Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Riczi75 napisał:

Bo Dac w H80 to popierdówka . Lepiej mocna integra od Hegla bez dac i do tego ewentualnie hd12 hd20 lub starszy hd11 lub coś innego . A moc to przy tej firmie podstawa . Chociaż teraz wskoczyłem znowu na H2 2×160 i jest gittolo?

Wczoraj mi poszedł z przed nosa H1mkIV w salonowym stanie srebrny jakieś 1400zł  . Ale pojawił się i jak zadzwoniłem po 5min to już sprzedany . Hegel tu gdzie jestem to idzie jak woda i coraz mniej go na rynku wtórnym .

Ten DAC po coaxialu gra dobrze technicznie, ale nie przekazuje emocji utworów, może są osoby co tak lubią, do mnie to nie trafia. Nie wiem, może trzeba go podłączyć po USB to będzie lepiej. Na razie ifi  bardzo dobrze ogarnia temat, a i Xonar jest w zapasie, więc nie ma biedy.

Co do mocy H80 to do moich  małych kolumn jest wystarczającą, czuć siłę dźwięku. Napiszę za jakiś czas o nim więcej, ale jeszcze muszę go trochę posłuchać, na razie pozytywne wrażenia.

Dobrze, że H2 Ci się sprawdziła, możesz coś napisać więcej jak gra?

W takiej cenie to nie dziwota, że ta H1 tak szybko zniknęła, ja jak patrzyłem to ostatnie ceny w PL to 1800-2200 trzeba szykować.

 

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Prewwit napisał:

Ten DAC po coaxialu gra dobrze technicznie, ale nie przekazuje emocji utworów, może są osoby co tak lubią, do mnie to nie trafia. Nie wiem, może trzeba go podłączyć po USB to będzie lepiej. Na razie ifi  bardzo dobrze ogarnia temat, a i Xonar jest w zapasie, więc nie ma biedy.

Co do mocy H80 to do moich  małych kolumn jest wystarczającą, czuć siłę dźwięku. Napiszę za jakiś czas o nim więcej, ale jeszcze muszę go trochę posłuchać, na razie pozytywne wrażenia.

Dobrze, że H2 Ci się sprawdziła, możesz coś napisać więcej jak gra?

W takiej cenie to nie dziwota, że ta H1 tak szybko zniknęła, ja jak patrzyłem to ostatnie ceny w PL to 1800-2200 trzeba szykować.

 

Czyli gra dość płasko ? Bez należytej przestrzeni i powietrza ? 

H2 z P2 pozwala usłyszeć nieco wiecej detali niż ciepło grający Meridian . Do tego setu używam dac Abrahamsen V.60 on ładnie łagodzi kontroluje górę . Średnica jest bardzo ładna z nieco wyciagnietymi do przodu wokalami jakby wokalista stał przed linią kolumn . Słucham dużo plumkania dla relaksu więc raczej też utworów dorej jakości z  MQA włącznie . Dół jak to w T6 jest mocny ale szybki nie rozciąga się za bardzo  przy Heglu ale potrafi potrząsnąc posłogą  . Wyrażnie słyszalne są lokalizacje intrumentów . Ja generalnie słucham kolumn z odległości 3-4 m . Jeżeli ustawię je bliżej 1-1,5m często detale potrafią być slyszalne i za głową ale taka pozycja dla mnie nie jest zbyt wygodna . Wolę siedzieć w większej odległości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Riczi75 napisał:

Czyli gra dość płasko ? Bez należytej przestrzeni i powietrza ? 

Z budowanym DACiem jest przestrzeń, scena szeroka i głęboka, ale dźwięk jest jakby sterylny, taki jakiś nie przyjemny w odsłuchu. Ale już nie będę sobie nim zawracać głowy, bo raczej jest popierdółką jak pisałeś ?. Myślałem, że w tej cenie wzmacniacza jak wychodził  nowy 6800 jego DAC będzie lepszy od ifi, które nowe kosztuje 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Prewwit napisał:

Z budowanym DACiem jest przestrzeń, scena szeroka i głęboka, ale dźwięk jest jakby sterylny, taki jakiś nie przyjemny w odsłuchu. Ale już nie będę sobie nim zawracać głowy, bo raczej jest popierdółką jak pisałeś ?. Myślałem, że w tej cenie wzmacniacza jak wychodził  nowy 6800 jego DAC będzie lepszy od ifi, które nowe kosztuje 1500.

Hegel generalnie gra dość detalicznym czystym dżwiękiem . U mnie V.60 delikatnie złagodziło granie chociaż i bez niego jest dobrze . Też trzeba wziąść pod uwagę ze H2 ma dwa razy większą moc na kanał także masa tego dżwięku jest nieco inna .

