Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to Sprzedaj Yamahe,

miałem 2 Yamahy i uszy mi sie otworzyły dopiero gdy je sprzedałem i skosztowałem wzmacniaczy: Arcama, Naima, Hegla, Devialeta, Lema Tucana, Musicala Fidelity M6si, Rogue audio - synergia

 

Avanti za duże AP Sitara w tym pokoju będą super.

Nowe modele starym nie dorównują..:-)

Do sitar Vincent 226 lub 227, 237 (hifi gielda, olx)

 

Bezkompromisowe połączenie: AP Tempo 6, 25 + rogue audio cronus magnum

 

Chcesz czy nie ale ww sitary i tempo czy avanti to najlepiej grają z mocnymi lampami

Vincent to hybryda

 

Założyciel AP swoje kolumny stroił właśnie pod lampy, również niemieckie Octave

Powodzenia

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używana sitarę ok 5 letnią można kupić teraz za ok 4.5 tys zł, podczas gdy Classic 10 nowe z pełną gwarancją za 6 tys, różnica w brzmieniu jest na tyle znacząca, ze warto kopić starszy model? Niestety nie mam gdzie posłuchać starych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP są jak wino im starsze tym cenniejsze - można by zażartować..

 

Nie patrz za ile można mieć sitare tylko upoluj zadbane agzemplarze do 6 tysi i najlepiej od 1 właściciela a potem zadaj sobie pytanie dlaczego za 4-5 letnie kolumny wypada dać podobnie co za NOWE ale za to ze szklanymi wstawkami i innymi guwno wartymi bibelotami.

 

Łatwiej zrobić kolumnę ładną niż ładnie grającą a marketingowcy doskonale wiedzą że my coraz częściej pytamy (niestety) swe kobiety o zdanie; „czy pasuje do salonu” itp

 

Wszyscy z tego forum zapewnią cię że Sitary biją na łeb te obecne budżetówki..

 

Nie bój sie używanego sprzętu ale mądrze wybieraj.

Z wymienionych wcześniej wzmacniaczy nic nie było „ze sklepu” ale kilka wzmaków nadal miało gwarancje producenta.

 

Kolumny i wzmaki to proste konstrukcje są w stosunku do najtańszego np amplitunera. Tam za bardzo nie ma sie co zepsuć.. ale wypada obejrzeć i osłuchać przed zakupem.

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale to trend ogólnoświatowy.

Ludzie „kupują oczami” o czym wiedzą marketingowcy.

 

Jeszcze pare lat temu Audio Physic oferowało kolumny tylko z wyższej półki, obecnie najtańsze serie to budżetówki..

 

Ps

Za czasów mojego dzieciństwa mleko było TYLKO w szklanej butelce, obecnie to drogi rarytas który ciężko znaleźć...

Za to wszędzie są produkty mlekopodobne w kartonie i plastiku.

 

czesc,

sluchalem dzis ap classic 5 z cyrus one. dzwiek byl piekny, rowne pasmo niczego nie brakowalo. cudo.

szukam raczej rzeczy z drugiej reki a te classic sa tylko nowe. powiedzcie mi czy reszta ap gra podobnym dzwiekiem do classic 5? sa np uzywand avanti za niewielkie pieniadze

 

Bierzesz Avanti

Porównując je do Classic 5 to porównujesz „jezioro do silosu..”

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można więc powiedzieć, że AP zmieniła profil :) Z firmy zajmującej się produkcją dźwięku i kolumn, stała się firmą działającą w branży dekoracji wnętrz! Przynajmniej dla mnie. Kompletnie nie interesuje mnie ich współczesny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś barrtas napisać coś o pracy bas refleksu w AP Classic 5? Interesuje mnie zwłaszcza to, jak mocno dmucha.

