Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mushi

(Konto usunięte)

?

ok, widzę, że mają efektywność 91dB więc spawarka nie powinna być potrzebna, prawda?

Biorę pod uwagę tylko tranzystor: 200/220W na 4Ohm poradzi sobie z nimi?

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
17 godzin temu, Maraudio napisał:

Mam okazję obcować z nimi w pomieszczeniu ok. 20 m2 i jest bajka. Do 17 m2 brał bym je bez dwóch zdań.

Przed chwilą stałem się pełnoprawnym członkiem klubu Audio Physic.

Traktuję to jako nowe doświadczenie życiowe ? Minie jeszcze trochę czasu, zanim cały tor będzie gotowy, ale jestem dobrej myśli.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich entuzjastów AP,

HOWGH!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 9.12.2019 o 14:05, mushi napisał:

Przed chwilą stałem się pełnoprawnym członkiem klubu Audio Physic.

Nie pozostaje nic innego jak zacząć cieszyć się znakomitym dźwiękiem.

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2019 o 07:42, PolTor napisał:
W dniu 9.12.2019 o 06:33, tomgda napisał:
Ludzie mają problemy z basem z tempo w 20mkw a co dopiero scorpio w 17 emoji16.png  

Potwierdzam, że nawet w 30 mkw z basenem trzeba walczyć w tempo.

Potwierdzam. W moich 25m również Tempo nie sprawdziły się. To są kolumny raczej do dużych pomieszczeń, ale i tak bas nie jest najlepszą stroną tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji mam pytanie dotyczące tego kłopotliwego basu w tempo 6.

Ludzie często wymieniają te kolumny bo bas im zalewa pomieszczenie, a nikt z tych osób nie miał wzmacniacza z regulacją bass/treble ?

Nie wystarczyło po prostu przekręcić gałkę bass poniżej 0 ?  Zawsze mnie to zastanawiało.

Czy chodzi bardziej o jakość basu a nie jego ilość ?

No wtedy ciężej / kosztowniej już temu zaradzić

Padały tutaj już opinie że kolumny te grają jak monitory z doczepionym subwooferem nie koniecznie dobrze zgranym. Jedni piszą tak, inni inaczej.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji mam pytanie dotyczące tego kłopotliwego basu w tempo 6.

Ludzie często wymieniają te kolumny bo bas im zalewa pomieszczenie, a nikt z tych osób nie miał wzmacniacza z regulacją bass/treble ?

Nie wystarczyło po prostu przekręcić gałkę bass poniżej 0 ?  Zawsze mnie to zastanawiało.

Czy chodzi bardziej o jakość basu a nie jego ilość ?

No wtedy ciężej / kosztowniej już temu zaradzić

Padały tutaj już opinie że kolumny te grają jak monitory z doczepionym subwooferem nie koniecznie dobrze zgranym. Jedni piszą tak, inni inaczej.

Żaden wzmacniacz, który ma regulacje bada/treble nie robi tego selektywnie tylko nachyla całe np. dolna charakterystykę wyciszając jednocześnie "dobre" części zakresu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
18 godzin temu, tomgda napisał:

Na jaki model padło ?

Scorpio.

Czytałem na zachodnich forach, że ludziska z powodzeniem adoptowali te kolumny w takich samych pomieszczeniach jak moje i mniejszych, jeśli wierzyć ich opisom to z powodzeniem, dlatego zaryzykowałem. @Maraudio gra u siebie w 20mk więc czemu nie spróbować?

W styczniu zamawiam to cudo, dlatego jestem dobrej myśli ?

 

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie uogolnione gadanie o "zalewaniu  pomieszczenia bassem" przez duze glosniki to bezsens.

Jakim basem? Bas to nie jedna czestotliwosc. Bas to 20Hz, 40Hz, 60Hz,..120Hz... 