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tomgda napisał:

mGK7RiH.jpg

Foteczka ?

Po sesji wracają we wnękę między meblami.

No pięknie , dostojnie się prezentują . Jeszcze raz gratuluje zakupu .Jak trafisz ze wzmakiem to myślę że pozostaniesz z nimi na długie lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, baksiu napisał:

Szykownie! Dawaj je jeszcze bardziej na środek i skieruj do środka, a będziesz zadowolony! Miło zobaczyć w końcu względnie rozsądnie ustawione głośniki!

Jechałem już do przodu i zmian w basie nie zanotowałem. Teraz jest ponad metr od tyłu. Z kolei jak dam bardziej na boki to zmienia się rozchodzenie dźwięku po pokoju. Ale chyba najbardziej mi pasuje w tej lokalizacji czyli dalej od ścian bocznych. Scena najbardziej rozchodzi sie na boki aż do samego ucha ? Punkt siedzenia jest jakieś 3,5m od kolumn.

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomgda napisał:

Jechałem już do przodu i zmian w basie nie zanotowałem. Teraz jest ponad metr od tyłu. Z kolei jak dam bardziej na boki to zmienia się rozchodzenie dźwięku po pokoju. Ale chyba najbardziej mi pasuje w tej lokalizacji czyli dalej od ścian bocznych. Scena najbardziej rozchodzi sie na boki aż do samego ucha ? Punkt siedzenia jest jakieś 3,5m od kolumn.

Mi chodziło o wysuniecie na srodek i przegięcie w strone uszu. Samo wysuwanie, bez zmiany konta, to faktycznie kiepski pomysł. Zacznij od trójkąta rownobocznego i powoli przyblizaj, u mnie z basem ok, ale im bliżej, do pewnego momentu, tym lepsza przestrzeń i lepsza dynamika. Scorpio nie potrzebują podbicia akustycznego od ścian, spróbuj. Ja głośniki ustawiałem ok 2 tygodni, czasami wracałem do punktu wyjścia-warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzam jeszcze. Oczywiście zawsze ze zmianą pozycji szła zmiana kąta skręcenia. Przy tych kolumnach efekty przesuwania sa dużo bardziej słyszalne niż przy innych ktore miałem, ale to chyba m.in świadczy o klasie tych kolumn

Edytowane przez tomgda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, tomgda napisał:

Posprawdzam jeszcze. Oczywiście zawsze ze zmianą pozycji szła zmiana kąta skręcenia. Przy tych kolumnach efekty przesuwania sa dużo bardziej słyszalne niż przy innych ktore miałem, ale to chyba m.in świadczy o klasie tych kolumn

Myślę że koniecznosć szukania  ustawień tych kolumn może bardziej wynikać z ich konstrukcji . Klasa i owszem sama w sobie . Dla mnie to też piękny szlachetny mebel . Jak kupowałem H2 to miałem okazję słuchać go z kolumnami Proac D28 . Kolumny nie tak estetyczne . Facet miał je wciśniete pod ścianę tylko po 20-30 cm przwstrzeni po bokach . Jak mi puścił muze to rogal wyskoczył od razu i wiedziałem że ten wzmak musi być mój . Proac to jeszcze przede mną . Kiedyś chciałbym takowe kolumienki nabyć . Wtedy u sprzedającego zagrało to wybornie . Zaoferowały przestrzeń ani o cm gorszą niż S25 a stały pod ścianą  . Niestety już nie są , patrząc zewnętrznie wykonane z takim smaczkiem jak AP .

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę miałem czasu na posłuchanie Hegla H80. Co tu dużo mówić bije  Onkyo TX-8150 w każdym względzie. Lepsza kontrola basu (pojawiły w niektórych utworach delikatne pomruki niskich tonów, których w Onkyo nie słyszałem), dużo więcej detali, dużo lepsza separacja dźwięków, tak samo większa przestrzeń. Największa różnica jest przy słuchaniu muzyki elektronicznej, dużo naturalniej brzmią instrumenty zwłaszcza gitary. Wzmacniacz bez problemu napędza moje kolumny. Tak przypadł mi do gustu, że u mnie zostanie i na razie nawet nie będę zawracał Sobie głowy Roksanem, bo nie czuję że czegoś mi brakuje w Heglu.