Bas pojawiał się tylko wtedy gdy muzyka schodziła nisko, nie podbarwaiła innych pasm i nie buczał. Jeżeli ktoś lubi drżenie szklanek to będzie rozczarowany. raczej dla tych, którzy lubią ostrożną kontrolę niż obfitość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Pyhsic to Joahim Gerhart odszedł założył Sonics i się skończyło . Coć osobiscie myślę że człowiek z wielkimi ambicjami . Ale żaden projekt go satysfakcjonował , to nie jak w przypadku JBL czy klipsch że opracowuje się fenomem , on cały czas szukał przeciwstawieniu się prawom fizyki małe słubki a miały grać

Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak kupiłem Audio Video po latach przerwy. Akurat jest ranking i tak sobie patrzę, gdzie wylądowały AP Tempo. Szóstek już w rankingu nie ma, kolumny już nie produkowane wylatuja z rankingu, żeby zrobić miejsce nowym. Mam jednak starsze numery i pamiętam, że Tempo 6 były z ostatnią ich ceną 12600 zł w kategorii A. Najnowsze Tempo Plus wylądowały już w B z ceną 20990 zł. Brawo Manfred....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś napisał potwierdza tylko myśl że „Nowsze jest Wrogiem Lepszego..”

Oraz że aby kupić naprawdę dobry sprzèt w dobrej cenie to trzeba mieć wiedzę z kilku lat doświadczenia w audio, osłuchania, czasami porażek..

 

Ponad 20 000 tysi za kat. B...

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś napisał potwierdza tylko myśl że „Nowsze jest Wrogiem Lepszego..”

Oraz że aby kupić naprawdę dobry sprzèt w dobrej cenie to trzeba mieć wiedzę z kilku lat doświadczenia w audio, osłuchania, czasami porażek..

 

Ponad 20 000 tysi za kat. B...‍♂️

 

Mając take kase panie to za 20k kupujemy kilkuletnie kolumny w kat. AA’...

 

Zastanawia mnie też, jak można zmienić tak bardzo profil brzmienia w ramach jednego konstruktora i jednej marki? Przecież za każdym razem deklarują, że to znakomicie brzmiące kolumny. Rozumiem progres, rozwój w jakimś określonym kierunku, w ramach jakiejś określonej filozofii. Tymczasem wygląda tak, jakby nagle Mercedes zaczął produkować samochody z grillem Toyoty, Citroena etc. Widać tu jakieś zagubienie, niekonsekwencję, lipa panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z powaźniejszych deklaracji nikt nikogo nie rozlicza..

Bush deklarował że w Iraku znajdzie broń chemiczną a nic nie znalazł i z wojny go nie rozliczono.

 

Cieszmy się swoimi Tempo choćby były wybitne tylko przypadkowo.. - nie utożsamiam sie z AP wcale, nie będę sie też wykłucał na forum „że nic im nie podskoczy” czy też płakał że firma schodzi na psy

 

Na szczęście Kolumny nie zużywają sie jak auto by je musieć wymieniać po kilku latach na nowszy/wyższy nie koniecznie lepszy model.

Ważniejsze w życiu są wydatki.

 

Ps

Bardziej irytuje mnie fakt że Audiostereo deklaruje bycie „forum audio” a 2 największe Tematy dotyczą odpowiednio:

- polityki (70 tysięcy postów)

- religii (30 tys postów) i to przy agitacji „obiektywnej” mode racji..

Tematy audio są tutaj pobocznym tłem na potrzeby reklamodawców

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z powaźniejszych deklaracji nikt nikogo nie rozlicza..

Bush deklarował że w Iraku znajdzie broń chemiczną a nic nie znalazł i z wojny go nie rozliczono.

 

Cieszmy się swoimi Tempo choćby były wybitne tylko przypadkowo.. - nie utożsamiam sie z AP wcale, nie będę sie też wykłucał na forum „że nic im nie podskoczy” czy też płakał że firma schodzi na psy

 

Na szczęście Kolumny nie zużywają sie jak auto by je musieć wymieniać po kilku latach na nowszy/wyższy nie koniecznie lepszy model.

