Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to możliwe że takie Focal Aria 926 są bardziej detaliczne od AP Tempo 6? Tak słucham i bas jest fajny ale dźwięk wcale nie jest detaliczny tylko trochę taki cofnięty i muszę się wsłuchiwać w nagraniach aby coś wyłapać. Może to kwestia ustawień / akustyki? Mam nadzieję że głośniki nie są walnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że takie Focal Aria 926 są bardziej detaliczne od AP Tempo 6? Tak słucham i bas jest fajny ale dźwięk wcale nie jest detaliczny tylko trochę taki cofnięty i muszę się wsłuchiwać w nagraniach aby coś wyłapać. Może to kwestia ustawień / akustyki? Mam nadzieję że głośniki nie są walnięte

 

Jaki wzmacniacz? Tempo VI słyną z detaliczności i szczegółowości, z resztą to potwierdzam. Są też bardzo wymagające co do akustyki pomieszczenia, ile metrów pomieszczenie? Jest jakaś adaptacja akustyczna? Srednica jest lekko cofnięta, polecam dobrą lampę na kt88, wtedy jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem padnieta lampe we wzmacniaczu ;) arie sa bardziej do szybkiej muzyki w moim odczuciu. Graja z zyciem i z pazurem i maja to cos co sie podoba. Ale jak to w tym hobby bywa zachcialo mi sie zmian wiec padlo na AP. Czy AP sa lepsze? Bardziej powiedzialbym ze sa po prostu inne. Tak przynajmniej na moje uszy mam wrazenie. Jak bedziesz mial okazje to polecam posluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiem, czy są aż takie detaliczne?! W porównaniu do Dynaudio pewnie tak, ale nie lubię Dynaudio, to nie moje brzmienie. Wierzę, że Focal jest bardziej detaliczny, Arii wprawdzie nie słyszałem, ale przy takich Electrach Be, to Tempo 6 trudno uznać za jakieś mega detaliczne. Tempo są cieplejsze, muzykalne. Pamiętam, że jak pierwszy raz podłączyłem swoje Tempo 6, to też miałem poczucie wycofania dźwięku, zwłaszcza że moje poprzednie Dali Ikon grały prosto na twarz, bardzo bezpośrednio. Powiem Wam, że po latach uznaję swoje Tempo 6 za głośniki dobre-bardzo dobre, ale nie jest to jakieś mistrzostwo świata. Gdybym nie miał innych potrzeb, a środek ciężkości mojego hobby nie przesunął się w innych kierunkach, to pewnie poszedłbym w jakieś Focale Electra Be. Na razie spasowałem, dałem spokój, mam wywalone na audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szczegółowością w AP Virgo , Avanti, Tempi VI jest wszystko w jak najlepszym porządku. Trzeba zestawić z odpowiednim torem ( najtrudniej w przypadku Avanti ) i poświęcić chwilę czasu na akustykę, ustawienie. Dynaudio też potrafią zagrać bardzo przestrzennie i detalicznie - tutaj znowu warunki jak wyżej ( akustyka, odpowiedni tor ). Powtórzę się, ale przy opanowanej akustyce dużo szybciej znajdziemy prawdziwe oblicze, jakie oferują dane kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich obserwacji AP stanęło w miejscu, choć bliżej prawdy jest chyba stwierdzenie, że się po prostu cofnęło. Pamiętam, ile euforii było kiedyś w tym klubie i ilu uczestników. Dziś to bardziej miejsce, gdzie sprzedaje się kolumny, coraz częściej widać tu "sprzedam" niż "kupiłem" i jestem zadowolony. Konkurencja nie śpi, kombinuje z diamentem, z berylem, innymi materiałami, a AP odgrzewa w kółko te swoje kotlety onanizując się swoim niewydarzonym głośnikiem HHCT kolejnej już generacji, za każdym razem zwyżkując cenę o parę tysięcy. Można i tak, płakać nie będę. Jakoś niepoważnie kojarzy mi się firma, która tak bardzo zmienia swój profil tonalny, zamiast doskonalić i rozwijać to, co osiągnięto przez lata. Ale cóż, na świecie jest już ponad 7 miliardów ludzi, więc można jechać na renomie i zawsze zarobić parę baniek chociażby w Azji. Zawsze znajdzie się w tym tłumie parę set tysięcy ludzi, którzy to kupią. Już nawet złotousi wychwalacze sprzętów wszelakich w branżowych laurkach piszą wprost, że AP to głośniki dedykowane....do plumkania, jakiejś prostszej klasyki, czy muzyki audiofilskiej opartej na kilku instrumentach. Ale rocka, metalu, czy ogólnie pojętej muzyki rozrywkowej z satysfakcją raczej nie posłuchasz. To smutne, gdy wydajesz 20 kawałków na małe skrzynki.......