Wielkie dzięki Riczi za naprowadzenie na tą markę bo nawet o niej nie słyszałem i porady w doborze wzmaka. Zrobiłem kolejny spory krok w poprawie brzmienia muzyki. Teraz to jak będzie wymiana wzmaka to na H160 lub H300, ale poczekam niech trochę stanieją, choć tu już raczej nie będzie takiej znaczącej poprawy jak przy zmianie z Onkyo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Prewwit napisał:

Trochę miałem czasu na posłuchanie Hegla H80. Co tu dużo mówić bije  Onkyo TX-8150 w każdym względzie. Lepsza kontrola basu (pojawiły w niektórych utworach delikatne pomruki niskich tonów, których w Onkyo nie słyszałem), dużo więcej detali, dużo lepsza separacja dźwięków, tak samo większa przestrzeń. Największa różnica jest przy słuchaniu muzyki elektronicznej, dużo naturalniej brzmią instrumenty zwłaszcza gitary. Wzmacniacz bez problemu napędza moje kolumny. Tak przypadł mi do gustu, że u mnie zostanie i na razie nawet nie będę zawracał Sobie głowy Roksanem, bo nie czuję że czegoś mi brakuje w Heglu.

Wielkie dzięki Riczi za naprowadzenie na tą markę bo nawet o niej nie słyszałem i porady w doborze wzmaka. Zrobiłem kolejny spory krok w poprawie brzmienia muzyki. Teraz to jak będzie wymiana wzmaka to na H160 lub H300, ale poczekam niech trochę stanieją, choć tu już raczej nie będzie takiej znaczącej poprawy jak przy zmianie z Onkyo.

H160 słyszałem że to nie jest typowe granie Hegla . Nie wiem czy tu gdzieś na forum sie ktoś czasem nie wypowiadał w tym temacie . Zmienił H80 na H160 ale ta mu nie spasowała i tą wymienił na H300 i zadowolony . 

No to pociechy z nowego nabytku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Riczi75 napisał:

Zmienił H80 na H160 ale ta mu nie spasowała i tą wymienił na H300 i zadowolony . 

Jak czytałem recenzje, H80 to pisano że to odchudzona wersja H300, więc może bardziej brzmieniowo będą podobne. Znalazłem nawet opinie że H80 lepiej gra od H160 https://forum.audiogon.com/discussions/hegel-h80-vs-h160

8 minut temu, Riczi75 napisał:

No to pociechy z nowego nabytku ?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Prewwit napisał:

Jak czytałem recenzje, H80 to pisano że to odchudzona wersja H300, więc może bardziej brzmieniowo będą podobne. Znalazłem nawet opinie że H80 lepiej gra od H160 https://forum.audiogon.com/discussions/hegel-h80-vs-h160

Dzięki.

W H300 pewnie były by mniejsze braki bo tam już 3x tyle mocy co w H80 no ale 2 i pól razy droższa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Riczi75 napisał:

W H300 pewnie były by mniejsze braki bo tam już 3x tyle mocy co w H80 no ale 2 i pól razy droższa ?

No niestety w audio jak chce się iść do przodu to trzeba sypnąć groszem, a jak się słyszy poprawę to łatwiej to przychodzi?.  Jak kupię H300  i nie poczuję znacznej poprawy to go wystawię na sprzedaż i tyle, bo na pewno dla lekkiej poprawy nie wydam 4500 więcej niż Hegel H80, patrząc na obecne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Prewwit napisał:

No niestety w audio jak chce się iść do przodu to trzeba sypnąć groszem, a jak się słyszy poprawę to łatwiej to przychodzi?.  Jak kupię H300  i nie poczuję znacznej poprawy to go wystawię na sprzedaż i tyle, bo na pewno dla lekkiej poprawy nie wydam 4500 więcej niż Hegel H80, patrząc na obecne ceny.

Myslę ze jeżeli się kiedyś w przyszłości zdecydujesz to się nie zawiedziesz . Chyba że dżwiek jaki reprezentuje Hegel po prostu Ci się znudzi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet H300 do Scorpio to trochę słaby wzmak... ale do małych paczek pewnie się sprawdzi... w Szwecji widzę ofertę za 4 patyki, nie jest taki znowu drogi. Słuchał ktoś Gryphona 2200 century? To ponoć godny klocek... mam na niego chrapkę od dłuższego czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Riczi75 napisał:

Chyba że dżwiek jaki reprezentuje Hegel po prostu Ci się znudzi .

Ja nie jestem z tych co szybko się nudzą, poprzedni wzmak Soniak grał z 6 lat, Onkyo to miało, którą karierę u mnie ? jeszcze miesiąc od kupna nie minął, ale gdyby nie Wasze podpowiedzi ze zmianą wzmaka to pewnie też bym z dłużej na nim posiedział. Ja to z zagranicy nie kupię używki, bo jak będzie coś nie tak, się uszkodzi, to nie chcę potem tego stresu z załatwianiem. Z resztą jak będę kupował tak drogi wzmak, to sam się pofatyguje po odbiór, bo przy przesyłaniu zawsze jest ryzyko uszkodzenia.