Ważniejsze w życiu są wydatki.

 

Ps

Bardziej irytuje mnie fakt że Audiostereo deklaruje bycie „forum audio” a 2 największe Tematy dotyczą odpowiednio:

- polityki (70 tysięcy postów)

- religii (30 tys postów) i to przy agitacji „obiektywnej” mode racji..

Tematy audio są tutaj pobocznym tłem na potrzeby reklamodawców

Liczba pieniaczy przewyższa ilość osób merytorycznie zainteresowanych audio.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , napisze kilka zdań. Moja przygoda z AP zaczęła się od "yara superior2", wzmacniacz nad i dack Cambridge. Przed tym miałem "monitor audio RS8" , nie podobał mi się ten dźwięk i yara-y dały mi do myślenia. Scena i przestrzeń, każde pasmo było dużo lepsze niż MA. Najważniejsze , że żona też usłyszała różnicę i postanowiliśmy rozwinąć nasze hi-fi. Dzisiaj na naszym "ołtarzu" stoi electrocompaniet eci5, dac ecd1,ko konwenter MF V-link 192 i największe dobro APT6. Ten set urywa tyłek, każda ścieżka nabiera pięknej barwy, mp3 wydają się być "gęstrze" bas dzięki ecd1 jest lekko poluzowanym,( nie lampowy ale też nie tranzystorowy) naturalny. Bardzo polecam companoeta do APT6 a łączenie z ecd1 wbija w fotel!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas pojawiał się tylko wtedy gdy muzyka schodziła nisko, nie podbarwaiła innych pasm i nie buczał. Jeżeli ktoś lubi drżenie szklanek to będzie rozczarowany. raczej dla tych, którzy lubią ostrożną kontrolę niż obfitość

 

Dzięki.

 

A jednak kupiłem Audio Video po latach przerwy. Akurat jest ranking i tak sobie patrzę, gdzie wylądowały AP Tempo. Szóstek już w rankingu nie ma, kolumny już nie produkowane wylatuja z rankingu, żeby zrobić miejsce nowym. Mam jednak starsze numery i pamiętam, że Tempo 6 były z ostatnią ich ceną 12600 zł w kategorii A. Najnowsze Tempo Plus wylądowały już w B z ceną 20990 zł. Brawo Manfred....

 

Audio Video od numeru 2/2018 wprowadziło reklasyfikację urządzeń, które podlegają teraz surowszej ocenie. Upraszczając polega to na przesunięciu kategorii urządzeń o oczko w dół. Czyli te, które kiedyś znalazłyby się w kategorii A teraz są w kategorii B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Bardzo zaintrygowały mnie opisy użytkowników nt. AP. Bardzo chciałbym poznać brzmienie prawdziwych Audio Physiców, ale w normalnych, domowych warunkach. Zawsze celuję w używane sprzęty. Niestety daleko mi do wszystkich wystawionych na różnych portalach i kosztujących max. 5tyś. Może ktoś z Was mieszka w warmińsko-mazurskiem, północnej części mazowieckiego, wschodniej części kujawsko-pomorskiego? A jeszcze lepiej gdyby ktoś chciał się ich przy okazki pozbyć :DD Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toruniu mam Siatry. Jakkby co to zapraszam.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Witajcie. Bardzo zaintrygowały mnie opisy użytkowników nt. AP. Bardzo chciałbym poznać brzmienie prawdziwych Audio Physiców, ale w normalnych, domowych warunkach. Zawsze celuję w używane sprzęty. Niestety daleko mi do wszystkich wystawionych na różnych portalach i kosztujących max. 5tyś. Może ktoś z Was mieszka w warmińsko-mazurskiem, północnej części mazowieckiego, wschodniej części kujawsko-pomorskiego? A jeszcze lepiej gdyby ktoś chciał się ich przy okazki pozbyć :DD Pozdrawiam
Zapraszam do Torunia. Siatry są do posłuchania.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbyłem się AP Sitara 25 i nie żałuje ani chwili