 

Powtórzę się, ale przy opanowanej akustyce dużo szybciej znajdziemy prawdziwe oblicze, jakie oferują dane kolumny.

Wiadomo, przy braku odpowiedniej akustyki, wszelkie oceny są wybrakowane i zbytnio nie mają sensu.

 

Ze szczegółowością w AP Virgo , Avanti, Tempi VI jest wszystko w jak najlepszym porządku

Oczywiście, ale nie jest to coś, czego nie ma konkurencja. Moje znacznie tańsze od Tempo 6 Dali Ikon 6 były równie, jeśli nie bardziej detaliczne od AP. Sumarycznie brzmiały gorzej, nie miały tak nisko schodzącego basu, tej klasy brzmienia, ale biorąc pod lupę wyłącznie detaliczność, nie widzę tu jakiejś nirwany, jak to audiofile zwykli nazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w porownaniu do wielu kolumn widze roznice in plus co do detali. Nie wiem, moze to kwestia reszty toru.Choc zgadzam sie ze nie graja na twarz. Patrzac na cene sa to swietne kolumny.W dzisiejszych czasach spotykalem gorsze za 20 tys ( w tym nowe AP). VI byly czyms w katalogu AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje znacznie tańsze od Tempo 6 Dali Ikon 6 były równie, jeśli nie bardziej detaliczne od AP

Nie za samą detaliczność kupujemy ( w odniesieniu do naprawdę udanych konstrukcji - modeli ) kolumny AP :)

Odniosę się do Avanti I i II - w odpowiednim towarzystwie dzięki metalowej kopułce wysokotonowej jest detalicznie ( odpowiednio ) , ale nie jaskrawo i nie sucho. Jest muzykalnie, przestrzennie i z odpowiednią masą dźwięku oraz jego wypełnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra z Fezz Audio Titania i to połączenie najbardziej mi się podoba (Tempo grały jeszcze z exposure 3010, creek Destiny, Hegel H200, Fezz Luna). Jest detalicznie, basu sporo (choć dużo zależy od płyty), ciepło może nie gra, ale na pewno lampowo. Zero świdrujących uszy dźwięków, skrzypce czy trąbki brzmią przyjemnie - z tranzystorów kuło w uszy. W każdym razie polecam sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tempo jakkolwiek są podobne do Virgo V, to kiedyś też miałem problem z niby brakiem detalicznosci, ale to kwestia wzmacniacza i przyzwyczajeń również.

Słuchałem Arii mając jiz dłużej Virgo, i Focal to była krew z uszu dla mnie.

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym gra u Was tempo 6?

 

Bardzo dobrze grały z Accuphase E-408, jeszcze lepiej z Cayinem A70T.

Miło wspominam te połączenia.

 

W salonie słyszałem je z Ars Sonum Filharmonia, też bardzo dobre granie, choć wzmak trochę egzotyczny i producent mało znany.

Sporo osób chwali sobie je z Audio Rogue.

 

Tempo VI są bardzo detaliczne i przejrzyste, a w tej detaliczności jednak nie męczą.

Focale to dla mnie też krew z uszu i to różne serie (zestawiane ze spokojną resztą toru).

Zależy co kto lubi i jaki ma punkt odniesienia.

Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem na 2x gold lion i 1x psvane i gra to bardzo fajnie. Temat lamp jest dla mnie troche czarna magia wiec jak masz jakies sugestie to z checia je przetestuje. Zagadalem o inny wzmacniacz gdyz kolega mnie cisnie zeby zabrac ode mnie Vincenta a ja go zbytnio oddac nie chce ;) wlasciwie widze ze lampa to dobry kierunek do AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.