Nawet w porownywalnych pomieszczeniach, przy roznych miejscach ustawienia (!!!) i miejscu siedzenia (!!!!) te same glosniki beda brzmialy inaczej i beda "zalewac" inna czestotliwosc (patrz rozklad modow). 

Czyli bzdura jest  to cigle powolywanie sie i kierowanie opiniami innych osob uzywajacych tych samych glosnikow w porownywalnych pomieszczeniach ale inaczej ustawionych ? 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz mozliwosc dopasowania/optymalizowania miejsca ustawienia glosnikow i miejsca siedzenia poczawszy od typowego, oferujacego najbardziej zrownowazony przegieg modow setupu (czyli glosniki 1/4 dlugosci/szerokosci od sciany bocznej i tylnej a siedzenie 1/4 dlugosci od sciany tylnej), to masz szanse zlapania dobrego miejsca, niezaleznie od wielkosci i typu glosnikow 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)

Od bocznej tak, od tylnej też.

AP:  The closer your listening position is to the loudspeakers, the lower the level of room-dependent sound production you will be exposed to. However, you should keep a minimum distance of 1.75 m (5.7 ft) in order to let the sound fields from the drives add up correctly.

U mnie powinno być pomiędzy 1.75 a 2m.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xajas napisał:

Jesli masz mozliwosc dopasowania/optymalizowania miejsca ustawienia glosnikow i miejsca siedzenia poczawszy od typowego, oferujacego najbardziej zrownowazony przegieg modow setupu (czyli glosniki 1/4 dlugosci/szerokosci od sciany bocznej i tylnej a siedzenie 1/4 dlugosci od sciany tylnej), to masz szanse zlapania dobrego miejsca, niezaleznie od wielkosci i typu glosnikow 

100 % racji. Już dawno przestałem słuchać opinii w stylu "one się zaduszą, itp." Po prostu u mnie takie twierdzenia się nie sprawdziły. A dużych kolumn już trochę miałem - przykład RF-7 mk2 od Klipscha. A w chwili obecnej wpadły mi w ręce Tempo 25, które testuję i też jest ok. (zero zadyszki - można się zdziwić jak te małe pchełki potrafią przyp...ć) ?

 

2 godziny temu, mushi napisał:

Czytałem na zachodnich forach, że ludziska z powodzeniem adoptowali te kolumny w takich samych pomieszczeniach jak moje i mniejszych, jeśli wierzyć ich opisom to z powodzeniem, dlatego zaryzykowałem. @Maraudio gra u siebie w 20mk więc czemu nie spróbować?

Dokładnie. Gwoli wyjaśnienia, obecnie Scorpio grają u mojego dobrego kumpla w salonie też ok. 20 m2, który nie może wyjść jeszcze z zachwytu (zresztą ja też, jak tylko jestem u niego). Nie ma mowy o żadnym duszeniu się, itp. To moje zdanie. ?

 

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)

Jamie, pull that shit up..

AP: If your listening room allows listening distances of more than 2 meters (6.6 ft), we suggest a very careful approach to furnishing this room. You should bear in mind that each and every object partially dampens the reflected sound waves and that the amount of dampening depends on the frequency. Unfortunately, virtually everything can dampen high frequencies, e.g. curtains, carpets, seats and sofas. Low frequencies, on the other hand, are only dampened by cupboards or large windows. This can easily lead to an non-proportionate dampening of high frequencies which usually results in a lifeless and boomy sound.

Więc jeśli dobrze rozumiem, to te AP źle wypadające w dużych pomieszczeniach to powinna być bardzo indywidualna kwestia.

Edytowane przez mushi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mushi napisał:

Jamie, pull that shit up..

...

Więc jeśli dobrze rozumiem, to te AP źle wypadające w dużych pomieszczeniach to powinna być bardzo indywidualna kwestia.

Nie, zle to rozumiesz ? 

Kwestia wlasciwego dozowania tlumienia nie jest specyficzna dla okreslonych glosnikow (np. AP) w powiazaniu z wielkoscia pomieszczenia. AP napewno nie wypadaja gorzej niz inne.