 

31 minut temu, baksiu napisał:

Nawet H300 do Scorpio to trochę słaby wzmak... ale do małych paczek pewnie się sprawdzi...

Przecież to ma 250W na kanał przy 8ohm, według tego to mój z 75W nie powinien w ogóle grać?, ja myślę że H300 napędzi większość podłogówek bez problemu, a tyle głośników co Scorpio to mało która podłogówka ma.

 

 

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No niestety w audio jak chce się iść do przodu to trzeba sypnąć groszem, a jak się słyszy poprawę to łatwiej to przychodzi.  Jak kupię H300  i nie poczuję znacznej poprawy to go wystawię na sprzedaż i tyle, bo na pewno dla lekkiej poprawy nie wydam 4500 więcej niż Hegel H80, patrząc na obecne ceny.
H200 też nieźle napędza AP. Ma tylko specyficzne granie. Może się niektórym podobać nawet bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, baksiu napisał:

Racja, mój błąd, trochę to już kosztuje...

One beda się trzymać w cenie wszystkie wersje 300 360 390 to dobre piecyki . 

1 minutę temu, PolTor napisał:
2 godziny temu, Prewwit napisał:
No niestety w audio jak chce się iść do przodu to trzeba sypnąć groszem, a jak się słyszy poprawę to łatwiej to przychodziemoji846.png.  Jak kupię H300  i nie poczuję znacznej poprawy to go wystawię na sprzedaż i tyle, bo na pewno dla lekkiej poprawy nie wydam 4500 więcej niż Hegel H80, patrząc na obecne ceny.

H200 też nieźle napędza AP. Ma tylko specyficzne granie. Może się niektórym podobać nawet bardzo.

W H 200 ponoć można pogrzebac i podnieść granie na poziom wyżej . Ale to tylko słyszałem o takich zabiegach .

7 minut temu, Prewwit napisał:

Ja nie jestem z tych co szybko się nudzą, poprzedni wzmak Soniak grał z 6 lat, Onkyo to miało, którą karierę u mnie ? jeszcze miesiąc od kupna nie minął, ale gdyby nie Wasze podpowiedzi ze zmianą wzmaka to pewnie też bym z dłużej na nim posiedział. Ja to z zagranicy nie kupię używki, bo jak będzie coś nie tak, się uszkodzi, to nie chcę potem tego stresu z załatwianiem. Z resztą jak będę kupował tak drogi wzmak, to sam się pofatyguje po odbiór, bo przy przesyłaniu zawsze jest ryzyko uszkodzenia.

 

Przecież to ma 250W na kanał przy 8ohm, według tego to mój z 75W nie powinien w ogóle grać?, ja myślę że H300 napędzi większość podłogówek bez problemu, a tyle głośników co Scorpio to mało która podłogówka ma.

 

 

Z Białegostoku mam chètnego na AGD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, PolTor napisał:
24 minuty temu, Riczi75 napisał:
Z Białegostoku mam chètnego na AGDemoji106.png

Mialem h80, h200 i ten drugi zdecydowanie inaczej brzmi od h80. H200 z AP szokują ilością mięsa w środku pasma. Niektóre wokale powodują ciary. ? I może się podobać komuś kto szuka wypchnięcia środka pasma.

H2 robi podobna robotę jest to coś co mi obecnie bardzo leży . Ma ten wzmak świetną dynamike i z T6 dól pasma jest akuratny , szybki , mocny a ma tylko 160wacików 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie

21 minut temu, PolTor napisał:

Mialem h80, h200 i ten drugi zdecydowanie inaczej brzmi od h80

To mnie zaciekawiłeś tym H200, bo dla mnie wokal to podstawa w muzyce. A jakie jeszcze znaczące różnice między nimi zauważyłeś, bo pewnie szkoła brzmienia Hegla jest zachowana?

Ten H2+P2 bardzo rzadko się pojawia, H200 o wiele łatwiej kupić.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Prewwit napisał:

To mnie

To mnie zaciekawiłeś tym H200, bo dla mnie wokal to podstawa w muzyce. A jakie jeszcze znaczące różnice między nimi zauważyłeś, bo pewnie szkoła brzmienia Hegla jest zachowana?

Ten H2+P2 bardzo rzadko się pojawia, H200 o wiele łatwiej kupić.

Tak to rzadkie klocki . Znacznie starsze niż H200 . H 200 też mnie intrygował . 

Ale chyba za bardzo zeszliśmy z tematu tego fan klubu . Bo Klub Audio Physic??

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.