To co w ogole Cie sklonilo, zeby je posiasc? Zrobilem to samo z Tempo 25, tyle ze juz po paru dniach. Nie dalem rady sluchac tej nowej "jakosci" AP. Swiat jest wielki, ludzi jest mnostwo, kazde dziwactwo znajdzie swoich fanow, zwlaszcza, jesli firma ma wyrobiona renome. Renoma to jest ogolnie ciekawe zjawisko psychologiczne. Volkswagenowi nie przeszkodzila afera dieselgate, ani psujace sie na potege silniki 1.4 TSI, 1.8-2.0 TSI. Mercedesowi lata rdzewienia i afera z pompa hamulcowa, ktora byla tak sprytnie zaprogramowana, ze po okreslonej liczbie wcisniec hamulca odmawiala posluszenstwa. Apple podobnie, spieprzona antena i klopoty z tym, do czego telefon jest przewidziany. Ludzie nadal lgna jak muchy do tych firm i sa w stanie wiecej za nie placic. I podobnie jest z AP, kazdy bubel sie sprzeda......Wiekszosc firm wyciaga wnioski i jednak idzie w kierunku jakosci. Z brzmieniem jest nieco inaczej, wszak nie ma tu do czynienia z klasycznym niedomaganiem, a raczej z tym, co wpisuje sie lub nie w nasz gust. Jesli o moj chodzi to AP jest obecnie dokladnie na przeciwleglym biegunie. Sadzac po tym jak zmienilo sie to forum nie jestem sam. Kiedys dzielilismy sie tu wrazeniami z odsluchow, dzis juz tego nie ma. Sporo za to ogloszen z kategorii sprzedam i najczesciej wlasnie 25-tek i tego co AP nazywa PLUS. Zreszta nie tylko o forum chodzi. Poczytajcie branzowke i skrzetne proby ukrycia przed redaktorow opinii, ze to jednak nie to. Dzwiek dla zwolennikow marki, kolumny dedykowane do akustyki, ale juz nie do rocka. Z dzwieku detalicznego, przestrzennego, zdrowego, prawdziwego AP stala sie marka dedykowana :) Powtarzam sie, przynudzam, ale tylko dzieki temu i tym ogloszeniom o sprzedazy to forum jeszcze zyje. Czasy swietnosci AP minely, oby nie bezpowrotnie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afera z pompa hamulcowa, ktora byla tak sprytnie zaprogramowana, ze po okreslonej liczbie wcisniec hamulca odmawiala posluszenstwa.

Żeby tylko tyle to i tak pikuś - u mnie po 200 000 km zostało jej równo połowę życia :) A najbardziej właśnie tej pompy się obawiałem.

Z całą resztą się zgadzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja swoje Tempo 6 słuchałem z:

Vincent 236mk

Naim xs2

Creek evo 50a

Roksan caspian mk1

 

I najlepiej to grało na vicku jak na moje uszy - ale z włączonymi regulatorami barwy (u mnie sopran na neutralnym ustawieniu a bas tak na za 10 godz 12, na neutralu za bardzo łupał)

 

Myślę, że na virgo będą podobne odczucia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Najnowszy GO bar przypomina legendarny miecz starannie wykuty dla Kensei.

    iFi Audio to brytyjska firma założona w 2012 roku, znana z wysokiej jakości przetworników cyfrowo-analogowych (DAC) i wzmacniaczy słuchawkowych. Ich mobilne rozwiązania umożliwiają poprawę jakości dźwięku na urządzeniach przenośnych. Firma wyróżnia się innowacyjnym podejściem do projektowania, wykorzystując komplet najnowszych technologii i lata doświadczenia. Swoją sławę zawdzięczają produktom, które zapewniają wysoką jakość wykonania i świetne brzmienie, a to wszystko w bardzo dobrych cenach.

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Nowości | Testy | Inne

    Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.