Wazne jest nie tylko takie tlumienie, ze osiagniesz okreslome (niskie) czasy poglosu, ale takze rownomiernosc tego czasu poglosu w calym waznym zakresie czestotliwosci. Podbicia czasu podglosu w pewnych zakresach czestotliwosci moze prowadzic do "podkolorowania". Ale zapomnij to, nie daj sie zwariowac, to juz ta "wyzszs szkola jazdy".

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)
59 minut temu, Maraudio napisał:

Dokładnie. Gwoli wyjaśnienia, obecnie Scorpio grają u mojego dobrego kumpla w salonie też ok. 20 m2, który nie może wyjść jeszcze z zachwytu (zresztą ja też, jak tylko jestem u niego). Nie ma mowy o żadnym duszeniu się, itp. To moje zdanie. ?

Czy mogę zadać nieśmiałe pytanie, jakim wzmacniaczem lub końcówką mocy kumpel zdecydował się zasilić swoje Scorpio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mushi napisał:

Od bocznej tak, od tylnej też.

AP:  The closer your listening position is to the loudspeakers, the lower the level of room-dependent sound production you will be exposed to.

 

To odnosi sie bardziej do srednich i wyzszych czestotliwosci (przewaga dzwieku bezposredniego nad odbitymi i pozniejsze "early reflections") 

Rownomiernosc pasma basu w okreslonym pomieszczeniu w miejscu odsluchu jest najbardziej zdominowana kompozycja modow w dokladnie w miejscu odsluchu przez odloeglosc od glosnikow. Dlatego parametrem najbardziej wplywajacym na jakosc basu jest miejsce siedzenia, potem miejsce ustawienia glosnikow, a dopiero potem same glosniki ?

Bas (dzwiek bezposredni) nie profituje tak mocno z malych odleglosci do glosnikow ja wyzsze czestotliwosci 

Typowy prosty przyklad:

Open Air koncerty -> z daleka slyszysz tylko basowe "Umpfta-Umpfta", a w miare zblizania sie do sceny slyszysz coraz wiecej srednich i wsokich tonow ?

 

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomocny przy takich praktycznych poszukiwaniach optymalnego ustawienia glosnikow i adoptowania pomieszczenia jest prosty mikrofon pomiarowy typu UMIK-1 i darmowy program pomiarowy REW. Nasze uszy sa niestety bardzo malo "precyzyjne", zawodne i nie nadaja sie do tego.

Praktyka wsparta takimi prostymi pomiarami, "otworzy Ci oczy" na wiele ciekawych efektow Audio, pozwoli Ci zrozumiec wiele zaleznosci i da Ci olbrzymia przewage nad opowiadaczami, propagatorami "legend" o basie wielkich i malych glosnikow w wielkich i malych pomieszczeniach. 

100€ na zakup takiego mikrofonu to 1000x lepiej zainwestowane pieniadze niz wszystkie kabelki, sieciowki i inne duperele razem wziete ?    

 

BTW. Co jest twoim zrodlem? Jesli (mam nadzieje) komputer, to masz wiele dalszych ciekawych mozliwosci optymalizowania systemu

Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mushi

(Konto usunięte)

Docelowo: laptop / Roon serwer / Azur 851N

Moja obecna Toshiba Satellite do wymiany bo w spoczynku zbyt głośna jest. O Azurze myślę jako o tymczasowym rozwiązaniu.

Umika będę zamawiał w przyszłym miesiącu razem z miniDSP SHD ? w US dodają go gratis, u nas w EU niestety trzeba dopłacić 100€.

7 minut temu, mushi napisał:

Umika będę zamawiał w przyszłym miesiącu razem z miniDSP SHD ? w US dodają go gratis, u nas w EU niestety trzeba dopłacić 100€.

Edit: w US trzeba dopłacić 50$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.