kuchnię? Poprzedni właściciel grał na 25mk również połowicznie otwartych na przedpokój i kuchnię, i było ok. 7mk różnicy, czy mogę zaryzykować?

Stoję na rozdrożu: albo AP Scorpio albo aktywne Dynaudio F400 XD..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Maraudio napisał:

AP Scorpio, bez dwóch zdań. Inaczej tutaj być nie może. ?

 

Dzięki stary za słowa wsparcia, z AP to była chemia od pierwszych minut odsłuchu ? tylko boję się, że strzelam sobie w kolano ich rozmiarem do moich 17mk, ale innych nie chcę ? no może Scorpio II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.